Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Használt gép tesztelése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) PonPon


PonPon
senior tag

Hello! Az a helyzet hogy használt notebook-ot akarok vásárolni, amit terémészetesen elötte kiprobálok és a véleményeteket szeretném kérdezni hogy mit kell nagyon megnézni rajta, milyen programokkal teszteljem le hogy tényleg birja-e,azt ami elvárható töle. Gondoltam ilyenre hogy egy 3dMark2003-at lekéne futtatni rajta, PQ Magic-al megnézni hogy egész vinyo kivan e használva és ha van bad sector az nincs-e kihagyva a partico-bol.
Szoval ilyesmire gondoltam várom az ötleteket, elöre is köszi!

(#2) shev7 válasza PonPon (#1) üzenetére


shev7
veterán

BatteryEater

Az AIDA is megmond egy csomó mindent, bár nem kifejezetten tesztelő, de azért nem árthat

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3) L3zl13 válasza PonPon (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

3dmark 2001-et javaslom inkább. Valószinűleg nem lesz benne olyan szintű VGA, hogy fusson a 2003...

PQ magic vinyó tesztelésre? Ez nekem új. Szvsz erre vannak jobb módszerek is.
SMART adatokat azért nézd meg valamivel. (PL AIDA)
Azt, hogy az egész vinyó fel van-e particionálva lemezkezelőből, vagy fdiskből is meg tudod nézni.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) PonPon


PonPon
senior tag

Azthiszem rosszul irtam, mert nem letesztelni akarom hogy mennyit megy, hanem hogy minden müködik e benne rendesen...

(#5) PonPon


PonPon
senior tag

UP!

(#6) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

(eppen most) 2538 kie kapcsolas normalis egy ket eves laptop vinyonal?

Smart szerint 75 napnyi idot futott, 1800akarhany orat.


(megjegyzes:
Temperature : 4294901804 Rendben: Mindig rendben :D
)


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#7) Blackmate


Blackmate
senior tag

OFF

Lehet lama vagyok, de nem talaltam es hallottam ilyen progirol, hogy SMART. Ez valoban megmondja, hogy egy gep mennyit ment, es volt bekapcsolva? Tudnal adni egy linket?

THX


ON

Egyebkent csatlakozom a fentebb szolokhoz: Sisoft Sandra, Aida32 megmondja mi van a dobozba, es objektive le is teszteli a benne levök sebesseget. A Sysmarkrol hallottam meg, ami megmondja (pontok formajaban), hogy mennyire alkalmas a gep irodai, internet, stb. hasznalatra.

(#8) L3zl13 válasza Blackmate (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

SMART csak vinyó adatokat képes kiolvasni.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) L3zl13 válasza PonPon (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezt nem tom mire írtad. A 3D markot én procisabilitás tesztnek szántam.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Sanyo válasza PonPon (#1) üzenetére


Sanyo
senior tag

Egyenként végigpróbálnám:

- dvd filmet elindítva, néha beletekerni meg vissza
- írnék vele egy cd-t, aztán visszaolvasnám
- everest-et használva mem teszt
- 1-2 benchmark csak hogy lássam stabil-e (notinál alap hogy nem fagyogat)
- folyamatos nagy terhelésnél nem melegszik-e túl
- aksi meddig bírja
hasonlók...

Egy ilyen gépet csak 1-2-3 nap tesztelés után mernék megvenni, persze ha belemegy a tulaj. Adásvételit sem árt írni.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Használt gép tesztelése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.