Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) deedee


deedee
őstag

szóval hallottam néhány rosszulsikerült autóvásárlást és elkönyveltem magamban,hogy az élet nem mindíg a becsületes emberek pártján áll.De pár napja a közvetlen ismeretségi körömben történt egy kellemetlen eset.Feleségem német származású és egy autószerelő ismerőse megkérte,hogy az interneten segítsen neki németországban autót venni.Átnézett néhány internetes hírdető oldalt és talált is egy megfelelő autót.Az eladó egy angol ''úr'' volt,aki németországban dolgozott de most hazatért és nincsen szüksége a balkormányos kocsira.Pár email után kezdett kialakulni a dolog menete:az illető azt kérte a vásárlási szándék tényleges voltának bizonyításául,hogy tegyen a vevő letétbe 2000 eurót egy frankfurt-i western union fiókba átutalással.Szóval magyarországról átutalni pénzt a feleségem nevére és a bizonylatot emailban/nem fax-on,ez fontos lesz a későbbiekben..../,szkennelve küldjük el neki és akkor ő megbizonyosodhat a vásárlás komolyságáról.A pénzt természetesen csak a feleségem veheti fel,mert az ő nevén,adatain van a letét.Ez így biztonságosnak tűnt,hiszen a pénzhez nem férhet hozzá az illető,ha nem jön össze mégsem az üzlet.Aztán a fickó is elküldte az ő útlevélmásolatát,bizonyságul,hogy ő is komolyan veszi az üzletet és eljön angliából a kocsival frankfurtba a találkozóra.
Szóval emailben megkapta a letétbehelyezésről szóló bizonylatot,természetesen a feleségem adatait kitakarták szkennelésnél....
Na tehát eddig úgy lett volna,hogy trélerrel ment volna a vevő és az asszony pedig mint tolmács elkísérte volna.De hírtelen nem jött több email....A megadott telószám se működött.... :(
Nem volt gond,keresett a feleségem 3 másik kocsit ,3 autókereskedőnél és elindultak....Mindenképpen kikellett menniük,mert a frankfurtban lévő western union fiók nem utalja vissza a pénzt magyarországra,csak személyesen vehető fel....

kis kitérő:

amikor láttam,hogy milyen kocsit akar eladni az illető és mennyire olcsón,én gyanakodni kezdtem....De nem igazán erősködtem,mert nem az én pénzemről volt szó....Nem fax-on kérte a bizonylat másolatot..Miért?Mert a fax lenyomozható és a mail nem,ha egy internetkávézóból ügyködik az emberfia pl...
Az utlevél-másolat amit küldött,szintén érdekes volt:vigyorgó fénykép volt benne...Hát nem tudom melyik országban emgedélyezik ezt,de angliában nem,az biztos...Nekem ez is furcsa volt,de az asszony azt mondta:nyugi,ő csak tolmácsol és nem a mi pénzünkről van szó...Hát nekem tökmindegy,mondtam neki...

vissza a történetbe:
szóval 2 ember plusz az asszony elindulnak frankfurtba a pénzért és visszafelé megnéznek pár kocsit...Ez a terv...Na most jön a pofáraesés!!! :( :((
MÁR VALAKI FELVETTE FRANKFURTBAN A WESTERN UNION-NÁL A PÉNZT!!!!!
Szerencsére asszony tökéletesen beszél németül,így rögtön intézkedni kezd.Balhézik a bankban és rendőrségi feljelentés is történik.A bank volt trehány,mint az kiderült,mert valaki a feleségemnek adta ki magát és hamis útlevéllel felvette a pénzt.Viszont a feleségem adatait nem tudta a tolvaj ,így hamis adatokat írt az útlevélbe.A pénztáros pedig nem ellenőrizte az adatok egyezését,csak a nevet figyelte.....Dúrva trehányság..... :( :( :(
Ha te itthon pénzt veszel fel/ki,akkor 34657-szor ellenőrzik a személyazonosságodat....

azért írtam le e rövid sztorit,hogy mondenki aki ilyen módon akar autót venni,tanuljon belőle.... :F

ha netán valaki más is póruljárt már hasonló csalók miatt,az írja le ide és okuljunk belőle.... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.