Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Használható, optikai egeret keresek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Genialis


Genialis
aktív tag

Üdv!

A szitu a következő:

Van egy A4Tech Winfast 4D mouse-om (www-11) amivel tökéletesen meg vagyok elégedve, de már 3 éves szerencsétlen, és kezd átmenni a gombja auto-duplaklikkbe.
Tehát le kell cserélnem. Találtam egy helyet, ahol lehet ugyanilyet kapni, de ha már egeret veszek, akkor beújítanék, hátha létezik olyan, ami megőrízte ennek az egérnek az összes jó tulajdonságát, de mondjuk optikai, usb-s satöbbi.
A következő 'must have' feature-knek kell megfelelnie:

-Minimum 520 dpi felbontás
-Nem racsnis, nem inhüvelygyulladásokozó, simán forgó, gyors görgő. Még egyszer: nem racsnis, simán megpöccintve, lazán tovagörrenő, és forgva maradó, és mindeközben nem oda-vissza scrollozó görgő, ha kettő van az nem baj.
-Középső és/vagy hüvelykujj gomb, nem görgővel egybeépített borzalom
-USB
-Ha lehet optikai, de nem élethalél kérdés, bár manapság úgysincs más
-Ha lehet madzagos, vagy ha wireless, akkor valamilyen dokkolóegységes, akar a halál még akkucserélgetéssel is foglalkozni.

Ha tudtok ilyen egeret, légyszi írjátok meg.
Kösz
MG

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#2) tasika


tasika
csendes tag

cső

én is most nézek egeret és én neked a logitech mx510 -et ajánlanám, vagy ha teljesen sima görgőre tartasz igényt, akkor ms intellimouse 4.0

na hali


UI: én egy éve olyan egeret használok, amin szarráment a görgő két nap után, és a neve a következő: Optical Mouse MADE IN CHINA :D

(#3) kamikaze boci válasza Genialis (#1) üzenetére


kamikaze boci
őstag

nimum 520 dpi felbontás
Simán tudja a legtöbb normális optikai.
-Nem racsnis, nem inhüvelygyulladásokozó, simán forgó, gyors görgő.
Logitech kilőve (bár akinek a racsnis Logitech inhüvely gyulladást okoz, az jobb ha fel sem kel az ágyból:P)
lazán tovagörrenő, és forgva maradó, és mindeközben nem oda-vissza scrollozó görgő, MSIntExp4.0, bár teljesen más, mint a WWW-11-é, biztosan szokatlan lesz. Nehezebb a pontos forgatás, viszont széles a háta.
ha kettő van az nem baj .
Ez ma már nem trendi, de az MS Tilt Wheel tkp. ugyanezt tudja (már ha az adott program támogatja)
-Középső és/vagy hüvelykujj gomb, nem görgővel egybeépített borzalom
Szinte reménytelen, bár nem értem, mi a bajod vele. A görgő elég vastag, és elég kemény, hogy könnyű legyen használni. ''Hüvelykujj gomb'' is jellemző tartozék manapság.
-USB
Többnyire.
-Ha lehet optikai, de nem élethalél kérdés, bár manapság úgysincs más
Így igaz, nem nagyon.:)

Szerk.: Előástam az én WWW-11-emet, tényleg nem volt rossz egér, de az újak azért sokkal többre képesek.


Ha tudtok ilyen egeret, légyszi írjátok meg.
Én nem láttam még, kíváncsi leszek.:P

nem írtad, hogy milyen alkalmazásokban tervezed használni.



[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#4) Genialis válasza kamikaze boci (#3) üzenetére


Genialis
aktív tag

Kösz a javallatokat, végignéztem a májkroszoftot meg a logitechet is, igazából asszem ki kéne próbálni őket, hogy érezzem miről van szó. Viszont találtam a depón egy UWWW-11 nevű egeret, ami USBs-ben az enyimé, eddig ő a nyerő.

nem írtad, hogy milyen alkalmazásokban tervezed használni.

Amire egeret és kompjútert használni csak lehet, arra mind.
Többnyire böngészés, programozás, játék. Ja, és linux, szóval nem árt ha kijön az egérből néha valami szabványos üzenet is :)

Az ínhüvelygyulladást meg nekem akarta okozni egy racsnis egér, de ráment a racsnija...:)

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#5) duracell89 válasza Genialis (#1) üzenetére


duracell89
senior tag

Logitech MX500 rulz!! 800dpi-s gamermouse
bocika miért kilőve a Logitech? egérbe az a Ferrari! :)...A4TECH az meg trabant :DDD

(#6) kamikaze boci válasza duracell89 (#5) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Abszolút, viszont kemény a görgője.:)

egyéb állatfajták

(#7) duracell89 válasza kamikaze boci (#6) üzenetére


duracell89
senior tag

a keménységet az enyémen lehet állítani :DDD

(#8) tasika válasza Genialis (#4) üzenetére


tasika
csendes tag

ha rám hallgatsz nem veszel olyan microsoftot. jó meg minden.
biztos, hogy megszokás kérdése, de én rátettem a kezem és nem tudtam görgetni.
egyébként sztem ezért is jobb a racsnis görgő, megáll ahol akarod. nah lényeg az, hogy sztem a logitech -et vedd, én is azt veszem. az is 800dpi, és kurva pontos. én legfőképpen cs -re fogom használni, oda meg kell a pontosság.
na üdv

(#9) Trak válasza tasika (#8) üzenetére


Trak
addikt

Nekem MSIntExp4.0 van. Az elején tényleg furcsa volt, de azóta annyira megszoktam, hogy a racsnis görgő a furcsa ha pl. másnál vagyok. Játékban is kiváló. Igaz CS ben még nem próbáltam, mert nem a görgővel váltok fegyvert, de Ut2004 ben használom, és ott megfelelő.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#10) kamikaze boci válasza duracell89 (#7) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Hogyan?

egyéb állatfajták

(#11) mattheus


mattheus
őstag

Szia!

Én már jó pár hónapja használok Logitech MX510-et és csak ajánlani tudom. Itthon rettenetesen drága és én is csak(!) azért vettem meg, mert Ausztriában jártam és 8500 Forintnyi összeget megéri még nekem is. Tényleg nagyon jó és kézre illik. Igaz, ha balkezes vagy, akkor nem használható, mert csak jobb kezes kiadásban létezik.........

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Használható, optikai egeret keresek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.