Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SomogyiG


SomogyiG
csendes tag

Szervusztok!

Segítségre lenne szükségem.

A gépemben egy ASUS P4C800-E Deluxe alaplap van, ami tartalmaz RAID vezérlőt. 2 db 160 G Samsung HDD-t szeretnék tükörben használni, Windows XP op.rendszerrel. Addig eljutottam, hogy a BIOS már látja a két disket, meg is ajánlja a 160 G összkapacitást és a tükrözést, de az XP a telepítés során mindig azt írja ki, hogy a rendszer nem rendelkezik HDD-vel.
Ebben szeretnék segítséget kérni, amit előre is köszönök.

A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.

(#2) lapa válasza SomogyiG (#1) üzenetére


lapa
veterán

kaptál az alaplaphoz floppy lemezt?

(#3) SomogyiG válasza lapa (#2) üzenetére


SomogyiG
csendes tag

Nem, csak a telepítő CD-t, s a szokásos cullangokat. A ''User Guide'' jegyzékében sem szerepel floppy lemez.

[Szerkesztve]

A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.

(#4) vallas válasza SomogyiG (#3) üzenetére


vallas
senior tag

szia!

menj lel az alaplap honlapjára, ott le kell tölteni a egy flopira a raid drivert, és amikor a win települ, az elején kiír egy olyat, hogy nyomj F6ot más illesztőprogram telepítéséhez, és itt bevágod neki a floppyt amit letöltöttél.

lehet hogy az alaplap cdjén is rajta van a driver nézz körül ott is

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#5) SomogyiG válasza vallas (#4) üzenetére


SomogyiG
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítségedet, a javaslatoddal meg tudtam oldani a gondomat. Egyébként a szükséges driver megtalálható az alaplap CD-jén, mégpedig olyan formában, hogy létrehoz egy Floppy-t, amit utána az XP beolvas.
Mégegyszer nagyon köszönöm.

A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.

(#6) vallas válasza SomogyiG (#5) üzenetére


vallas
senior tag

nagyon szivesen!
örülök, hogy segíteni tudtam

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#7) edubacsi


edubacsi
csendes tag

Sziasztok!

Asus pnc800-E delux alaplapom van. IDE módban szeretném használlni a RAID-t de ilyenkor sárga felkiálltójelet és 10. hibakódot mutat az eszközkezelő. Tudja valaki a megoldást?

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.