Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

800k-s gépbe 16gb ram, komolyan?
és a 850-esbe 520-as chipset
tudnak a srácok nah

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) parandroid válasza Chaser (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha valaki egybegépet vesz, és soha bele se néz a biosba, jó az az 520-as lap is. A RAM meg bővíthető, rendeléskor ott vannak az opciók, hogy miből rendelhetsz nagyobbat/többet. Amúgy meg a gép árának több, mint a fele a VGA, ha azt leszámolod belőle, 400k alatt van a gép, ami egy alsó-közepes gamer konfig ára VGA nélkül.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3) GoodSpeed válasza Chaser (#1) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Mondjuk én 2016 óta 32 GB RAM alatt nem használok PC-t vagy laptopot. Lehet boldogulni 16-tal is, csak ugye 2016-ban 32 GB RAM-os gépet építettem, most meg 2023 van... videókat vágok, játszom, stb...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#4) Chaser válasza parandroid (#2) üzenetére


Chaser
titán

csak ilyen árkategóriában "cinkes" nah
a ram meg nagyon jó hogy bővíthető, de ilyen árkategóriában 16gb ramot adni megint csak "cinkes"

GoodSpeed
én néhány éve raktam össze gépet, de eszembe nem jutott volna 32gb alatt, pedig csak game volt a cél akkor
és hát nem, nem 800e ft-os árkategóriában volt a gép : ) de legalább a ram ne botlenekeljen'
a gép már nincs meg, de 64gb ramom az van még ;]
a noteszben 16gb ram van, de az csak net, film, zene oszt' ennyi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) parandroid válasza Chaser (#4) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mai játékokkal, mai VGA-val játszani kell a 32GB, ez nem is kérdés. Amúgy meg irodai PC-knél, vagy otthon böngészni (pláne valami sokéves brand gépen, ahol a proci is régi) akár 8GB is elég lehet, bár mai RAM-árak mellett bőven megéri ott is a 16GB.

Ami necces, hogy itt egy 4070ti mellé ajánlanak alapból 16GB-ot. Meg 500-as SSD-t. Az kb a rendszer + 2 játék manapság.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6) Chaser válasza parandroid (#5) üzenetére


Chaser
titán

de azok egészen más árkategória, ott még érthető - én mondjuk 16gb alá nem mennék már csak ha nagyon muszáj -
ssd-t már nem is néztem, kiégett a retinám attól amit addig láttam :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jó lenne ha bővülne a bemutatott termékek fajtái kb. mindig ugyanaz a menü, gépház, monitor, egér, szék, csókolom. :D
Szívesen látnék egyéb kütyüt is pl. projektort, gamer agybadugós fülest, elektromos biciklit, nyomtatot, casio-t, okosórát, mitudommégmit. :K

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#8) koby11h válasza pusszycat (#7) üzenetére


koby11h
aktív tag

Vagy normális áron elérhető minőségi hardvert... de ugye ami nincs, azt ők sem tudják bemutatni.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9) parandroid válasza koby11h (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez teljesen értelmezhetetlen, amit most írtál. Mi lenne a minőségi hardver? És mi a normális ár?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10) Sundesz válasza parandroid (#5) üzenetére


Sundesz
őstag

Én nem vettem észte, hogy kevés lenne a 16 GB RAM, persze csak játszok meg irodai alkalmazást használok. Miben nyilvánulna meg ha kevés lenne? Ha valaki streamel akkor megértem.

Hörcsög Powa'

(#11) parandroid válasza Sundesz (#10) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A rendszer annyi memóriát használ, amennyi van. Ha több van, akkor többet, ha kevesebb, akkor kevesebbet. Menni fog az utóbbival is, de minél több mindent tud a memóriában tartani, annál flottabbul. Játéknál meg a 2k/4k felbontások már iszonyatos adatmennyiségeket mozgatnak meg.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) toronyhaz válasza Sundesz (#10) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Üdv. Tízen éve nem építettem gépet. Viszont anno az volt a tapasztalatom mikor kevés a gépben a ram, akkor későn tölt be pályarészeket, illetve inkább úgynevezett mikro akadásokat okoz a látott képben. Nem folyamatosan akad a kép hanem amikor épp nem tudja utolérni magát a memória. Tized másodpercek különböző időpontokban. De van amikor elég a ram akkor megy mondjuk 3-5 akár 10 mp-ig is gond nélkül fut minden akár 100 képkockával is.

[ Szerkesztve ]

(#13) p a s s e r válasza parandroid (#11) üzenetére


p a s s e r
őstag

így játszom, 16 gb-tal, jó géppel, sokszor 4k-ban, mégis minden tükörsima, szóval én sem értek egyet azzal, hogy nagy általánosságban szükséges a 32 gb a hétköznapi játékhoz... egyes ritka esetekben talán...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#14) GoodSpeed válasza p a s s e r (#13) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

A laptopomban eredetileg 16 GB RAM volt (ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T) Folyamatosan azt láttam, hogy 1-2 GB RAM volt szabadon, vagy annyi sem ha a Filmorát elindítottam és dolgoztam vele... és hát ugye nekem előtte is 32 GB RAM-om volt, így a laptopban, mivel ez a modell 32 GB-ot tud kezelni maximum, kimaxoltam: KINGSTON FURY Impact 3200MHz - KF432S20IBK2/32 (KIT 2DB)

Annyi a változás, hogy korábban 4x8 GB.os moduljaim voltak. Most meg 2x 16-os, korábban nem volt 16-os modulom :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#15) Eniko89 válasza koby11h (#8) üzenetére


Eniko89
tag

Így van, annak a 230e forintos Samsung monitornak nagyon gyatra képe van.
Az "annyit pont nem ér" kategória.

(#16) Eniko89 válasza p a s s e r (#13) üzenetére


Eniko89
tag

Nekem sincs gondom vele. 4K 60fps mellett 4,8GB 120fps-nél 7-8GB közötti
a memória használat, de ez nagyban függ a megjelenítendő kép tartalmától.
Inkább kevesebb szokott lenni. A 16GB szerintem is bőven elég. :K

(#17) privacy99 válasza parandroid (#11) üzenetére


privacy99
senior tag

Direkt megnéztem most. Chrome 5 tabbal, Afterburner, Steam, Xbox app, Riot app, NZXT, AMD Adrenalin, különböző LED vezérlő appok (ROG, Corsair) és Cyberpunk 2077 ultra beállításokkal összesen foglal 10 gigát a 16-ból, szóval tény, hogy a több sosem árt, de hogy van-e értelme, az egyén függő. Nagyon úgy néz ki, hogy nekem pl. pénzkidobás lenne. A másik fórumtárs videót vág, az más.. neki nyilván kell a 32/64.

[ Szerkesztve ]

(#18) ANOka válasza pusszycat (#7) üzenetére


ANOka
őstag

Levehető ajtós NDK turmixgépet... :DDD

(#19) parandroid válasza privacy99 (#17) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amennyibe kerül (pláne a gép többi részéhez viszonyítva), én úgy voltam vele, hogy inkább legyen több, mint hogy menet közben találjam meg azokat a pontokat, ahol elfogyhat. Pláne, hogy nem szeretek dolgokat bezárogatni, ha valamit elindítok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20) Chaser válasza toronyhaz (#12) üzenetére


Chaser
titán

jaja, microlaggokat megszünteti pl sok esetben a több ram
van aki érzékeny erre, van aki nem, én pl igen

privacy99
én böngészővel elérem a 10gb-ot ha úgy adódik
jah és nincs virtual ram nálam egyáltalán - max akkor kapcsoom be ha valami sw kéri -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Johnny Cage válasza Eniko89 (#15) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"annak a 230e forintos Samsung monitornak nagyon gyatra képe van"

És ezt a kijelentést mire alapoztad? 3 éve ilyet használok (előtte 10+ évig csak Eizo-im voltak) és a gyatrától nagyon távol áll. Az ára egy kicsit borsos mondjuk (tavaly 200 alatt is volt), de ettől még az állításod alaptalan.

(#22) koby11h válasza parandroid (#9) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mostanra kb. ami "normális" áron elérhető, az olyan szerelési és alkatrész minőségű, hogy vállalhatatlan: laptop, monitor, ssd, kábelek, számítógép házak, tápok, TV-k, mosógép, hűtő.
Ha pedig a minőség megfelelő, akkor az ár "megfizethetetlen", legalábbis számomra. Nagyon sok termék átcsúszott az ennyit azért már nekem nem ér kategóriába.
És nem csak én vagyok így vele, hanem sok ismerősöm is.
Régen azért még lehetett minőséget kapni emberi áron. Most elég sok minden értelmezhetetlen.

HUF "erőssége", covid, háború, chip hiány, USA-PRC ellentétek, gyártói spórolási verseny... sok oka van, csak nem tetszik. :(((

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#23) ceia


ceia
őstag

Jó gépek, csak legyen, aki megveszi ennyiért.. ;]
Az első monitor jó, kivéve a talpat. Nekem van vesa talp, szóval nekem pont jó volna. A Samsung szörnyen jó lehet fps és autós játéknál, és netezni. :D Nekem nem kéne. Ha választani lehetne az első LG és közötte, és ezt kéne használni amíg el nem romlik, az LG kéne. Az első billentyű csak mint numerikus pad nélküli (ha valakinek az nem kell) elsőre jónak tűnt a rendes enter és a nem szorosan a ctrl mellé húzott kurzorok miatt, és hogy úgy tűntek, vannak rendes F-ek is. Aztán látom, csak 4db F van, a többi nyenyere, na és alu felület, nope.. főleg ennyiért. Én leginkább a belépő játékos és középkategóriás vga-kat és a 12k alatti billenytűzeteket, egereket hiányolom leginkább a rendszeres hardver körképből!

        it's more fun to compute

(#24) Janika--1982 válasza pusszycat (#7) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Mitudommgumit is jó lesz az! :DDD :DD

Nagy János

(#25) Dr. Akula válasza parandroid (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"A rendszer annyi memóriát használ, amennyi van. Ha több van, akkor többet, ha kevesebb, akkor kevesebbet."

???

Mi az a "rendszer"? A memória egészét az oprendszer kezeli, ebből tud adni a rajta futó játékprogramnak valamennyit. Ha kevesebb a fizikai ram mint kéne, ÉS be van állítva virtuális memória (alapértelmezés: igen + amennyit csak akar használni, és a háttértár mérete engedi), akkor lehet vinyóra swappelni. Ha nincs, akkor jön egy szép nagy error hogy ennyi vót...

#12toronyhaz: Attól függ milyen méretű blokkokban olvas be új tartalmat a játék a vinyóról (/ssd, ma már inkább ez).

[ Szerkesztve ]

(#26) Dr. Akula válasza GoodSpeed (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ebben a használatban már benne van az is, amit az oprendszer előre lefoglal, nem feltétlen van mind ki is használva.

(#27) Eniko89 válasza Johnny Cage (#21) üzenetére


Eniko89
tag

Tegyél mellé egy ugyanilyen kategóriás Asus-t és látni fogod a saját szemeddel. :K
Még mielőtt leírnád, tudom, az Asus még drágább. Viszont a színei élnek. ;)

(#28) stewe2 válasza p a s s e r (#13) üzenetére


stewe2
aktív tag

És Sundesz: a srácaim Battlefront II-vel játszanak, ami ugye nem egy új cím. 16GB DDR4 ből 12-13GB ram használat van játék közben, 32GB DDR4 ből meg 17-18GB :Y Mikrolaghoz nem tudok hozzászólni, annyit nem foglalkoztam a témával.

64 gigával érthető okok miatt nem próbáltuk :D

Monitorhoz: én mindig pár év késéssel követem a piacot, többnyire kifutó cucokat veszek. A mostani szerzeményem (persze apróról):
Samsung S34J550WQRXEN - OázisComputer.hu (oaziscomputer.hu)
A feketéje brutális az előző (29" 21:9 IPS LG) mobitorhoz képeset. A 13" Herkules monkrómhoz képest meg beszarás :D Szal nehezen tudom elképzelni, hogy egy negyedmillás monitor képe gyengusz :F

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#29) Johnny Cage válasza Eniko89 (#27) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Viszont a szinei élnek"
Szubjektív megítélés, nem tudok ezzel mit kezdeni. Én saját kezűleg kalibrálom a kijelzőimet, a mérés eredményeit meg tudom mutatni, ezen kívül ennek a kijelzőnek ugyanannyi hátránya van, mint a legtöbb ugyanilyen panellal szerelt curved monitornak. Minden más egyéni preferencia, kár is ezt tovább ragozni. Hogy te mit tartasz szépnek vagy gyatrának, az nem mérvadó. Maximum neked nem tetszik, más képet szoktál meg (ami nem jelent semmit, a túlszaturált szineket is meg lehet szokni és azt tartani "jónak", attól még nem az a helyes). Léteznek objektív hátrányok, pl. a betekintési szögfüggőséget meg lehet határozni szimpla ránézéssel is, de a "szebb" meg "jobb" az nem ilyen. Egyébként szíved joga azt szeretni, ami neked szimpatikusabb, csak érdemes lenne az ilyen kategórikus kijelentésektől, hogy "gyatra" tartózkodni, amíg nem tudod azt valamilyen objektív mércével alátámasztani.

(#30) Eniko89 válasza Johnny Cage (#29) üzenetére


Eniko89
tag

"Tegyél mellé egy ugyanilyen kategóriás Asus-t és látni fogod a saját szemeddel." - írtam.

Én már megtettem ezt és láttam a különbséget.
Mindenféle kalibrálás és bohóckodás nélkül. ;)

Ez a betekintési szög őrület... :Y Táncolsz a monitor előtt? :D
Ugyanabban a székben ülsz és ugyanonnan nézed mindig. Vagy nem? :U:DDD

Esetleg ülj a monitor középvonalától balra 1méterre és használd ki a 178fokot. :DD

[ Szerkesztve ]

(#31) Johnny Cage válasza Eniko89 (#30) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Félrebeszéléshez meg dilettáns hülyeségekhez nincs mit hozzáfűznöm. Az előző hozzászólásomban világosan leírtam mindent. A műszeres mérés "bohóckodásnak" titulálásához meg annyit, hogy a ph-ra elvileg értelmes, informatikában jártas emberek járnak. Gyakorlatilag meg döntse el mindenki maga a hozzászólásod alapján.

(#32) Graphics


Graphics
Jómunkásember

800 ezres gépbe az NV2-es kicsit megmosolyogtató :D...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Eniko89 válasza Johnny Cage (#31) üzenetére


Eniko89
tag

Ehhez nekem sincs mit hozzáfűznöm. A gyárban csak úgy összedobálják
a monitorokat, mindenféle beállítás és ellenőrzés nélkül. Biztos így van.

Az autógyártók sem tesztelik le egyenként az autókat, hanem kidobják a piacra
és majd mindenki elviszi és maga tesztelgeti, finomhangolgatja. Baromság.

Ez a kalibrálós játék csak pénzlehúzás. Semmi más. :N

Az megvan hogy egy és ugyanazon monitort két különböző helyre vittük be
és teljesen más profilt okoskodtak ki? Szép eltérés volt a két cég által megadott
"műszeres :DD mérések" között. Na innentől hiteltelen az egész, köszike nem kérem.

(#34) Luck Dragon

Szuper az LG 27GP850-B monitorja . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#35) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Azért egy 850 ezres gépbe már illő lenne 32 giga ramot tenni na... :K

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.