Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hurricanes


hurricanes
tag

Következő a problémám: kb. 4-5 napja símán megfagyott a gép, ez azt jelenti, hogy csak resettel tudtam újraindítani miután a kép olyan ''szemcséssé'' vált.(bocs egyeszerűen nem tudok rá jobb szót). Naszóval resetnél tartottunk, meglepetésemre símán bootolt a gép, de miután beírtam a felhasználónevet, jelszót, az ikonok már nem jöttek fel, hanem ismét ez a teljesen ''szemcsés'' kép fogadott. Ezután próbáltam linux alatt, full ugyanez. Gondoltam hátha túlmelegedett a vga, leszedtem a ház oldalát és hagytam úgy 10 percet pihenni. Láss csodát utánna beindult és tökéletesen működött egészen tegnapig....

Szóval tegnap este netezés közben ismét lehalt a gép, de most dudált is..., reset..., újraindítás után 2 fütty egymás után, ezután pedig egy relatíve hosszabb szünet(max 1 sec de inkább kevesebb) és vegül 6 fütty egymás után. Az alaplapom asusp4p800se, ami biosszal.
Természetesen rákerestem a neten a füttykódokra:
http://www.bioscentral.com/beepcodes/amibeep.htm

2 short Memory parity error A memory parity error has occurred in the first 64K of RAM. The RAM IC is probably bad
6 short Gate A20 failure The keyboard controller IC has failed, which is not allowing Gate A20 to switch the processor to protected mode. Replace the keyboard controller
8 short Display memory read/write error The system video adapter is missing or defective

Véleményem szerint ez a 3 dolog jöhet szóba. Na de térjünk vissza a tegnap este történtekhez: miután többszöri reset után is ezzel a füttykóddal válaszolt, úgy döntöttem h először vga cserét próbálok, a másik vga karival is ua. hiba, ezért ezt tartanám legkevésbé valószínűnek. Ezután ismét pihentettem a gépet és láss csodát, ugyanaz az effekt jött elő mint pár napja, talán annyi különbséggel, h a windows töltése közben is már krix-krax jelek jelentek meg a loading bar-ban és már a bejelentkezési képernyő is elég szétesett volt.
Ezután kiszedtem az 3. slotban lévő ramot(2db 512-es van dual channelbe), és láss csodát kifogástalanul elindult. Ezután áttettem az 1. slotban lévőt a 3.ba és próba. Így is minden hiba nélkül elindult, annyi különbséggel, h valamiért felbontást váltott 640*480ra. Ezután gondoltam kipróbálom, hogy az először kivett ramott berakom az 1-es slotba(tehát gyakorlatilag felcserélem a ramokat) és ekkor is elindult, 640*480-ba(gondolom az előző leállítás elmentette). Körülbelül itt tartok, a mai napot memtest-el kezdtem:
kb. 1 óra után van 6db error.
Address/good/bad/bit
000310a9c10 - 784.5MB / FFFDFFFF / FDFDFFFF / 02000000
000310aa210 - 784.6 MB / FFFFFEFF / FDFFFEFF / 02000000
000320a9bf0 - 800.5 MB / FFFDFFFF / FDFDFFFF / 02000000
000320aa1f0 - 800.6 MB / FFFFFEFF / FDFFFEFF / 02000000
000310a9a14 - 784.5 MB / AAA032EA / A84032EA / 02000000
000310A9A10 - 784.5 MB / FFFFFDFF / FDFFFDFF / 02000000

Nem tudom, h ennyi hiba soknak számít-e ennyi idő után. Most itt tartok éppen, előre is köszönök bármi segítséget.

(#2) Mr_Vercetti válasza hurricanes (#1) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Sztem te magad is leírtad a választ, azzal hogy 1 óra Memtest alatt kaptál 6 hibát :)

A Memtestet ha 2 napig hagyod, akkor se szabadna hibáznia, ha jók a ramjaid.


[Szerkesztve]

(#3) csigi válasza hurricanes (#1) üzenetére


csigi
addikt

Memtest -et nyomasd mindkét memóriamodullal külön-külön. Van-e különbség?
Egy darab hiba sem lehet!
Ha tuningolsz, természetesen előbb vegyél vissza mindent alapra.

Ha ez nem segít, akkor még proci, talán alaplap is lehet talán...

nofene

(#4) hurricanes


hurricanes
tag

nah újabb fejlemény: éppen ott tartok, hogy külön-külön tesztelném a ramokat. Ennek megfelelően ki is vettem az egyiket, indítás és ismét a 2-6 fütty fgad bootnál. Most jön a meglepő dolog(legalábbis nekem): indításnál még annyi különbséget csináltam,h az egeret is bedugtam. Nah gondoltam kihúzom úgyse azzal van gáz, láss csodát kihúzott egér mellett elindul. Oké ismét próba egérrel, nem megy. Próba másik egérrel és elindult..., már nem tudom mit gondoljak. Azért most letesztelem a ramokat külön-külön is de ez azért baromira furcsa.

(#5) Lolek válasza hurricanes (#4) üzenetére


Lolek
aktív tag

De a ramod híbát írt tehát valamelyik rossz...
Ne az egeredbe keresd a hibát hanem valamelyik ramba...

(#6) robisz válasza hurricanes (#4) üzenetére


robisz
senior tag

Ha szar a ram, az éppen ilyen furcsa tüneteket szokott produkálni :U

(#7) hurricanes


hurricanes
tag

Külön-külön is leteszteltem őket, 2.5, 2.5 óra darabonként. Az egyiknél volt 1 hiba, a másik hibátlanul lefutott.(Más kérdés,h egérrel bedugva egyikkel se bootolt a gép, de mind1.)

(#8) hurricanes


hurricanes
tag

Még egy kis fejlemény: összeraktam a gépet, annyi különbséggel h másik slotba vannak a ramok, dual channellel. Elindult, belépek windowsba, 2-t dudált, de utána működik minden. Aztán párszor dudált még párat miközben a keyboard villogott + az egeret se lehetett mozgatni, aztán egyszer(kb bekapcsolás után 20 perc) ilyen dudálás után megfagyott. Azért kipróbáltam egy másik keyboardot, de nem bootol. A hétvégén megpróbálom a ramokat máshol is teszteltetni(+ szerzek tuti jó ramokat), de nekem úgy tűnik h az alaplapon a keyboard controller rossz. A legszarabb az egészbe, h 2 hónapja cseréltem garisan lapot és most vélhetően megint az lesz, ha sikerül egyátalán.

(#9) hurricanes


hurricanes
tag

Szereztem vélhetően jó ramokat, azonban ha az egeret bedugom, akkor ugyanaz a füttyód sorozat fogad mint korábban. Egér kihúz, símán bootol. Leteszteltem az kölcsön ramokat, 2.5 óra alatt nincs hiba. Viszont ami feltünt, h 3-4-4-8-as default beállítást kaptak, az enyémek korábban viszont 2.5-4-4-8-at. Ezután visszaraktam a ramjaim és átállítottam az időzítést 3-4-4-8-ra és láss csodát 2.5-óra alatt nincs hiba, korábban ugyebár 1 óra alatt volt 6. Ez jelentheti azt, h a ramjaim kezdenek halódni és már nem bírják azt az időzítést? Gondolom az alaplap memória kontroller része csak jó, különben 3-4-4-8-ban is csak hibázott volna 5 óra alatt.

Az egér viszont más tészta, csak van vele vmi gond, mert ha be van dugva akkor nem nagyon bootol. Kipróbáltam másik 2 egérrel, mindkettővel működik a gép.

(#10) HIJ


HIJ
őstag

Nemtudom tud e valaki segiten, de hatha!

Van egy ABIT KD7-S lap.A helyzet az, hogy mukodo kepesen lett kiveve egy konfigbol csere miatt, de mikor haver elvitte elojott ez a gond:
Bekapcsolom es valtozo idon belol kikapcsol.Ez az ido kb 1-4 mp es ekozben meg a speaker sem szolal meg.Csak felporget mindent es leall.Lett probalva masik VGA, tap, proci, huto.De az az erdekes, hogy amig mukodott es pl a cmos jumper clear modban allt, akkor hiaba kapcsolgattam nemindul, tehat csak a normal helyzetben allt.Moat viszont mind2 allasban, sot meg jumper nelkul is ugyanezt csinalja.Latszolag nincs rajta serules.Valakinek esetleg valami elkepzeles?Orulnek ha nemkene kidobni a lapot, mikor tegnap meg azzal ment a gepem...

HIJ

(#11) jenko


jenko
tag

Én is segítségért esedezem. Abit kt7e alaplap, soft menüben az 1100-as athlon fsb-t 133-ra emeltem, a szorzót 11-ről 10-re visszavettem, semmi mást nem változtattam. Azóta meg se nyikkan. Agp frekvencia ilyenkor túl magas lesz, és nem müxik a videokari, vagy mi egyéb miatt lehet ez? A kártya másik lapban (ami alapon jár) működik rendesen.
Segítséget előre is köszi!

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#12) oyko


oyko
tag

Én is csatlakozom a segítséget kérők táborához!

A konfig a nevemnél!
Ha elindítom az office-t vagy más programot, akkor vagy lefagy a gép, úgy fél percre és újraindul, vagy szétesik a kép (olyan mintha túl lenne húzva a vga), vagya az audio beállítások panel jön be azzal, hogy csatlakoztattam egy új eszközt!
Ezek a hibák véletlen szerűen jönnek!
Most legutóbb a 3d 2006 elindításánál fagyott le, és esett szét az asztal, ( már a program betöltésénél), de ha betölti akkor simán végigmegy!
Csináltam pcmark2005-2004 , 3d2006, superpi, prime95, maxtor winchester test!
Soha semmilyen hibát nem észlel!

Szerintetek nem lehet alaplapi vezérlő hiba? (memória , winchester)

(#13) jenko válasza oyko (#12) üzenetére


jenko
tag

Vírus nem lehet esetleg?
A hangkaridra mi van kötve?

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#14) Tigi válasza HIJ (#10) üzenetére


Tigi
őstag

Jó helyre van dugva a cpu cooler?
Mert ha nem és a biosba be van kapcsolva, hogy figyelje, hogy megy e a cpu cooler akkor az a baj.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#15) fido1975


fido1975
csendes tag

Mit gondoltok erről?
Adott:
MSI K8N Neo4 FI alaplap
AMD 3200+ Athlon 64
2x512 Kingstone memória
MSI NX6600 PCIE VGA
250 GB SATA Maxtor
WinXP32

Az alaplap nem hajlandó felismerni a HDD-t. Ha autodetect-et nyomok lefagy a gép (ASCII karakterek jelennek meg alul), csak resettel indul újra. Ha nem nyomok autodetectet, akkor látja ugyan de csak minden második indításnál. Elsőre leáll a detect IDE devicesnél, itt reset majd újraindulás után látja és ezt kivétel nélkül mindíg így csinálja. Ha lehúzom a SATA HDD-t és úgy nyomok BIOSban autodetectet akkor is fagy. ATA HDD-val semmi probléma. Ja a legújabb 1.B Biost is felraktam már, de nem segített. Olvastam a problémáról a Maxtor és az Nforce4 és Nforce4 ultra alaplapok között, de az is furcsa hogy HDD nélkül fagy a BIOS nem? Mindenesetre írtam Maxtoréknak küldjenek már egy firmware-t, de nem hajlandók csak azt mondták állítsam a HDD-t 1.5GB/s-re és rendben lesz. Hát nem lett. Ugyan úgy viselkedik. SATA kábelt kicserélte, a többi SATA foglalatot is kipróbáltam, de nincs változás.

Na nem baj felraktam a Windows-t így bízván benne, hogy hamarosan csak kijön egy új BIOS vagy firmware. 1 óra használat után a monitor elsötétedett egy fél pillanatra, majd kis idő múlva ismét, majd egyre sűrűbben, míg be nem állt a kb 3-4 mp-es időközökre. A VGA passzív hűtésű, gondoltam túlmelegedett, de csak langyos volt. A proci is csak 35 fokos. Kikapcs, 1 óra pihi, bekapcs, nincs változás.

SATA HDD-t levettem, ATA HDD-t beteszem (Samsung 120GB) Windows próbálom feltelepíteni, de telepítéskor lefagyott! Másodszorra felment, de vmi förtelem lassan és 16 szinű a kép és nem is hajlandó ezen változtatni. Nagy nehezen rápakolom az összes drivert meg miegymást (MSI, NVidia), újraindítom, a kép szép, de újra jött az elsötétedés.
A Maxtor-t visszaküldtem és kapok helyette WD-t
Az alaplapért és a VGA-ért hétfőn jönnek, kb 2 hét mire kaphatok másikat (IPON).
Ezek után kerülöm ezeket a márkákat.

(#16) >Borisz<


>Borisz<
tag

Sziasztok,

nekem is lenne egy érdekes hibám. Adott egy 2.6G-s P4 MSI lappal, eddig tökéletesen működött egy Ati 9200-sel és 256 MB RAM-mal, most azonban fejleszteni akartak, és beleraktunk egy Geforce 6600 GT-t (Inno, AGP) és 2x256 DDR-t. Ezek után XP újrainstall, minden tökéletes, majd amikor az nvidia driverét rakom (mindegy melyiket), install közben standby-ba helyezi a monitort és ott is marad. Újraindításnál a bootolás rendben, de amikor megjelenne a kurzor, ismételten Standby. Ha csökkentett módba leszedem, mert abban hajlandó képet is adni, akkor minden rendben :F

Találkozott valaki hasonló misztikus történettel?

pls

(#17) Rive válasza >Borisz< (#16) üzenetére


Rive
veterán

Ellenőrizd, hogy a beállított felbontást/frissítést bírja-e a monitorod, illetve, ha több kimenete is van a kártyának, akkor biztosan azon a kimeneten jön-e a kép, amelyik a monitorra van dugva.



[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18) WillChi válasza >Borisz< (#16) üzenetére


WillChi
senior tag

Lehet, hogy nem bírja a monitor azt a frissítést, amit a kártya ad neki, ezért kikapcsol.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#19) hcsaba válasza >Borisz< (#16) üzenetére


hcsaba
tag

Hali

Ugy a hogyan a kolégák is írták vedd vissza a monitor frissitést csökentett módban,és a felbontást is vedd 800x600 -ra indulás képpen.
Akkor talán müködni is fog. :)

(#20) jercsi válasza hurricanes (#1) üzenetére


jercsi
tag

A ramjaid biztosan rosszak ez tuti !Ha a memtest hibát dob az nem jelent jót !
Annyit tudok még javasolni hogy próbáld ki egy másik konfigban is a ramokat egy memtestel
előfordulhat hogy a lapod hibázik!
A ram beállításokat se felejtsd el megnézni afeszültség beállítások késleltetések!
Üdv !
jercsi

(#21) Rive válasza jercsi (#20) üzenetére


Rive
veterán

A ramjaid biztosan rosszak ez tuti
Szerintem azóta már sikerült neki megoldani a problémát ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok.

Segítséget kérnék.
Szombaton vettem egy seagate sata 2 vinyót. Szépen bedugtam a helyére, felment az xp. A régi sata 1 ről másolgattam a cuccokat át erre.
Hétfőn kezdődtek a gondok. Nem bootolt be az xp, lefagyott rögtön az elején. Időnként a felismerésénél is megakadt. 1-2x csökkentett módban bejött, de az is nehezen.
Feltettem megint - ugyanez lett a vége.

Ma visszatelepítettem a régi sata1 re, (Sata 2 slavbe rakva) simán felment. újrainditás párszor. Most kikapcsoltam, 1 perc múlva be és megint megakad a betöltés.

Fél óra múlva bekapcsolom és bejön pöccre.

Ez most MI???

Mi a xar a gépben? Help pls

UI: Asus P5LD2
1 GB ram (single)

[Szerkesztve]

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#23) greatchaos válasza Elar (#22) üzenetére


greatchaos
addikt

sztem az azonnali kérdések és válaszokba tedd fel a érdésed
vagy az azonnali alaplapos kérdések közé, mert ez nem egy preferált topic, néhány hsz-l csak... ott gyorsabban kaphatsz a kérdésedre választ

(#24) Elar válasza greatchaos (#23) üzenetére


Elar
senior tag

Kiraktam oda is :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#25) ludla


ludla
őstag

Sziasztok lenne egy nagy problémám, a gép használata közbe csak ugy magátol ujra indul a monitorom,ki be kapcsol, és már most le is szokott fagyni csak ugy alapjáraton is. Ez lehet a táp hibája vagy a vga kártyáé? Ha kellenek infok a gépről akkor irom. vagy profilom.
Köszi!

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#26) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ''Azonnali kérdések órája'' témában folytassátok.
Ezt zárom.
Köszönöm.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.