Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Noxterx


Noxterx
újonc

Kedves Fórumozók!

A segítségetekre lenne szükségem, ugyanis a számítástechnika ezen részéhez nem értek.
A problémámat most leírom, de eléggé 'parasztias' nyelven, a szakszavakat nem fogom tudni (ha esetleg lennének), de remélem így is érthető lesz a problémám és lesz olyan, aki tudna nekem segíteni.
Hálás lennék, ha még 30.-áig választ tudnék kapni, hogy akár már holnap elintézhessem a dolgot.

A következő helyzet állt elő nálam:
Egy ideje gondom támadt az előlapi mikrofon és hangszóróbemenettel (zöld illetve rózsaszin 'karika').
Egyszerűen nem érintkeznek jól, azaz hiába dugok bele fülest (többet is próbáltam, nem a fülesem a rossz), néha meg-meg szakad az érintkezés, így például játék közben elmegy a hang, stb-stb. (ha kicsit megmozgatom a headset dugóját akkor megint érzékeli és megint jó lesz.). Valamikor a headseten a 2 füles részéből csak az egyikből 'jön' a hang, a másikból nem. Ilyenkor szintén a megmozgatás segít.

Szóval ez az alap probléma. Az elmúlt 1-2 napban viszont tovább romlott a helyzet, és most már lépni szeretnék az ügyben. (eddig kb. naponta 1-2x előfordult hogy meg kellett mozgatnom, elmúlt 1-2 napban tarthatatlan lett az állapot).
Mivel nem értek én a gépek szétszedéséhez, meg alkatrészek cseréléséhez, ezért nem olyan megoldáson gondolkodom, minthogy ezt az előlapi 'modult' kicseréltessem, hanem egy gyorsabb, és talán olcsóbb(??) megoldás jutott eszembe.

A számítógépház hátulján is vannak különböző csatlakozók. Ott is van ilyen zöld és rózsaszín 'karika' (mikrofon és hangszóró bemenet..).
Be is dugtam oda a headsetet és teljesen jól szólt. Nem kellett mozgatni egyszer sem!
DE... ez nem megoldás. Ebbe a hátsó bemenetbe bedugva a headsetemből jövő hang összességében halkabb, mint amikor az előlapiba volt csatlakoztatva. (pedig ugyan olyan hangerőn van minden, sőt, még növeltem is pl. a játékban a hangerőt, de összességében roszabb, és halkabb is).
Láttam a neten valami olyan dolgot, hogy egy kis tápegység-méretű és kinézetű eszköz, amit a géphez csatlakoztathatunk (nem tudom, hogy USB-n kell-e , vagy máshogy), és a másik végén pedig van ugyan ilyen mikrofon és hangszóró csatlakozó. És ezekkel elvileg nagyon szépen meg lehet növelni a hangerőt meg ilyesmi.
Azt gondoltam, ha ilyet vennék és csatlakoztatnám, talán megoldódna ez az egész gond, és ehhez csatlakoztatva a headsetemet és a mikrofonomat megoldódna végre ez az egész érintkezési-mizéria.

Kérdések:
1. Mi ennek a szerkezetnek a neve, amit a neten 'láttam'? (boltban hogyan keressem)
2. Ez megoldhatná a problémámat, vagy túl naív voltam?
3. Mennyibe kerül egy ilyen szerkezet körülbelül?

Egy kép a szerkezetről, hátha így már rájöttök, mire is gondolhatok (LINK!!!):
http://ecx.images-amazon.com/images/I/31bFE-9JKxL.jpg

Előre is elnézést a hosszú szövegért, aki elolvasta és tud segíteni, annak örök hálám!
Mindenkinek Boldog Karácsonyt és B.U.É.K. előre is! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.