Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hangra villogó fénycső? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ace


Ace
tag

Üdv!
Tud e segíteni valaki abban, hogy hogyan tudnám elkészíteni a hangra villogó fénycső vezérlőjét. Elsősorban panelrajzra lenne szükségem, illetve a hozzá való alkatrészekre.

(#2) anulu


anulu
félisten

Nekem pedig abban kéne segítség, hogy kiskerben hol lehet beszerezni külső(!) fénycsövet. Gépház aljára akarok rakni kettőt, más színűeket, á lá Fast and Furiousban a kocsik alján :D:D:D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) zsiga667 válasza Ace (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Vantec Nexus fénycsöves változata gyárilag hangra villog.

(#4) Ace


Ace
tag

Ok tudom, hogy van olyan ami gyárilag hangra villog de szerintem irreálisan magas az az ár amit pluszba elkérnek csak azért mert villog szóval egyszerűbb lenne ha én megcsinálnám hozzá az áramkört és arról menne a fénycső és ha akarom villog ha akarom csak simán világít

(#5) Fisha válasza Ace (#4) üzenetére


Fisha
őstag

Mikor en vettem, forintra ugyanannyi volt, mint a fenycso nelkuli vantec panel. 6100 brutto. Persze ettol fuggetlenul hobbibol meg el lehet kesziteni otthon :).

(#6) zsiga667 válasza Ace (#4) üzenetére


zsiga667
addikt

Ugyanannyi a fénycsöves, mint a fénycső nélküli!!! És még a két kék fénycső is jár hozzá!

(#7) Den válasza Ace (#1) üzenetére


Den
veterán

mm-ben autohifi részlegen 8-15k-ért kapsz, mindenféle méretűt formájút, állítható érzékenységgel.

www.simson4t.hu

(#8) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

valaki mondja meg mi a pontos neve annak a vantec panel nek amihez jár 2 fénycső
és hogy ezek ha akarom ha nem ahngra villognak???
jah és ha már megvan a neve akkor hol lehet kapni?

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#9) Ace válasza Den (#7) üzenetére


Ace
tag

Thx az info-t de ha ennyi pénzem lenne ilyen hülyeségekre akkor nem nyitottam volna a fórumot. Úgy gondolom hogy ezek a fénycsövek amik a gépbe mennek egy egyszerűbb áramkörrel amit elér rakunk át lehet alakítani villogósra is, csak nem tudom el se képzelni hogy mégis mi kell hozzá. Ha lenne egy kapcsolási rajzom amibe megvan hogy mondjuk 12 v megy bele és ilyen olyan ellenállás kondenzátor stb kell hozzá és ezen az áramkörön keresztül kapná a POWERT-t a fénycső akkor megoldható lehet. Javítsatok ki ha nem így van, vagy rosszul gondolom.

(#10) Ace


Ace
tag

Már rájöhettem, hogy ezeknek a cuccoknek ''ütem villogó'' a nevük de még mindig nem tudom, hogy pontosan milyen alkatrészeket tartalmaz ez a kütyü..pls valaki aki jártasabb elektronikában segítsen.

(#11) BaLinux válasza Ace (#10) üzenetére


BaLinux
tag

Olyat láttam már amiben egy mikrofon volt. Másik lehetőség a line-in, hogy ne zavarjon bele más zörej. A mikrofonosnak nyilván össze kell rakni egy analóg mikrofonerősítőt (2-3 kis tranyó főleg), aztán gondolom egy potméterrel állítható bemeneti feszültség felett ráad egy kis áramot a fénycsőnek, mondjuk néhány 10 msecig. Ez a legalapabb verzió, és miután nem igazán értek az analóg elektronikához tervezési szinten, ezért nem vállalkoznék rá csak ha sok időm lenne :))
és akkor ezek között mondjuk egy kapcsolóval váltogatnál, meg 1-2 potival változtatnál egyéb paramétereket. Bonyibb kivitelben ugyanez háttérvilágítós LCD-vel, menüvel, forgatógombbal és egyéb extrákkal. :DDD
A proci meg pl. egy FET-en kereszül vezérelné az akármit innentől lehet karácsonyfaégősor is.
Az utóbbi szigorúan csak akkor, ha sok időd van. Költségbe nem sok, ha ADC-t, vezérlőt, ilymit rendelsz ingyé mintaként, a többi meg akár kijön 1-2 ezerből. Erre az utóbbira már inkább vállalkoznék...

(#12) Ace


Ace
tag

Up!

(#13) CharlieDrop válasza zsiga667 (#3) üzenetére


CharlieDrop
veterán

És ezt spec hollehet kapni?:)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#14) LukE válasza -=Ghost=- (#8) üzenetére


LukE
veterán

#3????:C

és persze UTFG! ([L]http://www.google.com/search?q=Vantec+Nexus&sourceid=opera&num=25&ie=utf-8&oe=utf-8&lr=lang_hu[/L])

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#15) Ace válasza BaLinux (#11) üzenetére


Ace
tag

Üdv BaLinux

Ne haragudj, hogy ilyen későn reagálok szóval a line-in-es verzió érdekelne gondolom ez nem annyira függne a hangerő nagyságától mint a mikorfonos esetében tehát sokkal érzékenyebb is lenne annál. Ha van valahol erről info, vagy valami doksi, hogy hogyan lehet megvalósítani szívesen fogadnám.

(#16) zsolt123


zsolt123
csendes tag

Biztos én vagyok túl konzervatív, de mi a bánatért kell hangra villogni egy PC-háznak? Én még a k.rva infra egér csatolójának és a digitalizáló tábla visszajelzőjének a LED-jét is leragasztottam, mert idegesített.
Persze izlések és pofonok, de komolyan beszarás ez a mai ifjúság, amikor a PC-jéből diszkólámpát hegeszt... :-)

zsolt123

(#17) BaLinux válasza Ace (#15) üzenetére


BaLinux
tag

Nem haragszom...
Amit gondolsz a line-inről az kb. úgy is van.
Na most doksit, tervet erről nem láttam, mindent amit írtam az agyamból pattant ki. Ha terveznem kellene egyet, akkor mint már mondtam, a digitálisat választanám, mert az analóghoz (egyelőre) nincs elég képzettségem. Majd fél év múlva esetleg. :)
Nem tudom mennyire vágod a digitális technikát meg az elektronikát általánosan, de ha akarsz valamit tanulni a témakörből, akkor ez a projekt pont jó lenne. :U Kell hozzá sok türelem, kitartás, és manual utánaolvasás (tanulás). Ha ezek valamelyike úgy érzed nincs, akkor nem érdemes vele foglalkozni.

Lenne kedved teljes egészében elejétől tervezni egy ilyet? Megépíteni? Mert segíteni szívesen segítenék benne, akár ''remote'' módon fórumozva is, simán.
(Programozással hogy állsz?)

Kezdetnek én alapvetően arra lennék kíváncsi, hogy ezek a csövek mennyi feszültséget/áramot igényelnek a világításhoz, tűrik-e a huzamosabb, gyors villogást, mennyi a minimális villanási idő (felfutási), stb.

(#18) BaLinux válasza zsolt123 (#16) üzenetére


BaLinux
tag

Azt hogy miért kell a _PC-nek_, azt én se tudom, viszont jó kis feladat, és ezt értékelem benne :)

(#19) LukE válasza BaLinux (#17) üzenetére


LukE
veterán

Legjobb tudomásom szerint a 'rendes' fénycsövek nem igazán szeretik, ha ki-be kapcsolgatják őket, bár lehet, hogy a villogtatás nem azonos a ki-be kapcsolgatással. Végülis mind1, szerintem a user úgyis kevesebb ideig bírná a villogást:D Az (egyik) megoldás pölö ledes ''fénycső'' használata (vagy simán néhány nagyobb fényű led) használata lehet.

(ugyan nem ragasztottam le a ledeket, de a billentyűzet zöld ledjei ki lettek cseélve alacsony fényű pirosakra)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#20) BaLinux válasza LukE (#19) üzenetére


BaLinux
tag

A LED az jó ötlet, viszont én láttam ilyen villogó szettet, amit autókiegészítőnek árultak, és az villogott. Kérdés, hogy az elektronikája milyen, van-e benne spéci feature, ami pl. kíméli a csövet. Meg maga a cső sem biztos hogy ''sima'', sőt az sem hogy sokáig bírja :)
A másik véglet meg a stroboszkóp. Az meg megint más tészta... :F

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hangra villogó fénycső? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.