Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Régóta nézegetem már ezeket a szerkezeteket és nagyon megtetszettek a kompaktságuk, technológiájuk miatt.

Ezen a téren úgy vettem észre, hogy a Yamaha a piacvezető. Elég sok terméket kínálnak(YAMAHA Sound Projectors; itt már nem szerepel egy pár régebbi típus, pl.: a YSP-600).

Front Surround Systems

Yamaha Sound Projector intro

Hogyan működik (Skip intro->HOW IT WORKS->Setup)

Yamaha Europe/Soundprojector(itt szerepel a YSP-600) & Accessories for the YSP - Series

A Yamaha direkt ehhez a termékcsaládhoz külön subwoofert is kínál.

Egy nagyon jó videó a csúcs YSP 4100 & 5100-ról.

További gyártók, amiket találtam: Marantz(ES7001; ára), Samsung(HT-SB1G, HT-WS1G; ezek "csak" 2 ill. 2.1 csatornásak).

Legnagyobb hátrányuk, hogy drágák. De ha azt vesszük, hogy minőségi hangzást nyújtanak, és ebben a kategóriában nézünk hagyományos 5.1-es(7.1-es!) hangfalrendszert, árban kb. ugyan ott vagyunk, mint a "kisebb tudású" hangprojektorokkal(pl.: Yamaha YSP-600, YSP-800, YSP-900).

Egy Prohardver hír a témával kapcsolatban és a hozzászólások.

Pár teszt: YSP-800; YSP-1; YSP-4000; YSP-5100

Nekem árban és teljesítményben a YSP-600, YSP-800, YSP-900 felelne meg, esetleg a HTY-7030, illetve a YSP-800 elég ritka, így ez kieshet. Egyelőre még csak tervezgetem a vásárlást, de mindenképpen jó lenne egy hazai teszt az egyik típusról.

Remélem nem hiába nyitom ezt a topikot és mást is érdekel ez a téma, ha most nem is, de a közeljövőben igen.

A teljesség igénye nélkül(örülnék ha később minél több információ bekerülne ebbe a hozzászólásba).

2010.02.12
Enjoy.

[ Módosította: dabadab ]

Aurea mediocritas

(#2) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#1) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Kis kiegészítés az 1. hsz-hez: a Yamaha YSP termékcsalád tagjainak megjelenési idejéről, a terméktörténetről egyelőre nem találtam konkrét infót. Elvileg a 900 váltja a 800-at, az 5000 pedig a 4000-et. A YSP-600 pedig valószínűleg nem egy régebbi típus, hanem a család legkisebb, belépő tagja.

További gyártók: Polk Audio SurroundBar Series; Boston Acoustics Soundbars; Canton CD Series(CD 90 SB); JVC(TH-BS7, TH-BA1); Definitive Technology(Single Speaker Surround Systems)

Aurea mediocritas

(#3) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Egész ötletes megoldás, hisz nem foglal külön helyet a többi hangszóró ;)

(#4) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

még egy adag: Pioneer HTP-SB300; Pioneer Digital Sound Projector: PDSP-1
; Altec Lansing PT7031.

PiciKenny: látom ráéreztél a lényegre :).

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5) PiciKenny válasza AXisBOLD (#4) üzenetére


PiciKenny
senior tag

Ötletes a "visszaverődéses" megoldás :) szivesen néznék egy "Holnaputánt" ilyen hancuccal :U :K

(#6) AXisBOLD válasza PiciKenny (#5) üzenetére


AXisBOLD
addikt

én is meghallgatnék már egy Yamahát. remélem a győri Saturnban van ilyen, vagy hasonló. máshol errefelé nemigen tudnám kipróbálni :(((.

Ez is Front Surround, de ezek nekem nem tetszenek mert nem kompaktak, de azért ide tartoznak:JVC Front surround audió rendszerek

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#7) PiciKenny válasza AXisBOLD (#6) üzenetére


PiciKenny
senior tag

Bár reméljük hogy majd az "unokák" így fognak filmet nézni otthon :P

(#8) AXisBOLD válasza PiciKenny (#7) üzenetére


AXisBOLD
addikt

áhh, addig nem várok, én is így akarok filmet nézni. adok magamnak fél-egy évet. meglátjuk.

esti csokor: Zvox Audio; Atlantic Technology (FS-7.0 teszt); Denon DHT-FS3; Denon DHT-FS5 (teszt).

JVC Front Surround preview

Ajánlom mindenki figyelmébe: cnet.com/Home audio, de van minden más egyéb is.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#9) moha21


moha21
addikt

Hát drága sajna jah... Én azt sem értem egy ilyen valami, hogy tud előállítani 20hz-es hangot? Ja meg 20 khz-st.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#10) PiciKenny válasza moha21 (#9) üzenetére


PiciKenny
senior tag

Jóféle keresztváltó van benne :)

(#11) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

megjöttem :)): LG; RJtech; DELL; Sharp; Vizio; Philips; Samsung(bal oldalt hangprojektor->pipa); Sony(RHT-***, HT-CT***).

Aurea mediocritas

(#12) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

NEC soundbar's

Bowers & Wilkins Panorama :Y

Yamaha YSP TARGET MODE test.

:) <-Katt!

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#13) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Yamaha YSP-600 Video Review, ebben nincs hanyattesve a hangzástól a csávó, viszont ez a modell mindent tud amit a nagyobbak(kivéve Target Mode), de ez kicsit elbizonytalanított.

ha hallott már valaki hangprojektort élőben az leírhatná a tapasztaltakat.

Addig is:
Best soundbar theatre systems

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#14) Phülöp


Phülöp
addikt

Yamaha YSP-900

Kb. 2 évvel ezelőtt jutottam hozzá egy budapesti kiskereskedésben.
Előtte nem sokkal költöztünk új lakásba, összebútorozva az asszonnyal (aki azóta is rendületlenül elvisel). Beköltözés után hamar megérett az igény a Yamaha házimozi-erősítő + Magnat hangfalrendszer cseréjére.
A frontok sok helyet foglaltak (a hátsó sugárzók sem kevesebbet állvánnyal), ráadásul az egész szoba be volt zsinórozva.
Kutakodtam sokat, ráleltem a hangprojektorra, mint alternatívára. Egyetlen gyártó termékei voltak akkoriban elérhetők, ez a Yamaha volt. A hangprojektorok sorában a Yamahánál az YSP-1 volt az első, ez akkoriban még mindig 150-200e Ft körül mozgott. Következő körben érkezett az YSP-800, és az YSP-1000.
Ezeket váltotta le rendre az YSP-900, ill. az YSP-1100.

Az YSP 900-as típust a mérete (kb. egy 82cm-es tévé szélességével egyezik meg) és az árfekvése miatt választottuk. Akkoriban ez a jószág kb. 125e Ft körüli áron mozgott.
Vásároltam mellé egy Wharfedale WH-210-es típusú mélyládát - és már az elején leszögezem, hogy a mélyláda kötelező egy hangprojektor mellé.

A falra szereléshez külön kapható konzol (SPM-K30), kb. 8e Ft (egy sima lemez egyébként, amit a falra kell felfúrni, 2 "fülére" akasztható maga a projektor.
Az installálás fizikai része nagyjából ennyi, a zsinórozás egyértelmű.
A könnyebb része a dolognak a beállítás (ha megelégszik az ember az automatikus beállítás lehetőségével - egyébként ugyanúgy el lehet vele tölteni egy-két hétvégét, mint a hagyományos, sokdobozos megoldással). Az automatikus beállítás annyiból áll, hogy a mellékelt bemérőmikrofont a szoba azon pontjára pozícionáljuk, ahová szeretnénk, hogy összpontosuljon a térhatás, a zsinórjának a végét (3.5mm-es jack) a projektor előlapján lévő aljzatba csatlakoztatjuk. Ezután az automatikus beállítást kiválasztva a menüben kapunk néhány másodpercet, hogy elhagyjuk a szobát... Kb. 2-3 perces zajongás következik, a projektor a mikrofon segítségével analizálja a szoba méreteit, ill. a benne található "tereptárgyak" elhelyezkedését.
Itt jegyezném meg, hogy a szoba átrendezése esetén a régi beállítások nem lesznek jók, újra kell kalibrálni az eszközt.
A bemenetek közül a digitális optikait választottam.
A csatlakozóaljzatok lefelé néznek, polcos megoldásnál érdemes pipacsatlakozókat használni a kábelek védelmében.
A forrás kizárólag egy PC alaplapi hangkártyájának optikai kimenete.
A szoba, ahol elhelyeztük, egy átlagosan, a napi életre berendezett nappali. 5*4 méteres, keresztbe hallgatjuk (az egyik hosszabb fal közepére raktam fel, kb. 160-170cm magasan - a monitor miatt nem tudtam lefelé csalni).
Zenei téren javarészt akusztikus jazz-t, bluest és klasszikus zenét kap, veszteségmentes formátumban, nagy ritkán CD-n.

A sokféle üzemmód közül csak néhányat használunk ki:

- stereo: zenehallgatáshoz, tévénézéshez,
- 5beam: filmnézéshez (ha a forrásanyag tartalmazz a megfelelő csatornákat),
- mybeam: ha csak egyikünknek szól halkan, és nem akarjuk a másikat zavarni.

Első körben zenét hallgatva hasonlítottam össze a régi rendszerrel: Yamaha RXV-430 házimozi-erősítő, a hangfalak pontos típusára viszont nem emlékszem (annyi biztos, hogy Magnat volt), ugyanúgy digitális optikai jellel.
A zenei tesztben a mélyláda mellőzve volt.
Ami rögtön feltűnt: az új rendszer hallgathatóbb. Tudom, ez szubjektív, de szinte minden téren erősebb volt, mint a régi. Részletgazdagabb, élénkebb volt a hangzás, a hangkép teltebb, a felső szegmens sokkal tisztábban jelent meg. A színpadnak volt mélysége, minden hangszer helyét majdnem pontosan meg lehetett határozni. Itt a színpadszélesség hiánya volt a probléma, a különálló dobozok ezt sokkal konkrétabban hozták. Ekkor kipróbáltam a 3BEAM üzemmódot, ettől a színpad kiszélesedett (utólag kiderült, ez csalóka, nem is használjuk). Ezen a problémán végülis sikerült felülkerekedni: egy közel 2 köbméteres terráriumot száműztünk a nappaliból, és az újrakalibrálás meghozta a várt eredményt, megjött a színpad szélessége, kapásból lehetett tudni, melyik zenész hol áll a színpadon.

A házimozis tesztnél belépett a képbe a mélyláda is.
Itt is nagy volt a minőségi különbség az új rendszer javára, de nem hozta azt a 3D-s hangzást, mint a régi rendszer - fülelni kellett, merről is jön a hang (valahogy mindenhonnan egyszerre, de nem lehetett pontosan meghatározni). Nem hagyott nyugodni a dolog, kerestem a neten direkt a többcsatornás rendszerek bemutatására készített felvételeket (pl. http://www.demo-world.eu/trailers/high-definition-trailers.php), ezekkel újra rápróbáltam. Ezeknél már nem volt meg az a különbség, nem kellett figyelni az effektek pozíciójára. Később (a már említett szobaátrendezéssel), még jobb lett a térhatás, filmeknél is hozza az elvárt szintet.
Ha a hátsó faltól kb. 1 méterre helyezkedünk el, akkor az összes hangnyaláb teljesen a helyén van (a falra húzódva értelemszerűen a hátsók hiányoznak, vagy tévesek).

Összességében véve nagyon meg vagyok elégedve ezzel a projektoros megoldással, kellemes meglepetést okozott. Mondom ezt annak fényében, hogy akkoriban nem lehetett meghallgatni sehol ezeket a cuccokat, mindenhol csak megrendelésre hozták, zsákbamacska felirattal a dobozon.
Ha a mai eszemmel kellene vásárolnom hangcuccot a jelenlegi nappalinkba, projektort vennék megint. Esetleg újabb típust - de azt csak meghallgatás után.

Fényképeket sajnos nem tudok készíteni, mobilosakat meg nem akarok.

Ha bárkinek kérdése van, szívesen válaszolok -ha a véleményem szubjektív is, mégiscsak tapasztalatokon alapszik.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#15) Dany007


Dany007
veterán

Már én is szemeztem ezzel az újfajta technológiával. Talán ma már inkább elérhető áron is van.
Engem a szoba elrendezése zavar igazán...
Mármint, ahogy látom a gépen is, a térhatást a falakról visszaverődött hang adja. Na, de mi van akkor ha nem szép téglalap / négyzet alakú a szoba? Meg mivan ha épp ablaknak ütközik? Tudom, erre való a bemérőmikrofon... de... Vannak előítéleteim.
Apám kapott tőlünk karácsonyra egy Onkyo 307-es erősítőt... A mérőmikrofon előtt és után nem éreztünk érdemi különbséget. Nem lett jobb a térhatás , se semmi...
Szóval elég necces.
Nálunk pl a nappali egyben van az étkezővel. Ergo a TV felől nézve van egy 7 méter széles nyitott tér, majd a szoba hátsó része leszűkül kb 3,5-4 méterre. Vagyis jobb oldalt van 5 méter hely, bal oldalt meg kb 2. Majd a szoba végén már egyenletes a bal és jobb oldal aránya a falak miatt... Szal persze, ilyenkor is műkszik a mérőmikrofon, de ilyen projectoros megoldásnál, a hang elvileg elmenne az étkező faláig (jobbra 5 méter) majd vissza az ülőgarnitúrához, miközben beleütközik egy falba... szal... Ilyen elrendeznél szerintem ez alapból felejtős.

Bár ettől függetlenül a technológia figyelemre méltó.

(#16) ponsz


ponsz
csendes tag

Én is most szeretnék venni egy hasonló készüléket Philips HSB2313 Nagyon kevés teszt van fent a neten (2) A saturnban hallottam, nem volt gyenge. :))

[ Szerkesztve ]

(#17) Phülöp válasza ponsz (#16) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha kint az eladótérben hallgattad meg, akkor pont a lényeg maradt ki... :U
A falakról visszaverődő hangnyalábok adják a térhatást.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18) ponsz válasza Phülöp (#17) üzenetére


ponsz
csendes tag

:R Sajnos máshol nem tudom. Debrecenben nincs philips bemutatóterem és nem ismerek senkit akinek ilyen rendszere lenne. Marad a net és a fórumok. (és a multik) :W

(#19) AXisBOLD válasza Phülöp (#14) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nagyon köszi a beszámolót :R! alapos volt.

és nekem nagyon hasznos, mert a jelenlegi helyiség ahova raknám nem alkalmas a fogadására, azért mert a kanapé a falhoz van tolva és nem tudom előrébb hozni(így -ahogy írtad- a surround nem lenne jó), valamint a mélyláda plusz költsége sem fér bele egyelőre.

e két dolog miatt most jegelem a vásárlást, de vadászok egyre hogy meghallgassam :K, mert továbbra is nagyon érdekel. illetve ha egy olcsóbb soundbar/front surround rendszert találok és meg tudom hallgatni, azt lehet hogy bevállalom.

mégegyszer köszi!

Aurea mediocritas

(#20) Phülöp válasza AXisBOLD (#19) üzenetére


Phülöp
addikt

'vesen :)

A te esetedben viszont nincs sok értelme a hagyományos kialakítású hm rendszernek sem - még ha magad felé fordítod a satellit-eket, akkor is max. oldalról hallod azt, amit jobb esetben hátulról kellene.
Ha nem tudsz leválni a falról, akkor jobban jársz (hasonló árban gondolkodva) egy normális sztereó rendszerrel - nem lesz térhatás, de legalább a minőséggel nem lesz bajod.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21) AXisBOLD válasza Phülöp (#20) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ebben igazad van. de a már meglévő belépő szintű rendszer kiszolgál és szeretem, úgyhogy egyelőre marad ez. ha majd költözés lesz, akkor meg a köv. hely kialakítása dönti el, hogy mit veszek.

már csak azért is hangprojektort vennék, hogy a vendégeket(akik egyáltalán nem ismerik a technikát) ledöbbentsem :DDD. van olyan ismerősöm, akiről biztosan állítom, hogy nem hinné el hogy nincs hátul hangfal ;].

Aurea mediocritas

(#22) pg2008


pg2008
csendes tag

Sziasztok!

Örülök, hogy felvetődött ez a téma, nálam most pont aktuális. Mikor eldöntöttük a párommal, hogy veszünk egy hangprojektort (kevés kábel, szoba nem kimondottan házi-mozis elrendezése, stb.), utánaolvasgattam a témának. Rövid olvasás után kiderült, hogy esélyes lehet egy Front Surround rendszer is.
Két dolgot vettem igazán figyelembe: árban a 140ezer lett a felső határ és ha lehet, Samsung vagy Yamaha legyen. Samsung az új Samsung 650-es TV-hez a kedvezőbb ár miatt, Yamaha meg a korábbi nagyon jó tapasztalatok miatt, mind a saját, mind az ismerősi körben.
Szóval irány Budapest, először Samsung márkabolt:

1) HT-SB1G hangprojektor - gyakorlatilag a TV hangszóróit helyettesítheti, jól néz ki egy falra szerelt LCD TV alatt (ezt az eladó is elmondta), szebben és hangosabban szól, de térhatás nem volt. Aki csak hagyományos tv adást néz, annak tényleg jó választás lehet az 50-60ezres árával, vagy nem...

2) HT-WS1G hangprojektor - ez már jobb volt, a vezeték nélküli mélynyomó sokat dobott a rendszeren, de valahogy nem volt meggyőző. Megnéztük a Transformers első csatajelenetét, szépen szólt, de térhatást szintén nem tapasztaltunk, pedig az üzlethelyiség kb. egy átlagos nappali mérete volt. Szóval házi-mozi élményt nem adott, de a tv adások és a zenecsatornák nagyon szépen szóltak, az ára meg kb. 90ezer Ft.

Több termék nem volt csak egy amihez Blue-ray lejátszó is van, de az már 180ezer körül volt és nem hiszem, hogy jobban szólna. Ezután a Média M-ban megnéztünk és meghallgattunk egy:

3) Philips HSB2313 hangprojektort, kb. ugyanazt tapasztaltunk, mint az előző Samsungnál: tetszett, de átütő hatást itt sem tapasztaltunk

Most következzenek a Yamaha cuccai, az árba gyakorlatilag a YSP-600 és 900-as hangprojektorok és a YAS-81-es Front Surround rendszer fért bele, de szemezgettünk a 20ezerrel drágább YHT-S400-assal is, ami a kifutó YAS-81-est váltja fel. A bolt kb. 10x10m, az egyik fala gyakorlatilag félig üveg-félig nyitott bejárati ajtó

4) YSP-3000 hangprojektor: nem akartuk a közel 200ezres árával megvenni, de az eladó ezt indította el, szintén a Transformers első csatajelenetével (az összehasonlítás miatt pont jó volt)...önmagában nagyon szépen szolt, de valami hiányzott. Ezt a hiányt csak egy mélynyomó adta meg a boltban. Na így már ütős volt, de az ára is a rendszernek, kb. 250ezer. Sajnos ugyanezt tapasztaltuk pl. a 600-asnál is, hiába kerül kb. 120-130ezer Ft-ba, azonnal hozzá kell tenni egy mélynyomót is, ami legalább 30ezerrel megnyomja az árat. De ettől függetlenül jó választás lenne egy Yamaha hangprojektor egy mélynyomóval. Tényleg volt térhatás, nem csak sztereo, mint amire számítottunk.

5) YAS-81 és YHT-S400 Front Surround rendszer: először az újat próbáltuk ki az említett film segítségével. Hát mit mondjak: seggre ültünk. Itt már nem egyszerűen röpködtek a lövedékek, hanem egyenesen a fejünk mellett húztak el. A hatásbeli különbséget az alkalmazott technológia jelenti, ami különbözik a hangprojektotoktól, az eladó nagyon szakszerűen elmagyarázta, elolvasható a Yamaha honlapján is. Ez a rendszer olyan szinten betöltötte ezt a hatalmas helyiséget, hogy kb. 10-12 ember jött be a üzletbe filmet nézni és élvezni a csatazajt. Minket teljesen meggyőzött. Ja és itt az árban benne van a mélynyomó. Sajnos a YAS-81-est nem sikerült kipróbálni, mert elfogyott, de az eladó szerint hasonlóképpen szerepelt volna. A kérdésemre, hogy megéri-e 20ezerrel többet adni az YHT-S400-asért, diplomatikusan annyit válaszolt (nagyon korrekt volt), hogy megéri, mert új termék, 1080P kompatibilis HDMI csatlakozó stb., de nem beszélt le a YAS-81-ről és megnézte van-e raktáron...

Még nem vettük meg, most tanakodunk, hogy gyűjtsünk-e még az újabb modellhez, vagy vegyük meg a régebbit. Ha meglesz valamelyik, írok élménybeszámolót. Remélem adott némi segítséget az írásom annak ellenére, hogy gyakorlatilag csak egy élménybeszámoló volt.

Üdv!

(#23) AXisBOLD válasza pg2008 (#22) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hasznos írás! ha meglesz valamelyik várom a beszámolót.

azt konkrétan mivel magyarázta az eladó, hogy az elvileg komolyabb Hangprojektorokat miért verte el a Front Surround rendszer? vagy a projektoroknál csak a mély hiányzott?

Aurea mediocritas

(#24) zozy84


zozy84
senior tag

A Yamaha ysp-4000 érdekelt eddig nagyon, de aztán az ára miatt nem hiszem hogy megveszem!!!

De itt van a Yamaha yht-400s és a Yamaha yas-81!!!!! Állítolag ezek is 5.1-ben szólnak és fele annyiba kerülnek mint az ysp-4000!!!

Valaki tudja mi a különbség közöttük????? Mert árban majd nem ugyan annyi!!!

PG2008 Te már hallotál ilyeneket élőben és el is magyarázták a különbséget!!! Megosztanád velem is??? :B

(#25) zozy84


zozy84
senior tag

Akkor szerintetek melyik?

Yamaha yht-s400 vagy yamaha ysp-3000 vagy yamaha ysp-600??????????? :F
Árban majd nem ugyan annyi!! (390,495,340 font itt angliában) Az ysp-4000, 690 font!! Mélyládával már sok lenne!! Ezért néztem ezt a hármat! (meg egy hete vettem egy 42" Pana G20as plazmát és nem sok pénzem maradt)

Kaposvár közelében hol lehetne meghallgatni ezeket????? Pécs??? Vagy csak Pesten???

(#26) AXisBOLD válasza zozy84 (#25) üzenetére


AXisBOLD
addikt

YHT-S400 -at fentebb nagyon dicsérte az egyik kolléga és más is írta, hogy mélynyomó nélkül a YSP- széria nem az igazi.

szerintem vagy várj még vele és spórolj egy mélynyomóra a YSP-3000, -600 mellé vagy vedd meg a YHT-S400 -at, mert az kompakt, egyben megkapsz mindent.

de ha félreértettelek és alapból mindegyikhez vennél mélyládát, akkor én a YSP-3000 + mélyláda párost venném. de hozzáteszem, hogy élőben még egyiket sem hallottam, csak a teszteket olvasom, nézem szorgalmasan :).

ezek alapján a 3000 tudja a legtöbbet a 3 közül.

Aurea mediocritas

(#27) zozy84 válasza AXisBOLD (#26) üzenetére


zozy84
senior tag

De mi is a különbség a kettő technika között??? Megér dupla annyit az YSP sorozat egyik tagja mint az YTH s400??? Mert 400 font vagy 6-800 font azért nem mind1!!! Persze hogy ha hatalmas minőségbeli különbség lenne akkor inkább gyüjtök még!!! DE VAN????

Mo.-on hol lehet meghallgatni valamelyiket??? (Kaposvár körül)

(#28) AXisBOLD válasza zozy84 (#27) üzenetére


AXisBOLD
addikt

első hsz-ben van egy pár link, azokat nézegesd. meg a cnet.com-on böngéssz, van mindegyikről teszt.

a YSP sorozat hangprojektor, szóval képes előállítani igazi 5.1-et(persze kis idézőjelben) ezzel a visszaverődéses technikával. a YHT meg Front Surround System, így valamiféle virtuális térhatást csinál. de konkrétan nem tudom én se leírni, hogy mi ez a két technika és mi a kettő között a különbség...csak így nagyon amatőr szinten.

azt hogy hol lehet kipróbálni még vadászom én is.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#29) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

A győri Saturnban van kiállítva Yamaha YTH S400, ha valakit érdekelne ki lehet próbálni.

Aurea mediocritas

(#30) zozy84


zozy84
senior tag

Tulajdonomba került egy Yamaha YHT-S400as!!!

Szép a mélye és nagyon tisztán szépen szól!! De térhangzása ahhoz képest ahogy be van harangozva elenyésző. Az Air Surround xtreme meg dts meg ilyenek ellenére sem hallom azt hogy a golyók a fejem mellett süvítenének.

Meg a tévhittel ellentétben ehhez nem jár kis mikrofon amin beállítja magát! Azok az YSP sorozatos Projektorok!

Amúgy tv-t ezen hallgatni sokkal jobb. 1 perc összerakni és nincs kábelrengeteg.

Ez majd egyszer jó lesz a kis-szobába a nagyszobába meg majd bekerül pár év múlva az akkori , sok fejlesztés utáni hang-projektor ami tényleg térhangzást ad majd. Mondjuk az YSP-5100 utódja. :DD

(#31) ducsesz


ducsesz
csendes tag

Sziasztok
Érdeklődnék, van valakinek philips hsb 2313 -a . Ha van tapasztalatokat légyszi!
Vagy ha valaki tud róla valamit. Pl teszt vagy hallotta már.
Köszi

(#32) AXisBOLD válasza ducsesz (#31) üzenetére


AXisBOLD
addikt

cnet, vagy innen szemezgethetsz még.

(#30) zozy84: szomorúan hallom, hogy nem jön a térhatás :(.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#33) zozy84 válasza AXisBOLD (#32) üzenetére


zozy84
senior tag

Jól szól de térhangzás nulla. Vagy rosszul állítottam be vagy nem jó jelet kap és azért nincs térhangzás?? De nem lehet rosszul beállítani mert csak opciók vannak mint pl.: MOVIE vagy GAME vagy STEREO meg ilyenek. Meg a mély hangzást meg ilyeneket.
HDMI-n kapja a jelet meg optikain. Tehát nem "miattam" nem szól térhangzásban.
Ennyit tud szerintem.
A golyók nem repkednek a fülem mellett. :O

(#34) AXisBOLD válasza zozy84 (#33) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hmm... pedig fentebb nagyon dicsérték. nem hiszem, hogy te csinálod rosszul, ennyit tud a masina, azért utána nézek és ha találok valamit írok egy pü-t.

de nyugtasson meg, hogy amit tud azt nagyon jó minőségben. meghallhattam én is egyet és eszméletlen basszust ad.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#35) AXisBOLD válasza zozy84 (#33) üzenetére


AXisBOLD
addikt

érdemes elolvasni a konklúziót: [link]

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#36) holex


holex
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit haldoklik a topic, de hátha néz rá valaki...
Szóval, nem tudom mennyire illik itt hirdetni, de nekem lenne egy eladó YSP-3000 hangprojektorom, Yahama YST-FSW150 mélynyomóval, de akár anélkül is.
Dobozában, minden kellékével, tökéletes állapotban. Bagóért.

[ Szerkesztve ]

(#37) holex


holex
csendes tag

eladva.

(#38) AXisBOLD válasza holex (#36) üzenetére


AXisBOLD
addikt

gyorsan elment. nem hiába, remek cuccok :K.

Aurea mediocritas

(#39) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

győri Saturnban Q Acoustics Q-TV kiállítva :K.

Aurea mediocritas

(#40) paulmeth


paulmeth
csendes tag

Eladó egy YSP-1000 hangfal, újszerű állapotban, minden tartozékával, 100eFt. Express link

Ha kérdésed van ne habozz, itt is illetve expressz-en is tudsz. Üdv! :)

(#41) Phülöp válasza paulmeth (#40) üzenetére


Phülöp
addikt

a link nem működ

hangprojektor
ysp-1000
ysp 1000

keresésre nem dob semmit az expressz

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#42) user137


user137
őstag

sziasztok!

mostanában kitaláltam, h kellene nekem egy ilyen cucc :)

Zenét egy Senn HD590-nel hallgatok a laptopon, a kocsiban Audiosystem HX end szett van, úgyhogy a "médiamarktos" kategóriájú 5.1-es LG/Samsung rendszerek egy picit elborzasztanak mind hangminőségben, mind a gagyi kinézetben. Ráadásul sok helyem sincs egy költözés óta, úgyhogy a hangmegoldásnak nagyjából a TV-polcon el kell férnie.

Úgy érzem egy soundbar lenne nekem a tökéletes választás.

Elvárások:
- tiszta hang (nem kell szétrobbantani a lakást, társasházban lakunk)
- korrekt mély (talán nem a 120Hz-en nagyot dübbenős fajta)
- HTPC lenne rákötve SPDIF-en, a HDMI-t ugye gondolom a TV-ből kapja... ?

Hozzáteszem, h a 100k alatti régió a megcélzott anyagilag. Itthon viszont nem nagyon találtam ezzel foglalkozó oldalakat - ha tudtok valamit, esetleg ha lennének itthon "best-buy" vételek, kérlek ne kíméljetek. :-)

Köszi :R

(#43) Phülöp válasza user137 (#42) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerbusz!

100k alatt nekem sincs megoldásom, de néhány dolgot a figyelmedbe ajánlanék:

- mélyláda nélkül "igazi" mély hangot nem fogsz hallani, túl kicsik a hangszórók a projektorban,
- ha úgy nincs helyed, hogy meg van pakolva a szoba, akkor a hangvisszaverődések messze nem lesznek optimálisak,
- S/PDIF elég, a HDMi nem kell a projektornak - bár van olyan hangprojektor, ami video-erősítő is egyben, de az már főleg nem fér bele a keretedbe

Azt gondolom, hogy két jó polcsugárzóval jobban járnál. Nem feltétlenül sztereó erősítővel, mert később lehet, hogy ki tudnál használni 5.1-es rendszert is (ezt ugye én nem látom innen).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#44) user137 válasza Phülöp (#43) üzenetére


user137
őstag

a mélyet természetesen ládával gondoltam (Philipsnek vannak ilyen aktívmélyes szettjei, illetve a feljebb lévő yamaháknak).

a korábban linkelt Yamaga 400 dodó USÁ-ban, itthon meg 145k :((

a polchangszóró rendben van, de ahhoz kell egy erőlködő meg egy médialejátszó külön (+2 távirányító + vezetékek + hely) - egy ilyen soundbar elegendő hangerőt szolgáltatna, és lejátszik nagyjából mindent, plusz a tv-de tudnám összegyűjteni a mindennek az inputját, és csak SPDIF-en lecsoroghatna a kinézett példányhoz. Kevesebb táv, kevesebb kábel, kevesebb helyfoglalás. Hely lenne neki, de nem akarom agyonnyomni a lakás szellősségét faládákkal...

MMarktban voltam most ebéd körül, a Philips megfelelő (all-in-one) megoldását 200k felett árulják, hát.... :(

[ Szerkesztve ]

(#45) Phülöp válasza user137 (#44) üzenetére


Phülöp
addikt

Médialejátszó minek külön? Fentebb azt írtad, HTPC lenne a forrás. A hangprojektorhoz meg ugyanúgy kell távbuzerátor, mint az erősítőhöz.
A Philips mindent bele cuccát meghallgattam én is, siralmas. Azért az árért meg főleg.
A minden jelet a tv-be, onnan meg a projektorba HDMI-n szerintem nem jó ötlet. Azzal pont egy zsinórral lenne több, mint ha képi forrás -tvbe HDMI-n, Összes hangforrás - hangprojektorba zsinórokkal.
PS: valószínűleg félreértettelek - vagy te nem voltál elég egyértelmű - neked nem "csak" hangprojektor kell, hanem komplett médiacenter, aminek része a hangprojektor?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46) user137 válasza Phülöp (#45) üzenetére


user137
őstag

alapvetően a következő eszközeim vannak:
- TV (Samu B650, 4 HDMI in, optikai out)
- PS3 (hdmi)
- HTPC (hdmi)
- néha laptop (stereo jack)
- USB vinyó

jelenleg hangja nincs semminek, illetve a TV adja a hangnak látszó jelet a szobába. az elképzelés szerint mindent HDMI-n be a tévébe, majd a TVből optikai out be a hangkeltőbe (jobb lett volna egy HDMI out, mert akkor HDMI CEC-en lehetne bizgerálni a csatlakoztatott eszközt is a tévé távjával). Ha van jobb kábelezési megoldás, vevő vagyok rá. :R

a cél:
- legyen hangja :) (stereo bőven elég)
- hangszóró, távkapcsoló és kábelezésminimalizálás
- árcsökkentés egy full rendszerhez képest
- pluszpontért: médialejátszás, optikai egység, FM vagy netrádió

tudom, h a szép megoldás egy rendes AV receiver és 2 jó minőségű sztereó hangfal lenne meg egy logitech harmony - egyelőre ezeket szeretném kiváltani egy jobb minőségű soundbarral, ha értelmes áron találok. a médiás 200k feletti árból már "rendes" cuccot is vehetek magamnak :U

Tudtok helyet pesten, ahol ilyeneket lehetne hallgatni?

(#47) user137


user137
őstag

Samsung HT-X810-t hallott már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#48) user137


user137
őstag

Pixmániánál YHT-S400-as 112k Ft - valaki lesz még olyan kemény, h megrendeli? ;]

(#49) Phülöp


Phülöp
addikt

enyim

:DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#50) zaer


zaer
csendes tag

Sziasztok!
Eladó egy három hónapos Panasonic SC-HTB500 2.1-es hangprojektor.(számla+garancia)
Bolti új ára: 105.000ft.
Én 70.000ft-ért szeretném eladni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.