Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hangos seagate-ek, rossz eresztés? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Liv_Tyler


Liv_Tyler
csendes tag

Sziasztok,

én csak egy picit szeretném magam kipanaszkodni. Már a második 80 GB-os Seagate merevlemez darál amit kipróbálok, holott pont a Seagate-eket tartják halknak. Mi lehet az oka? A 80 GB-sal párhuzamosan vettem egy 40 GB-os Seagate-et is, az tökéletes. De szükségem van egy 80-asra is. Mit csináljak? Próbálgassam a 80-asokat, amíg akad egy halk? Ez valami rossz széria lehet? És csak a a 80-asok között?

A gyorsabb üzlet reményében ezen bármikor elérsz: (20) 514-5473

(#2) Gismo


Gismo
addikt

Működik rendesen?
Amennyiben igen, akkor én a hangja miatt nem rinyálnék,ez van és kész!

(#3) L3zl13 válasza Gismo (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hát, ha én a hangja miatt vettem volna, akkor én ''rinyálnék'' miatta...

Aki hülye, haljon meg!

(#4) L3zl13 válasza Liv_Tyler (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Melyik tipus?

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Liv_Tyler válasza Gismo (#2) üzenetére


Liv_Tyler
csendes tag

Igen, csak akkor minek a szuper csendes hűtő (Zalman), nem szuper, de csendes táp, ha egy reszelős winchi mindent tönkretesz? Tudom, hogy ezt a fórumot elsősorban fiúk látogatják, ezért kéne szerintem picit megválogatni a szavaidat, ha végre egy nő is idetéved és kérdez. De azért kösz!

A gyorsabb üzlet reményében ezen bármikor elérsz: (20) 514-5473

(#6) Márton válasza Liv_Tyler (#1) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem tudom egyrol beszelunk-e, de az en seagate 80as barracudamban az nem tetszik, hogy ha nincs iras-olvasas, akkor elkezd seek-elni. Allitolag hibakereses, es allitolag csak egy ideig megy, majd abbahagyja.
Nekem mar nemistudom hany honap ota csinalja ezt, es nem akarja abbahagyni.
A gepem jo halk, epp ezert idegesit ez a seekeles.

Raadasul most akarok venni 120 v. 160as vinyot, es nem tudom azok a Barracudak is ilyenek-e. Akinek van, megirhatna!

Mit erdemes 120g korul venni, ami 7200as, folyadekcsapagyas. Hitachi?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7) Den válasza Liv_Tyler (#1) üzenetére


Den
veterán

egy pill. Hogy hangos? Mikor nem csinál semmit csak pörög a lemez? Vagy olyankor halk, és csak akkor hangos ikor olvas vagy ír (kerreg)?

Mert ha az utóbbi, akkor au aqustick management-el, le lehet halkítani.

www.simson4t.hu

(#8) jamye válasza Liv_Tyler (#1) üzenetére


jamye
csendes tag

Hello!

Mit jelent az, hogy darál? Nagyon hangosan, vagy pedig olyan a hangja, mint seek-eléskor?
Ha ezt a darálást csinálja és átváltasz egy olyan partícióra, ami ezen a vinyón van, akkor megszűnik a hang? Mert ha igen, akkor ne foglalkozz vele, örülj, hogy csinálja, ugyanis ez egy önteszt. Mikor új a vinyó, akkor elég gyakran csinálja, később egyre kevésbé. Tapasztalatból tudom, mert nekem is van egy 80-as Seagate és mellette egy 120-as is.
Ha nem ilyen jellegű darálásról van szó, akkor... nem tudom.
Remélem tudtam valamit segíteni.

(#9) vlaci79 válasza Liv_Tyler (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
Csak akkor van hangja mikor random olvas vagy alapbol is?
Nekem a 2 Sata 120-as Barracuda(7200.7) random olvasas eseten eleg szep hangon daralnak :((
Eleg jol melegednek alap homereklet 50 fok (2nagy meghajto hejre vannak berakva) es meg nem csinaltak semmit 8 centis ventillator van elottuk igy mar dolgozhatnak(igy 35fok).

[Szerkesztve]

(#10) Liv_Tyler válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Liv_Tyler
csendes tag

Egy Seagate Barracuda 7200.7 ATA 100, a második próba pedig ugyanez, de SATA. Mindkettő ugyanazt a reszelős hangot produkálta, amikor a merevlemezen matatott. Már rögtön az elejétől, ahogy elkezdtem rá feltenni az op. rendszert.

A gyorsabb üzlet reményében ezen bármikor elérsz: (20) 514-5473

(#11) Club válasza Márton (#6) üzenetére


Club
őstag

''ha végre egy nő is idetéved és kérdez''
Ez nagyon üdvös:))
De sajons segíteni ezen nagyon nem fogunk tudni, mivel varázslók mi sem vagyunk.
Amit tudsz tenni, az az, hogy eladód a Seagate-det, és veszel helyette Samsungot, mert állítólag az nagyon halk.
MAxtor-t VÉLETLENÜL SE vegyél..
Újabban nagyon hibás dolgokat csinál, főleg a 80Gigás Diamond Plus9-esek nagyon rosszak.
Egyébként a Seagate-ekről én is azt halottam hogy halkak, de ezekszerint lehet hogy te pont kifogtál egy nem halkat:F.
Én eladnám, és vennék mást.
Jobb ötletem sajnos nincs.

(#12) Club válasza Club (#11) üzenetére


Club
őstag

Hát az hogy mind a kettő vinyó rossz lenne, azt mondjuk nehezen tudom elképzelni, de előfordulhat.
Alaplapi ide vezérléssel minden rendben?
Tápcsatlakozó rendesen be van dugva?
Mert ugy a kérdés most az hogy:KATTOG? vesze RESZEL?

(#13) Márton válasza jamye (#8) üzenetére


Márton
nagyúr

''Mikor új a vinyó, akkor elég gyakran csinálja, később egyre kevésbé. ''

Ezt en megcafolom, mert ujkoraban nem vettem eszre.
Most viszont egyre gyakrabban! Tobb mint fel eves.

Akkor mi a nyero 120g-ben? Hitachi? WD? Samsung?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14) Liv_Tyler válasza Club (#12) üzenetére


Liv_Tyler
csendes tag

Mint mondtam, hármat próbáltam, egy 40 GB-os Seagate-t és két 80-asat. Mivel tudom, hogy milyen a 40-es - mintha ott sem lenne, annyira csendes - (ami azóta benn is van a gépemben), nem vagyok hajlandó kibékülni a másikokkal. Azt hiszem ezt inkább reszelésnek hívhatják ''szakszóval'', akkor hallani, amikor dolgozik, mintha egy hangos szú percegne a gépemben... :-)

A gyorsabb üzlet reményében ezen bármikor elérsz: (20) 514-5473

(#15) L3zl13 válasza Márton (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az viszont abból is adódhat, hogy közbe megtelt a vinyó. Töredezett a filerendszer, és kevésbé szekvenciális az olvasás.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Den válasza Club (#11) üzenetére


Den
veterán

3 8-as hozzászólás, szóval ez livnek megy

mivel azt írod hogy csak akkor hangos amikor ''matat'', ez seek zaj, ez nem jelent semmi hibát, és egy szoftverrel lehalkítható.

www.simson4t.hu

(#17) Márton válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Márton
nagyúr

78giga szabad per pillanat.
Fajlok nem toredezettek, 3 db dv avi van rajta :)

Nem egyrol beszelunk, amikor nem olvas-ir, akkor hangos!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18) Liv_Tyler válasza Den (#16) üzenetére


Liv_Tyler
csendes tag

Tényleg? Milyen szoftverrel? És mi okozza?

A gyorsabb üzlet reményében ezen bármikor elérsz: (20) 514-5473

(#19) Liv_Tyler válasza Den (#16) üzenetére


Liv_Tyler
csendes tag

Ja bocs, látom már írtad. Letölthető valahol? Hol?

A gyorsabb üzlet reményében ezen bármikor elérsz: (20) 514-5473

(#20) Club válasza Liv_Tyler (#18) üzenetére


Club
őstag

Mint írtad MIKOR DOLGOZIK''.
Tehát nem seek zaj.
Írásnál, olvasásnál hangos ezekszerint.
Nem pedig ellenőrzésnél.
Amir DEN írt, azt mondjuk konkrétan én nem ismerem, érdemes megpróbálni, de ha jól vettem ki a szavaidból, akkor nem diagnosztikánál, hanem írás, olvasásnál hangos.
Nekem egyik ismerősőm aztmondta, hogy 40 giga felett már hangosak, mivel ott már két lemezre van szükség, a megfelelő tárterület eléréséhez.
Hogy miért, ne kérdezd, nemtudom, de ez nekem kicsit Fura:))
De most nekem jövő hét közepén jön egy Samsung, esetleg arról tudok majd mondani valamit.


[Szerkesztve]

(#21) Vitus


Vitus
őstag

Én azt vettem észre, hogy a SATA seagate elég hangos. De a PATA seagate az halk legalábbis az én 120-asomnak semmi hangja.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#22) Vitus válasza Vitus (#21) üzenetére


Vitus
őstag

A samsung az teljesen hangtalan. Legalábbis amiket láttam azok voltak.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#23) vlaci79 válasza Club (#12) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
vinyok rendben vannak csak random olvasas miatt van ez a hang
teljesitmenyuk rendben van raid striping modban sisioft 70xxx pont, 37xxx pont egy vinyo nem ugy hasznalom oket csak kiprobaltam mikor megjottek :)
nekem nincs rajtuk oprendszer ugyhogy nem zavaro.

(#24) vlaci79 válasza Vitus (#21) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
7200.7 szeria mar seek kozben hangos nincs alapbol bekapcsolva az acustic managment.

(#25) Den válasza Vitus (#21) üzenetére


Den
veterán

''Mint írtad MIKOR DOLGOZIK''.
Tehát nem seek zaj.''

de seek zaj
ezt hívják seek zajnak, a fejmozgásból eredő hangot. Ezt lehet csökkenteni szoftverrel, ami a fejmozgás dinamikáját csökkenti.

www.simson4t.hu

(#26) Den válasza Liv_Tyler (#19) üzenetére


Den
veterán

igen lewtölthető csak még keresem.

www.simson4t.hu

(#27) Liv_Tyler válasza Vitus (#21) üzenetére


Liv_Tyler
csendes tag

Próbálom összerakni a valóságot a hozzászólásaitokból, de nincs könnyű dolgom, bevallom őszintén... :-) Persze biztos az sem szakszerű, ahogy én megfogalmaztam a tüneteket. Szóval, formázás után, amikor elkezdi bemásolni az op. rendszer fájljait, és utána is, mikor felállt a rendszer, amikor lemezműveletet végez, akkor hallat egy ilyen percegő, reszelő hangot. Amikor pl. elindítok egy programot. Vagy megnyitok egy fájlt. Ez a 40 GB feletti probléma érdekesen hangzik, bár szerintem ha ez így lenne, az már jobban köztudott lenne. Mindenesetre az én mérlegem (40-es kifogástalan, két 80-as reszel) ezt alátámasztja, persze lehet, hogy ebből lesznek a téveszmék. A Samsungosok véleményét (80 GB!) még meghallgatnám... :-)

A gyorsabb üzlet reményében ezen bármikor elérsz: (20) 514-5473

(#28) Club válasza Den (#25) üzenetére


Club
őstag

Den.
Akkor most valamit nemértek:
Aztmondod fejmozgatás dinamikája?
Na most akkor én ezt végig gondolom logikusan(bár nekem ez nehéz:)) )
Ha csökkentem a dinamikai mozást, tehát LASSÍTOM a vinyót, akkor logikusan lassab lesz, lasabban mozog, gyengébb írás, olvasás sebességet lehet vele elérni.
Nem?
Vagy rosszul gondolom?
Mert ezen az alapon, simán vehetne egy 5400-as fordulatú 80G vinyót, mert az valszínű halkabb.

(#29) Liv_Tyler válasza Club (#28) üzenetére


Liv_Tyler
csendes tag

Igen, a programozó srácok is ezt mondják itt benn, hogy azzal csökken az írás-olvasási sebesség, úgyhogy az nem megoldás...

A gyorsabb üzlet reményében ezen bármikor elérsz: (20) 514-5473

(#30) Club válasza Liv_Tyler (#27) üzenetére


Club
őstag

Fejmozgásból eredő hang.
Ez midnen vinyónál megvan, de ezekszerint nálad ez hangosabb.
Mondanám szívesen, hogy gyere le, és halgasd meg majd a Samsungot, de kissé körülményes, mivel nem Pesten lakom:))
De meglesz a vinyó, és írók róla amit tudok.
Ja, és állítólag az IBM Deskstar-ok sem rosszak.
Ahogy látom neked fontos az hogy halkabb legyen, ha Den progija nem segít, akkor csere-bere, ill eladás-vétel dolgot tudom csak ajánlani.

(#31) Den válasza Liv_Tyler (#27) üzenetére


Den
veterán

igen így keletkeznek a téveszmék :)

A valóság: az álltalad leírt hang, a fejmozgás hangja (angol nevén seek noise), ami a nagy gyorsulással ide oda lendülő fejkar hangja. Ennek nincs köze a lemez kaqpacitásához, max anyi hogy a kapacitással nő a fejek száma de nem ettől halk a 40gb és hangos aq 80gb. (amúgy pl barracuda 4 estén oldalanként 20gb-s lemezekezt használtak, tehát 40gb egy lemez két fej, 60gb 2 lemez 3 fej, 80gb 2 lemez 4 fej, a barracuda 7200.7 esetén 80gb-s lemezek, és 80gb 1 lemez 2 fej).

Ezt a keresési hangot lehet szoftveresen csökkenteni, úgy hogy csökkentik a fejkar gyorsulását, amitől megszűnik a zaj, cserében némileg nő az elérési idő, de nem vészes, véleményem szerint a csendért megéri.

www.simson4t.hu

(#32) vlaci79 válasza Liv_Tyler (#29) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
gyakorlatban elofordulo gyakori random iras olvasas esetenlassitja a vinyo
ha filmeket tarolsz rajta akkor joval gyakoribb a linearis olvasas es az nem lesz lassabb

(#33) Den válasza Club (#28) üzenetére


Den
veterán

Majdnem jól gondolod :) Az írás/olvasási sebesség nem csökken, mert iráskor/olvasáskor nem mozog a fej, csak addig míg eléri azt a helyet a lemezen ahova írni akar, tehát ami ilyenkor nő az az elérési idő. De a csökkenés nem jelentős, 1-2 milisecundum átlagosan, az irés/olvasási sebesség (MB/s) nem változik

www.simson4t.hu

(#34) vottokar


vottokar
senior tag

Nekem egy Seagate 120G 7200.7 8M caches PATA vinyóm van. Megtartottam mellette a régi Quantum ltc20-asomat is. (ami 4xxx-el pörög). Hát, a seagate sokkal halkabb, a fejmozgás hangja szinte nem is hallható, amíg az ltc20 hangja azért kihallatszik. (na azért az se veszélyes). A ház pedig elég csendes; ~1500RPM-es házhűtő venti, silent FSP táp, vízhűtés, úgyhogy nem tombolnak a decibelek.....

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#35) vottokar


vottokar
senior tag

Nekem egy Seagate 120G 7200.7 8M caches PATA vinyóm van. Megtartottam mellette a régi Quantum ltc20-asomat is. (ami 4xxx-el pörög). Hát, a seagate sokkal halkabb, a fejmozgás hangja szinte nem is hallható, amíg az ltc20 hangja azért kihallatszik. (na azért az se veszélyes). A ház pedig elég csendes; ~1500RPM-es házhűtő venti, silent FSP táp, vízhűtés, úgyhogy nem tombolnak a decibelek.....

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#36) Den válasza Liv_Tyler (#29) üzenetére


Den
veterán

rosszul mondják, csak az elérési idő nő, de ezt nem veszed észre, az írás/olvasás sebességéhez ennek semmi köze.

www.simson4t.hu

(#37) Club válasza Den (#33) üzenetére


Club
őstag

Olyat kell megkérdezni, aki ért hozzá:))
Mostmár ezt is tudom:)
Akkor ezek szerint lehet hogy Den progija mégiscsak megoldást jelenthet a problémára!
Azonban én akkoris azt mondom, ha nemtetszik a hangja, válj meg tőle, és vegyél másikat.
De ezt a progit érdemes kipróbálni.

(#38) Flashcash válasza Liv_Tyler (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez ismert, már több topicban is írtam, az új Seagate 7200.7 messze nem olyan halk mint az elődei. (Barracuda IV, V)

Ennek az az oka hogy üresjárásban is folyamatosan mozgatja a fejet, azért hogy ne melegedjen túl a lemez egy adott területe. Ugyanilyen okokból pl. az IBM 7K250 5 percenként nyávog ha nem nyúlsz a vinyóhoz, ez sokakat zavar, van aki még garanciába is visszavitte a hdd-t, pedig egyébként ez is egy nagyon halk vinyó lenne.

A zaj mértéke vinyónként változó, a háztól is függ hogy ez a folyamatos seekelés mennyire zavaró.
Valamilyen rezgéscsillapító megoldással csökkenthető a zaj mértéke.

Ráadásul tovább rontja a helyzetet hogy Seagate 7200.7 vinyóknál nem állítható az acoustic management, hanem gyárilag performance beállításon van.

Ha halk vinyót szeretnél akkor a Samsung P80/V80-ról nem hallottam hogy hallható fejmozgást végez üresjárásban, legközelebb ilyet vegyél.

(#39) karib válasza Liv_Tyler (#1) üzenetére


karib
addikt

Próbáld meg állítani az acoustic managementet, jeletősen csökkenti a seek zajokat.

Amúgy meg az újabb Seagate-ekről lespórolják a Barracuda ATA IV-n bevezetett SeaShield-et, azaz az elektronikát borító szivacsot és fémlemezt, tehát ettől is hangyányival talán hangosabb lehet a HDD, de nem hinném, hogy számottevő.

Ha mégis régi szériás Barracudát vadászol, akkor nekem van egy 80-asom, ami most átadta a helyét két 120-as Samsungnak, tehát eladó sorba került - ha érdekel, dobj egy levelet. De az acoustic managementet mindenképp próbáld ki.

Department of Redundancy Department

(#40) Flashcash válasza karib (#39) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

''Próbáld meg állítani az acoustic managementet, jeletősen csökkenti a seek zajokat.''
Az előbb már írtam hogy nem lehet.

(#41) Den válasza Flashcash (#38) üzenetére


Den
veterán

hm, ez hogy a 7200.7-nél nem állítható ez új nekem, Biztos ez? elég furcsán hangzik.

www.simson4t.hu

(#42) Flashcash válasza Den (#41) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen. (jogi okok miatt letiltotta a Seagate)

(#43) karib válasza Flashcash (#40) üzenetére


karib
addikt

Hoppá, ezt nem tudtam. Akkor acoustic management kilőve.

Department of Redundancy Department

(#44) fokukac


fokukac
nagyúr

hello, nekem ugyanilyen bajom van a 120-as sata maxtor vinyómmal...
''darál''. bár újabban egyre kevésbé.
igaz, a rendszert egy régi 40-es vinyóra raktam rá, mert az halk.


ja igen, a maxtorhoz is van acoustic management progi, de természetesen a sata vinyót nem ismeri fel, úgyhogy ez a megoldás kiesik...

-----------------------------------------------

Egyébként a topicindító hölgy, Liv Tyler szerintem azt vette személyes sértésnek, hogy az egyik hozzászóló kolléga azláírásában az szerepel, hogy aki hülye haljon meg.

Kedves Liv, az nem neked szólt. az csak egy aláírás, ami minden hozzászólásnál megjelenik, mindenki azt ír rá, amit csak akar. Peace !

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45) Den válasza Flashcash (#42) üzenetére


Den
veterán

pfff, ez nagy kár. :(

www.simson4t.hu

(#46) Liv_Tyler válasza Flashcash (#38) üzenetére


Liv_Tyler
csendes tag

OK, köszi ezt a hozzászólást is. Korábban nem olvastam ezt a fórumot, legalább ezt is megtudtam, hogy volt olyan, hogy Barracuda IV, V, és most a .7 (A tesztek, amiket találtam mind a IV-ről szóltak, nem tudtam, hogy ez és a .7 hogy függenek össze egymással). Na mindegy, globál benyomásként a Samsungot mindenki dícséri, asszem megpróbálom azt. És köszi mindenkinek! Sziasztok!

A gyorsabb üzlet reményében ezen bármikor elérsz: (20) 514-5473

(#47) Gismo válasza Márton (#6) üzenetére


Gismo
addikt

Bocs! Nemúgy értettem!
De ha már nekem lenne 2x80GB-os HDD-m, a lehető legkevésbé sem a hangjával foglalkoznék.

(#48) Sopi


Sopi
senior tag

Hangos?!?!?!?!
Nekem van egy 120Gb-s Seagatem és tök halk!

Pontos típus: Seagate Barracuda 7200.7 120Gbytes
Szinte semmit nem hallok (néha meg is ijedek, hogy nem állt-e le :)) ).

És nem melegszik, pedig egy szimpla 2ventis rackben van!
Pontos fokot nem mértem, de mikor több órás hard másolás (40-50Gb) megfogom, langyos!

A fővinyóm egy Maxtor 5400rpm-s(nincs is minek hangoskodni :)) ) 40Gb.

(#49) Auslander válasza Liv_Tyler (#46) üzenetére


Auslander
tag

Szia,

A Samsungot en is csak javasolni tudom. Igaz, nem reg ota lakik egy a gepemben, de ezidaig teljesen elegedett vagyok vele. Sebessegben van olyan jo mint egy maxtor, zajban alig hangosabb mint a Barracuda IV. Mindharom lakik a gepemben, ugyhogy össze tudom hasonlitani oket.

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#50) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

Nálam most az ötödik Seagate vinyó pörög. A 80 GB-os SATA vinyóig az összes (Barracuda IV - 7200.7) nagyon csenben működött. Egyébként a SATA vinyó sem kiabál nagyon hangosan, csak furcsa a másik mellett....

Egy baraátom Seagate mellé tett be egy 160 GB-os Samsungot. Gyors, nem melegszik, de a hangosabb, mint a Seagate. Természetesen kidobni ezért nem fogja a gépből. :) :)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hangos seagate-ek, rossz eresztés? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.