Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 4gressor


4gressor
tag

Hali!

A gondom a következő:
Van egy 3 éves 60G IBM vinyóm és borzasztóan hangos. A kérdésem az lenne, hogy tudok-e még tenni vele valamit, vagy nyugodjak bele és készüljek fel a kidobására?:O

''In the world without walls and fences, who needs Windows and Gates?''

(#2) Szalma válasza 4gressor (#1) üzenetére


Szalma
őstag

(Ha az utóbbi időben hangosodott, akkor cseréld le egy halkabbra és vond ki a kritikus adatok tárolásából ezt az IBM-et. (Bár a tapasztalataim azt mutatják, hogy egy hangos IBM sokáig jó még. Van egy 13G-ás IBM, ami sok évvel ezelőtt egyik napról a másikra köszörülés szerű hangot kezdett hallatni. Rövid időn belül ~1G bad szektor keletkezett rajta, azonban azóta is tök jól megy és nem hibázik (>4 év), de a hang megmaradt. Egy rackben csücsül, öcsémmel szoktuk csereberélni.))

Szeretettel:
Szalma

(#3) 4gressor válasza Szalma (#2) üzenetére


4gressor
tag

Az utóbbi idő, az utóbbi 1 évet jelenti. Van még a gépemben egy 80-as Seagate SATA, amit most raktam bele. Jelenleg az IBM-en van az oprendszer, de egyre inkább hajlok az áttelepítésre. Viszont jó lenne még ezt a vinyót használni amíg megy. Nem tudom valahogy lehalkítani, vagy kikapcsolni amikor nem használom?

''In the world without walls and fences, who needs Windows and Gates?''

(#4) Szalma válasza 4gressor (#3) üzenetére


Szalma
őstag

(Linux alatt a hdparm-mal le lehet állítani bármelyik hdd-t, win alatt nem ismerem a trükköt. :( Jó türelmes vagy, ha 1 évig hal(l)(o)gattad!)

Szeretettel:
Szalma

(#5) 4gressor válasza Szalma (#4) üzenetére


4gressor
tag

Az az igazság, hogy mostanság cseréltem gépet. Azt hittem, hogy valamelyik venti a hibás, gondoltam majd a cserével megoldódik. Szépen sorban cserélődött táp, alaplap (chipset hűtés), proci hűtő. Gép maradt ugyanolyan hangos. :DD
Akkor döbbentem rá, hogy ez a vinyó lesz. Arra gondoltam, hogy megcserélem a két HDD-t és a zajosat beteszem egy rack-be, amit csak akkor kapcsolok be ha kell, bár ez kissé faramuci megoldás. Van egyébként windóz alatt is HDD leállítás, de még sosem próbáltam. Igazából filmnézés közben nagyon idegesítő.

[Szerkesztve]

''In the world without walls and fences, who needs Windows and Gates?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.