Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hangos a cdrw-m

Hozzászólások

(#1) Antonio


Antonio
senior tag

.... hi

na ha már itt vagyok kérdezek még egy lámásat :) nem annyira egetverő probléma de azért megkérdem ...

van egy samsung cdrw-m 52*24*52

pl a ha Cd-ről megy audio és halkan hallgatom (halgatnám) elég zavaróan ''hangos'' (nekem legalább is) a meghajtó, ezért inkább a samsunk DVD- meghajtóban halgatom az jóval halkabb ...

van erre valami ''megoldás''? azonkívül hogy vegyek másikat :) mivel ez az első gépem nem tudom mekkora működési zaj van meghajtó és meghajtó között ...

thx

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2) fokukac válasza Antonio (#1) üzenetére


fokukac
nagyúr

''fékező'' segédprogramok használata ajánlott - hogy ne pörgesse annyira.

Cd - Bremse

v. Nero DriveSpeed. (ez utóbbi része a nero burning rom c. cd/dvd-író programnak)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3) Antonio válasza fokukac (#2) üzenetére


Antonio
senior tag

köszi!!!

akartam is kérdezni van e ilyen sebességbeállító progi, de nem mertem kérdezni féltem elküldtök a ... ba :)

de ezekszerint van :)

ráadásul nekem is van :) Nero DriveSpeed
már be is állítottam és müxik ...

de ezzel kapcsolatban kérdezném: zenehalgatás közbe levettem 8x -osra és ok.
de ha teszemazt lekapcsolom zenét majd újra be megint pörög mint állat, belehet úgy állítani hogy milyen sebességet vegyen alapnak azaz mindig azon pörögjön ne keljen mindig ki be kapcsolni

ha igen hogyan?
köszi

de addig is próbálkozom

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#4) Antonio válasza Antonio (#3) üzenetére


Antonio
senior tag

ja és mi az ''forgás leállási idő'' :F konkrétan mit jelent, milyen értékre érdemes állítani nálam most -alapból -végtelenre van állítva

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#5) fokukac válasza Antonio (#4) üzenetére


fokukac
nagyúr

a forgás leállási idő (spindown time) az az idő, amely leteltével megáll a cd-, ha nincs rá szükség. tehát, ha már nem használja semmi sem a meghajtót.

ez normál drive-oknál 2 percre van állítva. a végtelenel kicsit sok.. ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6) Antonio válasza fokukac (#5) üzenetére


Antonio
senior tag

köszönöm

abban tudnál még segíteni, hogy mit kell bellítanom ahhoz a drivespeedben hogy, mindig a beállított sebeségen pörögjön a CD és ha teszem azt másik track-ra ugrik (vagy kikapcs aztán bekapcs) ne kezdjen megin fullon pörögni? mert minden egyes estnél belépni drivespeedbe aztán beállítani a kívánt értékre kicsit fárasztó ... :)

vagy töltsem le azt a másik progit v.honnan amit még írtál az jobb?
most el kell mennem de du-tán visszanézek


kösz

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#7) fokukac válasza Antonio (#6) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem tudom pontosan, mert én csak régen, 1-2 éve használtam a drivespeed-et.

akkor valahogy nem csinált ilyet, mármint, hgoy minden számra újra kezdett volna pörögni.

a cd-bremse-t soha nem használtam, csak hallottam róla.

Mióta Plextorom van, azóta van hozzá Plextools programom, és ez is tud alapból fékezni...
persze ez cska plextorhoz jó.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8) Antonio


Antonio
senior tag

időközben letöltöttem a cdbremse-t is de nem tudtam instalálni xp prof hun sp1-em van : ''a rendszerfájl nem megfelelő a futó MS-DOS és microsoft windows alkalmazásokhoz.'' ezt írja ki

esetleg valaki tudna valami normálisan működő cd meghajtó sebesség optimalizáló progit?

mert a nero drive speed mint azt már az előzőekben leírtam nem igazán ok.

köszi

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#9) Flashy válasza Antonio (#8) üzenetére


Flashy
veterán

izé a nero drivespeedből kilépsz, vagy a tálcán ''futni hagyod''?

(#10) Antonio válasza Flashy (#9) üzenetére


Antonio
senior tag

ja bocs közbe elkalandoztam

fut tálcán ... de most kipróbálom hogy kilépek ... ésl éptetek egy tracket ... hát semmi változás így ís felpörög mint állat ... :( csak ha belépek és megint lejjebveszem pl 12x re akkor reagál ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#11) Flashy válasza Antonio (#10) üzenetére


Flashy
veterán

én már sokszor használtam, ha a tálcán minimalizálva fut addig mindig működött eddig még. olyannal találkoztam viszont hogy egy meghajtó nem engedte állítani a sebességeit, de ott meg eleve csak a max értéke volt a listában. a drivespeed beállításai is elállítódnak, vagy ott marad a beállított néhányszoros sebesség csak a meghajtó pörgeti jobban?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hangos a cdrw-m
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.