Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Amennyi pénzt ezek a gta onlineból már beszedtek az évek alatt, simán csak felháborító, hogy megint a PC-sek vannak elhanyagolva. De kvarcjátékon aztán fontos hogy sugárkövetés legyen 30fps-el. Gondolom a GTA6 is előbb konzolra jelenik majd meg, mert abból még több a pénz ha exkluzív.
Aztán csodálkoznak, hogy valami jóakaró hacker majd megint betalál nekik... meg is érdemlik.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) GeryFlash válasza Locutus (#1) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Gondolom a GTA6 is előbb konzolra jelenik majd meg, mert abból még több a pénz ha exkluzív."

What? Milyen exkluziv lenne? Az MS es a Sony egyszerre fizetne hogy nehogy kiadjak PC-re?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Igazuk van, végül is csak 10 millióan játszanak PC-ről, mi az nekik..... :W

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) AuraSync


AuraSync
őstag

Mi másra kell RT mint konzolra amik már most gyengék ha 60FPS-ről van szó. :DDD
Szerencse, hogy időben eladtam a PS5-öt meg Series X-et, kezdtem megbolondulni a LOW FPS-től. Oké volt kivétel.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5) nonsen5e válasza GeryFlash (#2) üzenetére


nonsen5e
addikt

Értem, tehát akkor a GTA5 esetében az MS és a Sony valóban egyszerre fizetett nekik, hogy nehogy kiadják PC-re?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#6) smc


smc
addikt

September 2013 PlayStation 3 and Xbox 360
November 2014 for the PlayStation 4 and Xbox One
April 2015 for Windows
March 2022 for the PlayStation 5 and Xbox Series X/S.

Igazi őskövületnek számít már. Engedjük el végre és inkább a 6-ba nyomják az erőforrást.
7 és fél éve jelent meg PC-re és még azt várjuk hogy adjanak hozzá plusz dolgokat?
Az új konzolokra még érthető, hiszen ott friss a dolog, még megveheti valaki rá, tolni kell amíg lehet ha már kihozták a 3. konzol genre is a játékot, de PC-be ölni felesleges és érthető is részemről hogy nem erőltetik.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#7) copass válasza Locutus (#1) üzenetére


copass
veterán

biznisz már ilyen. megfejik a konzolosokat, ők meg dalolva fizetnek.
horizon zero dawn is 1 év múlva jött ki PC, szar is lett, aztán 1 évig kalapálták mire jó lett.
days gone 2 év után jött ki PC, de az jó is lett...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8) GeryFlash válasza nonsen5e (#5) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem. Csak leszartak, mert PC-bol velhetoen kevesebb penz jott. De azert erdemes moge latni ilyen osszeeskuves elmeleteket, hogy a konzolgyartok fizettek erte. Magasrol szarik a Sony de foleg a Microsoft hogy a sajat konzoljuk mellett mire adja ki a Taketwo a GTA-t.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#9) nonsen5e válasza GeryFlash (#8) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ebben az esetben, tekintve, hogy PS és Xbox-ra is kijött valószínűleg részben tényleg a leszarás kategória volt.

"Magasrol szarik a Sony de foleg a Microsoft hogy a sajat konzoljuk mellett mire adja ki a Taketwo a GTA-t"

De általánosságban ez nagyon nem jelenthető ki, mert igenis hatalmas pénzeket kapnak kiadók azért, hogy csak és kizárólag X vagy Y platformra jöjjön ki a játék egyenesen megtiltva
Ha magasról szarnának rá (főleg a Sony) akkor nem lenne tele a PS meg az Epic store is (timed) exkluzívokkal.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#10) AuraSync válasza GeryFlash (#8) üzenetére


AuraSync
őstag

"Csak leszartak, mert PC-bol velhetoen kevesebb penz jott"
Persze hogy kevesebb jött hála a wáreznek. Sztem előbb a warez-el kéne kezdeni valamit aztán lehet fejleszteni a gémeket.
A warez-nek köszönhető többek között az is, hogy el lett lehetetlenítve a tartalom megosztók munkája, minek nézzek valamiből videót ha ingyen is beszerezhetem akár megjelenés napján az adott szoftvert?
Minden dolgot egy másik dolog követ.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#11) GeryFlash válasza nonsen5e (#9) üzenetére


GeryFlash
veterán

Akkor nem, de mivel a GTA-k mindig egyszerre jelennek meg a konzolokra igy itt nem beszelhetunk semmifele exkluzivitasrol. Timed exkluzivitas egyebkent a 2 ceg kozul inkabb Microsoftra jellemzo, de ott se nagyon, az exkluzivok altalaban belsos studiok termekei es nem ilyen lefizeteses rendszer. Ja de, az Epic az meg nyomja ezt, szerencsetlen balf*szok egetik rendesen a Fortnitebol erkezo lovet mintha orokke tartana.

AuraSync: Egyetertek, de tegyuk hozza hogy elmult evekben nagyon sokat javult a warez helyzete es a PC-sek fizetesre valo hajlandosaga. A problema hogy sokkal kevesebb az ossz eladasban a PC-sek szelete az Xbox/PS-hez kepest. Emiatt van az hogy prioritasban sokadlagos a PC-sek kiszolgalasa multiplatform cimeknel (altalaban).

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12) Abu85 válasza nonsen5e (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Inkább az a gondja a Rockstarnak, hogy konzolokon alkalmazott sugárkövetést nem tudják csak egy az egyben portolni PC-re, mert hiányzik az a funkció, amire mindkét konzolon építik az effektek működését. Tehát PC-re kell egy alternatív algoritmus, és ennek a kidolgozása nem egyszerű. Ilyen formában nem szimpla portolás lenne az egész, hanem nulláról kellene megírni. Vagy megvárják, amíg PC-n is megjelenik az a funkció, amire írták az effektjeiket, és akkor a kódot át tudják hozni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) tibaimp válasza Abu85 (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

De várható az MS részéről a DX12 vagy a Vulkan API ilyen irányú fejlesztése?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) AuraSync válasza GeryFlash (#11) üzenetére


AuraSync
őstag

"javult a warez helyzete es a PC-sek fizetesre valo hajlandosaga"
És ezt is csak minek lehet köszönni? Mert olyan védelem jelent meg amit nem lehet feltörni egyik napról a másikra tehát az illető rá van kényszerítve a vásárlára ha azt az új játékot tolni akarja.
Továbbá annak, hogy bizonyos feltört címekhez soha nem jön feltörve frissítés tehát vagy játszol az ingyenes bugos verzióval vagy megveszed a frissítettet.

A kevés bevételt még fel lehet írni a játék előfizetések számlájára is. Pl Game Pass PC jelenleg nekem pl 300Ft lenne 1 hónapra. Az alatt az 1 hónap alatt végig viszek két 20k-s új játékot. Igaz konzolon is van ilyen. De az Epic is ingyen osztogat néha elég drága címeket.

Viszont most figyelj a A Plague Tale: Requiem bekerült a Game Pass-be megjelenés napján.
300 vagy 3000FT-ért tudtál volna vele játszani és mit lehetett látni? Na mit? Több ezren töltik le a játék virágbolti verzióját mert még 300Ft-ot is sajnálnak a játékra, teszem hozzá egy kiváló játékra.
Ezek után hol várná el az ember azt hogy a PC-s eladások növekedjenek?
DE fogadni merek hogy ezek a 300Ft-os sajnáló emberek 20k-kat költenek el 1 hónapba cigire meg alkoholra.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#15) copass válasza AuraSync (#10) üzenetére


copass
veterán

warezzel nem tudsz mit kezdeni. kivágod az ajtón, bejön az ablakon. minden felszínre fog törni.
csak jó üzletpolitikával tudják csökkenteni a veszteségeket.
nyomot árakkal, folyamatosan kiadott frissítések, tartalmak,stb.
ezeket törésekkel csak jelentősen késve követik.
a júzer inkább megveszi legálisan, aztán csók.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16) Abu85 válasza tibaimp (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Xbox RT API-ját valószínűleg nem lenne nagy dolog áthozni, hiszen az kész, de valószínűleg a GAB-ban valamelyik gyártó csapkodja a piros gombot.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) tibaimp válasza Abu85 (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, köszi! :R . Mi az a "GAB" :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) flexxx2


flexxx2
őstag

ez az RTX kezd buzzworld lenni, legalábbis az ilyen régi játékokban,
nem fogsz hasra esni a látványtól, belenéztem a ps5 rtx off/on-ba, ez egy 8 hónapos videó, nem tudom milyen rtx, de nem láttam semmit így elsőre, órákig meg nem keresgélem a különbségeket: [link]

(#19) persil válasza flexxx2 (#18) üzenetére


persil
nagyúr

Csak RT egyebkent, az rtx a geforce kartyak neve. 🤷

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#20) Yodafon válasza copass (#7) üzenetére


Yodafon
senior tag

akkor miert nem felejtuk el a konzolt is? Aki akartam mar ezer eve kijatszhatta...

I'm gangsta!

(#21) flexxx2 válasza persil (#19) üzenetére


flexxx2
őstag

mérgemben elgépeltem :D

(#22) persil válasza flexxx2 (#21) üzenetére


persil
nagyúr

Ez legyen a legnagyobb gond akkor! :R :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#23) Remov válasza AuraSync (#14) üzenetére


Remov
aktív tag

Köszönöm, 1 év után végre megtudtam mit jelent a virágbolti kifejezés :D

flexxx2: Leginkább az árnyékokban van különbség ahogy én láttam (A videóban, vesz a halál konzolt), RTvel lágyabbak, nem olyan durvák. De egyetértek, ez valóban elég gyatra különbség :F

(#24) Criminalhdz


Criminalhdz
csendes tag

Ha az RDR2-be DX12-őt meg Vulkan-t betudtak rakni, akkor nehogy gondot okozzon már egy GTA-ba is behozni... Rakat pénzt behúztak már vele, egy kicsit dolgozzanak is meg érte.

[ Szerkesztve ]

(#25) Abu85 válasza tibaimp (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Graphics Advisory Board, ők döntenek arról, hogy mi kerüljön a DirectX-be.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) tibaimp válasza Abu85 (#25) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:R :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"kérdéses, hogy a stúdió akar-e vele foglalkozni"

Annyi felesleges szarságot (pl. x+1. ugyanolyan autó, fegyver, minimális gfx eltéréssel) csináltak már az onlinehoz, hogy most az egyszer valami értelmeset is tehetnének. Végül is "csak" a bevételük jön ebből.

#2GeryFlash: Pedig ez szokott történni, mindig 1 éves mesterséges késéssel adják ki a pc-s verziót. Az 5-höz is kénytelen voltam konzolt venni, mert nem bírtam kivárni míg pc-re is hajlandók lesznek végre kiadni.

A GTA Online nem épp a leszarás mintapéldája. :) Jön ott a lóvé rendesen, nem ingyen csinálják a rendszeres kontenteket hozzá.

#10AuraSync: A warez ellenszere a (z)árcsökkentés. Amit sose szeretnek meglépni, tehát maradni fog, mert az embereket nem úgy fizetik, hogy annyi pénzt vesznek ki a kasszából amennyit csak gondolnak. Főleg most.

[ Szerkesztve ]

(#28) Dr. Akula válasza AuraSync (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért ne feledjük, hogy a másolásvédelmek is csak a legális júzereket szopatják, az önmagukat se felismerni képes megoldások (GTA4 pl. 3-ból 2x wareznek találta a legális önmagát) is a problémamentes verzió felé terelik az embereket. Aztán ha már ott vannak, felmerül bennük a kérdés hogyha ezt megkapják ingyen is, akkor minek is fizetni tulajdonképp? Ha az ember nem fordulna önmagától a warez felé, akkor a kiadó rugdossa ezirányba, hogy véletlenül se hagyja ki. Arról nem is beszélve, hogy hány játékban van kényszeronline, ahol semmi nem indokolja hogy a single player is az legyen, csak az ellenőrzés.

És emellett még mindig nem halnak éhen a GTA Onlineból, kár nyígniuk. :D

#24Criminalhdz: +1 :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Penguin95 válasza AuraSync (#10) üzenetére


Penguin95
senior tag

"Persze hogy kevesebb jött hála a wáreznek. Sztem előbb a warez-el kéne kezdeni valamit aztán lehet fejleszteni a gémeket."

A warez pont jól van úgy ahogy van, köszi. Igen, én is élek vele, és mondok is három példát arra, hogy miért:
1. Anno megvettem a Crysis első részét. Rég játszottam már vele, gondoltam itt az ideje újra elővenni egy végigjátszásra. Feltettem, indítanám, és...


Lefordítom: Vegyem meg újra azt a terméket (vagy használati jogot, még mielőtt ezen kezd rugózni valaki), amit már birtoklok. Írtam én már a Steam, EA, meg minden egyéb supportnak, de mivel az összes Aditya meg Abdul, így a hi there is Kamala please rate five star volt a legtöbb amit mondani tudtak.

2. Az elmúlt 10 évben volt két játék, amik kiemelkedő figyelmet kaptak már jóval megjelenésük előtt. Mindkettőt úgy vártuk mint kisgyerek a karácsonyi ajándékokat, sokan előre meg is rendelték ezeket. Aztán mikor megjelentek, mindenki el volt ájulva tőlük...

...mert annyira fosok voltak. Igen, gondolok itt a No Man's Sky-ra, és a Cyberpunk 2077-re. Az ígéretek 80%-a sosem valósult meg, ami meg igen, azokra hónapokat, éveket kellett várni. Kérdezem én, ezért fizessen az ember 20-30 ezer forintot? Ezért, hogy kapjon egy üres héjat, megtömve ígéretekkel és hazugságokkal?

3. Anno rengeteget játszottam a GTA Online-al is. Sosem vettem semmit, mindent magam farmolgattam ki napok, hetek alatt. Egy szép nap aztán kaptam egy üzenetet, hogy 30 nap pihi, és buktam mindenemet, mert a Rockstar szerint rosszat csináltam. Hogy mit? A mai napig nem tudom, mert hiába leveleztem velük napokat, nem hogy a cuccaimat nem kaptam vissza, még azt sem voltak képesek elárulni, hogy mit vétettem. Szerinted milyen érzés az egy játékosnak, hogy szépen építgeti a karakterét, beletolt majdnem 400 órát a játékba, aztán mindezt elveszik tőle, és még meg sem indokolják? És ezt nem csak velem csinálták meg, hanem ezrekkel.

Zárásképp egy negyedik indokot is adnék. Régen ha tetszett egy játék, nagy eséllyel kipróbálhattam azt. Ennek a neve demó volt, aminek keretében játszhattam a játék egy részével, majd ha tetszett amit látok, megvehettem a teljes kiadást. Ezek hol vannak most? Tök jó, hogy x óra játékidőig kérhetsz visszatérítést a legtöbb áruházban, csak ezt jól tudják a fejlesztők és kiadók is, és épp ezért sokuk direkt úgy csinálja meg a játék elejét, hogy csak később láthasd meg azt, hogy nem azt kapod a pénzedért amit vártál.

Amíg ilyenek történnek, én nem vagyok hajlandó fizetni addig míg nem végeztem egy játékkal, nem ismertem ki az adott szoftvert, stb. Viszont ha ez megtörtént, és azt kaptam amit ígértek, akkor nyitom a tárcámat, és csengetem is a pénzt. Még akkor is, ha nem feltétlenül tetszett amit láttam, mert volt benne mondjuk egy idegesítő rész, karakter, túltolt jelenet, adottság, vagy bármi más, hisz ettől még azt kaptam amit ígértek.

(#30) AuraSync válasza Penguin95 (#29) üzenetére


AuraSync
őstag

1) Miért akarsz te a Crysis első részével (kiadásával) játszani mikor már megjelent a Remastered tehát a mai hardverekre írt verzió jobb grafikával és teljesítménnyel?
Nekem is meg van az első rész és hülye lennék még egyszer feltelepíteni most, hogy már a Remastered is meg van. Jobb key oldalakon fillérekért beszerezhető.

2) Te magad is írtad hogy van visszatérítési opció. Tehát most is van Demo csak éppen fizetős. Ha van 25k-d akkor azt mindig fel tudod használni "Demo"-k vásárlására.
Arról meg nem a Steam tehet, hogy ennyibe kerül valami az "előremegyünknemhátra" országunkban.

3) Ezért nem játszok online szarokkal főleg mióta tudom, hogy nincs olyan játék amiben ne csalnának, én csíterek ellen biztos, hogy nem fogok gémelni pláne nem órákon át.
Amit elbuktál az tényleg dühítő de azt se felejtsd el, hogy amikor egy online szolgáltatást igénybe veszel azt a szolgáltató bármikor visszavonhatja/megszüntetheti indoklás nélkül. Ez így van a tárhelyekkel meg minden mással is. Próbáld meg beperelni őket gyanítom hogy ők nyernének mert van erre védelmük hidd el.
Mint ahogy az ÉDÁSZ-nak is volt anno amikor tönkre ment a PC-m a sok 1mp-es áram kimaradás/ingadozás miatt.
Ügyvédhez mentünk hogy kipereljük belőlük a fél millás PC-m árát. Tudod mi jött vissza válaszként? Van erre nekik ISO szabványuk ami megengedi ezt a fajta áram kimaradásos dolgot. Aszonta az ügyvéd hogy nem érdemes perre menni mert akár több évig is elhúzódhat és nem is biztos hogy nyersz. Na ennyi volt. Ez ugyan így van máshol is.

Zárásképpen én meg azt tudom írni neked, hogy magadra vess ha egy ilyen modern világban nem vagy képes felmenni YT-ra és megnézni egy játékról videót.
Régen nem volt ilyen most erre is van lehetőség. Már szinte a megjelenés előtt komplett végig játszásokat találni a neten. Ha ezeket te nem használod ki akkor így jártál vegyél csak vaktába gémeket aztán anyázz.

Nem kell ide wárez, van ez a világ már olyan modern, hogy mindenről meg lehet tudni mindent. Vannak film kritikák, játék elemző weboldalak minden.

Engem az jobban felmérgesít, hogy megveszek egy játékot ami tényleg jó a közösség szerint is aztán a másik 16312 user meg le..kórozza ingyen.
Ja és akkor még gameplay-t is tesz fel belőle amivel persze akár pénzt is kereshet YT-on.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#31) Dr. Akula válasza AuraSync (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért az ingyenes, meg a "majd egyszer talán visszaadjuk a pénzedet sok idő és vita után, de hátha addig elfelejted lemondani, aztán életbe lép az apróbetűs kifogás" nem ugyanaz. Mondjuk én a demót nem hiányolom, van helyette sok gémpléj videó a jutúbon, csomó játék árát így spóroltam meg, meguntam mielőtt véget ért volna a videó. :) De azért nem mindegy hogy ki fut a pénze után és ki nem.

"amikor egy online szolgáltatást igénybe veszel azt a szolgáltató bármikor visszavonhatja/megszüntetheti indoklás nélkül"

Ha visszaadja a pénzedet is, akkor nem gond. De csak akkor. Aki meg nem gondolja hogy az egyoldalúan szabott feltételek tisztességesek, az szab más feltételt. Csak az meg a kiadónak nem fog tetszeni. :)

Nekem a véletlen leejtésre hirdetett telefongarancia nem volt érvényes véletlen leejtésre. Viszont a mérlegem még így is pozitív, egész sok hatóság, hivatal, szolgáltató lehúzási kísérletét sikerült már lepattintanom. Igaz néha rendőrséggel is kellett fenyegetőzni. :) Persze néha én is beszoptam az apróbetűt.

A problémamentes verzió nem is demóra kell, hanem leginkább az értelmetlen korlátozások (pl. online regisztráció single playerhez) megkerülésére. Én is rendszerint azt használom, miközben a doboz ott figyel a polcon. De meguntam már a GTA4-nél hogy a DRM 3-ból 2x nem hajlandó felismerni saját magát se.

(#32) AuraSync válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


AuraSync
őstag

Soha nem volt még problémám DRM-el ezt komolyan mondom neked. :K
Olyan volt hogy esetleg valami lassan indult el mert előtte lefutott az AntiCsít meg ilyen olyan dolgok de hogy ne indult volna el játék olyan nem volt. :N

De ez nem meglepő, nálam sok olyan hiba nem volt ami másnál meg igen.
Cyberpunk-ot 1.05-tel toltam végig, nekem nem voltak elrepülő autók meg útra hajló pálmafák meg textúra hibák sem, pedig akkor ezek a bugok még mindig jelen voltak a YT videókba ebben a verzióban.
A játék vége felé volt pár bug aztán ennyi volt. Számomra 10/10 volt a game.

Sőt DOS-os korszakom óta talán a Cyber volt az egyetlen amibe a legtöbb bugot felfedeztem holott írtam, hogy még annyi sem volt mint másnak.
Pedig rengeteg játék megjelenésnél már az első verziókkal toltam.

Legtöbbször grafikai hibákkal találkoztam, de általában a game ready driver hiánya miatt és azok is olyanok voltak amiktől még lehetett tovább tolni a gémeket.
Szal pl nálam a bugos játék megjelenés nem elrettentő dolog és egy ideje már nem is veszek megjelenés után gémeket és nem az állapotuk hanem az áruk miatt.

Mondjuk lehet nem egy Low budget PC-vel kell nekiállni tolni a top gémeket és akkor lehet nem futnának bele annyian hibákba.
A 3080 10GB VRAM-ja 1440p-ben pl nálam már kevés volt a Steelrising max beállításaihoz és textúra hibák léptek fel. Tehát nem a játék hibája volt hogy ilyen gyér VGA-m volt. A 3080-at már a megjelenésnél 12GB-al kellett volna kiadni mint ahogy azt tette is az NV utólag.
Amint visszavettem a Textúra opciókból eltűnt a hiba a játékban.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#33) flexxx2 válasza AuraSync (#32) üzenetére


flexxx2
őstag

"Tehát nem a játék hibája volt hogy ilyen gyér VGA-m volt"
Egy 3080ra ezt mondod, hát ezek után inkább nem vitatkozok veled, pedig tudnék.

(#34) AuraSync válasza flexxx2 (#33) üzenetére


AuraSync
őstag

Még az NV is belátta, hogy kevés azon a VGA-n a VRAM ezért lett kiadva a 12GB-os verzió később.
A VGA erejével nem volt baj de mivel elfogyott a VRAM voltak gondok és még sehol sem volt a 4K.
Ez a VGA jelenleg 210k körül mozog használtan és ennyit is ér még újonnan is ezzel a VRAM mennyiséggel.
Az AMD már akkor tudta hogy az a VRAM kevés lesz nézd csak meg ők mennyi VRAM-al szórták ki az akkori kártyáikat aztán rájössz, hogy még az a 12GB is kevéske rajta.
AMD-t ez miatt tisztelem mert nem spórol a VRAM-al... kár hogy a driver-ei meg hulladékok.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#35) Kolbi_30 válasza AuraSync (#34) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Semmi baj azokkal a driverekkel..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#36) bryant56 válasza Penguin95 (#29) üzenetére


bryant56
aktív tag

"Zárásképp egy negyedik indokot is adnék. Régen ha tetszett egy játék, nagy eséllyel kipróbálhattam azt. Ennek a neve demó volt, aminek keretében játszhattam a játék egy részével, majd ha tetszett amit látok, megvehettem a teljes kiadást. Ezek hol vannak most? Tök jó, hogy x óra játékidőig kérhetsz visszatérítést a legtöbb áruházban, csak ezt jól tudják a fejlesztők és kiadók is, és épp ezért sokuk direkt úgy csinálja meg a játék elejét, hogy csak később láthasd meg azt, hogy nem azt kapod a pénzedért amit vártál."

A demónál pontosan ugyanezt eljátszhatnák a kiadók. Amennyire emlékszem a demókra ott általában az első vagy első két pályát vagy szakaszt tudtad végig vinni. Ott ugyanúgy meglehet csinálni az első két pályát nagyon jóra és az összes többit leszarni. S pont ugyanott lennél, mint most, hogy 2 óráig visszakérheted a pénzedet.

(#37) Dr. Akula válasza bryant56 (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem ebből az egész koncepcióból az előre fizetés, aztán pénzvisszakönyörgés a gáz. Ne kelljen már az embernek futnia a saját pénze után. Demóval vagy anélkül se.

(#38) nonsen5e válasza AuraSync (#34) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha annyira kevés benne a VRAM, akkor miért nem tud tőle elhúzni az RX 6800 / 6900 széria, még nagyobb felbontáson sem? Mikor azokban jóvalta több van. Nem tűnik nekem úgy, hogy nagyon megfogná a teljesítményt.

Sőt, valahogy MSFS-ben a felbontás növelésével a több VRAM-mal levő radeonok mégis arányosan egyre inkább maradnak le, viszont a 3080 teljesítmény arányos lemaradása nem változik a több mint 2x annyival rendelkező 3090-hez sem.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39) smc válasza AuraSync (#32) üzenetére


smc
addikt

Jajj de okos vagy, én meg egy szaros gtx1050ti-n nyomtam végig a cyberpunkot az első hétvégén és kb semmilyen bugom nem volt csak low fps persze.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40) AuraSync válasza nonsen5e (#38) üzenetére


AuraSync
őstag

A sok VRAM-nak az a lényege hogy ne legyenek "stutteringek" meg újra töltődő textúrák mint amilyen nálam is volt a Steelrising-ben.
Ha egy VGA-n semmi mást nem változtatsz csak növeled a VRAM-ot a "végtelenségig" egy idő után semmit nem fogsz észre venni belőle nem lesz semmivel több FPS-ed.
Ahogy a több RAM a PC-be sem fogja lecsökkenteni a betöltési időket egy idő után.

SMC:
Ha a játékot a VGA-dnak megfelelően állítod be akkor nem lesz baj. De ne próbáljunk meg 4K-ba játszani GTX 285-el.
Nem okos vagyok csak tapasztalt, azt írom le amit láttam DOS meg Win 3.1 óta, nem azt amit úgy olvastam a fészbúkon meg a random 22. fórumon.

Kolbi_30:
Azért szabadultam meg a 6900XT-től 1 héten belül mert nem volt baj a driverrel. Még szerencse hogy akkor volt a VGA válság és annyiért el tudtam adni amennyiért vettem.

Na de ez már kezd átmenni a szokásos flémbe amit gyűlölök. :B
Ezen a fórumon mindig lesz olyan aki megmagyarázza az ellenkezőjét a SAJÁT tapasztalatomnak tudom ezt is tapasztaltam. :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#41) boxmaci


boxmaci
csendes tag

Szerintem ez a jelenség egyre többször lesz tapasztalható, mert ezek a konzolok jóval többet tudnak mint egy ránézésre hasonló specifikációjú PC. Ebbe pedig beletartozik a hardver és a szoftver rész is. Meglehet magyarázni mindig, hogy elvileg ezt ugyanúgy beletehették volna a PC verzióba, de mint látjuk mégis oka van, hogy mégsem. És most, hogy kijött a Fortnite UE5-el, érdekes módon mégis tudja a stabil 60 fpst konzolokon is, tonnányi geometriával és Lumen-el együtt. Jók lesznek ezek a konzolok, kétszázért nagyon is.

[ Szerkesztve ]

(#42) Locutus válasza boxmaci (#41) üzenetére


Locutus
veterán

Ja, csak nem technikai oka.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#43) persil válasza boxmaci (#41) üzenetére


persil
nagyúr

"Jók lesznek ezek a konzolok, kétszázért nagyon is."

Most is elkepesztoen jok, csak ugyanannyira divat sarazni, mint 20 eve.
Aki meg pc-vel hasonlitgatja ossze, hogy bezzeg a 3090 milyen kurva jo, az siman egy hulye, nincs itt semmi latnivalo.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#44) UMbikes


UMbikes
csendes tag

Nice job R*

@Abu85 kezdjük ott hogy a konzolról PC-re portolás egy kalap szar.

Full grafikán Ampere/RDNA2 teteje volt ami először tudta a 1440p-n a 120fps-t, de persze cayo perico-n már nem mert a sok gizgaz ott is megeszi az fps-t. Ez egy sandbox játék ahol amúgy a pvp is szerves része a játéknak, szerintem ez több mint gáz.
Meg ugye emlékszünk arra az esetre hogy egy random külsős modder javította ki a loading timeot mert 1mag 1 szálon futott a betöltesnel a játékbeli javak ellenőrzése. Évekig!
Most meg kiadja az rt-t konzolra, holott a fos PC-s verzió alá már van olyan vga ami nyers erőből megoldja az igénytelenségüket és valós 1440p 60fps rt élmény kijöhetne, esetleg upscalelt 4k60 vagy 1440p120.
De persze értem én őket, PC-n annyi mod menüs játékos van, hogy egyszerűbb elengedni. Mert simán leszedsz egy free menüt és egy nap alatt kifarmolsz magadnak 100 órányi grindolással megszerezhető pénzt. Vagy alapból veszel egy felpimpelt accountot 1mrd gta$-al, nem sokkal többért mint amennyiért pl epicen megvennéd. Ja igen az ingyenes DLC meg mostanában inkább csak patchelgetés mint sem valódi content. és minden egyes DLC hoz magával egy bosszantó glitchet ami miatt pl crashel a játék. De a kivételesen hasznos / fun hibák szinte mindig javítva vannak. Pl a pocket plane. A komoly bajok pl fps nézetben puszta kézről aim közben sniperre váltásnál simán crashelt a játék legalább 1 évig az magasról le volt szarva, vagy épp a konzolos orbital spamming.
gta+ előfizetésről már szót sem ejtek.
Ha nem keresnének vele annyit amennyit nem lenne vele ekkora bajom. De kb 1 éves profitjuk kiadná azt a fejlesztési költséget ami minden ilyen jellegű hibát javithatna leginkább egy működő anticheat rendszert.

bocs a rage-ért srácok :W

Az emberi hülyeség határtalan... De ha megfigyelő vagy egész szórakoztató.

(#45) MongolZ válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


MongolZ
addikt

Hülyeségeket ne találj már ki. Régóta megy a visszatérítés, könyörögni sem kell. Teljesen automata az egész.

(#46) Dr. Akula válasza MongolZ (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Biztos van ilyen is, csak sose találkozok vele. Eddig mindig úgy kellett kiverni a pénzemet asztalcsapkodással. Nem ennél, hanem úgy általában.

(#47) pupehap válasza AuraSync (#40) üzenetére


pupehap
tag

Te minden fórumon annyi baromságot írsz le hogy megkérdezném, a nagyon emlegetett tapasztaltságoddal, ez nem fáj? Phu b@mmeg.....

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#48) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Evek ota nem jatszottam vele, de azt megoldottak mar vegre, hogy belso nezetbol a visszapillanto tukrokbol ertelmes dolgot is lehhessen latni, ne csak egy haszontalan gimmick legyen? Vagy erre is meg kell varni a raytracet? vagy azzal sem lesz?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#49) Locutus válasza Cathulhu (#48) üzenetére


Locutus
veterán

Semmit se oldanak meg, az összes fejlesztési pénz a mikrotranzakciók körül forog.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.