Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Long Man


Long Man
tag

Sajnos nem csak a Steam kliens nem-működése lesz a gond, hanem a játékok sem fognak elindulni.
"In order to continue running Steam and any games or other products purchased through Steam, ..."

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#2) Dilikutya válasza Long Man (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

2024-ben aki még Windows 7-et használ, az nem is akar játszani. Windows 8-on meg eleve nem is játszott senki. A 8.1 előtti verzióhoz évek óta nem járt driver támogatás se videókártyákhoz. De a 8.1 részesedése is statisztikiai hibaszázalék mértékű.
Én Windows 11-et használok, valamelyik este Quake 3-at játszottam, nem mai csirke már, mégis elindul. Lehet, hogy vannak játékok, amik nem fognak működni, de javarészt ami nem megy Windows 10-en, az nem ment 7/8/8.1 alatt se.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) PuMbA válasza Long Man (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Helyes lépés. Nem gátolhatja meg a fejlődést az, hogy túl sokáig cipeljük a régi dolgokat.

(#4) DrDoktor


DrDoktor
tag

Helyes.Virus keltetőket nem szabadna a netre sem engedni

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#5) Cythyel


Cythyel
senior tag

engem jobban zavar, hogy megint chrome/chromium...
garantáltan kevesebb erőforrást zabálna ha nem ez lenne alatta (discord-nak is ez az egyik fő baja)

(#6) CPT.Pirk válasza Long Man (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem kötelező a W10/11 váltás. Ma már teljesen valid alternatíva lehet játékra a Linux is. Itt ráadásul eleve csak régi játékokról lehet szó, mert 1-2 utólag megoldott kivételt leszámítva nincs DX12 Win7-en...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) Dilikutya válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amennyiben az adott játéknak van linuxos változata. Ami soknak viszont nincs.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) CPT.Pirk válasza Dilikutya (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez 2018 óta nem így van. Azóta van SteamPlay (Proton) futtatókörnyezet a Steam-ben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) gézu


gézu
őstag

That is progress. :R Vagy csak Géb befeküdt Gécnek. ;]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10) kriszpontaz válasza gézu (#9) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Inkább valószínű a Steam OS-t támogatják a felszabaduló erőforrással minthogy ezzel szórakozzanak. Már bőven jó alternatíva a linux általános játékra is, amennyiben nem tesz keresztbe valami másolásvédelem vagy anticheat.

[ Szerkesztve ]

(#11) Victorio


Victorio
aktív tag

Érthető lépés.
A statisztika szerint a W10-11-en játszók adják a felhasználók 93%-át.
A W7 arány 1,6%.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#12) Cassi


Cassi
senior tag

A 32 bites Win 10-et is dobniuk kellett volna, hogy lehessen végre egy tiszta 64 bites környezet. Na majd legközelebb.

(#13) dabadab válasza gézu (#9) üzenetére


dabadab
titán

Jó, hát a cikket elolvasni az nyilván túl megerőltető lenne.

(Mármint az eredetit, mert amúgy az, hogy "a Steam legújabb funkciói a Google Chrome beágyazott verziójára támaszkodnak" erősen félrevezető: Steam kliens komplett GUI-ját a Chrome adja és ez nagyon-nagyon-nagyon régóta így van).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#14) Pikari válasza Cassi (#12) üzenetére


Pikari
őstag

Megfigyeléseim szerint a PC játékok csak 2-3 éve kezdtek el átállni tisztán 64 bitre. Itt most nem az AAA játékokról beszélek, hanem az egységsugarú B class cuccokról a steamen, és más hasonló gyűjteményekben. Olyan 2016ig az összes ilyen game 32 bites volt, directx9 + windows xp mint gépigény feltűntetve, aztán olyan 2016tól kezdve elkezdtek átállni openglre (vagy nagy ritkán directx11)-re, és elkezdtek jönni a 32 és 64 bites futtatható állománnyal is ellátott titlek. Most az elmúlt 1-2 évben viszont már minden 64 bites. Úgyhogy jogos a meglátásod, sőt, szerintem a win7 helyett inkább a 32 bites rendszereket kellett volna dobniuk, abban több ráció lett volna.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#15) Long Man


Long Man
tag

Lehet, hogy én vagyok konzervatív, de egy jó működő (Win7+hardware+driver+software+etc.) rendszeren, korábban (nem olcsón) megvásárolt programok használatát úgy korlátozni, hogy csak költséges fejlesztésekkel lehet(ne) újra használni, azt nem érzem jogszerűnek. :(

(pl. "Önnek DeLorean autója van, ami az autók 0, xx %-át teszi ki, ezért 2024-től nem hajthat fel az utakra.")

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#16) CPT.Pirk válasza Long Man (#15) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt így hogyan gondolod? Vegyék rá a Google-t, hogy ők továbbra is írják meg a beágyazott Chromiumot egy olyan oprendszerre, ami már több mint 3 éve EOL és biztonsági szempontból mára olyan lett mint egy szita?

Amikor a gépedet építetted / vetted, akkor tudtad, hogy a Windows7 nem fog örökké élni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Helyes. Lassan már a win10-et sem erőltetném...

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#18) Ribi válasza Long Man (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem, sokkal inkább: önnek lovaskocsija van ami nem tudja tartani a 70-et ótópályán, ezért nem mehet fel.

(#19) dabadab válasza Long Man (#15) üzenetére


dabadab
titán

Mik lennének azok a költséges fejlesztések, amikor Win7-ről tök ingyen lehet(ett) upgrade-elni W10-re?

DRM is theft

(#20) dabadab válasza Cassi (#12) üzenetére


dabadab
titán

A 32 bites Win 10-et is dobniuk kellett volna

Ugye a Valve magától nem nagyon akar dobni semmit, mert abból különösebb hasznuk nincs, erre a lépésre rákényszerültek, mert a Chrome dobta a Win7 támogatást.

DRM is theft

(#21) kriszpontaz válasza dabadab (#19) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Egy példa: Ha valaki vett egy Civil3D 2012-t (ami akkor volt vagy 1,5-2,0 milla) és Win7 helyett Win8ra telepítve azzal szembesül hogy start után hibaüzenettel kilép. Semmilyen újabb oprendszeren nem hajlandó indulni. Ha nem akarsz újabb 2 millát kidobni az ablakon egy új verzióra, meg vagy lőve. De ezen kívül ezer más oka lehet. Nem csak a játék.

[ Szerkesztve ]

(#22) Long Man válasza CPT.Pirk (#16) üzenetére


Long Man
tag

Akkor pontosítok:
"Amikor a gépedet építetted / vetted, akkor tudtad, hogy a Windows7 nem fog örökké élni."
Amikor összeraktam a számítógépet, akkor olyan eszközöket tettem bele, amelyek (tervezetten) a mai napig is jól használhatóak. Függetlenül az operációs rendszer "életkorától".

"Vegyék rá a Google-t, hogy ők továbbra is írják meg a beágyazott Chromiumot egy olyan oprendszerre, ami már több mint 3 éve EOL"
Attól, hogy a Valve Software egy olyan keretrendszert használ, amelynek a működőképessége nem tőlük (Valve) függ, annak nem szabadna olyan oknak lenni, hogy harmadik féltől (fejlesztők), rajtuk keresztül vásárolt/licence-elt programok működésképtelenné váljanak.

dabadab írta:
"... erre a lépésre rákényszerültek, mert a Chrome dobta a Win7 támogatást."
Ez egy érthető indok, de mint hivatkozási alap, a fentiek miatt is sántít, mert a felelősséget a Google-re hárítja, miközben nem az ő (Valve) általuk fejlesztett programok lesznek használhatatlanok, hanem más fejlesztők szoftverei, mivel a jogosultságot a "Steam" keretprogram mögötti szerver ellenőrzi.

Röviden,
a licence-elt(megvett) programok akkor sem fognak futni, ha azt a "Steam"-en kívüli környezet ezt lehetővé tenné.
Nálam ez kimeríti a "megkárosítás" fogalmát.

kriszpontaz #21 is hasonlót írt le, csak más megközelítésből.

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#23) CPT.Pirk válasza Long Man (#22) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én úgy látom, hogy már most is túlment az elvárhatón a Valve, mert ha megnézed a Chromium fordítási utasításait, ott Windows 10-et írnak elő, nem 7-et, ehhez képest mégis megoldották eddig és jövő januári még meg is oldják, így van időd csinálni valamit. Nem kellene támogatniuk a 7-et, 3+ éve meghalt már, de mégis megtették.

Egyébként nem csak a Chromiumról szól ez a dolog, a cikkben másra is hivatkoznak:
"Ezen túlmenően a Steam jövőben érkező verziói olyan Windows funkció- és biztonsági frissítéseket igényelnek majd, amelyek csak a Windows 10 és újabb operációs rendszerekben vannak jelen."
Ha te lennél a Valve, akkor bevállalnád, hogy frissítetlen, foltozatlan hibákkal rendelkező már halott oprendszert támogatsz, miközben a platformodon pénzügyi tranzakciókat bonyolítasz? Ugye nem... :U Meg hol a határ? Legyen support még Vistára meg XP-re is?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24) Busterftw válasza kriszpontaz (#21) üzenetére


Busterftw
veterán

VM-ben feldobja a 7-et aztán kész.
De elnézve az ajánlott, nem minimum követelményeket (2 magos Pentium 4, 4GB RAM, 8GB HDD), olcsón megúszható egy ilyen gépet beszerezni melóra. Tükrözi az egész cuccot aztán main gépen meg mehet a Windows 10.

[ Szerkesztve ]

(#25) Long Man válasza CPT.Pirk (#23) üzenetére


Long Man
tag

Logikusak és ésszerűek a Valve érvei és azok is, amiket írsz.

Nekem nem a Steam + régi OS inkompatibilitással van a gondom - de ezt le is írtam - hanem a harmadik féltől vásárolt programok használhatatlanná tételével.

Nálam ez két külön dolog.

Ha megoldják, hogy a Steam keretprogram nélkül is működjenek a már telepített programok (mintha hagyományos telepítéssel lettek volna felrakva), akkor én azzal is meg tudnék barátkozni, hogy többé tőlük már nem tudok venni semmit Win7 alatt.

Röviden: ne lopjanak. :U

p.s.:
Szélsőséges példa és nem "flame"-nek szánom, de:
Telepítsek Windows 10-et hogy menjen 2024 után is a Plants vs. Zombies? :F
:Y

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#26) Kansas válasza Long Man (#25) üzenetére


Kansas
addikt

Eddig se vettél tőlük semmit, tulajdonjog nem ruházódott rád. Futtatási jogért fizettél.
Tudom, hogy 10-ből 11 ember bele se olvas az EULA-ba, de attól még az ott van, gyakorlatilag semmi jogalapod nincs lopásnak hívni ami történik.

"Telepítsek Windows 10-et hogy menjen 2024 után is a Plants vs. Zombies?"
2024 után ha nem akarsz támogatott OS-t telepíteni, akkor játszol mással.

Olyan dolgokat kérsz számon a Steamen amit soha nem állította hogy biztosítani fog neked. Ha valami olyan játékot akarsz ami nem függ launchertől, azt ne digitálisan szerezd be, vagy ha már mindenképp úgy kell(mert pl. már nem tartasz ODD-t a gépben), akkor GOG-on(ha van).

Esetleg felhúzhatsz egy játékos gépet SteamOS-sel is.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#27) Cassi válasza CPT.Pirk (#23) üzenetére


Cassi
senior tag

A Valve tudja jól, hogy ingoványos terepen jár, mert ha valaki beperelné a támogatás eltűnése miatt, könnyen a javára dönthet a bíróság. Ezért lassan, óvatosan lépeget, logikusnak tűnő érvek pajzsát tartva a saját hátsó feléhez. Technikailag már korábban is indokolt lett volna a megszüntetés. Az egységes platform fontos a PC-s játékpiac fejlődéséhez.

(#28) Long Man válasza Kansas (#26) üzenetére


Long Man
tag

"Eddig se vettél tőlük semmit, tulajdonjog nem ruházódott rád. Futtatási jogért fizettél.
... semmi jogalapod nincs lopásnak hívni ami történik."
Ha olvastad korábbi hozzászólásom, akkor láthattad, hogy úgy is írtam "vásárolt/licence-elt programok". A továbbiakban az egyszerűség kedvéért írtam "vásárlás"nak.

OK, akkor "lopás" helyett nevezzük "futtatási opciós jog extermináció"-nak.
(a lényegen nem változtat. a kifizetett (nem idő és jövőbeni OS korlátos) használati joggal, 2024 után - az eddigi állításuk szerint - nem lehet majd élni, ami szerintem továbbra is "lopás"/"futtatási opciós jog extermináció"/"megkárosítás"/"ellehetetlenítés"/etc.)

"... akkor játszol mással."
Szándékosan értesz félre. :O

"Ha valami olyan játékot akarsz ami nem függ launchertől, azt ne digitálisan szerezd be, ..."
Köszönöm a tanácsot. Ha elkészült az időgépem, megfogadom majd évekkel korábban.

"Esetleg felhúzhatsz egy játékos gépet SteamOS-sel is."
Ezt is köszönöm, sokat segített. :R

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#29) Kansas válasza Long Man (#28) üzenetére


Kansas
addikt

"kifizetett (nem idő és jövőbeni OS korlátos) használati joggal"
De, az is korlátos, mindig is az volt. Nem fizettél, nem fizethettél Steamen korlátlan jogért, ilyet ugyanis sohasem árultak.
Mindig is lehetett tudni, hogy a Steam kliens(vagy bármely más launcher) esetében a kliensszoftver/launcher támogatási korlátaihoz vagy kötve a beszerzett játék, és soha nem volt szó korlátlan támogatásról sem időben, sem OS verzióban.
Ha azt hitted, hogy van, magadat csaptad be. Ha meg más mondott ilyet neked, akkor ő vágott át(és saját magát is, ha nem feltételezünk rosszhiszeműséget).

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) Long Man


Long Man
tag

Úgy érzem a fogalmak keverednek.

Nemhogy a Steam-en, de máshol sincsenek korlátlan jogok és ilyet nem is írtam.
(csak az idő és OS limit jogszerűségét/tisztességét(?) kérdőjelezem meg)

A használat lehetőségéről és nem a jövőbeni terméktámogatásról írtam.

Például, ha egy fejlesztő azt mondja, hogy:
"Megvetted a programom v1.xx használati jogát,
akkor jogosult vagy használni v1.99-ig,
de a v2.xx-et már újra meg kell venned.", ezzel minden rendben.

Az viszont, szerintem nem OK, ha elkészült - a fenti példa alapján - az új verzió
és azt mondaná a fejlesztő, hogy:
"Kijött a v2.xx, ezért a v1.xx-et már nem használhatod, mert a hozzá tartozó,
licence ellenőrző szervert lekapcsoltam."

Példa II.:
Nem tudom mit szólnál, ha
mondjuk egy kereskedőtől vettél 2013-ban egy X márkájú TV-t
és a boltos, a vásárlás után 10 évvel küldne egy e-mail-t,
hogy 2024-től nem árulják az X márkát, mert elavult, majd
2024. január 1-én kimenne és levágná, az egyébként hibátlanul működő
TV-d hálózati kábelét.

Nem meggyőzni akarlak, csak leírtam, amit erről a story-ról gondolok.

p.s.:
Én is meg tudnám/tudom oldani, hogy az amúgy jól működő
Win7-es asztali gépről teljesen átköltözök a sokkal modernebb
Win10/11-es laptopra, de nem látom értelmét egy jól beállított
software/hardware-környezet áttelepítését egy másik gépre is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#31) Kansas válasza Long Man (#30) üzenetére


Kansas
addikt

Vacakok a példáid, vagy nem érted, vagy nem akarod érteni, hogy működik a digitális disztribúció és a folyamatos szoftverfejlesztés.

Jobban ide illő példa: mikor lejár vagy egyéb okból megszűnik egy program, vagy kliens támogatása bizonyos gyártó okostévéin, akkor a következő firmware frissítéssel lekerül az eddig azt tartalmazó készülékekről is az adott program, de ahol le van tiltva a firmware frissítés, ott is megszűnik működni. pl. Flash.

"Én is meg tudnám/tudom oldani, hogy az amúgy jól működő
Win7-es asztali gépről teljesen átköltözök a sokkal modernebb
Win10/11-es laptopra, de nem látom értelmét egy jól beállított
software/hardware-környezet áttelepítését egy másik gépre is."
A te problémád, hogy úgy állítottad be a Win7-es asztali géepdet, hogy a support lejártával gondot jelent költözni/upgradelni. Tudhattad előre, hogy mennyi support lesz rá. Nyilvánvalónak kellett volna lennie már a telepítéskor is, hogy a platform support végeztével idővel a 3rd party app support is be fog szűkülni/meg fog szűnni fokozatosan. Nyilván mindenkinél máshol van az a pont ameddig a rendszere elavultságát el tudja viselni, nálad ezek szerint a "Plants and Zombies"-nál...

Nem mondom hogy szeretni kell ezt a kikényszerített fejlesztést, de már 10-15 éve velünk van, felhős szolgáltatások esetében a kezdetektől fogva, volt idő alkalmazkodni hozzá.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#32) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Sosem értettem azokat, akik direkt szopatják magukat. Nem bírnék itthon Windows 7-et használni még egyszer, pedig szerettem, tényleg jó rendszer. Volt. Szinte a megjelenéstől Windows 11-et használok, természetesen modern hardverrel. Az előbb elindítottam a Steam-ről az eredeti 1998-as Unreal-t, van benne kellően régi DirectX, glide, openGl, simán elindult, működik.
Viszont ott vannak a régi LucasArts játékok a 90-es évek végéről, a Phantom Menace, az Episode I Racer és a Shadows of the Empire telepítője már Windows 7-en sem volt hajlandó elindulni. Utóbbi kettő viszont javítva lett, nem a régi telepítőt használja, így Windows 10-en is működnek (W11-en nem próbáltam még).

Persze vannak programok, amik istennek se akarnak menni modern rendszereken, normális gazdasági társaságnál mondjuk szerintem opció néhány évente mindent frissíteni, upgradelni. Igen, van, amikor az adott programból nincs újabb. Akkor az marad XP-s gépen, a hálózatról, vagy legalább az internetről leválasztva.

Tiszta gyász, amikor 2023-ban valaki egy 13 éves operációs rendszerhez ragaszkodik. Eljárt felette az idő a hétköznapokban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) Kansas válasza Dilikutya (#32) üzenetére


Kansas
addikt

"Igen, van, amikor az adott programból nincs újabb. Akkor az marad XP-s gépen, a hálózatról, vagy legalább az internetről leválasztva."
Rosszabbik esetben. Jobbik esetben viszont találsz egy másik megfelelő funkcionalitású terméket amire szépen áttérsz(és reménykedsz benne, hogy az nem fut záros időn belül fejlesztési zsákutcába), aztán az átállási költségeket szépen leírod/elszámolod/leamortizálod, melyikre mi az alkalmazandó. Ezek után felkészíted magad lélekben(és cég esetében processzekben) a folyamatos fejlesztésre, hogy később minimalizáld a költség mértékét, pl. nem "megveszed" pl. az Office licence-t hanem verziókövetős előfizetéses modellre váltasz(ami ráadásul opex, nem capex).

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#34) Francia91 válasza Dilikutya (#32) üzenetére


Francia91
veterán

Kíváncsiságból feltettem a 771-es Xeon-os félretró gépemre a Windows 11-est. Böngészgetés, rendszerhasználat hibátlanul, szépen fut. 240-es SSD, Quadro M2000 videokártya, a többi a képernyőmentésen látszik

A 2014-es DELL Precision M4800-as laptopom barátnőmhöz került, Windows 11-gyel van telepítve (a BIOS-ban lévő Win10 licensszel aktiválta is magát), napi használatos a gép, játszik is rajta (Euro Truck Simulator 2, League of Legends, War Thunder), de pöpecül fut a laptopon a Win11

Tehát nem kell a 11-hez olyan modernhardver, gond nélkül elketyeg régebbi cuccokon is. Csak SSD legyen, és legalább 2 mag (de 4 nem árt)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35) Dilikutya válasza Francia91 (#34) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hivatalosan a Windows 11 talán a 8th gen Core prociktól támogat, AMD-nél meg a Ryzen 2xxx szériától, a mókolva telepítést már kevesen vállalják be szerintem. Én nem próbáltam, nem tudom, mennyire bonyolult.
Én is W10 kóddal használom, és ez a lehetőség mindenkinek adott, és ugye sokaknak lehetne évek óta Windows 10, ha frissíti időben a 7/8-at.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36) MasterDeeJay válasza Dilikutya (#35) üzenetére

Rufus-ban amivel lehet usb telepítők készíteni ISO-ból abba konkrétan benne is van.

Amennyire tudom a későbbi frissítéseknél visszaüthet.
Eleve ilyen telepítőt készítek mert az online accommat nem szeretném minden gépemre rárakni.
Skylake-X és Skylake-SP már támogatta talán az a legkorábbi amit hivatalosan elfogad win11-re (nálam i9 7890XE-t elfogadja). Talán a nagy mennyiségű workstation és szerver proci miatt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#37) Francia91 válasza Dilikutya (#35) üzenetére


Francia91
veterán

Ahogy az előttem szóló is írja, Rufus-szal készítem a telepítőt, offline account-tal és pár követelmény kiiktatásával. És mégis tökéletesen futnak a fentebb mutatott gépeken a Windows 11-esek

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#38) blp85 válasza Long Man (#25) üzenetére


blp85
aktív tag

Ha más nem, akkor egy dual boot (egyik a win7 a másik meg win10-11), és meg van oldva a harmadik féltől származó szoftver futtatása (elvileg).

Vagy valami régebbi gépen fut a win 7 és a harmadik féltől származó szoftver (bár akkor meg a gép foglal el plusz helyet).

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#39) Francia91 válasza Dilikutya (#35) üzenetére


Francia91
veterán

A Win 11 hivatalos rendszerkövetelményei meg vicc kategória. Nekem egy Dell Precision M6800-as laptopom van, közel fullos hardverrel (videokártya cserélve lesz Quadro M3000M-re, mivel MXM foglalatos a videokártya, és a Pascal-os Quadro/GTX kártyákig bezárólag megeszik minden nVidia kártyát), azért ne röhögtessen már a Microsoft, hogy ezen nem futna.... Hétvégén telepítem újra Win11-essel, ennél is van digitális licenszem, a hardver meg röhögve elbírja a rendszert

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#40) CPT.Pirk válasza Francia91 (#34) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

3-3.5GB ramot felhasznál maga a Windows, a 10 és a 11 is, utóbbi a többet. Egy 8GB ramos gépen megfontolandó, hogy raksz helyette Linuxot, azok 1GB vagy alatta vígan elvannak és az említett 3 játék is megy rajtuk. 2 rögtön Steam-en keresztül fut, a League meg Lutris-al.
+2GB szabad ram meg egy 8GB ramos gépen azért nem utolsó szempont szerintem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) kriszpontaz válasza Busterftw (#24) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez egy tervező program, ami rendes vason is töübbször megkívánt 32GB ramot is, valamint aktívan használja a GPU-t is. Nem minden virtualizálható rendesen, ez nem egy sima Excel.

(#42) Mr.Csizmás válasza kriszpontaz (#41) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és mit mond a fejlesztő? ennyi pénzért elvárható lenne a support, vagy upgrade. :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43) blp85 válasza Mr.Csizmás (#42) üzenetére


blp85
aktív tag

Mondjuk a fejlesztés és a support sem utolsó szempont, főleg, ha a 7-es és 8-as windowsok mindenhol kikopnak.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#44) blp85 válasza kriszpontaz (#41) üzenetére


blp85
aktív tag

Ezért gondoltam a dualboot rendszert, hátha az megoldja, ha a virtualizálás nem lehetséges.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#45) CPT.Pirk válasza Mr.Csizmás (#42) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem sajnos... Azt mondják, hogy 10.000 euro egy új / megújított licenc és akkor frissíthetsz. Vagy havi pár száz euro x évig / felhasználó... manapság már a havit erőltetik ami többre jön ki, mint régen az egyszeri licencek. Persze töredék pénzből csinálhatsz erős gépet is virtualizálásra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46) Joci10 válasza Kansas (#31) üzenetére


Joci10
őstag

Szerintem te nem akarod érteni, mit is mondott. Példa: a Win7 fejlesztése leállt, de te még használhatod. Nem lőtték le, hogy te ne tudd többet használni, nem tették lehetetlenné hogy ne fusson a gépeden, csak leállították a további fejlesztését. A Chrome ugyanez: használhatod az utolsó Win7-es verziót, nem lehetetlenítették el a használatát, csak nem kapsz rá frissítéseket. És lehetne sorolni az összes ilyen programot vég nélkül (akár a MS-féle vírusirtót is aminek a fejlesztése már szintén régen leállt a Win7-re, de a definíciós adatbázis frissítése még most is működik - és a többi vírusirtónál is hasonló a helyzet, a tűzfalprogiknál is, ... csak hogy biztonsági kérdések is meg legyenek oldva), amik utolsó verziója nem törlődött, nem lehetetlenült el, nem állt a földbe - csak nem kap több támogatást, frissítést, új funkciókat.
Az általad felhozott flash egy speciális eset (és egyedi is, mert nem sokan vágják el teljesen a programjuk használatát), ott a cél az is volt, hogy eltűnjön a netről szinte azonnal (persze, aki nem tudja megkerülni a használatát, annak vannak lehetőségei az Air alatti flash kiváltó megoldással, hiszen van még olyan program, ami használja (sőt, a Settlers Online még mindig a legjobban a jelenleg is flash alapú Air-es kliens megoldásokkal fut, a hivatalos html5-ös oldallal szemben)).

[ Szerkesztve ]

(#47) kriszpontaz válasza Mr.Csizmás (#42) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Azt mondta a fejlesztő akkoriban (Autodesk), hogy légy szíves megvásárolni a 2013-as verziót, mivel a szoftverük a Windows 8 hivatalos megjelenése előtt 1 hónappal már kapható volt és a hivatalos terméktámogatásban nem szerepel a Windows 8 kompatibilitás. Így se patch, se semmi, vásárolj újabb szoftvert 2013 néven milliókért, amiben semmilyen új funkció nincs, csak azért hogy Win8-on elinduljon. Mert ugye minden szoftverfejlesztő cég csak akkor kap az új operációs rendszerből tesztelésre példányt mikor Szabó József is megvásárolhatja a boltban, véletlenül sem a béta verzióktól kezdve.... Ez volt a szimpla szemétség. Így hiába volt egy új bika erős noti, Windows 7 driverek nem voltak a gyártó oldalán hozzá. A dual boot sem volt opció. Ezért egy külön asztali gépet kellett tartani.

[ Szerkesztve ]

(#48) Busterftw válasza kriszpontaz (#41) üzenetére


Busterftw
veterán

Én ezt értem, de ez a hivatalos követelmény.
El kell dönteni mi a fontosabb.

Ez nem egyedi eset, csak a többség nem csodálkozik ha a 10+ éves szoftver nem támogatott.
Ha ez így lenne, akkor kb még most is Win3-nál tartanánk, mert az user szarik haladni a korral.
Érdekes az Autodesk nem ment tönkre, a többség akinek kell ki tudja fizetni az éves/havi díjat.

(#49) Long Man válasza Joci10 (#46) üzenetére


Long Man
tag

Megmentettél. :R
(már kezdtem azt hinni, hogy elfelejtettem magyarul írni)

- - - - -

Hogy még átláthatóbb legyen a közelgő probléma nagysága:

(Desktop Windows Version Market Share in Hungary - February 2023)

Desktop Windows Versions / Percentage Market Share

Win10 80.30%
Win11 10.19%
Win7 8.08%
Win8.1 0.93%
WinXP 0.29%
Win8 0.17%

Magyarországon, jelenleg a Windows-os gépek ~8%-át
érintené a Steam-en keresztül beszerzett programok
működésképtelenné válása.

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#50) Kansas válasza Joci10 (#46) üzenetére


Kansas
addikt

Az általad felsoroltak közül egyik se kliens-szerver modellben működik, mint a Steam...
Ezt nem lehet máshogy csinálni, ha nem akarsz egy full halott branch-et fejleszteni a Google helyett, vagy kiváltani a Chromium alapot valami saját engine-nel.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.