Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kory0418


Kory0418
újonc

Sziasztok! Nekem egy Hama uRage Exodus 900 billentyűzetem van, tökéletesen működött addig, amég el nem kezdtem mókolni az RGB-vel, azóta mióta profilt váltottam a driverében nem működik a "í" betű. Ha rányomok a restore- ra a driverben ideinglenesen működik, de amint le Apply-olom már megint nem. Találkozott már valaki ilyen hibával? Vagy esetleg tudnátok valamilyen megoldást javasolni?

(#2) wabull


wabull
csendes tag

Szia véletlen ide tévedtem, olvastam mit irtál eddig fel se tűnt, de megnéztem és nekem is előjött, meg sikerült oldanod? :(((
Illetve a hang tekerő média gomb a mellette lévő M jelű gombbal, hogy hozható működésbe?

[ Szerkesztve ]

(#3) wabull válasza wabull (#2) üzenetére


wabull
csendes tag

Közben megtaláltam az F12 felett van az a célkereszt gomb, azzal lehet valamit állítani, csak tudnám mit. Ekkor működik az í billentyű illetve a görgős gomb is. Jó lenne tudni ezt miként lehet szabályozni, ilyenkor nem tetszenek a fények. Vagy mi is ez valójában.

[ Szerkesztve ]

(#4) Kory0418


Kory0418
újonc

Szia! Írtam a Hama Supportnak és akkor azt a választam kaptam, hogy német nyelven telepítsem fel a software-t. Azóta szerencsére kiadtak egy külön a 105 gombos verzióhoz tartozó software-t is, amit most már ha angolul telepítesz fel is működik a "í" és a görgő is.

(#5) pelyvasl


pelyvasl
csendes tag

Nálam is ugyanez a helyzet... De Apply nélkül a gyári színekkel szépen megy az í betű...

(#6) pelyvasl válasza Kory0418 (#4) üzenetére


pelyvasl
csendes tag

Szia! Van egy linked a jó szoftverhez?

(#7) ZoLee1117


ZoLee1117
újonc

Sziasztok! Nekem is most sikerült beszereznem egy ilyen billentyűt. Nem tudjátok véletlen, ha leállítom a gépet, akkor a felső macro sor és a világító multimédia gombokat hogy lehet kikapcsolni, hogy ne világítsanak? Kicsit irritáló esténként, mikor aludnék, eddig csak kihúzással tudtam megoldani.

(#8) AS válasza ZoLee1117 (#7) üzenetére


AS
félisten

Ezt valóban jó lenne tudni ...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#9) AdamBlock33 válasza ZoLee1117 (#7) üzenetére


AdamBlock33
újonc

Ez engem is érdekelne, nekem is ez a jelenség van :/

(#10) rinti


rinti
csendes tag

Sziasztok!

Én is most vettem egy ilyen billentyűzetet.
A fenti legszélső makró gomb, a "célkereszt", az a játék / iroda mód választó. A netről azt sikerült kibogarásznom, hogy a hangerőszabályzás görgővel CSAK iroda módban működik, játék módban csak a fényerőt tudod vele szabályozni. Fényeffektet ilyenkor csak az FN + Ins-Del gombokkal, vagy pedig az FN-1-2-3-4-5-ös gombokkal lehet csinálni.
A célkereszttől balra lévő gombbal lehet ki-be kapcsolni, valamint állítani a billenyűzet oldlán lévő világítást. (7 féle mód van)

A multimédia gombok azért mennek továbbra is a gép leállítása után, mert az alaplap kikapcsolás után is ad +5V-ot az USB portoknak.
Nekem Gigabyte alaplapom van, ott az egyik menüpontban az ErP módot bekapcsoltam, valamint a windowsban az energiagazdálkodásban az adott séma speciális beállításaiban tiltani kell az USB szelektív felfüggesztést.

Ezek után a gép lekapcsolása után már szépen lekapcsol minden világítás.

Remélem sikerült segítenem.

U.i.: Ha a google-ben rákerestek arra, hogy "USB off after windows shutdown", akkor lesznek még egyéb leírások / youtube videók is, ha a fentebb leírt módszer nem válna be.

Driver: (105 gombos) : "00186014-uRage-Exodus-900-software-updated-20191126" kifejezésre keressetek rá a google-ben, habár az oldal épp karbantartás alatt van.

Szép napot, kitartást otthonra! :D

[ Szerkesztve ]

(#11) r3h125


r3h125
friss újonc

Csak azért regisztráltam, hogy megköszönjem az infókat. (Én is most vettem egy ilyen billentyűzetet)
Nem értem, hogy ilyen fontos dolgokat, miért nem raknak bele a használati utasításba.
Vagy legalább a weboldalukról letölthető PDF-be.
Mindenesetre, Köszi szépen Rinti.

(#12) Tense


Tense
őstag

Nem tudja valaki, az oldal világitásnál hiába állitok be egy effektet, gép újra indítás után, visszaáll az alapra. Miért nem jegyzi meg?

(#13) Venditor válasza Tense (#12) üzenetére


Venditor
csendes tag

Szia! Nekem is ez a problémám. Sehol sem találtam rá megoldást. Minden újraindításnál beadja a szivárvány effektet. :(

(#14) Tense válasza Venditor (#13) üzenetére


Tense
őstag

Igen, ez a gond :(

(#15) Tense válasza Venditor (#13) üzenetére


Tense
őstag

Viszont ha úgy mented el a profilt, hogy beállítod oldalsó effektet is, akkor a gép újra indítása után, klikkelsz a programra, nem változtatsz, csak mented újra, akkor beáll oldalt is amit beállítottál, de persze ennek igy semmi értelme. Mintha a program nem lenne aktív a windows indítása után. Legalábbis az oldal effekt tekintetében, mert a többit viszont megjegyzi.

[ Szerkesztve ]

(#16) Tense válasza Venditor (#13) üzenetére


Tense
őstag

Azt találtam ki, hogy hozzáadom az indító pulthoz a programot, mikor bejön a win, le okézod és a beállított világitás lesz oldalt is.. hát ez van :)

(#17) Venditor válasza Tense (#16) üzenetére


Venditor
csendes tag

Köszönöm! Megcsináltam ahogy te is. Gép indításnál a felugró Urage alkalmazást leokézom és így működik. Ami egyébként a fizikai gombbal is egy kattintást jelent. Szóval ugyanott vagyok kb. Már csak a fehér felső gombsort kéne meghekkelni, hogy más színűek legyenek. Lehet rakok alájuk piros fóliát. Kicsit zavaró hogy nem lehet állítani.

(#18) Tense válasza Venditor (#17) üzenetére


Tense
őstag

Nekem 4 kattintás, mert a piros futófény tetszik. Akkor nálad ez sem jött be :)

(#19) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Üdv. Valaki tudna abban segíteni hogy az oldalsó világítás billentyűzeten hogyan tudom állítani ? Köszi

Just Ride KTM

(#20) Tense válasza moya#no1 (#19) üzenetére


Tense
őstag

F11 feletti gombbal

(#21) Tense


Tense
őstag

Nekem elromlott a w gomb, hol érintkezik, hol nem, csalódtam :(

(#22) Revel32


Revel32
friss újonc

Sziasztok
Most vettem egy ilyen billentyűzetet és az a kérdésem lenne hogy mik azok a macrok,és hogyan tudom programozni a 6 programozható billentyűt, és lehet e ráprogramozni pl alkalmazás indítást?

(#23) zera


zera
csendes tag

w gomb nekem is bedöglött...

„Ki mint net, úgy adat!"

(#24) Just_a_gamer válasza zera (#23) üzenetére


Just_a_gamer
friss újonc

Szia, a macro a billentyűk egyesével való programozása. Alkalmazást nem tudtam rárakni, de ha neked azóta sikerült, kérlek mondd el hogy kell.

(#25) Helú


Helú
friss újonc

Sziasztok! Nekem az lenne a problémám ami ahogy látom rajtam kívűl még pár embernek. A “w” gomb néhol működik néhol működik. Van olyan mikor 2-3 másodpercig nem jó. Mi lehet a probléma? Talán a szoftver elavult? Mit lehet ez ellen tenni? És bocsánat a zavarásért csak már 3 hete kb ezen rágódom.

(#26) Tense válasza Helú (#25) üzenetére


Tense
őstag

Én elvittem garanciába, már 1,5 hónapja oda van, még nem szóltak hogy kész van. Vettem közben egy ducky one 2 TKL-t.

[ Szerkesztve ]

(#27) Tense válasza Tense (#26) üzenetére


Tense
őstag

Addig meddig tököltek a garanciával, hogy inkább vissza adták az árát :D

(#28) moya#no1 válasza Tense (#26) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Nekem a shift döglött be, vissza vittem kb 2 hónap múlva cserélték. Majd utána kb 1 hónapra rá az ALT billentyű is, visszavittem, de már vettem is egy másikat, és az árát kértem vissza. Nagy csalódás volt soha többet hama

Just Ride KTM

(#29) kulogo666


kulogo666
újonc

Sziasztok azt valaki nem tudja hogy lehe beállitani hogy valamelyik gomb a cpu hőfokára változtassa a szinét?

(#30) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Nekem most az F kezdett el döglődni.
Pár hete volt 1 éves, bizonyos boltokban 1, máshol 2 évet adnak rá, és nem találom a papirt :(

https://tinyurl.com/rasoapro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.