Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózati ütközés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tommmyka


Tommmyka
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy van egy helyi hálózat amin van egy bejövö jel és ezt osztom 8 további irányba. Ahol különböző hálókártyák fogadják a jeleket. A leosztást egy D-link 10/100 Fast Eternet switch végzi. A 8 gépből egy 10 Mbs a többi 100mbs. Egyszerre 3 gépnél nem bír el többet. Ennek következtében állandóan lezáródik a bejövö. Remélem értelmesen írtam le. És valaki tud nekem segíteni. :O

(#2) Chieftec válasza Tommmyka (#1) üzenetére


Chieftec
őstag

''Bejövö jel'' ez mi pontosan?

(#3) zsommi válasza Tommmyka (#1) üzenetére


zsommi
senior tag

Kukkants be ide: [link]
Ide: [link]
Vagy a routered típusának topicjába (biztos van);)

(#4) Chieftec válasza zsommi (#3) üzenetére


Chieftec
őstag

Szerintem nincs routere, arra gondoltam, hogy dslt oszt switchel, de inkább megkérdeztem milyen bejövő jel van nála. adslnél én is tapasztaltam ezt a jelenséget.

(#5) Rici válasza Tommmyka (#1) üzenetére


Rici
tag

Csak halkan jegyzem, meg hogy úgy nagyon nem érdemes gondolkozni, hogy ''bejövő jel'', és ''fogadják a jeleket''. Ez nem tv-adás, egy számítógép-hálózatnak nincs értelme visszirányú kommunikáció nélkül.

Továbbá hogyan is van ez a leosztás, ha van egy 8 portos switch, amire van 8 gép kötve, akkor hova van dugva a ''bejövő kábel''?

A problémának egyébként nagyon sok oka lehet, én így elsőre valamiféle IP cím ütközést tartanék a legvalószínűbbnek, de ezen kívül még ezeregy szinten ezeregy hiba okozhatja az általad adott jelenséget.

[Szerkesztve]

(#6) Tommmyka


Tommmyka
csendes tag

Na azért nem kell lehurrogni. Megnéztem és nincs ip ütközés. A swich 7 gép plusz a netkapcsolat. Én még arra gondoltam, hogy a swichen belüli portkommunikáció lassú de hangsúlyozom nem nagyon értek hozzá. A netkapcsolat pedig nemtudom, hogy adsl e vagy nem csak a sebbeségét ismerem ami 8,5 mb/s letöltés feltöltés pedig 2,5 mb/s. Ezért gondoltam arra hogy 3 gépnél több esetén nem bírja a swich az adatátvitelt. :F

(#7) Chieftec válasza Tommmyka (#6) üzenetére


Chieftec
őstag

Switch bírja, csak az internetszolgáltató valószínüleg nem ad 7db IP címet ezért lehet az a probléma, hogy nem tud minden gép egyszerre az internetre csatlakozni. Javaslom, hogy szerezzél be egy routert azzal nem lesznek ilyen gondok.

(#8) Tommmyka válasza Chieftec (#7) üzenetére


Tommmyka
csendes tag

Köszi Ez megoldotta problémát.

(#9) Cheeseghost


Cheeseghost
csendes tag

Sziasztok!

Egy erdekes gondom van. Egy gepben egy Pinnacle TV kartya, es egy integralt halokartya.
Eszrevetel: nem megy TV a gepen.
Kereses eredmenye: A halozati kartyaknal fel van sorolva a tv kartya is, es van rajta adatforgalom. Tehat mintha O vegezne minden halozati munkat. ki is isrja, hogy nagysebessegu halozat. :) Kozben a halokartyanal meg egy pici felkialto jel, hogy nincs halozat ''Lehetseges, hogy nem dugta be a halozati kabelt''
van screenshot-om is. XP rendszeren produlakta mindezt. Nyomoztam, de nem tudtam ravenni, hogy normalisan menjen.

Otlet?

G.


[Szerkesztve]

(#10) Chieftec válasza Cheeseghost (#9) üzenetére


Chieftec
őstag

Ismerős :) Bár nekem nem okozott semilyen problémát csak 30Mbites netkapcsolatnak gondolta az XP. :DDD Egy idő után mintha magától eltűnt volna, legalábis én nem csináltam vele semmit. SP2 van fönn? mert úgyemlékszem, hogy mióta azt használok nem jelzett egyszer sem külön kapcsolatot a TV kártyának.

[Szerkesztve]

(#11) Cheeseghost válasza Chieftec (#10) üzenetére


Cheeseghost
csendes tag

Igen. SP2, es az osszes javitast is feltettem. A helyzet valtozatlan.
Probaltam letiltani a TV kartyat, de akkor csaka tv funkciokat tilthatta le (gondolom en), mert halozat ment tovabbra is. Nem is erdekelne, ha lenne TV :) De nincs TV. A TV progi kiirja, hogy csatlakoztasam az eszkozt. Kozben az a gepben van, csak halokartyanak kepzeli magat :)

G.

(#12) Chieftec válasza Cheeseghost (#11) üzenetére


Chieftec
őstag

Külön SP2 höz készült javítást is felraktad? (527Kb) A hálózati helyeknél próbáld meg a TV Tuner ''kapcsolatát'' letiltani hátha segít..

(#13) Cheeseghost válasza Chieftec (#12) üzenetére


Cheeseghost
csendes tag

Az eszkozkezeloben probaltam letiltani.
De a halozat tovabbra is ment.

G.

(#14) Chieftec


Chieftec
őstag

Pontosan milyen kártyád van neked?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózati ütközés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.