Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Főleg audiofil felszerelések részeként szokott felbukkanni ez a nem túl közismert vagy látványos, viszont bolti árakon annál drágább eszköz.

Felénk viszonylag ramaty az elektromos áramszolgáltatás, így elgondolkodtam rajta, hogy talán nem lenne hülyeség beszerezni egyet, viszont az én cuccaim messze állnak az "audio/vidofil kütyüktől, így ha a bolti árakat nézem, akkor jóval hamarabb éri meg inkább magukba a célhardware-ekbe ölni a pénzt, mint ilyen kiegészítőkbe. Így jutottam el igen hamar a gondolathoz, hogy talán össze lehetne ezt hozni okosan házilag. :D

Szerintem meg lehetne ezt úszni viszonylag olcsón, ha használt, de a maguk nemében minőségi alkatrészekből építi össze magának az ember, így a mákaneveket sem kell megfizetnie.
Mondjuk így nyilván nem is lesz olyan hatékony, mint egy high-end minőségre specializálódott gyártó termékei, de ár/érték arányban jó lehet úgy, hogy tényleg javít is valamit a helyzeten. (Vagy legalább rontani nem ront, de placebót azt ad. :DDD)

Próbált már valaki ilyesmit építeni otthon minimális költségvetésből?

Nálam durván 1000W a csúcsfogyasztás, bár a PC-t talán felesleges lenne így bekötni, abba elég komoly tápegységet pakoltam, házon belül pedig úgy is sok benne a zaj, így vélhetően elég lenne a TV-t és az audio erősítőt rákötni külön szálakon...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.