Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) karib


karib
addikt

A kérdés az, hogy lehet-e egy netmegosztó szerverecskén adott sávszélességet garantálni egyes usereknek. Tehát pl. egy 384k ADSL bontása 256+128k arányban. Sőt, ami még jobb lenne: dinamikus terheléskiegyenlítés, azaz ha épp nincs forgalom, akkor bárki hozzáfér a teljes sávszélességhez, ha viszont mindkét user elkezd veszettül letölteni, akkor beáll a korlátozás, és egyik sem fojtja meg a másikat.

A userek gépeihez nincs hozzáférés, mindenképp a megosztásnál kell elintézni a korlátozást.

Akinek esetleg van javaslata kifejezőbb témacímre, nyugodtan tegyen javaslatot :)

Department of Redundancy Department

(#2) up válasza karib (#1) üzenetére


up
senior tag

Traffic shaping?
Biztos, hogy lehet, de írjon okosat az, aki ért hozzá! :)

(#3) renegade válasza karib (#1) üzenetére


renegade
aktív tag

Igaz én nem vagyok programozó, de laikus szemmel nem tűnik veszettül bonyolult algoritmusnak - pár soros programocska IF...THEN típusú parancssorozattal (C64 BASIC rulez :) ) ránézésre simán lebonyolítaná a kérdést.
Aztán lehet, hogy a mai rendszerek már bonyolultabbak, és ez nem ilyen egyszerű :F

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#4) supercow válasza karib (#1) üzenetére


supercow
őstag

ezProxy itt: Bővebben: link vagy a letoltes.com-on.
Bár ez elvileg egyenlő arányban osztja a sávszélességet a kapcsolódó gépek között, ez is több a semminél :) 15 napig 5 userre, utána 2 userre free, vagy megveszed és korlátlan gépre enged megosztani.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#5) BaLinux válasza up (#2) üzenetére


BaLinux
tag

Azaz, traffic shaping. Linux alatt, amennyiben a kernelbe bele van fordítva a QoS összes opciója, akkor kb. mindent tud ami ezzel a témával kapcsolatos. A program amit használni kell hozzá az a ''tc'', ezzel lehet konfigolni az egészet. Ha jól értem neked bemeneti sávszél korlátozás kell. Na az talán a legproblémásabb, mivel az egyetlen dolog amit csinálhatsz, az az hogy eldobod a bejövő csomagot ha meghaladja a bejövő megengedett max. sávszélt. Keress rá az ''ingress'' szóval tarkított fogalmakra, így hívják a bejövő adatokat.
Bonyi ügy, na. :)

(#6) karib


karib
addikt

Köszi a hozzászólásokat, akinek van még tapasztalata, nyugodtan irogathat. Egyelőre engem csak teoretikusan érdekel, és mivel elvben szerintem sem egy bonyolult dolog, attól még gyakorlatban megvalósítani lehet akár nehéz vagy lehetetlen is :)

Department of Redundancy Department

(#7) VigyorEX


VigyorEX
tag

Most töltöttem le az ezProxy-t, de sajna csak 7végén tudom kiprószálni :O ,remélem műxeni fog :U !
A tapasztalatokat majd ... next week :))

(#8) Trifocix


Trifocix
csendes tag

2000 és XP alá www.bandwidthcontroller.comBővebben: link egy kis progi, ami filterez ,elosztja a sávszélt, és az utsó verziója alig néhány napos, de erősen béta. Linux alá meg mindenféle traffic shaperek. Valamelyik egyfloppys netmegosztó router-linuxba van is beépítve ilyen csomag.
A controller egy próbát megér, a tippeket meg innen kaptam Bővebben: link
t.


[Szerkesztve]

Jobb ma egy, mint holnap.

(#9) einstein


einstein
senior tag

Felhozom ezt a témát, mert engem is érdekelne.
Egy helyi hálózaton ahol nincs szerver hanem routerrel van megosztva a net, lehetséges e a sávszélesség korlátozása? Elvileg úgy gondoltam, hogy a router beállításával lehetséges, sajnos azonban a sávszélességet nem tudtam korlátozni.
Szóval létezik olyan program, amivel megoldható, vagy esetleg egy olyan router kéne ami képes a sávszélesség állítására?

(#10) intelfan válasza einstein (#9) üzenetére


intelfan
aktív tag

Ha a router nem támogatja a sávszélesség korlátozást akkor az egyes gépeknél kell megoldanod a problémát.

Gondolom szép ára lehet az ilyen programozható routereknek, és nem tudják a bolti alap 10-15000FT-os routerek.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#11) einstein válasza intelfan (#10) üzenetére


einstein
senior tag

Hát ez az.. A probléma gépeknél való megoldása nem lehetséges, ugyanis van 1 emberke, aki nem hajlandó megérteni, miért ne töltsön hétvégén egész nap, hétköznap pedig du./este amikor mindenki más is netezni/játszani akar....

(#12) intelfan válasza einstein (#11) üzenetére


intelfan
aktív tag

Ebben az esetben vagy keresni kellene egy olyan routert ami képes a sávszélesség korlátozásra. Talán a Cisco gyárt ilyet.

Vagy kell egy régi olcsó számítógép linuxal meg egy hozzáértő ember.
Tehát így nézne ki: Hálózati eszköz -> UTP kábel -> Linux gép egyik lan kártya -> Linux gép másik Lan kártya -> Router -> Gépek

Sávszélesség korlátozása linux-szal: Bővebben: link

Bandwidth Limiting with IP Masquerade - Howto:
Bővebben: link

Ebben a témában nem vagyok otthon, szal majd egy linuxos segít helyettem hogy megvalósítható-e és pontosan hogyan. :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#13) csimmasz


csimmasz
aktív tag

Na az előző felvetés engem is érdekeln hogyan lehet sávszélt megosztani ha router osztja a netet?
Nekem jo lenne valami szoftweres megoldás is,amit esetleg fel kellene rakni mindkét gépre.
Valami ötletet szivesen fogadnék.

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#14) csasz válasza csimmasz (#13) üzenetére


csasz
csendes tag

Tökéletesen nem lehet megoldani csak két megfelelő hálózati eszköz között (pl. Cisco 3xxx :)). Ui. csak az ilyen barkács cuccokkal csak akkor tudod meg, hogy el akarod dobni a csomagot, ha már lejött. Ergo már elfoglalta a sávot. Próbálkozni azért lehet, de csodára ne számítsatok. Javaslok mondjuk egy delay pool-os Squid proxyt és deny all alapállást, és fokozatosan engedni, ami kell (80,23,25, stb.)
Azért az IF ... THEN típusú ''elméleti'' hozzáállás súlyos elvi hibára épül. Tessék kicsit gondolkozni...

(#15) Damage


Damage
senior tag

Nem akarok OFF-olni, de hasonló kérdésem lenne nekem is. Adott 2 számítógép, direktben vannak összekötve, mind a kettőn Win XP. 512kbit/sec hozzáférésem az én gépemen keresztül jut át a másik géphez. Létezik olyan progi, amit ha feltelepítek a gépemre, tudom korlátozni a másik gép maximális letöltését? Vagyis az én gépemről bármikor használható lenne a teljes sávszélesség, a másik gépen legjobb esetben is csak pl 100kbit/sec-cel jönne a cucc (még akkor is, ha én nem használom a NET-et ezen a gépen). Persze úgy értettem, hogyha a másik gépen kihasználják a 100kbit/sec-et akkor nálam maximálisan 412kbit/sec-cel jönne csak. Szóval létezik ilyen progi, amivel ezt lehetséges lenne kivitelezni és egy tök átlag User tudná is kezelni, akinek nem sok lövése van a hálózatokhoz? (elnézést a topicindtótól, nem akartam OFF-olni, de úgy gondoltam, hogy felesleges egy ilyen kérdés miatt egy új topicot nyitni)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#16) Damage válasza Damage (#15) üzenetére


Damage
senior tag

Most nyissak ezzel a kérdéssel egy új topicot? :F
Senki nem tud ilyen progi létezéséről?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#17) amargo válasza Damage (#16) üzenetére


amargo
addikt

NetLimit nevű progi nem tudom, hoyg hálózatot is tud e korlátozni, de
2000 és XP alá www.bandwidthcontroller.com tud.
ezt pedig fentebb írták.
amargo

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#18) Damage válasza amargo (#17) üzenetére


Damage
senior tag

Köszönöm szépen! Elolvastam az előző hozzászólásokat is, ki is próbáltam azt a progit. Nekem nem sikerült vele (persze nem kizárt, hogy én vagyok a láma, mondtam, hogy nem vagyok jártas a hálózatokban)! Akkor próba megint, egészen addig, amíg össze nem jön valahogy :D A végén vagy sikerül, vagy tönkre teszem a hálózatot! :DD

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#19) shabbarulez válasza Damage (#18) üzenetére


shabbarulez
őstag

Próbáld ki a NetLimiter-t www.netlimiter.com Szerintem elég 1xű kezelésű. Tudod akár az egész gép forgalmát egy adott értékre korlátozni de akár progamokhoz kötötten vagy azon belül szálanként is állíthatsz be korlátozást. Az új 1.29-es verzióban kijavították a 200kb feletti sebesség bugot is így LAN-on is jól lehet vele korlátozni nagyobb sebességek esetén is.

(#20) Akita


Akita
tag

NetLimiterhez kapcsolódóan érdekelne honnan tudnám letölteni az 1.25-ös verziót.

(#21) drpele


drpele
senior tag

Sajnos nem egy túl populáris téma ez és igen kevés infó áll rendelkezésre itt a ph!-n :(

Igen égetővé vált számomra egy ICS-es netmegosztó (és ''fileserver'') -el elátott hálózaton a netes sávszélesség korlátozása az egyes gépek felé úgy, hogy
ad1) az egyes gépekre nem lehet feltenni semmilyen software-t
ad2)magának a helyi hálónak a sebessége meg kell hogy maradjon 100 mbit

Eddig 5 programot találtam ami esélyes lehet, köztük a fent említett Bandwidth Controller:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Az elkövetkezendő pár napban ki fogom próbálni ezeket a progikat és remélem találok köztük olyat ami egyszerűen kezelhető mégis jól ellátja a feladatát.
Majd megírom a tapasztalatokat, remélem lesz köztük pozitív is :)

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#22) CuKoR válasza Akita (#20) üzenetére


CuKoR
senior tag

mivan 29 hez nincs crack ? :D MSN ben elküldheteM!

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#23) drpele válasza CuKoR (#22) üzenetére


drpele
senior tag

Nemhiszem, hogy még aktuális lenne a probléma, nézd meg a dátumot :))

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#24) CuKoR válasza drpele (#23) üzenetére


CuKoR
senior tag

:) igazad van :):C

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#25) drpele


drpele
senior tag

No megnéztem a progikat: igazából 2 versenyző játszott csak a Bandwidth Controller és a Bandwidth Manager.
Én az utóbbi mellett döntöttem. Annak ellenére, hogy demo verzió csak annyi megkötés van benne, hogy restart után törli a beállításokat. Viszont van lehetőség beállítások exportálására/importálására így 2 katt restart után és kész is :)
A másik dolog ami miatt erre esett a választás, hogy a Bandwidth Controller beta verziós (már évek óta) és nem tudom mi a helyzet a stabilitásával, igaz tudásban jóval feljebb helyezkedik el mint a Bandwidth Manager, pl tud garantált sávszélt leosztani, MAC szerint szűrni stb.

Végezetül 1 kérdésem lenne még:
Nem tudja vki, hogy hányas porton(okon) megy a windows file sharing?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#26) drpele


drpele
senior tag

Csináltam egy olyan szűrőt amivel csak a Net felé irányulő és onnan bejövő forgalmat korlátozom az egyes gépek felé, a helyi háló sebességét nem (némi anyázás után sikerült is :)) )
Be is írom példaként, hogy másnak már ne kelljen ezzel szívni.

192.168.0.2 Lan hozzáférése #1: Direction: Both Rate Limit: 0 Protocol TCP/UDP, Source: 192.168.0.1 port: any, Destination: Local IP Addresses Port: any

192.168.0.2 Net hozzáférése #2: Direction: Out Rate limit pl: 60000byte/s Protocol TCP/UDP, Source: 192.168.0.1 port: any, Destination: Any Ip Addresses Port: any

Ha több gép van akkor ezt mindegyikkel meg kell ismételni értelemszerűen.


[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#27) Intruder2k5 válasza karib (#1) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt a kérdést inkább itt tedd fel!

http://itcafe.hu/tema/otthoni_halozat_es_internet_megosztas/friss.html

A topiknyitás szabályairól bővebben az alapelvek III. 12/3 pontjában olvashatsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.