Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózati fogas kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

Kíváncsi vagyok, ti mit okoskodtok ki a következőből. Adot egy négy gépből álló hálózat. Mindegyiken, egy kivételével Win2000 Professional oprendszer fut, azon az egyen pedig Win98 SE. A szervergép is egy Win2000 - es oprendszerű gép. A probléma: a szervergépet egyik gép sem látja, bárhogyan trükköztek is eddig a megosztással. A többi gép, mint felhasználó már rendszergazdai jogokat kapott, de ennek ellenére a szervergépet nem látják (a hibaüzenet: a hálózati elérési út nem található) és a szervergép sem látja a többit, mint a Munkacsoport egy tagját. Ráadásul a gépek egy - egy újraindítás után elveszítik a kapcsolatot egymással, néha semmit sem látnak, néha pedig csak egy - egy gépet. A szervergépben kiment volna az ethernet kártya? Ötlet, javaslat, elképzelés?

(#2) Superman


Superman
nagyúr

Semmi ötletetek nincs?

(#3) Tompo válasza Superman (#2) üzenetére


Tompo
aktív tag

Próbáld meg pingelni a többi gépet a serverről, ha úgy megy akkor beállítási gondok, ha nem akkor a kártya/kábel/hub a hibás.

(#4) Terminus_ válasza Superman (#1) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Az ujraindítás után azért veszíthetik el a kapcsolatot, mert esetleg a master browsert indítottad újra és még nem jelölték ki a fennmaradó gépek között a master browsert.
A serveren win2k server van vagy sima prof.? Protokollok megfelelően lettek telepítve? IP címtartományok megegyeznek? Ugyanolyan ip osztályú azonosítók vannak? Munkacsoportot mindenhol nagybetűvel írtad be?

-

(#5) Superman válasza Terminus_ (#4) üzenetére


Superman
nagyúr

Sajna nem igazán értek a hálózatokhoz, programozó vagyok, így elmondhatnád, mit is kell tenni, hogy a helyi hálózatunk jól működjön.
A szerveren sima Win2000 Prof van. Hogyan jelölöm ki, hogy melyik gép legyen a master browser? na és minden, amit fontosnak tartasz leírhatod. Kösz.

(#6) Tompo válasza Superman (#5) üzenetére


Tompo
aktív tag

Nézd meg minden gépen: IP cim, hálózati mask, munkacsoport bellításokat, ezeknek az ip kivételével egyezniük kell. Utána próbáld meg pingelni a server, többi gépet: dos parancssorba ping_192.168.2.1->ide ird az ip cimeket. Ha ping nem megy akkor ott nem megosztás a gond.

(#7) baroczp


baroczp
tag

Ügyelj arra is, hogy ne használj a hostnevekben ékezetes betűket!

(#8) officer


officer
csendes tag

Szia

1. TCP/IP van egyáltalán a gépeken, mert ezt nem írtad? (Egy alhálózatban vannak fix IP-vel azonos netmaskkal.)Ha ping alapján látják egy mást, célszerű az LMHOSTS fájlba (fix IP esetén) felvenni a gépeket, ekkor név szerint is mennie kell a pingelésnek. Ez azért jó, mert RPC-hez (pl. távoli megosztás elérése) nem IP-t, hanem NetBIOS nevet használ a Win.

2. A Vendég fiók NEM engedélyezése esetén csak úgy éred el hálózaton az idegen gép erőforrását, hogy pl. a GÉPUser nevet használód bejelentkezési névként.

3. Mi az hogy ''a többi gép, mint felhasználó rendszergazdai jogokat kapott''? A W2k-ban külön gép és user accountok vannak, de csak AD-ben. Egy gép ACL-je csak user accountokat tartalmazhat.

4. Jogos Terminus_ megjegyzése a Master Browser-ről. W2k: HKLM-System-CurrenControlSet-Services-Browser-Parameters alatt:
IsDomainMaster: mind FALSE
MaintainServerList: csak egy Yes többi No/Auto
W98 alatt hasonló helyen.

5. Próbáld a patch kábeleket cserélgetni, hubon máshova dugdosni

6. Hálózati kártya adó/vevő ága hibás (nálunk szervernél volt ilyen, ezért kellett +400 km-t utaznom :(. )lehet. W2k-nál néz a kártya küldött/fogadott kereteit.

Hali: OFFicer

(#9) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Nah mire regisrtybe meglett, hogy hol lehet a master browsert beállítani, Officer már le is írta. ;)

-

(#10) officer válasza Terminus_ (#9) üzenetére


officer
csendes tag

Bocs, de én előbb is kezdtem...;)

(#11) Terminus_ válasza officer (#10) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Jól van na! :)))

Superman: jutottál valamire?

-

(#12) Superman


Superman
nagyúr

Az majd csak délután dől el fiúk. Akkor fogom megnézni a dolgokat, mert előbb még a saját munkámmal kell végeznem. Na meg rendszergazdánk nincs, így ideiglenesen én látom el a feladatokat, ezért minden segítségnek örülök.

(#13) SPuD


SPuD
csendes tag

hat eleg ego, hogy egy ''programozo'' nem tud 4 gepet osszekotni...
jah, szerintem pakolj fel linuxot a szerverre, avval kicsit atlathatobban lehet ilyeneket csinalni

(#14) baroczp válasza Superman (#12) üzenetére


baroczp
tag

Tényleg sokkal egyszerűbb lenne a dolog linux alól! Szóval rendszergazdát kerestek, he? :DDD

(#15) guest


guest
veterán

ez nekem kábel/hálókártya/hub/switch gondnak tűnik

prohardver vendég

(#16) Superman válasza SPuD (#13) üzenetére


Superman
nagyúr

Fura, hogy ezt mondod, hogy egy programozó nem tud négy gépet összekötni. Először is nem én kötöttem össze őket. Másodszor sosem dolgoztam a gépeken, harmadszor egy olyan társaság ''szervízelte'' őket, akiket most rúgtak ki. És végül negyedszer: szerintem ez egy hardver - szoftver fórum, ahol egymástól lehet tanulni és nem szégyen bevallani, hogy valaki valamihez nem ért. Inkább ezt valljam be és értsek két három programnyelvhez magas szinten, mintsem, hogy mindenből tudjak egy keveset.

(#17) Superman válasza baroczp (#14) üzenetére


Superman
nagyúr

Rendszergazdát? Hát, ahogyan a mostani főnökömet ismerem, nem keres senkit, majd kiadja a programozóknak, szívjanak ők a rosszabbnál rosszabb gépekkel.

(#18) guest


guest
veterán

NE DHCP legyen beállítva hanem egy fix IP ami minden gépen azonos az utolsó számot kivéve pl.
192.168.1.x, netmask 255.255.255.0

...

vagty nem ezt kérdezte kedves kollégák?

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózati fogas kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.