Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatépítés, please help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ktd


ktd
csendes tag

Sziasztok

Légyszíves segítsetek nekem ha tudtok.Arról lenne szó,hogy faterom cégénél kéne összehoznom egy hálózatot netmegosztás illetve olyan szempontból,hogy a gépek tudjanak egymással kommunikálni.Jelenleg van 6 gép (kb celeron 2GHz-2,4GHz kategória) ezeket kéne összehozni.Ezen gépek száma a jövőben valszeg nőni fog 2-3 géppel.Az alapkoncepcióm az lenne,hogy lesz majd egy szerver gép (WinXP Prof),benne 2 hálókártyával (kérdés: a 2 hálókártya nem zavarja be a megosztást?).Egyik hálókártyába menne a dsl modem,míg a másik hálókártyába egy switch,majd ugye a switch-be jönnek be a kliensgépek (WinXP Prof).Eddig életképes elgondolás?
A segítség abban kéne,hogy ip adressnek,subnet mask,gateway,stb mit kell megadni (illetve mire szolgálnak ezek),mind szerver,mind kliens oldalon,mert ezzel igazából nem teljesen vagyok tisztában.Találtam itt a fórumon elég sok infót,viszont sajnos egybefüggően nem találtam meg sehol és a kis mozaikokból nem igazán tudom összeállítani a teljes képet.Szóval ha valaki igazán otthon van ebben és szánna rám egy kis időt és egy pár mondatban leírná azt nagyon megköszönném.

(#2) steve@prhw válasza ktd (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Az XP prof-os ''szerver'' mire szolgálna a netmegosztáson kívül? Első körben gondold át egy router beszerzését, 7-15e HUF-ból meg lehet úszni, és hardveres tűzfalad is lesz egyben, pluszban nem szívás a netmegosztás, minden menni fog automatikus IP-kkel. (És még az XP-s gép is felszabadul, nem kell bekapcsolva lennie a net miatt...)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) Lolek válasza ktd (#1) üzenetére


Lolek
aktív tag

Teljesen igaza van steve@prhw-nek!

Felesleges még 1 gép!

(#4) ktd


ktd
csendes tag

Köszi a gyors választ.Már tanácsolták ugyanezt,amit ti is írtatok,csak elgondolkoztam azon,hogy az a szerencsétlen router nem zakkan e meg,ha ennyi gép rajta és nyomatják esetleg többen a netet vele.
Az az igazság,hogy a hálózatépítéssel most ismerkedek,tehát túl jártas még nem vagyok a témában. Ha ez a hálózat működik ilyen routeres megoldással,akkor egy szerverre tulajdonképpen milyen esetekben van szűkség??

(#5) Attesz


Attesz
aktív tag

Az tuti, hogy felesleges!

Otthon is ugy van, hgy az 1ik ajzatba van dugva 1 switch és tökjol megy!
Nem kell az IP-kel szarozni és még tűzfal is van!Amint már ezt elöttem is mondták!!

Attesz

[Szerkesztve]

(#6) ktd


ktd
csendes tag

Ja,azt elfelejtettem leírni az elején,hogy lesznek bizonyos állományok-ok,amiket el kéne érnie minden gépnek ami a hálózatban lesz,ezért is gondoltam előszőr egy szerveres megoldásra.Ha van valakinek ezügyben is ötlete,akkor ne tartsa vissza magát :)

(#7) RAM válasza ktd (#6) üzenetére


RAM
őstag

wlhdd

Csak tisztán

(#8) Alex91 válasza ktd (#6) üzenetére


Alex91
félisten

Siman megosztasz egy meghajtot.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9) ktd


ktd
csendes tag

Oké,akkor valszeg routerrel oldom meg a dolgokat.Amúgy ha a hálózatban az egyik gépen megosztok egy könyvtárat,amiben különböző állományok vannak,akkor van arra is lehetőség,hogy arra az adott gépre elmenteni is lehessen fájlokat,illetve módosítani is lehessen azokat?
Amúgy külön egy szerverre milyen esetekben van szükség?

[Szerkesztve]

(#10) RAM válasza ktd (#9) üzenetére


RAM
őstag

Pl: Játékhoz. :)

Csak tisztán

(#11) Alex91 válasza ktd (#9) üzenetére


Alex91
félisten

Ha tobb szolgaltatast akarsz (webserver, levelezo server stb.). Meg ha a jogosultsagokat akarsz kiosztani, tartomanyokat menedzselni stb. De szerintem oda ezek feleslegesek :).

Amugy nalunk is a servert csak file tarolasra es nyomtato megosztasra hasznalunk :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) ktd


ktd
csendes tag

Aha értem.És mondjuk routerrel megoldható az,hogy pl a hálózatban minden gép benne legyen,de ne mindegyiken legyen net?

[Szerkesztve]

(#13) Alex91 válasza ktd (#12) üzenetére


Alex91
félisten

Ez a dolga :)

Megosztja a netet. Meg osze is koti a gepeket.

(Talan massal kene ezt a halot megcsinaltatni :DD.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14) Alex91 válasza ktd (#12) üzenetére


Alex91
félisten

Ha jol nezem, akkor ki lehet zarni az internetrol gepeket a routerrel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15) steve@prhw válasza ktd (#12) üzenetére


steve@prhw
őstag

Simán, nálam is így megy. Amelyik gépen sógor árajánlatokat / céges dolgokat készít, az le van tiltva a netről, csak a nyomtatókat osztja a helyi hálón.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#16) Monya78


Monya78
veterán

HALI!

Az lenne a problémám hogy haver 1 millóból szeretne egy több gépből álló rendszert összehozni, vállalkozáshoz kell játszatnánk hálóba a kiskölyköket...

A lényeg hogy lenne egy szerver gép + plusz szeretnénk vagy 7-8 gépet melllé rakni...

Mit ajánlatok: Mi legyen a szerverben, és a gépek összeköttetéshez mit ajánlatok (milyen hardver elemeket) legalább 100M/bit kellene

Fontos lenne!!!
THX!

(#17) Monya78 válasza Monya78 (#16) üzenetére


Monya78
veterán

UP!

(#18) WuDu válasza Monya78 (#16) üzenetére


WuDu
tag

1. 1 milla mire van? HW? HW + SW? netto vagy brutto?
2. Milyen kategóriájú gépek kellenek? ( Alap 2GHz / 512 Mb vagy hardkór ami a csövön kifér? )
3. Minimum hány gép kellene, illetve kell-e központi szervergép?
4. MIlyen gamék lesznek, kell-e hozzá egy szerver?
5. HWnél fő a biztonság, vagy legyen inkább minnél több? ( pl. Codegen táp ;] )

Elsőre ennyi :)

(#19) Monya78 válasza WuDu (#18) üzenetére


Monya78
veterán

1,Netto 1Milla mindenre
2,Mai játékok elfussanak valahogy szűrések nélkül...tehát 512Mb, 6600 vagy 9550 kártya igénytől függően. 2Ghz prockó
3, mini: 7 gép
4, Counter Strike, COD, és ehhez hasonlók..., gőzőm sincs hogy kell e szerver ehhez...
5, nem kell annyira hajtani a minőségre...

(#20) WuDu válasza Monya78 (#19) üzenetére


WuDu
tag

oks, számolok majd felrakom, ha kész, amugy BP vagy vidék? az árak miatt érdekes csak :)

(#21) WuDu


WuDu
tag

Na hardverre 1 milla esetén:

Egy gép: 117.880.-

ABIT NF7-S2 NFORCE2, FSB400, DDR400, 6CH, LAN, S-ATA 9 000 Ft
AMD XP 3200+ BARTON FSB 400 512K 22 780 FtINNO3D PCX 6600 256 MB 128 BIT 22 400 Ft
512 MB DDR RAM 400 MHZ KINGSTON 9 840 Ft
120 GB MAXTOR 7200 8MB HDD S-ATA 14 880 Ft
LG 52/24/16/52 COMBO 6 500 Ft
AZONA HEADSET HP 300 MUSIC FAN 2 400 Ft
SAMSUNG BILL. 1 400 Ft
LOGITECH DELUXE PS/2 1 600 Ft
EGÉRPAD 3D 480 Ft
MIDITORONY ATX CODEGEN 3056 6 400 Ft
17'' LG 710B 20 200 Ft

Hálózat: 36.440.- ( KS-324 esetén )

KS-116 16 portos switch, 10/100Base 16.500 Ft
KS-324 24 portos 10/100 switch 22.440 Ft
200 M UTP CAT-5 kábel 10.000 Ft
RJ-45 csati + törésgátló ( 50 db ) 2.000 Ft
Krimpelő fogó 2.000 Ft

--------------------

Kezdet: 1.000.000.- 1.000.000.-
Hálózat: 36.440.- 963.560.-
Gépek ( 8 db ): 943.040.- 20.520.-

Vég: 20.520.-



-----------------------------------------

Viszont a gáz az az, hogy kell még neked SW is :)

8 x WinXP Prof OEM: 8x 35.000.- = 280.000.-
+ Játékok licenszdíjai 8x 21.000.- = 168.000.-

Azaz majdnem fél milla ( 448e HuF ) csak a licensz díj :(


Tehát jól gondoljátok meg, hogy mit akartok és mit nem :)
Amit tudok, XP licensz mindeképp legyen, a gamékra ráértek később is megszerezni a lóvét, de ne huzzátok sokáig.

UI: Az árak Pécsi viszonylatban vannak feltüntetve!

[Szerkesztve]

(#22) nagydee válasza WuDu (#21) üzenetére


nagydee
tag

elöször is bocsánat, hogy így pálya széléről belekontárkodok, de lenne egy-két észrevételem:

1. lehet, hogy az alaplap-processzor-videokártya hármas kiváltható lenne egy EPIA megoldással, ami talán olcsóbb (nem nagy a különbség, de 8-al szorozva már elgondolkodtató lehet)
2. szerintem nem kellene minden gépbe cd (kb. 50.000,- megtakarítás), mert ugyanolyanok a gépek, szóval lehetne egyre telepíteni mindent és után ghostolni a többi vinyóra.
3. szerintem a hálózatos játékoknak van hálózatos verziójuk is, ezért nem is kellene minden gépben cd-nek lenni, és szerintem eleve ilyen célra vásárolva talán az áruk is más (lehet több, mert pénzt keresel vele, de lehet kevesebb, mert nem ''mobil'' és többet veszel)
4. minek xp-prof. ? egyébként ugyanaz igaz rá, mint a játékokra.

de lényeg a lényeg, 1 millából nem nagyon lehet kihozni hw+sw-t együtt. és még olyanokról, hogy szék, asztal szó sem volt :(

egyébként érdemes ajánlatot kérni több cégtől 8 gépre. rengeteget fognak engedni az árból szerintem :)

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#23) L3zl13 válasza nagydee (#22) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Via EPIA játékra? :F

XP-ből hálózatos verzió? :F
Ilyen kis tételbe szvsz sima OEM verziónál nem fogsz sokkal jobban kijönni sehogy. Viszont a home változat bőven elég ide.

A többivel egyet értek.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#24) steve@prhw válasza L3zl13 (#23) üzenetére


steve@prhw
őstag

Viszont a home változat bőven elég ide

Lehet, hogy tévedek (és most nagyon utánanézni sincs időm...), de üzleti felhasználásra biztosan lehet Home? Már csak a nevéből kiindulva...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#25) L3zl13 válasza steve@prhw (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem lehet. :F

Aki hülye, haljon meg!

(#26) nagydee válasza L3zl13 (#23) üzenetére


nagydee
tag

ha egy rendes játékgépet akar építeni, akkor meg 200.000 is határeset egyetlen gépre...
(gondoljunk csak arra, hogy ideális esetben folyamatosan hajva vannak és akkor lehet, hogy nem is akármilyen hűtés kellene rájuk)

Igen, EPIA játékra. miért is ne? vannak közöttük egészen barátságos darabok is...

igaz, az xp-nek nyilván nincs hálózatos verziója...

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#27) X-COM válasza L3zl13 (#25) üzenetére


X-COM
nagyúr

lehet.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#28) Monya78


Monya78
veterán

Bocs hogy nem írtam vissza, de menni kellett közben a boltba...

Tehát az 1 millát egy kicsit túlléptük 1,4millió lett nettóban...

A64 3000+ + 1Gb ram + Nv6600PCI-e + 160Gb Hdd lettek az alapgépek, a központi kép egy kicsivel több extra kiegészítőtt kapot...

Ja egy Gigabites hálóztatot sikerült összeválogatni...


Kösz azért a segítséget...


(#29) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Jó cuccok. A gigát én is mondani akartam. (Az újabb alaplapokon már úgyis van integrált gigabit, és a gigás switchek sem olyan drágák már.)

Remélem a szoftveren nem spóroltatok... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#30) steve@prhw válasza X-COM (#27) üzenetére


steve@prhw
őstag

Akkor OK, tehát MS-nál a név nem kötelez :)

szerk: off

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#31) Monya78


Monya78
veterán

További kérdések:
Szóval hogy is kell összekötni a dolgokat?

Tehát falból kijön a telefon vonal, az össze van kötve egy ADSL modemmel, ezt egy Routerrel kell összekötni...,majd a Routert kell a Swicth-el összekötni? és utánna a switch-ből kell minden gépre ráküldeni egy vezetéket?

két darab 8portos gigabyte switch-et hogy kell összekötni?

(#32) steve@prhw válasza Monya78 (#31) üzenetére


steve@prhw
őstag

Attól függ, muilyen lesz a fizikai elhelyezkedés. És mégegy: a switchek tudnak trunk-ölni (nem hiszem), esetleg gigabites uplink portjuk van?

Mert gigabites uplink esetén azon kellene összelőni a switcheket egymással cat6 kábellel, a gépeket meg monjuk cat5-tel a switchekre (bár ide is mehet a 6-os, a későbbiekre tekintettel).

Trunk esetén meg több kábelle összekötöd a switcheket.

Ha egyik sem (normál, 100mbit-es portokkal rendelkező switch esetén) gyak. mindegy, kötheted akár a routerre is mindkettőt (bár nem tudom, mennyire viselne meg egy komolyabb adatforgalom ilyen kis routert).

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#33) Monya78 válasza steve@prhw (#32) üzenetére


Monya78
veterán

Honnan tudom meg hogy van uplink portjuk???

Most nincs előttem a switch de mintha az rémlene hogy láttam rajta olyan ledsorozatot amire Uplink felirat lett volna írva...

majd megnézem, a gyártó STLab..

Mindenhol cat6-os kábel van

(#34) nagydee válasza Monya78 (#33) üzenetére


nagydee
tag

ne is törődjél az uplink porttal, a mai technológiánál senkit nem érdekel igazán... :)

egyszerűen össze kell kábelezni őket, szerintem praktikusan a routerből lekötni a két switch-et és arról a gépeket.

amire figyelni kell, hogy van 8 portos és 8+1 portos (nem az számít hogy hány csatlakozó van rajta)...

sokszor csinálnak olyat, hogy 8 portos az egység, de 9 ajzat van rajta, mert az egyik porton két csatlakozó van (egy normál és egy cross bekötésű) ezt általában úgy jelölik, hogy a két csatlakozó össze van rajzolva, kötve, keretezve... ilyenkor a két csatlakozóból egyszerre csak az egyiket lehet használni.

a 8+1 portosnak van külön uplink portja és azon felül 8 portja. ezek valamiért jóval drágábbak. igazából itt sem érdekes, hogy mit és hova kötsz, mert az egységek lekezelnek mindent magunktól, csak esetleg egyszerűbb hibát keresni, ha a feliratozás szerint kötögetsz mindent...

szerintem add meg a switch pontos típusát úgy egyszerűbb instrukciókat adni...

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#35) steve@prhw válasza nagydee (#34) üzenetére


steve@prhw
őstag

ne is törődjél az uplink porttal, a mai technológiánál senkit nem érdekel igazán...
Miért is nem érdekel egy gigabites uplink port? Engem azért eléggé komolyan érdekelne... Mindegy...

szerintem praktikusan a routerből lekötni a két switch-et és arról a gépeket.
Annyi gáz lehet, hogy nagy forgalomnál (a két switchen lévő gépek között) elhasalhat a router. Ennyire még soha nem terheltem ilyen kis routert, de többen panaszkodtak rá, hogy a teljesítményüknek nem tesz jót a nagy forgalom.


szerintem add meg a switch pontos típusát úgy egyszerűbb instrukciókat adni...
Ez viszont igaz.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#36) Monya78


Monya78
veterán

Switch tipusa: Bővebben: link
Router tipusa: Bővebben: link

Összesen 9 db gép van...

Arra Én is gondoltam hogy mivel a Routerből 4 db kivezetés van hogy 1-1 megy majd a Routerbe...tehát ezt meg lehet csinálni csak nem érdemes???

(#37) Taltosparipa válasza Monya78 (#36) üzenetére


Taltosparipa
tag

Van egy D-Linked ami tud:
- 1 WAN (internet)
- 4 LAN 10/100-as port
- WLAN
Van egy STLab ami tud:
- 8 LAN 10/100/1000 port

Van 9 geped

Megoldas
- Dlink + STLab ket kabel osszekotve
+ 2 gep amik inkabb szerverkent uzemelnek vagy a legtobbet maszkalnak ki a netre
- STLab a tobbi gep

Ha nincs kiemelt gep(ek) akkor DLink - STLab egy kabel + egy gep, az STLAB-ra a tobbi

(#38) steve@prhw válasza Taltosparipa (#37) üzenetére


steve@prhw
őstag

(Dlink + STLab ket kabel osszekotve - ezzel azért óvatosan! A routeren nem fogsz tudni trunk-ölést beállítani, így nem fog működni a több kábeles összekötés.

+1: a 2megás net nem meghatározó, sokkal fontosabb a gépek közötti forgalom. Azokat kell a switchre kötni, amelyikek sokat dolgoznak egymás között.)

szerk:
+2: két gigabitet is tudó switch esetén természetesen egymással kell összekötni őket (így a switch-ekre dugdosott gépek között gigabites hálód lesz), a routerre meg csak az egyiket csatlakoztatni (mivel a router portjai max 100mbit-et tudnak).



[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#39) Monya78 válasza steve@prhw (#38) üzenetére


Monya78
veterán

Hogy kell csinálni azt a trunk-olást? Valamit kell még hozzá venni?

Végülis minden gép egyenrangú, csak egy gépbe több periféria van beszerelve (rácsatlakoztatva) a lényeg hogy mind a 9 gép lássa egymást...és legyen mindegyiken internet...

(#40) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Szvsz egyik switchet rákötni a másik switchre, azt pedig a routerre.
Ha lehet két portot trönkölni a két switch között, akkor azokat úgy összekötni.
Mivel úgyis a inet a szűk keresztmetszet, ezért mindegy, hogy a két switch 1 100-as kapcsolaton csatlakozik, vagy kettőn. Ellenben ha a helyi hálózatban van nagyobb datmozgás a gépek között, akkor jól jön a switchek közötti gigabites kapcsolat.

Aki hülye, haljon meg!

(#41) L3zl13 válasza Monya78 (#39) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Trönkölés: A switcheknek kell támogatniuk. Ehhez menedzselhető switch szükséges. A switch kezelőfelületén lehet utánna összekapcsolni kettő (vagy több) portot, hogy azokat ne önállóan kezelje, hanem egynek vegye. Ha ezt nem teszed meg akkor loop jön létre, és vagy automatikusan kiiktatja a switch az egyik portot, vagy gondok lesznek a hálózattal.

Aki hülye, haljon meg!

(#42) steve@prhw válasza L3zl13 (#41) üzenetére


steve@prhw
őstag

(Utólagos engedelmeddel magyarítok ( ;) ): annyi a trönkölés lényege, hogy több kábellel kötheted össze a switcheket, és azokat portokat virtuálisan egyként fogja kezelni, így lehet mondjuk 3xgigabit kapcsolatod a switchek között. Ha nem támogatja az eszköz, akkor valószínűleg megzavarodik a hálózatod, jó esetben egyet használ, rosszabb esetben irányítási hurok keletkezik (=kvázi végtelen ciklus))

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#43) Monya78 válasza steve@prhw (#42) üzenetére


Monya78
veterán

''annyi a trönkölés lényege, hogy több kábellel kötheted össze a switcheket''
Kicsit konkrétebban, milyen kábellel, mit - hová, meddig...?

(#44) steve@prhw válasza Monya78 (#43) üzenetére


steve@prhw
őstag

Semmi, Neked nem lesz lényeges.
(Menedzselhető switchek konfig felületén beállítod, hogy pl. az 1-2-3 portok trönkportok lesznek, majd összekötöd őket egy-egy kábellel. Így -ebben az esetben- három utp-kábellel kapcsolódnak egymáshoz a switchek, ez 3x1 gigabites összeköttetést jelent.)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#45) Monya78 válasza steve@prhw (#44) üzenetére


Monya78
veterán

Tehát az Én esetemben 2 kábellel kell összekötni a 2db switch-et, majd jöhet a szoftveres beállítás...

(#46) L3zl13 válasza Monya78 (#45) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem fordítva. Előbb beállítani, utánna összekötni, mert ha összedugod két kábellel, akkor esetleg lehal a hálózatod.
De biztosan képesek rá a switcheid?

Aki hülye, haljon meg!

(#47) Monya78 válasza L3zl13 (#46) üzenetére


Monya78
veterán

Képességeit nem tudom, előbb linkeltem be a switch adatait...

De ha Uplinkelni nem lehet, és még Trunk-olni sem, akkor mit lehet vele csinálni?
(Persze a kukába dobáson kívűl :DDD )

(#48) L3zl13 válasza Monya78 (#47) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ki mondta, hogy nem lehet uplinkelni?

Aki hülye, haljon meg!

(#49) steve@prhw válasza Monya78 (#47) üzenetére


steve@prhw
őstag

Lassabban a dobálással! :)

Egyszerűen fogsz egy cat6 kábelt, és összedugod a két switch 1-1 tetszőleges portját. És kész.
Azért írtam, hogy nem kell Neked trönkölés (milyen hülyén néz ki így magyarítva :F), mert így is gigabites sávszélességed lesz a switchek közt, az meg elég.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#50) Monya78


Monya78
veterán

Összefoglalva:

1, Falból kijön a telefon vonal, az össze van kötve egy ADSL modemmel
2, Modemet összekötöm a Routerrel
3, majd a Routert kell az egyik Swicth-el összekötni
4, utánna a két switchet kell össekötni egy vezetékkel
5, a 9 db gépet a switchekre kötöm...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatépítés, please help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.