Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Halott ASUS lap? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Freezura


Freezura
tag

Szevasztok!
Adott egy ASUS CUSL2-C lap 900@1100-es cerkával 384Ram-al ABIT GF4-es kártyával. A gondok 1hete kezdődtek. A gép nem indult el, minden felpörgött de se kép se hang! Bios kisüt és a gép már ment is, csak a 3,5'' floppyt nem ismerte föl (kipróbáltam más floppyval és kábellel is). Le is kellett tiltanom a biosban, mert mindig ki irta a hibaüzenetét: floppy disk(s) fail (40). Ez még nem is lett volna gond, mert nem nagyon használtam a floppy-t.DE!
Kaptam kölcsön egy játékot GTA3 nagyon sirály, de XP alatt nicsenek nálam betük és ahol szöveg lenne, ott színes téglalapok vannak. Maga a játék ment, csak azt se tudtam mi a mission. Mondom felrakom a 98-at megnézem alatta. Vinyó formáz, 98setup indít, fekete kép, gép halott! ME megróbál dettó! Mondom lehet, hogy a floppy zavar be nekik, hogy nincs, úgyhogy XP vissza, ha fel lehetett volna telepíteni! Ugyanaz a gond, az elején elindul, aztán ''fekete halál''. Néhány próbálkozás után már a gép sem indul. BIOS reset ismét, de semmi! Azóta halott a gép!
Szóval a kérdésem: az alapalap meghalhat egyik percről a másikra? Ja: volt BIOS update a lapon 1 hónapja, lehet hogy ez a gond?

(#2) guest válasza Freezura (#1) üzenetére


guest
veterán

Szia!
Ha röviden válaszolnék a kérdésedre, akkor IGEN, meghalhat.
Azonban a tiéd nem egyik pillanatról a másikra halálozott el, ha ugyan elhalálozott, hanem előtte voltak szimptomái.
Nekem egy bekapcsolás után adta meg magát, de memória kivétel után még csipogott egy darabig, majd utána már ezt sem tette. Megoldás egy új alaplap volt.
Hiba keresés az alábbiak szerint.
1.Alaplap kivétele a házból, csak a tápcsati nyúljon ki a házadból.
2. Ott van előtted az alaplap. Mindent lehúzol róla (mindent: IDE, RESET,Floppy, COM1,2, paralellel, PS/2). Egyedül a speakert hagyd rajta, hogy legyen valamilyen diagnosztikai eszközöd.
3. Csak a procit hagyod az alaplapban, és bekapcsolod. Ha a speaker jelez., jó mehetsz tovább.
4. 1 db mem modul be, bekapcs jelez mehetsz tovább.
5. Videocard be, és így tovább.
Ja majd elfelejtettem, vedd vissza alapórajelre a procit, bios clear.
Így esetleg kiszűrheted, hogy melyik alakatrészed a hibás.
Üdv.
Themistokles

prohardver vendég

(#3) Freezura válasza guest (#2) üzenetére


Freezura
tag

Hi!
Köszi a tippeket, de az a gáz, hogyha csak a proci van benne, akkor sem szólal meg a gép! A procin nem látni, hogy besült volna!
Egyébként öcsém délelött visszavitte, és ha minden igaz még ma ki is cserélik. (Remélem TUSL2-C-re, mert CUSL-C-t már nem nagyon kapni és akkor Tualatin procit is belevághatok!
Na csá!

(#4) guest


guest
veterán

a GF4-el nem fogsz tudni ME-t vagy 98-at telepíteni. nekem is lefagy. Én egy régi TNT-vel telepítek

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Halott ASUS lap? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.