Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hege


Hege
tag

Hi All!

Szeretném a segítségeteket kérni. Jelenleg egy Coolink 111 figyel a procimon. Már több mint egy éve rendesen végzi a dolgát, de egy pár hete iszonyatosan beindult a fűtés a koliban. (27-28 C fok) Ezt a proci is megérezte. Másfél órás DivX kódolás után nyomott egy reset-et én meg egy hátast, hogy mi van. A proci egy XP 1500+ 10*133 helyett 10*160-on hajtva. Visszaraktam alap órajelre. Igy jo, de érezhetően lassabb lett a rendszer. Szóval olyan hűtőt keresek ami max. 30dB-es zajszinttel rendelkezik (különben meglincselnek a haverok) ugyanakkor képes rendesen hűteni egy overclock-os procit. Vizhűtés (egyenlőre) kizárva! Én a Spire FalconRock hűtőjét néztem ki magamnak, de kiváncsi vagyok, Ti mit használtok, milyen tapasztalataitok vannak, stb ... A jelenlegi hűtőmmel, 10*160-on terheletlenül 51-52 C fok. Tartósan terhelve felmegy 60-ig is. (Itt nyomja a reset-et) A ház oldalát levettem, ami javitott a dolgon, de pár nap alatt telement porral a borda és a rosszabb lett mint zárt házban. Szerencsére a ház elég jól szellőzik. Nincs benne extra venti. Nah, azthiszem mindent leirtam :)

Kösz a segitséget, tippet, ötletet ...

Jah! Van egy eladó Coolink 111-em :)

(#2) Satan-Claus válasza Hege (#1) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Én pont ma vettem egy Coolermaster HAC-V81-et. A talpon réz mag, a ventirács a marketing duma szerint zajmentesre lett tervezve, és kézzel állítható a fordulatszám 2500-tól 4500-ig. Igaz ott már sikít mint egy szopós malac. :D
Nálam terhelve az 1.7-es Xp-m 41 fok, kb 2800-as fordulaton. Itt még szinte nincs hangja, viszont elég jól hűt. Igaz a ház oldala le van szedve (modding okokból), de hamarosan visszakerül, és akkor be tudok számolni az új értékekről is.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#3) Peet


Peet
senior tag

Hello!

Kollégista révén nállam is szintén a fűtés a gond! Én megpróbáltam minnél távolabb tenni a gépet a radiátortól és naponta többször is szellőztetni! A procim nekem is 50-55 között mozog (1100 Tbird). Nem tudom pontosan mi az XP esetében a megengedett hőfok, de lehet feljebb vihetnéd 60C-ról a kikapcsolást! :))
Bye.

(#4) Peet


Peet
senior tag

És mégvalami!

Nekem nyáron okoz nagyobb problémát a koli melege, ugyanis idetűz a nap és akkor a szellőztetés se segít, a gépnek sincs jó hely, a venti is csak a meleglevegőt keringteti a házban! Neked nyáron nem volt gondod vele?
Nyárra már tényleg csak a vízhűtés ajánlható!

Ez van!

bye
:)

(#5) Hege


Hege
tag

Hi All!

A szobában nem nagyon tudok hova pakolni, mert zsufolt :) Koli rulez!

Azért gondolkodom másik hűtőben, mert úgy érzem, hogy már vannak a Coolink 111-nél újabb, kiforrottabb konstrukciók.Persze egy átlag user-nek most is elég lenne, de én vagyok olyan hülye, hogy tuningolok :) Tudom, hogy csak pár fokot nyerek egy másik hűtővel de úgy érzem pont erre a pár fokra van szükségem. A gúla alakú bordáknak nagyobb a hőleadó felülete és a nagyobb ventik alacsonyabb fordulaton is megfelelően hűtenek. Pl. egy 2200+ (Palomino) -ra mit raknátok?

Jah, most jut eszembe. Haverom vett egy 2000+ XP-t. Olyan dobozosat. Amihez az AMD csomagol AMD recommended hűtőt. Boot előtt a biosban már 60-61 C fok a proci. A borda rendesen égési sérüléseket okozott mikor megnéztem milyen meleg :) A gép ugy fagy mint a kisangyal :) Most egy picit csalódtam az AMD-ben!

Üdv.:Hege

(#6) Hege


Hege
tag

Hi!

Nálam nyáron nem volt gond. Bár inkább csak este használtam a gépet és szerencsére elég hűvös szobában. Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy nyáron nem volt ennyire tuningolva.

Udv.:Hege

(#7) danteshell


danteshell
aktív tag

Coolink COOL H1Twin Breeze duplaventis, halk, elég jól hűt, szép nagy darab, rézmagos. 4000 ha kell! zsír új, cserélhetőek a ventik.
2 db 8 cm/4000rpm-es ventivel megnézném hogy hűt! :)

7447 óta folyamatosan...

(#8) Xpod


Xpod
addikt

Spire Fridgerock 1600Xp-vel 37-51 fok szerverházban tuning nélkül.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#9) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Vannak igények rendesen.
Álatlában a halkság és a tuning nem járkál kéz a kézben. Esetleg úgy,ha mindkettőjüket kézenfogja egy szép Zalmann hűtő (lásd overclock.hu)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#10) GeorgeTerror válasza GeorgeTerror (#9) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Általában :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#11) Niquis válasza Hege (#5) üzenetére


Niquis
aktív tag

Az igaz, hogy kisse poén ez az ''AMD recommended'' nevű dolog, mert sokkal gyengébb hútőkre is rárakják, mint ami azt megérdemelné. Ámde ne csalódj az AMD-ben, hanem vegyél tálcás procit meg fasza hútőt. Pölö: egyik haverral nemrég mentünk hútőt venni, és Titan D5TB(4)TC, fordulatszámszabályzósat kerestünk, mert úgy véltük, hogy az jó. Mivel éppen nem volt sehol, Spire Whisperrock vagy Falconrock mellett szavaztunk volna, de az egyik boltban(Athos, Porthos, Aramis:) lebasztak minket, mint a pengősmalacot, hogy minek fordulatszámszabályzó, meg minek Spire, vegyünk Glacialtechet, mer' az jau. Mégse ezért vettük meg, hanem az 5 év gariért:) -meg tudtuk, hogy ennek se rosszak a paraméterei. Tanulság: Spire, Glacialtech, esetleg Titan jó szerintem. Figyelni érdemes az alábbi paraméterekre: 1. zajszint: 30, max 35 dB még elviselhető egy halknak szánt hútőtől, de ez szubjektív. 2. Átvitt levegő (CFM): minél több, annál jobb. Asszem 20 CFM felett már eléggé tolja a levegőt ahhoz, hogy XP-re lehessen rakni. 3. Thermal resistance, megmondja, hogy 1 W-os hődisszipációnövekedéskor mennyit nő a hőmérséklet. 0.5 egész jó, 0.4 kurvajó. Végső, ''ultimate'' megoldás GeorgeTerror kolléga javaslata, Zalman hűtő beszerzése az overclock.hu-ról mondjuk 2x annyiért mint egy Spire. De ez télleg ultrabrutál hűtő.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#12) GeorgeTerror válasza Niquis (#11) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Több az mint kéccerannyi.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#13) GeorgeTerror válasza Hege (#5) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Pedig az titan gyártmány

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#14) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Nálunk is nagyon meleg van 30 fok plusz látod hogy megy a procim és egy whisperrock van rajta 45 fok körül van terhelve. Na afalconrock ennek a jobb változata szvsz elég kell legyen.

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#15) Sikló


Sikló
tag

Spire fridgerock! 2100+ XP 45-48 fokon !!! És hozzá teszem, ez a palomino magos Xp a legmelegebb alapjáraton is. De Spire megoldja! Jah, és ''csak'' 30 Db!

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#16) bLaCkDoGoNe válasza Sikló (#15) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

de milyen szobahő mellet? mert nálam 26°C szobahő mellet athlon xp 2000+ biza 48°C alapból, 52-ig felmegy terheléskor.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#17) Il Padrone válasza Hege (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
jo a Falconrock, halk (26db) jol hut, a hofok fugg a hazadtol, nekem 53 volt a max amit neztem (2000+), de nem gyakran nezem mert minek (nem fagy).
A Ti4600 sokkal melegebb volt, ezert a hazhutesre nagyobb gondot fektettem (12cm-es hazhuto).
Udv

Il Padrone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.