Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

Látom, hogy van már mosógép, borotva, stb topic, csak éppen ez nincs. Szóval ha vannak tapasztalatok, örömmel venném, mert épp váltani készülök egy csalódás miatt és dilemmázok két kiszemelt között. Egy QC5170-es Philips a csalódás tárgya, mégpedig az akkumulátorával és magával a nyírásával van bajom, szerintem erősen kerülendő, mert már a legelső nyíráskor is elég nehezen vitte a finoman fogalmazva is ritkuló hajamat, de mostanra (2 év után) már a t*sco gazdaságos megoldások minőségét hozza és inkább tép, mintsem vág. Az akkumulátorával pedig hallhatóan gyengébb teljesítménnyel megy, mint hálózatról, így még rosszabb a helyzet (úgy már nem is használom egyáltalán). Pedig az a koncepció nekem bejött, hogy tekergethetem a fejét, tényleg kényelmesebb, bár megoldottam a hajvágást hagyományos, fix pengéjű darabbal is korábban.

Viszont kiszemeltem két (elvileg felsőbb kategóriás) hajvágót, ami között nehezen tudok dönteni:
[Philips QC5380]
[Remington HC5810]

A Remingtont egyrészt nem ismerem, másrészt az olaj, mint kellék elrettent kicsit, mert pl. a Philips sem igényli az olajozást. Philipsből viszont kicsit kiábrándultam, mert a kis forgatható fejes sem épp 2 fillér volt. Melyik mellett döntsek? Esetleg van valakinek jobb ötlete ezeknél? (a 16 900,- az max. ár). Mindenféle táska/lcd/kutyafüle az nem szempont, ez ne tévesszen meg senkit, sokkal inkább a magukat "komolyabbnak" hívó termékek érdekelnek, ahol legalább picikét számít a persztizs a gyártónak és tényleg vág is, nem csak kinéz valahogy. Jah és kb. 3~6 mm-esre vágom a hajam.

Előre is köszi a segítséget. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2) lorcsi


lorcsi
veterán

ez az egy topik van a hajvágokkal kapcsolatosan ?

asszem beszerzek egyet mostanság..hátha az otthoniak is vannak már oylan proffeszionálisak, mint a fodrásznál

nekem valamiért a philips ami szimpatikus..és elég jól el vannak látva a csomagok pótfejekel és tisztítókkal stb..
gondolom a garancia is kiterjedtebb mint egy olcsóbb kínainál

olyan 10-15 körül már viszonylag nagy választékot látok a webshopokban..
ha vannak tapasztalatok ezekkel szívesen veszem

[ Szerkesztve ]

(#3) ladybug válasza Yany (#1) üzenetére


ladybug
őstag

A linked valamiért nem működik nálam.
A férjemnek nyírom a haját most már évek óta. Először egy gagyi kis gépünk volt, ami kb 1-1,5 évig bírta, aztán úgy gondoltuk, beruházunk egy drágább gépre. Egy Philipset vettünk 4-5 éve, szerintem azóta ez a konkrét modell nem is kapható. A linken egy hasonló gép van, mint a miénk. Az írónak is ugyanaz a problémája, mint nekem, de alapvetően jó kis gép.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#4) aAron_


aAron_
őstag

hmm kár, hogy nem írnak ide többen, én is most gondolkodom, hogy veszek egyet. minek fodrászhoz járni, ha ilyen jól is meg lehet csinálni otthon? :))

What is your ikigai?

(#5) concret_hp válasza aAron_ (#4) üzenetére


concret_hp
addikt

azért arra ne számíts, hogy elsőre menni fog ha magadnak csinálod :) szóval nem árt ha van valaki aki letolja, vagy legalább kiigazítja :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6) aAron_ válasza concret_hp (#5) üzenetére


aAron_
őstag

Végül vettem egy Remington HC5750-et, kibontás után egyből az volt az érzésem, hogy egy minőségi, jól összerakott darab, 3 fejjel, 1,5 mm - 41 mm. Ma végül ki is próbáltam, a hajam nagyon jól vitte, pedig elég vastag, és sűrű, akku is korrektnek tűnt, bár nem bírta végig, mivel majdnem 2 órán keresztül csináltam a hajam, most próbáltam először ilyet :) de a lényeg, a végeredménnyel meg vagyok elégedve, majdnem mintha a fodrász csinálta volna, a gépet pedig szívesen ajánlom másoknak is, hamar behozza az árát :K

What is your ikigai?

(#7) dragonfx válasza aAron_ (#6) üzenetére


dragonfx
veterán

én ugyanezt tudom nyilatkozni a babyliss 760xde.ről.carbon hld pengés kb 5 éve megvan és tökéletesne üzemel.kb 20 perc a hajvágás.
:K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#8) Huma válasza aAron_ (#6) üzenetére


Huma
addikt

Én is mostanában terveztem, hogy veszek egy hajvágó gépet. Miért pont ezt a márkát és típust választottad?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) csibor


csibor
őstag

Én több alapkategóriás Fhilips után Aldis Carrea-t vettem akkumulátorral és hálózattal is megy, kerámia feje van. Idáig tökéletesen megvagyok vele elégedve.

(#10) Huma


Huma
addikt

Remington HC363C
Miért van külön kiemelve, hogy olajozást nem igényel? A többi típus igényel?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#11) aAron_ válasza Huma (#8) üzenetére


aAron_
őstag

sokat nem nagyon tudok hozzátenni ez eddig leírtakhoz, de azért megpróbálom.

eleve ebben az árkategóriában kezdtem el nézelődni, mert úgy vettem észre ami ennél drágább az inkább csak a kiegészítők miatt az, nem feltétlenül erősebb vagy megbízhatóbb (most a professzionális szegmensre nem gondok)

amazonon néztem körül először, ott sok véleményt lehetett olvasni róla, a többség elégedett volt. valamint ez volt az a készülék ami itthon is kapható volt, és mivel kb 4.5/5 ös értékelést kapott ezt választottam

egy feltöltéssel talán 45-60 percet is kibír

1-től 42 mm-ig lehet állítani 3 fejjel 3 mm-es ugrásokkal

olajozni ezt sem kell szerintem

viszonylag könnyen tisztítható

van benne hajritkító opció is

+ yt-on néztem róla pár videót még, azok is meggyőzőek voltak

What is your ikigai?

(#12) Huma válasza aAron_ (#11) üzenetére


Huma
addikt

Elolvastam a manualt. Aszerint félévente pár csepp műszerolajat kell rácseppenteni a pengékre.

Amit furcsának találok és nem is nagyon tetszik az ez: "A hosszú ideig tartó, kizárólag a villamos hálózatról történő használat az akkumulátor élettartamának csökkenéséhez vezet."
Én nem terveztem nagyon használni az akkut. Semmi bajom vele ha egy kábel lóg ki a gépből.

Amire igazán kíváncsi lennék az az, hogy mekkora hajat lehet vele lenyírni. Megbirkózik nagy hajjal is vagy csak arra jó, hogy a rövid hajat még rövidebbre vágja?
Én mindenképp egy olyan gépet szeretnék amivel egy pl 10cm-es hajat viszonylag könnyedén le tudok nyírni nullásra.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#13) aAron_ válasza Huma (#12) üzenetére


aAron_
őstag

én amikor használtam először kb 5cm-esról vágtam 0.5 cm-esre, azzal semmi baja nem volt, nagyon jól vitte, nem hiszem, hogy 10 cm-essel nagyobb problémája lenne, pláne ha nullásra vágod, hiszen akkor még a fogak sem kellenek rá ami megfogná a levágott hajszálakat

akkut meg szerintem nyugodtan használd és nem lesz ilyen problémád :) (bár tény, furcsa, hogy ezt írják)

What is your ikigai?

(#14) Huma válasza aAron_ (#13) üzenetére


Huma
addikt

"5cm-esról vágtam 0.5 cm-esre, azzal semmi baja nem volt, nagyon jól vitte"

Zsír. Akkor lehet hogy beruházok egyre. kb 8 alkalom után behozza az árát. Simán megéri.

Bár én még gondolkodom a másik haverján. A kerámiakésesen. Az drágább mondjuk, meg csak két év garancia van rajta három helyett. De a kerámiakéseken és a nulla karbantartáson kívül nem szól több érv mellette. Szóval nem tudom, hogy megéri e.
Meg az 5750-nél kiemelik a különösen erős motort annál viszont nem. Szóval lehet, hogy a kerámiakések ellenére még rosszabbul viszi a nagyobb hajat.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#15) Huma


Huma
addikt

Végül Moser márkájú hajnyírót vettem. Utánaolvastam és arra a következtetésre jutottam, hogy jobban járok vele mint egy Remingtonnal vagy egy Philipssel. A fodrászok egyik kedvelt márkája. Állítólag jól vágnak és elnyűhetetlenek. Német márka. Bár ha jól tudom nálunk gyártják.

Moser 1400
Első észrevételem az, hogy nagyon masszív szerkezet. Második pedig, hogy szépen viszi a hajat.

Az ára húzós egy kicsit, remélem tényleg megéri a felárat.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) aAron_ válasza Huma (#15) üzenetére


aAron_
őstag

9400 Ft? ez eddig a legolcsóbb az itt felsoroltak közül szerintem :DDD

egyébként jónak tűnik, de nekem pl nem lett volna az, ha jól látom a max hosszúság 18 mm, de gondolom ez nálad nem volt szempont

What is your ikigai?

(#17) Huma válasza aAron_ (#16) üzenetére


Huma
addikt

A többi az aksis. Ez csak sima vezetékes. De nekem ez így teljesen megfelel mert amúgy sem szándékoztam akkuról használni a hajnyírót. Már kb 5k-ért lehet kapni akku nélkülit, más ismertebb márkából.
18mm nekem bőven elég.

A remingtonnal pl pont az volt az egyik bajom, hogy nem lehet huzamosabb ideig hálózatról használni mert károsodik az akkuja.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) dragonfx


dragonfx
veterán

barátnőm hajsütőt kért szülinapjára mennyiért és milyet érdemes venni?
olyan 5e körül gondolkodjunk. ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19) dragonfx válasza dragonfx (#18) üzenetére


dragonfx
veterán

végül remington lett 7ért hagy örüjön a jányyy :C :C :Y :W :DDD :)) :DD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20) Huma válasza dragonfx (#19) üzenetére


Huma
addikt

Annyiért Mosert is kaptál volna. Melyik típust választottad?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21) hamyka válasza Yany (#1) üzenetére


hamyka
senior tag

Szép estét mindenkinek

Először is : de jó hogy van ez a fórum rész, kis előzmény : egyik boltnak nem rég meg jött a szórólapja ( nem tudom bolt nevet szabad-e ide kiírni?)

és benne van ez a Dyras HCLR-1222 típus 2490 ft-ért ha szabad leírnám mit írnak róla :

-HCLR-1222

- 6 fokozatban állítható vágási hossz: 6-17 mm-ig

- szakáll vágás és igazítás funkció

- vezeték nélküli kivitel ( kérdem én: csak akkuról használható hálózatról nem? hálózat am is kell különben miről töltöd? )

- önélező rozsdamentes acél penge ( neten olyat olvastam hogy nem önélező akkor most hogy is van ez? és mitől lesz önélező? nem értem tudja valaki? )

- tartozékok : kenőolaj ( én erre: hova kell ezt kenni, és ha elfogy hol kapható, mennyiért, milyen időközönként kell kenni? ) tisztító kefe ( mit kell vele tisztítani, száraz ronggyal nem megoldható a pengék tisztítása?) fésű ( minek ha le van vágva? kicsit nem értem ) , olló ( minek? mit fésüljek a levágott hajon a porcicákat? )

mérete : 175 x 50 x 45 mm

milyen ennek a minősége tudja valaki ? garancia levelet ki tölti ki ? , lehet jobban hálózatról használnám hisz a pc is arról megy :)

olyan hajvágóra vágyom ami rendesen leviszi a hajat és nincs vele gond, láttam én olyan 30-40 ezer ft-ért is hajvágot de az nekem baromi sok , nem tudom az jó-e ha csere alkatrészt lehet kapni, azért elgondolkodtató hogy csere alkatrészt lehessen kapni hozzá, manapság arról szól a bolt hogy minél olcsóbban előállítani, mint pl: a vérnyomás mérő esetében is hogy hiába vállalnak rá akár 9 év garanciát ha csere alkatrészt nem tudnak adni szal ez itt a probléma, mindenféle segítséget elfogadok

és még 1 dolog : melyik orr-fülszőr nyírót érdemes megvenni? az említett újságban ez is van 999 ft-ért, ezt írják róla :

TN-216/Orr-fülszőr vágására egyaránt alkalmas/védőkupakkal/eltávolítható vágófej/rozsdamentes,forgókéses acél vágófej és penge/ 1 db AA (1,5 V) elemmel működik ( nem tartozék)

nekem az vágott a fejembe egyből hogy az AA az ceruza elem, és vettem ilyet eneloopból, persze az eneloop akku egyértelmű igaz csak 1,2 voltos de gondolom jó lenne bele vagy nem ?

orr-fülszőr nyíróból létezik jobb is mint amit most leírtam ? // hajvágó készülékből nem tudtam hogy létezik olyan is ami semmilyen karban tartást nem igényel, ha kell élezni a hajvágó készüléket mennyi időközönként kell ?

én sem vagyok valami gazdag, de jó lenne egy normális haj vágó, és amit írsz a QC5170-es Philips kicsit ledöbbentem hogy neked nem volt jó, bővebb információval tudsz szolgálni? egyébként itt a ph-n egyik emberke árulja ezt a készüléket kb a bolti ár feléért, gondolom posta nincs benne esetleg vélemény róla ?

remélem tudtok nekem segíteni, és bocsi ha túl hosszú lettem volna

írjatok és üdv: Hamyka

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#22) hamyka válasza hamyka (#21) üzenetére


hamyka
senior tag

Lejárt a szerkesztésem se baj :)

Táska, Lcd mondjuk nem muszály mert nem a táskával akarok én hajat vágni meg nem az Lcd-vel
Sima táskában is ellehet vinni a tatyót ha máshol akarom vágni a hajamat, de úgy is itthon akarom levágni :)

gondolom így már jobban tudtok ajánlani hogy nem kell se lcd kijelzős ( bár szép meg minden, de gondolom hamar el is romlik) táska meg csak azért van kitalálva hogy a saját táskájában vigye az ember, nem azt mondom hogy nem jó dolog csak hát na annyival drágább, az extrákat meg kell fizetni, pláne ha szaki csinálta meg, a legfontosabb maga a készülék, legyen masszív ne essen darabokra a kezemben és esetleg vízálló, nem tudom ez mennyire drágítsa meg a készüléket

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#23) hamyka válasza aAron_ (#4) üzenetére


hamyka
senior tag

Megnéztem a videót amit linkeltél, nem rossz, engem az érdekelne hogy melyik hajvágó gép lehet? ugyanis típust nem mondott, miért nem mondta meg? talán fél hogy mindenki olyan haj vágot fog venni? :D

concret_hp : házilag simán meglehet csinálni, csak idáig nem nagyon mertem magamnak megcsinálni, képzeld magamnak a szakállamat vagy mim van a pofámon, legolcsóbb borotvával le tudtam borotválni igaz kicsit megszenvedtem vele....

és tudom hogy 1 hajvágó az hajvágó de már létezik olyan amivel az arcról a szőrt le lehet szedni és akkor meg már miért ne lehetne 2 funkció 1 készülékben ? :)

erre visszatérve : kenőolaj milyen kell bele ?

ha valóban nem kell a többi fajtát kenni semmivel és nem kell karban tartani sem akkor már lehet érdemesebb elgondolkodni 1 jobb darabon és ahhoz a 2490 ft-hoz még kicsit tenni, természetesen én is vezetékesre gondoltam és nem akkusra, mert az akku állásában tönkre is mehet de az akku sem rossz, bár kitudja azt kivárni hogy az akku feltöltődjön ?

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#24) hamyka válasza hamyka (#23) üzenetére


hamyka
senior tag

Megen lejárt a szerkesztési időm sebaj

mondjuk olyan 10-12 ezer ft-ért lehet kapni olyat ami jó, és borotválkozni is lehet vele ? :) // persze olyan kell amihez nem kelll se olaj se semmilyen karbantartás

majd 1 másik boltban megfogom nézni hogy milyenek vannak csak attól félek hogy vasárnap nincsenek nyitva :(

élezve lehet kapni a nem ön élező és az önélező pengés hajvágót ? ti hogy tudjátok? :)

mindenképp olyat ajánjatok ami tuti meg van élezve, nem szeretnék úgy járni hogy nem éles és nem tudom használni

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#25) hamyka válasza Huma (#15) üzenetére


hamyka
senior tag

Nem akarok beléd kötni de ehhez is olaj kell hiába vetted sokért :(

de azért mesélj róla hogy milyen

semmi bajom az olajozással de mindig vadászni olajat hozzá? unalmas, elég a főzéshez olajat keresni

gondolom a főzéshez használt étolaj nem jó olajozásra vagy jó ? még ha jó is lenne még meg is kell élezni, élezőm meg nincs, nem tudom mennyibe kerül 1 élező, mire mindezt megveszem vehetek belőle egy jobb hajnyírót

vagy próbáljam meg az általam említett dyras hajvágót ?

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#26) hamyka válasza hamyka (#25) üzenetére


hamyka
senior tag

olyan lenne jó ami hajat vág és mellette:orr-fül szőrt meg szakállat is, szerintetek?

vagy pl egy ilyen jó lenne minden problémámra? :

[link]

ezzel hajat tudok vágni, igaz nem nullásra, orr szőrt tud eltávolitani, fül szőrt meg gondolom mikor levágom a hajam levágom azt is :D

borot válkozni tudok vele? szerintetek ?

Comodó új távlatok...........

(#27) hamyka válasza hamyka (#25) üzenetére


hamyka
senior tag

olyan lenne jó ami hajat vág és mellette:orr-fül szőrt meg szakállat is, szerintetek?

vagy pl egy ilyen jó lenne minden problémámra? :

[link]

ezzel hajat tudok vágni, igaz nem nullásra, orr szőrt tud eltávolitani, fül szőrt meg gondolom mikor levágom a hajam levágom azt is :D

borot válkozni tudok vele? szerintetek ?

vagy gondolkozzak egy ilyenben ? : [link]

és mit jelent az hogy ön olajozó ? kell bele olaj ?

Comodó új távlatok...........

(#28) hamyka válasza hamyka (#27) üzenetére


hamyka
senior tag

esetleg tudtok olyan netes áruházat ahol a legnagyobb a választék és a eladó megbízható? :)

Comodó új távlatok...........

(#29) hamyka válasza hamyka (#28) üzenetére


hamyka
senior tag

ja és persze legyen benne ritkító is

na remélem sikerült összeszedni mit is szeretnék

dobáljátok az ajánlatokat
tehát összegezzük : vágja jól a hajat, több hosszúságban vágja le a hajat/ minél rövidebre lehet annál jobb de szerintem a 3 cm-es haj már elfogadható, ritkító funkció is legyen, kövesse a kontúrt vagy mit, legyen szuper az eredmény, ne kelljen olajozni, se élezni, önélező legyen,továbbá lehessen vele az arcról a szőrt eltávolítani,illetve orr-fülszőr eltávolító is legyen a csomagban, ha van hozzá táska jöhet ha nincs az sem baj :)lehetőleg minél több garancia

árat nem írok, jöhetnek az ötletek, remélem minél hamarébb irtok de nem szeretném a vásárlást elkapkodni

pl: láttam olyan hajnyírót hogy 30 ezren felül volt az ára és kellett hozzá olaj :Y

nem tudom ennyi minden belefér-e szűkös keretbe, 30 ezret semmikép sem akarok rá áldozni :D

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#30) hamyka válasza hamyka (#29) üzenetére


hamyka
senior tag

mondjuk valami ilyesmire gondoltam ha igaz a leírás : [link]

nem tudom az ilyen mennyire megbízható :U

Comodó új távlatok...........

(#31) hamyka válasza Huma (#15) üzenetére


hamyka
senior tag

Lehet neked ez jobb lett volna ha jobban csak hajvágót akarsz : [link]

vagy ez amire én kíváncsi vagyok hogy kell-e olajozni és élezni : [link]

az is érdekes hogy ennek a holden márkának még honlapja sincs........

Comodó új távlatok...........

(#32) hamyka válasza hamyka (#31) üzenetére


hamyka
senior tag

ja azt szerintem elfelejtettem mondani hogy nagy hajjal is birkozzon meg ne csak a kicsi hajjal :D

Comodó új távlatok...........

(#33) hamyka válasza Yany (#1) üzenetére


hamyka
senior tag

most látom régi a hozzászólás, sebaj

miért nem ilyet vettél ha Remingtont szeretnél? : [link]

remélem megjeleníti az oldalt :)

üdv :)

én lehet ilyet veszek, az se érdekel ha kell olajozzni, tényleg kell a Remington PG6050 készüléket olajozni? ha kell hova kell önteni-csepegtetni az olajat? és mennyit? és melyik műszer olaj a jó? és hol kapható? mennyit kell várni míg olaj átjárja az alkatrészeit?

ha valaki betudná linkelni a Remington PG6050-es készüléket használati utasítását magyarul az nagyon jó lenne

előre is köszi és üdv: Hamyka :)

Comodó új távlatok...........

(#34) aAron_


aAron_
őstag

úristen de sokat írtál :DDD akkor tulajon képpen mi a kérdésed? ezt mind ha nem baj nem olvasnám végig :Y

What is your ikigai?

(#35) hamyka válasza aAron_ (#34) üzenetére


hamyka
senior tag

az a kérdésem hogy Remingtonról mi a véleményeitek tapasztalataitok, itt az egyik fórumrészben mindenki azt hajtogassa Remingtont ne pedig ők 3 évet adnak a készülékre, tartozékokra nem vonatkozik a 3 év garancia?

de meghallgatom a ti ajánlatotokat is :)

ha van itt Remingtonos fórum dobj át oda

előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#36) aAron_ válasza hamyka (#35) üzenetére


aAron_
őstag

Szerintem azzal a remingtonnal ami nekem van nagyon nem nyúlhatsz mellé, de gondolom ami Huma kollégának van is nagyon jó. Szívessen kifejteném jobban is, de sajnos nincsen viszonyítási alapom, így nem tudom pontosan mennyire jó ár/értékben. olvasd el amiket korábban fentebb írtam, egyedül talán annyit tudnék most már hozzá tenni, hogy tényleg figyelni kell az olajozásra, tisztításra mert különben nem fog menni rendesen.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#37) blackydan


blackydan
senior tag

Gondoltam én is billentyűzetet ragadok és megosztom tapasztalataimat az ügyben. Még tavaly kaptam névnapomra egy Philips QC5130-as akkus hajnyírót. Aminek nagyon örültem az elején, de használatok közben már nem voltam elájulva tőle. Mivel nekem alapvetően elég sok hajam van így a készülék egyszerűen nem bírta szuflával a nyírást. Meg-megakadt majd továbbment, néha még húzott is. Sajnos az egész küszködése meglátszott az akku idején is, általában egy hajnyírást alig tudtam befejezni vele. Elhatároztam, hogy rákacsintok egy magasabb kategóriára hátha ott jobb a helyzet. Rátaláltam a Philips QC5530-ra, formára nagyon szép volt, forgatható fej, a fejen állítható vágási magasság, ráadásul még kis víz is érheti, nem is beszélve arról, hogy ez is akkus. Hát hajrá megvettem, első próba: kis tekergetés, vágás magasságának beállítása majd uccu' neki. Két húzás után olyan visító hangot adott ki, hogy ijedségemben majdnem kiugrottam az ablakon. Oké,gondoltam ki kell tisztítani, megakadt benne a haj és érintkezett valamivel stb.. és emiatt lett a zaj. Next try: megint két húzás majd a sípítás, motor meg leáll. Egyből sejtettem ennek nem lesz jó vége itt komolyabb a baj, mindenesetre szétszedtem az egészet, kitisztítottam minden elképzelhető kis nyílást plusz olajoztam is. Az ezt követő próbálkozások sem voltak jobbak, sípolás leállás, sípolás leállás.
Szóval visszavittem a boltba, amikor elmondtam mi a baj az itteni eladóhölgy elmondta, hogy sajnos nem egyedi eset. Kérdezte hogy bepróbálkozzunk egy másik ugyanilyen készülékkel vagy nézzünk másikat helyette. Mivel mostanában annyit csalódtam a Philips-ben így azt feleltem, hogy próbálkozzunk másikkal, és kiválasztottam egy BaByliss for Men 7475U super hair clipper-t ami most a gyártónak a "zászlóshajója". Miután sikerült 50 fontért megvennem a kis drágaságot (akcióban), hazavittem és kipróbáltam. Hát ég és föld a különbség, fogásra is masszív a készülék illetve van már súlya is. Ami lehet pro és kontra is, én azért örülök hogy van benne anyag. A motor nagyon erős és mégis elég halk, precízen vág sok és a cserélhető fej (ebből a szempontból viszont komfortosabb volt a Philips mivel ott csak két fej volt és tekergetős mechanika amivel állítani lehetett a magasságot). De ez legyen a legnagyobb baj :) Egyszerűen imádom ezt a gépet, sajnos tényleg a minőséget meg kell fizetni... szóval aki tényleg nagyobb összeget akar költeni hajvágóra annak bátran tudom ajánlani :K

[ Szerkesztve ]

(#38) mikasa


mikasa
újonc

Sziasztok !

Jó hajvágógépet kerestek ? Moser a márka neve ! Edition, vagy ami mégjobb a Primat tipusú.

A legjobb hajvágógépet keresitek ? Wahl a neve ! Designer vagy Super Taper tipusú.

Na ezekkel lehet hajatvágni, a többi csak bohóc ezek mellett, legyen az Remington, vagy Braun vagy bármi más. A Mosert is a Wahl gyártja, de a Wahl inkább a professzionális, de a Moser se játék.
Egyáltalán nem drágák, tekintve azt, hogy ezt csak egyszer kell megvenni. Ha fodrászüzletbe jó, és elmegy éveket, akkor otthoni használatot talán bírni fogja. Nem könnyű gépek, de valamiért valamit..... Olajozni kell őket, de az hazugság, hogy van olyan, amit nem kell. Átverés. Azt az anyagot még nem találták fel, ami egymáshoz dörzsölődik, és nem szeretne egy kis kenést. Főleg nem egy komplett gépen 7-8ezer forintért.
De lehet tényleg nem kell olajozni, mert a gép előbb széthullik, mint kimegy az éle, aztán úgyis kuka.
Az a két csepp olaj meg nem egy nagy dolog. Akkus gépek nem jók, vagy ha jók, azok már tényleg drágák otthonra. Az az akkumulátortechnika, ami 7-8ezres gépekbe van, egy forintot nem ér.
Szánjátok rá azt nem is sok pénzt, megéri, mert egyszer veszed meg.
Lényeg a kések olajozása.

(#39) artiny


artiny
őstag

Milyen hajnyirot vegyek?

Philips HC 3420/15 neztem ki idaig.

(#40)



senior tag

+1 szavazat a Moser Primat-ra. Tizen plusz éve szolgál, a családban 3-an használjuk rendszeresen haj+ szakáll nyírásra. Előtte volt Remington, Braun, meg mittudomén mi, de :N

(#41) flash-


flash-
veterán

Sziasztok
Erdekelne hogy kb 3-5ezer korul melyik hajvagot ajanlanatok?
Philips vagy remington ill.egyeb?pontos tipus?

Koszi elore is

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#42) pepeno1 válasza flash- (#41) üzenetére


pepeno1
tag

Szia!

Philipset (Philishave) nem ajánlom, mert nekünk 5 év alatt 2 is kimúlt. Az első akkus volt, annak az akkuja ment tönkre, és vitte magával az egész gépet. A másiknak, amit jelenleg használunk/használnánk már olyan lassan rezeg a feje, hogy talán szakállvágásra még használható.

Én a Braunt tervezem beszerezni, mert abból a borotvák bejöttek.

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#43) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok most sikerült elbaxni a hajam -.- rossz nyíró végett , nah meguntam, és azt szeretném kérdezni mi most az ajánlott best buy, ár érték arányú hajnyíró... :R :F

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44) aAron_ válasza trufa12 (#43) üzenetére


aAron_
őstag

Moser Primat biztosan jó, fentebb ajánlották.

What is your ikigai?

(#45) parts


parts
tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy mi a különbség a Moser 1406-0458 és a 1400-0458 között? Az 1406-ost lehet mindenhol most kapni és 50%-al erősebb motor szerepel a leírásban, és a pl a műanyag betét nélküli vágáshosszra 1-3 mm-ig adnak meg (1 helyen láttam 0,7-től is), az 1400 szerepel a német honlapon is és a vágáshossz 0,1-3 mm. Ezek jó adatok? A 1406 az Magyarországon készül talán?
Üdv.

Xiaomi 13T Pro

(#46) meszi85 válasza parts (#45) üzenetére


meszi85
csendes tag

Én is a Mosereket nézegetem.(1400, 1400 Edition, 1400 Professional), többet nem szánok rá.
Az 1406 újabb modell, erre 3 év gari van, az 1400-asokra 2 év.
Nagy eltérés szerintem nincs, súly: 560g-1406, 520g-1400.
A motor ugyanúgy 6.000 1/min.
A német honlapjukon én sem találtam meg az 1406-ost.

(#47) meszi85 válasza meszi85 (#46) üzenetére


meszi85
csendes tag

Megjött a gépem: Moser 1400-0087 (Professional)
Tapasztalatok első nyírás után: kissé felmelegszik a vágófej és maga a markolat is, de nem vészes.
A vágással elégedett voltam, toldófésű nélkül ~3mm simán kopaszra.
Elsőre nekem kicsit nehézkes a kezelése és az irányíthatósága, kicsit széles a vágófej az előző gépemhez képest.
Az előző Philips-em olyan kompaktabbnak és könnyen irányíthatónak tűnt.(5000Ft, 10 évet kihúzott)
A gép amúgy nagyon masszívnak, összerakottnak tűnik.
Én kezdő otthoni "hajszobrászoknak" nem ajánlanám, bár lehet csak szokni kell még nekem is.

(#48) aAron_ válasza meszi85 (#47) üzenetére


aAron_
őstag

Majd kérlek, ha nem felejted, egy-két év múlva írj egy update-et. Kíváncsi vagyok hosszútávon mennyire válik majd be. :R

What is your ikigai?

(#49) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all. Tervezek hajvagot venni, olyan kene ami aksis meg vezetekes is. Volt moserem de elajandekoztam. Tudja valaki melyikkel szerelt aksis a jo valasztas a lithiumos vagy a nimh akus? Nem szeretnek ugy jarni, hogy tul toltom veletlenul es beszarjon..

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#50) Sn00k


Sn00k
veterán

Hosszas vívódás után, ezt a kettőt néztem ki. Igazából fogalam nincs , melyiket lenne jobb választani :U

[link]

[link]

3njoy the Lif3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.