Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

A mai napon a következő problémával akadt dolgom.hazajöttem barátnőmtől gép bekapcs és felnyomtam a colin4 demoját.aztán miután abba hagytam 1-2 cd-t tettem hdd-re.másolás közben ütötte meg a fülemet a zaj,miszerint folyamatosan mély dorombolást hallok.azt hittem a hdd de ennyire nem szabadna.majd hifi kikapcs nincs semmi hang.hopp akkor vmi más a hiba.hifi be másolás stop, csend.egér mozdít hangok.hű mondom ez egyre cifrább.minden mozdulatlanul volt most szagatottan jön a hang.ekkor vettem észre hogy amikor aprókat moccan a vinyo jön bugás.

kérdésem miért lehetett ez?(nem hinném hogy a colintól:))
ja asus p4s800 alaplap
a4tech egér
seagate 7200.7 hdd(st381100a)
integra hangkarit használom.vezetékek okék nem gerjedt eddig semmi szal nem tudom mi a hiba, illetve én a hangkarira gyanaxom.
ha valaki járt igy vagy sejti a hibát kérem ossza meg velem tapasztalatát infoját.

kössz remélem nem voltam hosszú tulzottan

Soirée...

(#2) LordX válasza Loretto (#1) üzenetére


LordX
veterán

Tippre Realtek codec van az alaplapon, hangprocesszor nélkül. Ekkor telepíts új Realtek drivert ([L]http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97-2.aspx?lineid=5&famid=12&series=8&Software=True[/L]), jó eséllyel javít valamit.

(#3) Loretto válasza LordX (#2) üzenetére


Loretto
veterán

passz hogy mi van.de a karival volt már prob. akkor a mélyet dobta mint állat.

Soirée...

(#4) Loretto válasza LordX (#2) üzenetére


Loretto
veterán

honna tudom meglesnu mi van?alaplapkönyv?

Soirée...

(#5) Lala6


Lala6
őstag

TV tuner nincs a gépben(PCTV)?

(#6) Loretto


Loretto
veterán

ac 97 driver?soundmax van.

Soirée...

(#7) Loretto válasza Lala6 (#5) üzenetére


Loretto
veterán

nem semmi.eccer csak elkezdte.vhonnan majd vadászok egy hangkarit aztán megnézzük az mit produkál.

Soirée...

(#8) LordX válasza Loretto (#4) üzenetére


LordX
veterán

Jaja, ott..

Vagy meglesed, hogy van-e egy olyan chip a lapon, amire az van írva, hogy Realtek ALC650/ALC/655/ALCxxx

De ha megmondod milyen lap, 10 percen belül ki tudom deríteni, milyen kódek :) De te is, a google a barátod :)

Realteken kívűl még a C-Media (bár ez APU-val szokott lenni), Via, Intel kódeket láttam már alaplapon, bár ezek nem szoktak szenvedni ettől a hibajelenségtől.

(#9) Loretto válasza LordX (#8) üzenetére


Loretto
veterán

felirtam: asus p4s800
leszedtem amit mondtál de semmi hang nem lett.

Soirée...

(#10) Loretto


Loretto
veterán

egyéb tipp.probáljuk meg feltételezni hogy nem a hangkari a rossz.

Soirée...

(#11) Loretto


Loretto
veterán

azóta volt egy rendszer reinstal de nyista.

Soirée...

(#12) Loretto


Loretto
veterán

UP!

Soirée...

(#13) Don Vittorio válasza Loretto (#12) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Én is jártam már így, meg is oldottam, de hiába gondolkodom tegnap óta, hogy mi volt a megoldás, nem jut eszembe.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#14) LordX válasza Loretto (#9) üzenetére


LordX
veterán

Khm..

www.asus.com -> Motherboards -> P4S800 -> specification: ''ADI AD1980 SoundMAX 6-channel CODEC''

Tehát NEM Realtek kódek, hanem Analog Devices. Ennek nincs referencia-drivere, az ASUS drivert ([L]http://www.asus.it/support/download/item.aspx?ModelName=P4S800[/L]) kell használnod hozzá..

Ha nem szűnik meg az áthallás ezzel sem, akkor szerezz egy diszkrét hangkártyát..

(#15) Loretto válasza Don Vittorio (#13) üzenetére


Loretto
veterán

pedig nem lenne rossz ha valami isteni szikra foyltán ujra emékeznél.ha mégis akkor lécci dobd be ide.

Soirée...

(#16) Loretto válasza LordX (#14) üzenetére


Loretto
veterán

hát remélem bár 2 honapja szedtem le uj drivert mert akkor a basszus volt gáz de igencsak.sajnos azt kell mondanom hogy az asusnak az integra soundkarija egy.... haveromnak eccerűen leégett.

Soirée...

(#17) dain válasza Loretto (#16) üzenetére


dain
tag

úgy is fogalmazhatunk, hogy az integrált hangkártyák egy.. :t :DDD

my days are darker than your nights..

(#18) Egon válasza Loretto (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Földelt konnektorba van dugva a gép? Ilyen hibát okozhat földeletlen konnektor is...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) Sidaries


Sidaries
őstag

Egyik haveromnak is ez volt a problémája. Rendkívül egyszerűen megoldottuk. Az egér zsinórját elhúztuk a hangfala elől kb. 20 centire. Azóta semmi gond. :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#20) wildrain


wildrain
addikt

Nekem a vinyó addig csicsergett bele a hangkártyába (szintén asus, szintén alaplapi hang), amíg le nem húztam a speakert az alaplapról. Azóta kussol. Ja, és egy passzoló driver tényleg nem árt, tesómnak összeszerelés után szintén zörgött, aztán mikor telepítettem a drivert, megszűnt. Az egér zörgése meg gyakran tényleg azért van, mert közel van a vezeték a hangszóróhoz, vagy annak kábeléhez.

(#21) Gamespy™


Gamespy™
tag

az alaplapi hk a hiba!
nekem is csinálta, kicseréltem sb live!-ra
és azóta jó
majdnem minden alaplapi hangcuccnál nagy az áthallás

Ide valami frappánsat kéne írnom...

(#22) Loretto válasza Egon (#18) üzenetére


Loretto
veterán

igen oda van dugva.

Soirée...

(#23) Loretto válasza Sidaries (#19) üzenetére


Loretto
veterán

fogjam az egeret és huzzam el előtte?

Soirée...

(#24) Loretto válasza wildrain (#20) üzenetére


Loretto
veterán

lehet benne vmi de az kb 4 hónapja van ugyanugy.na mind1. akkor még megprobálok 1-2 ismerősnél érdeklődni.aztán vadászok 1 pci karit.

Soirée...

(#25) wildrain válasza Loretto (#23) üzenetére


wildrain
addikt

Félreérted. Valószínűleg közel van az egér vezetéke a hangszóróhoz, és attól kellene távolabb tenni 20 centivel legalább. Így értette. :)

(#26) Loretto válasza wildrain (#25) üzenetére


Loretto
veterán

akkor ez oboa mert 2,5 m van köztük.
sajnos kezdek beletörödni hogy kaputt a int. sound.akkor leszek még idegesebb ha 1 pci-al is ezt fogja csinálni.

Soirée...

(#27) Loretto


Loretto
veterán

azért még várom az épító jellegű hozzászolásokat,ha vkinek még eszébe jutott vmi.

Soirée...

(#28) L3zl13 válasza Loretto (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Próbáld meg elnémítani a bemeneteket.
Mic, Line-in...

Aki hülye, haljon meg!

(#29) Jester.c


Jester.c
aktív tag

Nálam anno a CD player volt a bűnös. Ha van Hangkábeled a cd és a hangk között, az elég sok zörejt felvehet a gépből.

jesterc.hu

(#30) Goose-T válasza Loretto (#27) üzenetére


Goose-T
veterán

Némítsd el az összes bemenetet a hangkártyán (Line In, CD Audio, Microphone, TV, Aux, ilyesmik). Ilyenkor nincs semmi, ami felvenné a zajt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#31) Notes


Notes
senior tag

Ugyanez volt nekem is (P4PE, SoundMax) Win98 után átálltam XP-re és megszűnt a zúgás. Nem tudom mi az összefüggés, de örülök, hogy jó, mert nagyon idegesítő volt.

Romanes eunt domus!

(#32) speedyo válasza L3zl13 (#28) üzenetére


speedyo
csendes tag

Csak egy érdekesség! Nekem már csinálta ugyanezt SB live hangkártyával is, de egyszercsak abbahagyta (???). Most pedig van egy 5.1-es fülhallgatóm, aminek saját erősítője van, ami ha az USB-ről kapja az áramot, ismét kijön a búgó hang, ha viszont rendesen a 220-ról, akkor teljesen jó. Nem lehet hogy mégiscsak valami földeléses gond van? :F

(#33) Loretto válasza Goose-T (#30) üzenetére


Loretto
veterán

ezt még nem probáltam de hazamegyek megnézem.

Soirée...

(#34) Loretto


Loretto
veterán

ha esteleg pci-s karival is gáz lesz akkor a deszka a bünös?a hifit kilőném.

Soirée...

(#35) Loretto


Loretto
veterán

hát szomorú vagyok.megprobálom más oprendszer alatt is.minden dolgot kiprobálok.

Soirée...

(#36) Loretto


Loretto
veterán

emberek.megszüntettem a zaj forrását ami a következőképpen történt.kihuztam az audio kábelt a deszkából,és láss csodát csend lett mint a temetőben.tehát ez volt a ludas.de miért?szar a kábel?mert azért jo lenne ha lenne ilyen nemde?:))szal megtörhetett a zsineg vagy mi?

Soirée...

(#37) Goose-T válasza Loretto (#36) üzenetére


Goose-T
veterán

Hehe. Akkor most mi szól, ha kihúztad a kábelt? :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38) Jester.c válasza Loretto (#36) üzenetére


Jester.c
aktív tag

A CD-hangk auidót húztad ki?

jesterc.hu

(#39) Zoltán válasza Loretto (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Interferencia. Valamelyik kábel nincs rendesen árnyékolva és hozzáér valamelyik kártyához. Nekem is ez volt, az audiókábel ért hozzá a modemhez és recsegett az egér.

(#40) Loretto válasza Jester.c (#38) üzenetére


Loretto
veterán

igen azt huztam ki.viszont vmi más lett a gáz.ha megnyitom a hangerőszabályzót huzigálom a volume-t akkor miután elengedem akkor csippan egyet az alaplapban a csengő.

Soirée...

(#41) Loretto válasza Zoltán (#39) üzenetére


Loretto
veterán

nekem is a modemnél megy a audio kábel.csere lett a vége?

Soirée...

(#42) Zoltán válasza Loretto (#41) üzenetére


Zoltán
őstag

Egyszerűen elkötöttem egy gumival az audiókábelt, hogy ne érjen hozzá semmihez. Aztán később valamiért ki is húztam, úgyse kellett, most nincssemmi recsegés, ciripelés.

(#43) Loretto válasza Zoltán (#42) üzenetére


Loretto
veterán

#40?

Soirée...

(#44) Zoltán válasza Loretto (#43) üzenetére


Zoltán
őstag

Ha csak kihúzod, de a házban marad a kábel, akkor még interferenciát okozhat. Dobd ki a francba. Jobb ötletem nincs.

(#45) Zoltán válasza Loretto (#40) üzenetére


Zoltán
őstag

Az alaplap csippan? Akkor ott valszeg más gáz van. Fúrcsa, én még csak bootkor hallottam olyat, hogy a hibajelző csipog. Vidd vissza gariba az alaplapod.Vagy kezdel egyenként tesztelni az alkatrészeid. Alaplapi hangot meg le kell tiltani, mert azok vackok.

(#46) Loretto válasza Zoltán (#45) üzenetére


Loretto
veterán

a kábel még ben van nem volt időm kivenni.pedig kb 10 mp.lehet hogy nyomok egy másik os-t aztán kiderül mi a ludas.a gartól azért occkodom mert vagy murphy nevü csávó akinek vannak törvényei.ebből az egyik a pont akkor megy jól minden amikor nem kellene.:(

Soirée...

(#47) Zoltán válasza Loretto (#46) üzenetére


Zoltán
őstag

Akkor mond meg a szervízesnek, hogy mivel csak itt működik rendesen a géped, ezentúl itt fogod használni. Tehát rendezzék be egy kicsit konfortosabban a szervízt, és a nyitvatartási idővel is csináljanak valamit... ;]

(#48) Goose-T válasza Zoltán (#47) üzenetére


Goose-T
veterán

:DD :DD :DD :)) :) :C

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#49) Loretto válasza Zoltán (#47) üzenetére


Loretto
veterán

:)):C:)) :C:))

[Szerkesztve]

Soirée...

(#50) Loretto válasza Zoltán (#39) üzenetére


Loretto
veterán

Zoltán tiéd a csaok.kihuztam a modem eleje alól az az audio kábelt majd ugy dugtam bele hogy ne legyen olyan közel a modemhez és hueréka.nincs bugás.

Soirée...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.