Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) cebulba válasza Kis Joe (#50) üzenetére


cebulba
csendes tag

Eddig tartott :W :W :W
Ismét szedhetem szét és kereshetem hogy hol ment szét,de valszeg a be toldásnál!
Nem bírja a terepet meg a hideget!Kéne valahonnan szerelt nagy jackes spirál kábel és olyan ami hidegben nem törik szilánkosra.

(#52) Kis Joe válasza cebulba (#51) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

A spirál kábelek elég merevek. Inkább minnél rugalmasabb gumi borítású normál kábelt keress!

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#53) syzer


syzer
csendes tag

Szia! Van jelenleg egy Ozone Rage St fejhallgatóm,amelynek az egyik fele nem szól....Kezdetben csak akadozott,azt hittem jack hiba lehet,de később teljesen nem szólt és ezért gondolom,hogy más hibája lehet. Esetleg megtudod mondani,hogya deríthetem ki,hogy mi lehet a baj és javítható e?

Ha volt már ilyen kérdés,akkor bocsi :/

Előre is kösz! :)

(#54) Kis Joe válasza syzer (#53) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Kérdés az hogy van-e multimétered valamint szét tudod-e szedni a hangszóróig úgy hogy utána össze is tudd rakni. Utána könyebben tudok segíteni :D

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#55) syzer válasza Kis Joe (#54) üzenetére


syzer
csendes tag

Ha akarok,akkor tuti talállok otthon multiméter-t..Hát megkell próbálni,hogy szét-e tudom szedni,de szerintem nem vesztek vele semmit,ha nem (ugyanis ugy sem szól a jobb fele) tehát nem gondd :) :D

(#56) Kis Joe válasza syzer (#55) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Lényeg az lenne hogy a vezeték szakadást kell vizsgálni. Vagy a hangszóró tekercselését.
A multiméteren van olyan funkció normál esetben amivel a vezetést tudod tesztelni. Tehét ha összérinted a multiméter két érintkezőjét akkor sipolni fog. Ezzel tudod tesztelni a vezeték szakadását is valamint a hangszóró tekercselését is.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#57) nubreed


nubreed
veterán

Talán inkább ez a megfelelő topic a kérdésemhez, bemásolom ide is amit a fejhallgatós topicban leírtam:

Remélem nem rossz helyen teszem fel a kérdést, de az idegbaj kerülget...
Egy szerencsétlen véletlennek köszönhetően megtört az Audio technika ATH-A700 -as fejhallgatómnak a kábele (gondolom, hogy az) a jack dugó környéként és ha egy bizonyos potíciban tartom, csak akkor jó a hang, de amúgy katasztrófa, olyan mintha dobozból szólna...
A lényeg, szeretném megjavíttatni nagyon gyorsan. Hol érdemes próbálkozni, BP-en? Maximum 1 napos határidővel, de még az is túl sok nekem...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#58) Kis Joe válasza nubreed (#57) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Ha van 1 forrasztópákád akkor neked érdemesebb megcsinálnod :))

Amugy meg egy elektronikai műszerészhez vagy egy informatika szervízben meg tudják csinálni. Az utóbbi max azt mondja hogy vedd meg te a csatlakozót és úgy meg tudja csinálni.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#59) nubreed válasza Kis Joe (#58) üzenetére


nubreed
veterán

Már meg van. :D De köszi.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60) Kis Joe válasza nubreed (#59) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Bocs, de pár napig úton voltam így nem voltam net közelben :))

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#61) Autrix válasza Kis Joe (#1) üzenetére


Autrix
újonc

Szia!
Van egy Lidl-ből vásárolt fehér színű fejhallgatón - szépen ki is van párnázva a fejpántja... most megtört benne a kábel, nem először, de ez esetben ott, ahol magával a fülessel találkozik. Szerinted lehet vele kezdeni valamit? Ki lehet cserélni a kábelét? Vagy akkor a hangzás is egészen megváltozna? (Mondjuk ez az utolsó teljesen mindegy, csak anyuék haragszanak, mert kéthetente beadja a kulcsot...) :O :U :F

(#62) Kis Joe válasza Autrix (#61) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Természetesen orvosolható de mivel lidl fejhallgatórol van szó így nem gazdaságos

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#63) hepibáb


hepibáb
tag

Sziasztok!

Van egy Sennheiser CXL 300 II fülhallgatóm, ami elromlott. Szerintem érintkezési hiba lehet, mert csak a bal oldala szól. Elég régi, de eddig nem volt vele bajom, asszem talán 4 éves lehet.
Tudom nem itt kéne hirdetnem, de ha valakit érdekel, akkor odaadom 2 Milkáért :). Ha valakit érdekel írjon püt. Köszi

(#64) Kis Joe válasza hepibáb (#63) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Az hogy "érintkezési hiba" elég tág fogalom....
Lehet kábel, csatlakozó és hangszóró is.
Hirdetni amugy itt nem lehet, ezt tiltja a ph szabályzata!

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#65) Knightos


Knightos
csendes tag

Hali!
Tegnap tisztázatlan körülmények között megsérült a fülhallgatómnak a bal oldali kábele, most úgy néz ki, hogy meg van törve,és kijön belőle a kábel (a réz része, meg valami fehéres), a képen talán látszik. Ezt házilag lehet egyszerűen orvosolni? Ha nem, akkor vissza veszik így a tescoban? Sony MDR-EX50LP

Köszi előre is

http://prohardver.hu/dl/upc/2014-07/01/214086_kmlepld8j5akrist_img_20140701_123817.jpg Kép

[ Szerkesztve ]

(#66) Kis Joe válasza Knightos (#65) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Ezt majd a tesco-ban megmondják, de az itthoni garanciális szolgáltatásokat ismerve nem hinném. Amugy az ilyen komplett kábel cserével orvosolható

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#67) Knightos válasza Kis Joe (#66) üzenetére


Knightos
csendes tag

Oké, akkor majd beviszem.
Köszi a választ!

(#68) zzztripzzz


zzztripzzz
csendes tag

Hello!

Sony MDR V700-as fejhallgatóm jobb oldala egyik pillanatról a másikra meghalt, előtte való nap 100%-osan szólt még, másnap pedig semmi előjel nélkül süket lett. Ötlet ? Köszönöm előre is.

(#69) Kis Joe válasza zzztripzzz (#68) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Lehet hangszóró, kábel vagy csatlakozó... Szétszedés és multiméter tudja megmondani.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#70) henry


henry
tag

AKG vezetéknélküli fejhallgató javításához szeretnék segítséget kérni.

Típus: AKG T506 AFC

Hibajelenség: a hang zajos, sípolás hallatszik
a fejhallgató 1-2 mp-et szól, aztán ugyanennyi időre elnémul,
megint szól, megint elnémul...

esetleg van ötletetek, hova érdemes javításra vinni?
mi lehet a hiba?
tapasztalt már valaki hasonlót?

HNR

(#71) Kis Joe válasza henry (#70) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Szerencsére a vezeték nélküli akg kínálatból csak jó volt a jezeim között. Ha Pápa környékei vagy akkor szivesen ránézek neked.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#72) henry


henry
tag

Köszönöm!

Sajnos messze lakom Pápától :(

HNR

(#73) Kis Joe válasza henry (#72) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Szerintem ez táp hiba lesz így lendületböl, de ez csak tipp így látatlanba

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#74) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

Sziasztok!

Sennheiser HD 202 típusú fejesemet szeretném javítani, teljes kábelcsererére van szükség. Milyen eszközöket kéne vásárolnom hozzá ? Ha esetleg tudtok linkeket adni azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#75) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok.

Adjon valaki tanácsot hogy tudnám forrasztani a fülhallgató kábelt. Pillanat pákával, Fluxite forrasztózsírral nem tudom rábírni, hogy megfusson rajta az ón. A 3 zsinór közül az árnyékolásé rézszínű az megy, a másik 2 - piros és zöld, nem adja meg magát. Próbáltam megkapargatni, bejutni a színes szigetelés alá, de nem sikerült.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#76) #10691584 válasza mobilizmo (#75) üzenetére


#10691584
törölt tag

Én úgy szoktam ezeknél a kábeleknél, hogy a végüket (amit forrasztani akarok) megégetem öngyújtóval, aztán polírpapír közé csípem és lekszedem a lakkréteget. Aztán sima (de jó minőségű) forrasztóón/gyanta párossal melengetem max 325 fokon, és egy idő után bevonja a cin. Érdekes módon (bár ez valszeg az én bárgyúságom) csak akkor, ha valamilyen felületre nyomom rá a vezetéket. Nálam ez egy régi P4-es hűtőborda lamellázatlan része :D Aztán biztos van rá más/job módszer, de ezt kipróbáltam, működik, épp ma szenvedtem vele.

(#77) mobilizmo válasza #10691584 (#76) üzenetére


mobilizmo
addikt

Kösz, ma este kipróbálom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#78) Newlachka válasza Kis Joe (#73) üzenetére


Newlachka
őstag

kihez, és hova lehetne küldeni javíttatni füleseket?

(#79) #10691584 válasza Newlachka (#78) üzenetére


#10691584
törölt tag

Hardveraprón láttam egy ilyen állandó hirdetést, mindig ott virít jobb oldalon, ha belépek

(#80) Newlachka válasza #10691584 (#79) üzenetére


Newlachka
őstag

persze én is láttam,de annyiért már fülest veszek amennyiért javít

(#81) #10691584 válasza Newlachka (#80) üzenetére


#10691584
törölt tag

Az áraikat nem néztem..

(#82) tormabela


tormabela
újonc

Szia,

kontakthibás lett a Sennheiser HD 202-es fejhallgatóm bal fele, s arra gondoltam, hogy ha már úgyis szétszedem, kicserélném jobb minőségűre a drivert. Azonban fogalmam sincs, milyen driverek lehetnek kompatibilisek a meglévő házzal, ami jobb minőségű, és hol lehetne beszerezni.
Egyelőre csak olyan információt találtam, hogy pl. a HD 202-nél 4000 forinttal drágább HD 477-ben ugyan az a 425c1 - 32 Ohmos driver van, sőt valami hasonló lehet az AKG K77-esben az 425AW - 32 Ohmos driver is.
Szóval tudnál nekem tanácsot adni, hogy milyen típusú kapszulára érdemes cserélni, s hol lehet beszerezni?

(#83) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Sziasztok!!

Van egy KitSound Milano fejesem, amit öt kerek napja vettem. Eddig tök jól működött, mondom ahh megérte a pénzét, szép mély bass, szép magas hangok, bár ebben nem éppen erős a dolog, de azért nem kell szégyenkezni miatta. Viszont ma délben elkezdett sz*rakodni a jack csati. A telefonban eddig ha teljesen bedugtam működött, most viszont olyan hangokat ad ki ha teljesen bedugom, hogy az ufók megirigyelnék a hangjait. Ha kijjebb húzom a jacket akkor működik a fejhallgató rendesen. A csatlakozó kihúzható a fejesből, a fejesbe megy a kétrészes (két fekete bigyó van a jack csatin) a mikrofon miatt a telefonba meg ugye a 3 "részes" csati megy. Evvel mit lehetne kezdeni? Eddig tökéletesen működött most mi lehet a baj? Amúgy a kábel mindkét csatlakozófele aranyozott, ha számít. Előre is köszi.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#84) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Adott egy buletooths-os fejhallgató 2 hetes és ma este mikor föl akartam venni,roppant egyet és mindkét rész letört. A műanyag rész amit kihúzok a fejpántból,mindkét oldalon.
Javítható ez valahogy szerintetek?
Esetleg van valakinek tapasztalata ajánlása műanyag hegesztéssel kapcsolatos ismeretsége cég vagy valami?

Köszi

(#85) IdPezzo


IdPezzo
csendes tag

Sziasztok!
Sennheiser 565-ösöm jobb oldali csatlakozójánál eltört a madzag. Nem találok mást, mint az Üllői út 70. alatti Fejhallgató Szerviz, de érthetetlen és elfogadhatatlan, ahogy vállalják a javítást:

Mivel az alkatrész Hong-Kongból érkezik, 3-4 hetet kell várni. Ez még elmegy. De amellett, hogy 50% előleget kérnek, ott kellene hagynom az EGÉSZ FEJHALLGATÓT is (a csatlakozóvezeték nem beépített, hanem dugaszolt)!!! :W

Tudtok valami NORMÁLIS szervizt, ahol esetleg elég, ha csak a javítandó hosszabbítót hagyom ott??? A fejhallgatóra szükségem van és egy HD 480-as madzagjával addig is tudom használni.

Üdv.

IdPezzo

(#86) NeuroGrim


NeuroGrim
csendes tag

Sziasztok,

Én eléggé laikus vagyok, nekem van egy Creative Fatal1ty fülhallgatóm aminek megszakadt a kábele, próbáltam kicserélni viszont rájöttem hogy ennek a kábele 5 szálas, 4 megy közepén és körülöttük megy az 5ik.

Nekem az lenne a kérdésem tudtok e mondani egy olyan üzletet Budapesten ahol vásárolhatnék 2-3 méter ilyen kábelt ? akár 4 közepén és körülötte +1 szálal vagy más kiosztásban...
kb így link

Tudom nem egy drága füles lehet meg sem éri a bíbelődést vele, de én nagyon szeretem.

Köszi

Üdv,
Neurogrim

(#87) kisjeges


kisjeges
újonc

A következő problémára szeretném ha ötleteket ill. segítséget adnátok,két idős ember akik már nem hallanak tökéletesen és ezért a tv-t elvileg különböző hangerővel élveznék ,milyen fülhallgatóval vagy egyáltalán ,milyen megoldás lenne? Én először arra gondoltam veszek 2 db vezeték nélküli fülhallgatót és 1 adóhoz mivel azonos típusúak a két fülhallgató veszi a jelüket és beállíthatják maguknak a hangerőt.( de azt az információt kaptam,hogy nem biztos ,attól függetlenül hogy azonos márka nem biztos hogy 2 fülhallgató veszi a transzmitter jelét (nem tudtam megpróbálni mert addig nem veszek 2 db-ot ha nem felel meg a célnak) .Vezetékes megoldás is érdekel,ha valaki tudna valami megoldást csak jobb lett volna a vezeték nélküli.(egyáltalán tényleg nem tudja 2 fülhallgató venni 2 adó jelét??!)Előre is köszönöm a segítségeteket esetleges ötleteteket.Kisjeges

(#88) Kis Joe válasza kisjeges (#87) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Vezeték nélkül:
Veszel 2 fejhalgatót. Szétosztod értelem szerűen a tv kimenetét 2 jelre. Két azonos típusú fejhallgató esetén nem biztos hogy össze fognak keveredni, de ha igen, akkor is általában manuálisan a fejhallgatón tudják szabályozni külön-külön a hangerőt. Amennyiben 1 jeladóról így tud menni akkor szét sem kell osztanod.

A másik megoldás hogy szétosztod két külömböző típusú vezeték nélküli fejhalgatóra. Nagy valószínűséggel nem fog összekeveredni a jel két külömböző típusnál.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#89) kisjeges


kisjeges
újonc

Köszönöm a gyors segítséget!Kisjeges

(#90) winhate


winhate
őstag

Hali

Van egy akgk540 -m aminek a fejpántja több helyen eltört.
Van valakinek 5lete hogy lehetne javitani?

Koszonom a segitseget.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#91) Ankhym


Ankhym
újonc

Üdv!
Segítségre lenne szükségem. Rendeltem egy sennheiser hd 598 fejhallgatót, ami a mai napon érkezett meg. Viszont van vele egy "kis" probléma. A jobb oldali hangszóró nagyon erősen kotyog magas basszus mellett. Csak a jobb! Kipróbáltam pc-n, androidon, ipad-en, de mindnél ugyan az. Kb 20%-os hangerőnél elkezdődik a kellemetlen effekt. Fogtam, visszacsomagoltam, gondoltam visszaküldöm. Ám de barátnőm hazajött és megkért hogy mutassam meg neki. Kicsomagolás, rádugtam pc-re, majd ugyan az az effekt. Viszont erre ő kicsit komolyabban rákoppintott a jobb felére és lám eltűnt a kellemetlen zaj... azóta is jó. Basszus lehet akár mekkora, tökéletesen jeleníti meg. A kérdésem annyi, milyen probléma lehet ez, mennyire érdemes ezt így megtartanom, ugyanis kegyetlenül tetszik, de ennyi pénzért kissé keserű így a szájíz.

(#92) Kis Joe válasza Ankhym (#91) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Legjobb tanács ez esetben, többet ne vegyél Sennheiser-t.
Pontosan a hasonló minőségi problémák miatt nem ajánlom. Ugyan azt a minőséget valamivel olcsóbban kapod meg AKG-bol.

Valószínűsítem hogy ez mindenképp egy ideiglenes probléma megoldás volt. Viszont a hazai garanciális hozzáállást tekintve erősen kétlem hogy így cserélnék amíg elő nem jön újra a dolog.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#93) mester456 válasza Kis Joe (#92) üzenetére


mester456
újonc

Szia!
3 Honapja vettem 1 hama gaming headset-et es ma csak ugy skype kozbe bekrepalt ( kikapcsolt )
es azota nem indul el.
Szeretnem ha segitel.
Elore is koszi!

(#94) Kis Joe válasza mester456 (#93) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Ez nagyon jó kérdés. Kb. annyira, mint ha azt írtad volna "Van egy autóm, nem indul. Mi baja?"

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#95) pszihopata85


pszihopata85
tag

Szia mester456!

Van egy Pioneer SE-M290-esem. 5 éve használom és imádom.
A szivacsa már kezd foszladozni, de azzal még elvolnék egy pár évig.
A probléma a képen látható repedésből törésbe fordult sérülés, ami lassan az egész széteséséhez vezet.

Ezzel tudsz mit kezdeni?

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#96) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Vsonic VSD3 (non-detachable version) fülhallgatóm vezetékét szeretném lecserélni. Van egy vezetékem Mee M6 Pro-hoz, amit nem használok. Azt szeretném rátenni. Lehet a Vsonic VSD3 házába csatlakozót tenni, hogy összedugjam a Mee vezetékével?
M6 Pro cserélhető vezetékes és kettő vezetéket adtak hozzá így maradt egy amit nem használok.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#97) Sopi


Sopi
senior tag

Sziasztok!

Van egy ILYEN Brainwavz R1-em, amit futáshoz szoktam leginkább használni. Nagyon szeretem a fül fölötti elvezetést és Comply Foam-al zseniális.
Viszont nem rég kontaktos lett az egyik oldal, avagy a kábel bizonyos állásaiban nem szól rendesen az egyik oldal. Gondolom valami szakadás lehet... nem cserélhető kábeles... :(.
Van rá esély, hogy valaki értelmes áron tud ilyet javítani nekem vagy jobban járok egy új, hasonló típus vásárlásával?

Üdv,
Sopi

(#98) Kis Joe válasza Sopi (#97) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Szia!

A hasonló típusoknál alapvetően az egyik legnagyobb kérdés, bontható/szerelhető e maradandó sérülés nélkül a fej. Általában a válasz nem vagy nagyon nehezen. Anno AKG-k javításakor nem kevés ment a kukába ilyen miatt mire ráállt a kezem a technikájára. Itt pedig csak 1db ilyened van.
Én ezt gazdasági totálkárosnak minősíteném, kívéve ha sok alkatrészed van hozzá.

[ Szerkesztve ]

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#99) Sopi válasza Kis Joe (#98) üzenetére


Sopi
senior tag

Jól van, akkor gt. Köszi a megerősítést! :)

(#100) icsigo123


icsigo123
csendes tag

Tisztelt tagok! Elromlott a "SoundMagic E10" fulhallgatom! Csatlakozoja oke !
Ez mar a masodik vasarlasom es mindegyiknek az a baja hogy az egyik resze nem megy! Gondolt egyet a fulhallgatom (bal resze) es megadta magat! Mas fuleseknel is van ez a tipikus hiba! Hogyan tudnam hazilag megjavitani? Milyen eszkozok szuksegesek hozza illetve milyen kiegeszitot kell vennem vagy csak megkell ? Reszletes utmutatast kernek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.