Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Sziasztok!
Az utóbbi időben elég sokat foglalkoztam fej- és fülhallgatók javításával. Szeretném ezt a tapasztalatomat más javára is fordítani. Úgyhogy bármi problémád van ezzel kapcsolatban akkor nyugodtan írj!
KJ

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#2) toM517 válasza Kis Joe (#1) üzenetére


toM517
aktív tag

Szia :)

Segitsegedet kernem egy fulhallgato megjavitasahoz...ujra kene kabeleznem, csak fogalmam sincs hogyan fogjak hozza...
Hogy tavolitom el, de foleg hogy kotom be az uj kabelt ugy, mint ahog a jelenlegi is van? Tehat nem szeretnek szigszalagozni meg zsugorcsovezni :) Gyari javitast szeretnek elvegezni.

Koszi elore is! :D

(#3) Kis Joe válasza toM517 (#2) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Szia!

Mindegyik fülhallgatót másképp lehet bontani.
Kezdetnek azt kell csínálnod hogy a fej részét szét kell bontanod.
Utána le kell forrasztani a hangszórót és a kábelről a csomót szét kell bontani.

Így röviden ennyi, de a gyakorlatban nem ilyen egyszerű

Nem mindegyik kábel kompatibilis mindegyik fülhallgatóval például!

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#4) Bici válasza Kis Joe (#3) üzenetére


Bici
félisten

Heló!

Arra van ötleted, hogy a szétszdhetetlen füleseket mivel/hogyan lehet szétszedni? :D
Van egy pár minőségi alu házas fülesem, amin elég rossz minőségű a kábel, és jobbra cserélném.
A forrasztásos része nem probléma, a neheze az, hogy nem merem szétszedni, mert félek, hogy van a külső részben, vagy magában a hangszóróban teszek kárt...
Jártam már úgy, hogy a szétszedéskor, ahol szétnílt a füles, az egyik rész magával vitte a membránt, miközben a mágnes maradt a másik félben...

Alternatív megoldás az, hogy a kábel elágazásnál toldom meg, de nincs ötletem arra, hogy az az elágazás utána is gyárinak nézzen ki.
Gondolom, vagy valami mini műanyag tokra lenne szükségem, vagy valami esztétikus zsugorcsőre, de utóbbiról nem tudom elképzelni, hogy mechanikailag is strapabíró legyen...

Bármi ötlet jól jön!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) p_adam válasza Bici (#4) üzenetére


p_adam
addikt

Leginkább egy csavarhúzóval lehet szétfeszíteni, ha nincs sehol rögzítőcsavar miután levetted a fülpárnát (mivel ennek kell először lejönnie) akkor ez következik, néha esetleg össze lehetnek ragasztva dolgok amitől nehéznek tűnhet de fokozatos próbálkozással előbb-utübb menni fog. Az összerakás meg már sokkal egyszerűbb :)

(#6) Bici válasza p_adam (#5) üzenetére


Bici
félisten

ŐŐ, lehet, hogy nem voltam egyértelmű. :B
Egy agybadugós fülesről van szó. Csavar sehol, csak össze van pattintva vagy ragasztva a két fele.semmi rés nincs ahol szét tudnám pattintani. Ha megfogom fogóval, akkor megsértem a felületét.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) Kis Joe válasza Bici (#6) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

De egyértelmű voltál. Legalábbis számomra :D
Ha tudsz mondani egy pontos típust akkor könnyebben tudok segíteni :))

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#8) Lmh


Lmh
őstag

Hali mindenkinek!
Annyi lenne a problémám, hogy elkezdett basszusoknál sercegni a roccat kave-m bal fülese.
Sajnos a gari 2 hónapja lejárt.
Mi lehet a gond? ( gondolom simán beszart :S ) Lehet ilyet javíttatni? Ha igen, hol és kb mennyiért?

Előre is köszönöm!

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#9) Kis Joe válasza Lmh (#8) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

A hangszóró használódott el, vagy szét lett üvöltetve. Hangszórócserével tudod orvosolni, ami egy kisebb műtét.

Szerk.: Viszont ha veszel bele minőségibb hangszórót akkor jobban fog szólni :))

[ Szerkesztve ]

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#10) Lmh válasza Kis Joe (#9) üzenetére


Lmh
őstag

Hali! Köszi a választ!

Azt kifelejtettem, hogy csak bizonyos basszus hangnál csinálja. Előre elnézést kérek a buta kérdésekért, de ha tegyük fel egyáltalán szét tudom normálisan szedni, és még vkivel be is tudom szereltetni egy ilyen Roccat Kave-ba csak úgy vehetek egy hangszorot? Ezek az 5.1-es fülesek nem több pici hangszóróból állnak?
Továbbá, ha tegyük fel veszek bele minőségibb hangszórót és be is szerelem, nem lesz teljesen más a hangzása, mint a másik fülemben ( ez nem lenne talán még zavaróbb mint ez a kis basszussercegés) ?
Egyébként a szétüvöltetés jó diagnózis lehet, sokszor használtam totál full hangerőn:P

Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#11) Kis Joe válasza Lmh (#10) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Mindkét oldalban cserélni kell az adott hangszórót ha nem gyárit találsz. Én AKG hangszórókkal tudok szolgálni ha kellene, vittek már 5.1 fülesbe is. A hangszóró méret a lényeg amúgy.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#12) darky4e


darky4e
tag

Nekem lenne egy BOSE fülhalgatóm és annak szeretném a kábelét kicserélni, vszinű az a gond. Honnan tudom,hogy melyik kábellel kompatibilis és honnan tudok kábeleket beszerezni? elektro boltokban árúlnak kellemes vastagságú kábelt?

Live long and prosper

(#13) attyla999


attyla999
csendes tag

Van egy dobhártyás füllgatom.
Képek:
http://kepfeltoltes.hu/120828/HPIM3682_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120828/HPIM3685_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Szeretném tőletek megkérdezni, hogyan kell ezt szétszedni?

[ Szerkesztve ]

(#14) royalka


royalka
őstag

Hali. Nekem egy sennheiser cx400at kellene újra kábelezni de nem találok semmi infot hogy hogyan lehet ezek az agybadugós füleseket szétszedni.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#15) royalka válasza attyla999 (#13) üzenetére


royalka
őstag

Szem ugyan így :
link

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#16) dozzer


dozzer
tag

Haly!
Van egy fasza fülesem de a kábelét ki kell cserélnem mert megtört. Kérdésem az lenne milyen tipusú ill. hol tudnék venni iylen jobb minőségű kűbalt?(linket is kérnék) Kicseréléssel nincsen gond! Azzal van csak a baj hogy nem tudom hol keressem a kábelt!

Ha már szép nem vagy... legalább hülye ne legyél!

(#17) M.T. válasza dozzer (#16) üzenetére


M.T.
senior tag

Szia ha találtál boltot dobj privit légyszi mert egy cipőben evezünk :)

(#18) M.T. válasza M.T. (#17) üzenetére


M.T.
senior tag

Na megoldottam a dolgot szétszedtem a fülest és levágtam rövidebbre a kábelt visszaforrasztottam nem volt könnyű a vékonyka kábelek miatt most már okés a dolog remélem így is marad :))

(#19) progdavid


progdavid
csendes tag

Sziasztok,
Nemrég én is indítottam egy SzervizBlogot a témában, lehet bogarászni:
Headset javítás, fejhallgató és fülhallgató javítás
Üdv.: Dávid

[ Szerkesztve ]

Fejhallgató Szerviz - Fejhallgató javítás, fülhallgató javítás https://fejhallgatoszerviz.hu/

(#20) Gabe944


Gabe944
csendes tag

Hello nekem samsung gyari agybadugos fulesem szakadt el a jack dugonal kozvetlen. H alljak neki a megjavitasanak ?

(#21) progdavid válasza Gabe944 (#20) üzenetére


progdavid
csendes tag

Szia!
Ha érdekel a téma, olvass bele a Szerviz Blogomba. :K
A fülhallgatók javítása nem bonyolult, csak pepecs munka, jó kézügyesség és némi felszerelés szükséges hozzá.

[ Szerkesztve ]

Fejhallgató Szerviz - Fejhallgató javítás, fülhallgató javítás https://fejhallgatoszerviz.hu/

(#22) moonguru válasza progdavid (#21) üzenetére


moonguru
őstag

Küldtem üzenetet a blogodba, köszönöm!

Monitor Guru!

(#23) progdavid válasza moonguru (#22) üzenetére


progdavid
csendes tag

Szia,
Válaszoltam is rá.
Lehet, hogy tudok segíteni, de inkább elektronikai hibák javításával foglalkozom.

Fejhallgató Szerviz - Fejhallgató javítás, fülhallgató javítás https://fejhallgatoszerviz.hu/

(#24) Milanxx16


Milanxx16
csendes tag

Van egy normális fülhallgatom ami a hangszoroba el szakadt a drót és hogyan tudnam szetszedni?

(#25) progdavid válasza Milanxx16 (#24) üzenetére


progdavid
csendes tag

Szia,
Gondolom a hangszórótartó doboz össze van csavarozva, de ez típustól függ.
Általában le kell húzni a fülvédő burkolatot először, és utána már látod a csavarokat. De az is lehet, hogy a tiéd szétpattintós.
A Szerviz Blogomban találsz pár példát.

Fejhallgató Szerviz - Fejhallgató javítás, fülhallgató javítás https://fejhallgatoszerviz.hu/

(#26) Hofi004


Hofi004
csendes tag

Sziasztok!

Egy Audio Technika ATH-SJ5 fülesen szeretnék fülpárnát cserélni de nem egyenlőre nem találta hozzá megfelelőt.
Tud esetleg valaki segíteni nekem ebben dologban?

Köszi, Hofi004

(#27) Kis Joe válasza Hofi004 (#26) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Kb. 1500-2000 Ft-ért van ebay-en: [link]

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#28) Hofi004 válasza Kis Joe (#27) üzenetére


Hofi004
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Esetleg abban tudnál még segíteni, hogy hol nézelődjek ha ki szeretném cserélni a fülesem hangszóróját valami komolyabbra?
Köszi!

(#29) Hofi004 válasza Kis Joe (#27) üzenetére


Hofi004
csendes tag

Láttam, hogy AKG hangszórókat tudsz esetleg szerezni. Esetleg jó lehet ebbe is?

(#30) Kis Joe válasza Hofi004 (#29) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Az elég régi hirdetés és lejárt mivel aktuálisan nem foglalkozok vele.
A probléma ezekkel a hangszórókkal hogy úgy vannak beragasztva a házba és elég nehéz kiszedni sérülés nélkül.

Szerk.: A legegyszerűbb ha veszel egy másik törött fülest, amugy nem sokan árulják.

[ Szerkesztve ]

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#31) BedoSebi098


BedoSebi098
újonc

Hello!

Nekem van egy Ministry of Sound fejhallgatóm és a vezeték végén lévő jack dugó vége kiesett és csak ezzel a kütyüvel szól akkor is csak a jobb.
(Képek lent!)
Sűrgős segítség kéne!!

Előre is köszi! :DD :)

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#32) BedoSebi098


BedoSebi098
újonc

Bocsi itt vannak a képek!!

(#33) Kis Joe válasza BedoSebi098 (#32) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Le kell mindenképpen cserélni hozzá a csatlakozót mivel a 2 oldalhoz 3 ér szükséges (2x pozitív, 1x negatív) és így nincs meg az egyik pozitívod.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#34) BedoSebi098 válasza Kis Joe (#33) üzenetére


BedoSebi098
újonc

És azt hol tudom megcsináltatni?

(#36) Kis Joe válasza BedoSebi098 (#34) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Bármelyik elektronikai boltban megcsiálják neked ahol szervizeléssel is foglalkoznak

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#37) rookieinc


rookieinc
újonc

Üdv!

Ha még él a topic, a segítséged szeretném kérni. Tegnap sikerült felbosszantania ennek a remekműnek, ami előtt ülök épp most, és sajnos ezt a fejhallgatóm is bánhatta. A földre dobása után észre vettem, hogy a jobb oldali részéről kiesett egy vezeték. Gondolom, ha visszatuszkolom a helyére, az nem elegendő, van lehetőségem arra, hogy szétszereljem azt az oldalt, és valahogy visszategyem a helyére a vezetéket? Ha igen, hogy csináljam?

Ehhez hasonló fejhallgatóm van, csak a mikrofon nincs ilyen nagy dudorhoz hozzákötve: http://shop.lunir.hu/Images/Products/634636279132027838.jpg

Majdnem elfelejtettem, nem a mikrofonos résznél jött ki a vezeték!

Köszönöm, előre is!

(#38) Kis Joe válasza rookieinc (#37) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Mit értesz az alatt hogy kiesett? Teljesen elvált a vezeték a fejhallgatótol?

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#39) bandy13


bandy13
aktív tag

Hali Tudnátok segíteni ebben ? [link]
Előre is köszönök minden segítséget !!

Üdv! András

(#40) Tecnamo


Tecnamo
csendes tag

Üdv, távollétemben a kedves szobatársak hazavágták a Sennheiser HD 202-es fejhallgatómat. Mind a 2 hangszóró néma, ha a kábelt "megpödröm" a hangszóró alatt akkor működik, de tartani kell.

Kérdésem az lenne, hogy ha levágom a hangszóró és az összeszorító (dupla kábel vége) közti szakaszt, és a maradék kábeleket megbontva odaforrasztom a hangszórókra akkor fog-e működni?

A választ előre is köszönöm!

(#41) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Sziasztok!
Van egy USB-s 5.1es fülesem,csak sajnos elszállt belőle a basszus.Mennyi lehet a javítása? mert igazából szól az a hangszóró a fülesben meg csak recseg..

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#42) Kis Joe válasza gerenda110 (#41) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Ha nem a kábelben egy ér szált el akkor az csak a hangszóró cseréjével orvosolható. A kérdés az alkatrész beszerzése mert hangszóró kibontása más fejhallgatóbol elég nehéz ügy plusz akkor másképp fog szólni az eggyik fele

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#43) gerenda110 válasza Kis Joe (#42) üzenetére


gerenda110
aktív tag

ohh értem. esetleg honnan tudom meg nézni hogy a hangszórója beszerezhető e?

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#44) Kis Joe válasza gerenda110 (#43) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Gyári szinte kizárt, még a komolyabbak is nehezen szerezhetőek hibások szétbontásával

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#45) cebulba


cebulba
csendes tag

Sziasztok!

Van egy spirál kábeles fejhalgatóm és az a problémám,hogy bele kellett toldanom a vezetékébe,de ez a toldott rész mindig eltörik a hidegben,tudtok valami szilikonos kábelt ami nem keményedik ki a minuszokan?
Vagy komplett nagy jackes puha spirál kábelt,kb 1m es kéne.
Köszi!

(#46) Kis Joe válasza cebulba (#45) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Normális spirál kábelem még nem volt. Igazábol nem is értem miért lehetne az jó fejhalgatónál. Ha megnyújtod kellő hosszúságúra akkor mindig vissza húzza a fejhalgatót.
A bele toldás pedig brutálisan rontja a hang minőséget és ez az amit sose csinálunk. Csak komplett kábel csere vagy csak csatlakozó csere ha kábelről van szó.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#47) cebulba válasza Kis Joe (#46) üzenetére


cebulba
csendes tag

Én fémkeresőhöz használom és ott mindegy hogy milyen a minőség,az a lényeg hogy csipogjon :)

Viszont talááltam itthon toldásnak szerelt kis jackes vezetéket,ami zománcozott vezetékű,de azt megoldottam forrasztásnál , fiszont a füles belsejében le jött két ér és most azért nem szól.Ha raknék fel képet a füles belsejéről akkor meg lehetne állapítani hogy hová megy az a két ér ami lejött?Ez egy régi faist austria márkájú füles,állítható hangerővel és stereo/mono kapcsolóval.

(#48) Kis Joe válasza cebulba (#47) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

A legegyszerűbb az lenne neked szerintem hogy vennél egy jack hosszabbító kábelt, lecsípnéd az egyik végét és ráforrasztanád a ketté osztás előtt ha ennyire lényegtelen.

Nem értem milyen 2 ér jön le. Oldalanként 2 ér ami a kettésztás előtt csak 3 mivel a "negatív" az közösböl lesz szétosztva.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#49) cebulba válasza Kis Joe (#48) üzenetére


cebulba
csendes tag

Jó lett sikerült megcsinálni,Bár a piros helyét nem találtam meg :-) de szól mindkettő az a lényeg.Azért köszi!
Amúgy olyan jack dugós vezeték nélküli fülest tudsz ami elemes és nem késik a jel?

(#50) Kis Joe válasza cebulba (#49) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

A vezeték nélküli fejhallgatók jelentős része olyan hogy bluetooth-os vagy kell külön hálózati áramforrás a jeladónak. Biztos létezik hordozható verzió is de nem tudnék most így mondani neked.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.