Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Sziasztok!
van egy asus a7a266 alaplapom amit olcson de gari nelkul vettem :( (igen hibaztam). az elso inditas utan csak az alapszineken futott a gep.. es kartya felismerese utan... nem mukodik (tnt2 m64 32 mb videokartya) azt hittem valami inkompatibilitas telepitettem 3 fele windozt (98mexp) mindegyiken videokartya felismerese utan nem mukodott.. beraktam baratom gepebe video kartyamat normalisan jol mukodott, bereaktam az o geforce 2jet sajatomba es felismeres utan nem indult a gep ( windoz betoltes utan elment a kep) (sok drivert probaltam telepiteni, es bios-ban minden ok)
most biztos vagyok hogy rossz az alaplap.

van olyan hely ahol javitanak ilyen hibat? tudtok segiteni? van-e otleteitek es tapasztalaitok?

prohardver vendég

(#2) karib válasza guest (#1) üzenetére


karib
addikt

Dobj egy emailt és ajánlok valakit...

Department of Redundancy Department

(#3) guest


guest
veterán

ja es 256mb sdr sdram van

prohardver vendég

(#4) GeorgeTerror válasza guest (#1) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Először is fogod a lombfűrészt...
Egyébként együttérzek veled, remélem találsz megoldást a bajodra, még ha olcsón vetted is. Egyébként az ijen probléma megoldása közkincs.
Karib (remélem jól emléxem, hogy Te válacoltál) írd meg ide. Kivéve ha valami miatt pl reglám v vmi hasonló miatt nem lehet

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#5) danteshell


danteshell
aktív tag

Problémám ugyanez. Szabványos tnt2 driverrel/beépített WinME/ megy, amint felrakom akármelyik nvidia drivert, abban a pillanatban nem látok semmit a monitoron, csak csíkokat meg szét van esve az egész. Már ott tartok, hogy kidobom a fenébe innen a 3.-ról és veszek egy újat potom pénzért.

7447 óta folyamatosan...

(#6) danteshell


danteshell
aktív tag

Ja, a konfig: bit BH6+PII 400+128 SD+8,4 vinyó

7447 óta folyamatosan...

(#7) McJames válasza danteshell (#6) üzenetére


McJames
senior tag

WinMe? Ha lehet - tekintve a konfigot -, ki kellene próbálni egy eggyel korábbi op.rendszert.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#8) Jancsi


Jancsi
aktív tag

danteshell!
Nem lehet hogy az a baj hogy a driver tul nagy képfrissítést akar beállítani (engem is szivatott jóidejig a Vantam)
Miélött feltennéd a driver-t előtte állítsd át a monitor-t egy mezei VGA-nak (640*480 képpont 60Hz)
valószínüleg menni fog.

(#9) danteshell


danteshell
aktív tag

És nem és nem és nem! Akárhogy beállítom, akárhogy telepítem, amint nvidia driver kerül a gépre, vége a kártyának. Standard WinME-s driverrel megy rendesen, csak az meg egy fos. Eddig ment 23.11-essel rendesen. Nem tudom mit csináljak. Fontos lenne kitalálnom gyorsan, mert munkahelyi gép, és nem állhat már sokáig.

7447 óta folyamatosan...

(#10) Lulu


Lulu
csendes tag

Keress másik drivert! Ugyan az én esetem nem nvidia, de teljesen hasonló volt!
Nálam régebben, de már a Radeon LE idején volt olyan eset, hogy a driver, a telepítés utáni úraindítás során olyan monitorbeállítást indított, amit nem tudott a moncsim kezelni!
A csíkos képernyőn vakon :) tologatva az egeret emlékezetből kattintgatva, egyszer csak a kezelhető beállításokhoz jutottam!
Így használtam a beállítást egészen az első újratelepítésig, akkor már nem volt se vicces, se izgalmas, ezért kerestem egy jobb drivert!
Természetesen a védett módban elindított windows alapbeállítású VGA-ja is lehetővé teszi az új driver installálását és ezzel együtt a jó beállítás használatát, de akkor én még nem tudtam, hogy az a driver amit használtam rossz volt!
Ma már csak röhögök - na nem Rajtad, hanem a problémámon! Sok sikert!

(#11) guest válasza guest (#1) üzenetére


guest
veterán

:se

prohardver vendég

(#12) morzsa


morzsa
aktív tag

Tud valaki alaplap javító műhelyt?
Vagy legalább olyat aki elfogulatlan véleményt tudna alkotni róla, hogy végleg meghalt-e? (K7S5A)
Köszi

https://linktr.ee/wbteam21

(#13) guest


guest
veterán

Szamitogepes szervizek tudnak ''javitani'' vagy csak softwareket es drivereket telepitenek?

prohardver vendég

(#14) karib


karib
addikt

Akinek hw javítás kell, dobjon nekem egy mailt. Tudok ajánlani egy srácot, de mivel ő nem ''hirdeti'' magát a fórumban (szerntem nem is jár errefele), én sem dobom fel az adatait.

Alaplap cinkes dolog, most van nála 2 BX-es és egy KA7 lapom, de gyógyulgatnak (lassú folyamat).

Szóval: jól felszerelt szervizben sokmindent meg tudnak csinálni, nem csak nézegetik a cuccot (diagnosztikai kártya, stb.). Más kérdés aztán, hogy mit érdemes javítani - amit egy egyedi vagy 200e-s lapnál érdemes megcsinálni, azt egy 40e-s cuccon nem feltétlen.

Department of Redundancy Department

(#15) guest


guest
veterán

karib: irtam neked.... de nem kaptam a valaszt ez a fentri email cim jo? (karib@rio.hu)

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.