Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Ha már beszélünk a RAM-okról... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) BobMaster


BobMaster
senior tag

Elsősorban rád számítok Karib!

Infineonról sok szépet és jót mondtál. PQI-ről, Kingstonról mi a véleményed?

A 133 MHz-es CAS2-es memória beszerzésével meg csak az a gond, hogy a nagykerek sem tudják, hogy milyen. Mondhatom nekik, hogy "aggyá caskettőt", de a bácsi, aki felveszi a telefont, annak ez csak egy tétel az adatbázisban - és erre nem térnek ki. Sajnos.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#2) Barton válasza BobMaster (#1) üzenetére


Barton
senior tag

Compaqokhoz használható cuccokat is gyártanak.
Azok jók !
De kb. 5 évvel ezelőtt amikor kb 1000 db-ból
50 sz*r volt !!!

Mostanában nagyívben elkerülőm a Kingstont !

Inkább Samsungozok abból nem lehet baj ...

(#3) Parci válasza BobMaster (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

PQI szerintem nem az igazi. Kingston jó, csak nem húzható, többnyire. Amit viszont ráírnak, azt tudja. KVR = Kingston Value RAM. Ez sem rossz, de nem az igazi :). KGM = Kingston Generic Memory. Na ez az, amit válogatnak, lifetime gar, stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) BobMaster válasza Parci (#3) üzenetére


BobMaster
senior tag

PQI-t azért dobtam fel, mert 3 év garit ad mellé a nagyker, és igyekszem olyan konfigokat kidobálni, amivel egy kicsit erősíthetem a bizalmat.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5) guest


guest
veterán

Minap dontottem, memoriat veszek. Felhivtam kedvenc boltomat, a Multimedia Tower-t (Debrecen), mondom CAS 2 memoria kellene (egyeb parametereket mellekelek), mondjak nem tudjak, hogy milyet adnak el. Mondom nekik, az ciki, mert lassulok tole, nincs valasz. Mondom nekik naivan, hogy ha megveszem, es kiderul, CAS 3, visszacserelik-e; azt mondtak, nem. Meg naivabban mondom nekik, viszek progit, ami teszteli a memoriat, azt mondjak, arra nincs kapacitasuk. Az alapjan, amit latok, ez persze nem igaz, csak eppen sz**nak a vasarlora.

A meg nagyobb baj az, hogy mas helyeken sem jartam tobb eredmennyel.

Azota is 64MB RAM-om van.

prohardver vendég

(#7) guest


guest
veterán

A minap RAM-ot szerettem volna venni gépembe. Felhívom kedvenc boltomat, a debreceni Multimedia Tower-t, és mondom, mi kellene, de ha lehet, CAS 2 legyen, mert különben lassulok.

Válaszukban kiemelték, fogalmuk sincsen mit adnak el. Naiv kérdésemre, hogy ha beletrafálok egy CAS 3-ba, becserélik-e azt gyorsabbra, megnyugtattak, hogy nem. Még naivabb kérdésemre, hogy esetleg helyben tesztelnék-e a modult egy általam vagy saját maguk által biztosított programmal, azt a választ kaptam, nincs kapacitás. Ami szemlátomást nem igaz, egyeszerűen sz**nak a vásárló fejére.

Debreceni Wintech sokkal korrektebbül közölte, hogy CAS 2 nincs, nem is lesz. Készüljek fel, hogy nemcsak lassulok majd, hanem fagyok is, ha a régi és az ő általuk egyébként jutányos áron kínált új modult mixelem.

Ma is 64 MB RAM-om van.

prohardver vendég

(#8) karib


karib
addikt

Bizony így van, nem egyszerű a dolog.

Legtöbb nagyker is akár zöldséget is árulhatna, annyira értenek hozzá, a lényeg: darab-darab, meg a zseton. Tisztelet a kivételeknek, de őket inkább disztributornak hívom (pl. a cuccnak van termékmenedzsere, aki ismeri, ért hozzá...)

Nem is szabad reménykedni, hogy tudnak valamit a RAM-ról, mert legtöbbször ők is már a sokadik tudatlansági szinten vannak (ők is olyan helyről veszik, ahol fogggalmuk nincs, mit adnak el...).

Nekünk legjobban az Infi jött be, de Winbonddal is kellemesen csalódtunk. Többiről nincs sok infóm sajnos.

DDR-ben Samsung jött be, noname-ek egyelőre nem.

Szeretnénk elmélyülni egy kicsit a RAM témában, csak ez egy nagyon nagy lélegzetvételű dolog.

Ha esetleg van tipp, hogy mi alapján érdemes a RAM-okat tesztelni (max MHz, különböző beállítások mellett, milyen környezetben, progival, stb.), lehet bedobni őket, és megpróbálunk valahogy rámozdulni... Nagyon nagy szükség lenne egy ilyen infótárra, de a kapacitásaink így is fullon futnak :( ráadásul annyi az izgalas new hardware, hogy konstans projektet bevállalni nehéz.

Department of Redundancy Department

(#9) Adi válasza Parci (#3) üzenetére


Adi
senior tag

Ki kell, hogy ábrándítsalak. :)

ldm start-reconf primary

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Ha már beszélünk a RAM-okról... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.