Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Berakom a Cd-t az LG CD olvasóba, néhány másodpercig lefagy minden (egér kurzor nem mozgatható), a Cd nem pörög fel, majd újra indul a rendszer. Indulás után az alábbi a hibaüzenet (kb.): A gép végzetes hiba után indult újra. Kívánja e értesíteni az ms-t?
Újraindulás után a meghajtóval tökéletesen olvasható a CD..
Rendszer:XP SP1 minden javítással, Abit VL6 új biossal, LG CRD 8521B olvasó, noname CD RW 8x4x32.

Ötlet? THX

egyéb állatfajták

(#2) slug válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


slug
senior tag

Amikor berakod, akkor egyből kattintasz a meghajtó betűjére, és olvastatni akarod vele a cd-t? Mert ha igen, nekem is van ilyen hibám, először várj egy kicsit, hogy pörgesse fel, kb 10-15 másodperc, majd csak utánna olvastasd vele.

(#3) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Nem, azonnal lefagy ahogy elkezdené pörgetni a lemezt. Milyen konfigod van? Próbáltál már rá valamilyen más megoldást? Lehet, hogy ennek a vacaknak (szervizelni van itt) a tápja gyenge? Még nem néztem, hány vattos, de elképzelhető?

egyéb állatfajták

(#4) gitarmagus


gitarmagus
csendes tag

Nézd meg a tápot!
Nekem utoljára akkor volt ilyen problémám mielött megvettem a 350-es
Enermaxot.
Esetleg nincs a gépben egy Terratec hang kari?
Az szokott még ilyesmit csinálni.

L.A.

(#5) Xpod válasza gitarmagus (#4) üzenetére


Xpod
addikt

Ez a tápos dolog volt nálam is.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#6) PPeter


PPeter
addikt

Kamikaze Boci, elsőnek átraknám egy másik gépbe a kérdéses meghajtót, hogy ott is csinálja-e. Így egy mozdulattal kiszűrhető, hogy a meghajtó meghibásodása okozza-e a problémát, vagy sem. Ha másik gépben nem rakoncátlankodik, akkor egy másik tápot próbálnék ki a beteg gépben, majd egy másik CD meghajtót is, ugyanazon a kábelen, ugyanolyan beállítással, ahogy a kérdéses drive is volt. Közben lehet próbálkozni kábelcserével, lehúzni mellőle a másik drive-ot, a lényeg, hogy mindig csak egy dolgon változtass és úgy lépj előre.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Bumme:::))) Welkám on dö Prohardver::::))))))))))

egyéb állatfajták

(#8) kamikaze boci válasza kamikaze boci (#7) üzenetére


kamikaze boci
őstag

tu

egyéb állatfajták

(#9) PPeter válasza kamikaze boci (#7) üzenetére


PPeter
addikt

Köszönöm Kedves Boci :DD.

Haladsz a problémával? Ha nem megy, ne búsulj, majd felhozod a gépet és nálam gyullad ki megint ;].

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#10) Spacc válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Spacc
csendes tag

nálam meg akkor reboot, ha berakok a pio 105-ös iróba egy üres lemezt. tálca be, 1..2..3... halk pattanás, és indul ujra a masinka. utána minden rendben, .... ki érti ezt?

Ha elpusztul a tulok, szarvából lessz a tülök....; De ha én elpüsztülök, belőlem nem lessz tulok....

(#11) CsendPenge válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Eseménynaplóban mi a helyzet a problémával kapcsolatban?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#12) kamikaze boci válasza CsendPenge (#11) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Sajna ez már talán sohasem fog kiderülni, ma visszavittem a gazdinak a gépet (csak generálon volt nálam). A registryben 0-ra állítottam az autorunt, talán ez segít (egyik barátom szerint ez olyan M****os megoldás :DDD). Leellenőrizni nem tudtam, mert kifutottam az időből (egy-két beolvasásnál működött a dolog, de a beavatkozást megelőzően se mindig indult újra). Köszönöm a segítséget! Most az a kérdés, mi a leghatgékonyabb csuklás ellen...

egyéb állatfajták

(#13) Som@


Som@
őstag

Én még az automatikus újraindítást is kikapcsoltam volna a helyedben. Így ha elő is jön a hiba, nem indulna látványosan újra a rendszer... ;]

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#14) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

A félmunka miatt fogok csuklani :DDD

egyéb állatfajták

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.