Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ha csak fagyogatna..... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Loop


Loop
csendes tag

Hali,

szóval van egy Soltek KV77 -es alaplapom egy AMD Athlon650-es procival. (Tudom, ma már ez gagyi, cserélem is, de érdekel.)
Mikor elszállt az elöző ABIT-BXI(Cel300A)-val vettem olcson ezt. Kezdetbe faszányosan ment is, mikor jött a nyár, elkezdett fagyogatni. No problémó, gondoltam, biztos a hűtés. Átneztem minden coolert(bár előtte sem ment a proci hőmérségletet 55-nél magasabbra). Kicsit stabilizálódótt a gép, azaz már nem fagyott 20 percenként, de elkezdett más dolgokat.
Az új CD-ket szinte mindig CRC-sen olvassa, azaz nem tudtam telepíteni semmit, mert mindig Possible Casued by Transfer Error van. Neha elkapja(20-ból 1), de nagy többségében nem. Ez nem CD-ROM hiba! (milőtt beleköt valaki), van egy iró, meg egy olvasó is. Már azokat a CD-ket sem esz, amiket azelőtt simán evett!

Szétszedtem, lehúztam mindent, tesztegettem részegységeket, de semmi.

Való igaz ez a config már a múlté, de igazán érdekelne, volt e valakinek hasonló tapasztalata.

Loop

Loop Start

(#4) Szeni válasza Loop (#1) üzenetére


Szeni
aktív tag

Volt hasonló tapasztalatom, külön-külön minden jó volt, együtt mégsem működött. A megoldás: kábel hiba volt. Ha ez nálad nem is kábel gond, de szvsz adatkezelési/továbbítási gond, amit egyébként okozhat az alaplap is.

(#5) Den válasza Loop (#1) üzenetére


Den
veterán

Memóriákat kéne első körben letesztelni, és az ide kábeleket kicserélni.

www.simson4t.hu

(#6) Egon válasza Loop (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Tipikus proci-hibázásnak tűnik (esetleg ram). A helyedben próbálnék memtest86-ot, majd Prime95-öt futtatni, és még egyszer ránéznék a procihűtésre...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) Loop


Loop
csendes tag

Természetesen cseréltem kábeleket is. Mindenféle kombinációt kiprobaltám, mit mivel dugtam egy kábelra stb..

Szerintem alaplap. Ha hazamegyek szétrúgom az egésszet!

Láttatok már olyat Win2K install will take 380 minutes?
És tényleg!

Loop Start

(#8) Loop


Loop
csendes tag

Csak azt nem értem, miért kezdet ezeket 5 hónappal később produkálni?

Loop Start

(#9) Sidaries válasza Loop (#8) üzenetére


Sidaries
őstag

Esetleg vedd vissza a cd-t dma-ról pio-ra. Nekem egyszer bejött. Vagy rakjad újra a wint.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#10) Loop


Loop
csendes tag

Megoldottam a dolgot.

Vettem egy Abit BD7II-t, meg egy 1.8-as intelt és egy tápot. A gépen abortuszt hajtottam végre, majd bele az újat. Alapból felnyomtam 2.4-re, oszt hajrá.
Megszünt minden problémám (kivéve hogy az asszony most duzzog).

Ez volt a második AMD-m, meg VIA chipset, de mindig csak a problémám volt vele.
Maradok az Intelnél forever.

Azé kösz mindenkinek.

Loop Start

(#11) amdk7 válasza Loop (#10) üzenetére


amdk7
aktív tag

INTEL => Plug&Play :))

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#12) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

''INTEL => Plug&Play''

Én maradok ennél. :)
Ha egy AMD beizzítok akkor izzadhatok én is. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#13) jojojo válasza Agyzuzo (#12) üzenetére


jojojo
senior tag

:((( :(((

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#14) twollah válasza Loop (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

Azert mert te 2x is kifogtad a rosszat, az nem jelenti azt, hogy minden VIA chipset + AMD proci rossz lenne.

(#15) Egon válasza twollah (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez is igaz. De a kockázat is nagyobb, hogy ''kifogd'', szvsz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ha csak fagyogatna..... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.