Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- koxx: Bloons TD5 - Tower Defense játék
- Met: Metallica: M72 World Tour
- Pajac: Kínai
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
-
206900 - 206801
207449 - 207401 207400 - 207301 207300 - 207201 207200 - 207101 207100 - 207001 207000 - 206901 206900 - 206801 206800 - 206701 206700 - 206601 206600 - 206501 206500 - 206401 206400 - 206301 206300 - 206201 206200 - 206101 206100 - 206001 206000 - 205901 205900 - 205801 205800 - 205701 205700 - 205601 205600 - 205501 205500 - 205401 205400 - 205301 205300 - 205201 205200 - 205101 205100 - 205001 205000 - 204901 204900 - 204801 204800 - 204701 204700 - 204601 204600 - 204501 204500 - 204401 204400 - 204301 204300 - 204201 204200 - 204101 204100 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2016-08-09 20:41 Téma összefoglaló
- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)
Új hozzászólás Aktív témák
-
benfolds
őstag
Videók nagyja (ha nem mind) megjátszott
Persze attól koma erős
Amiket én átpörgettem, azok tuti nem megjátszottak, vagy zseniális színészekkel dolgozik.
-
K1LLMy53Lf
őstag
ha tobb az jobb. (ugy ertettem, hogy min 10.)(en forditva szoktam, elobb kondi es utana kocogok. esetleg probald ugy, ha problemas (leesik a ch-d) de en a ketto kozott (mivel altalaban reggeli elott vagyok) bedobok egy kis darab pogit vagy hasonlo minimal ch-t) bicajon is volt mar, hogy megeheztem, de az eccerubb, valami boltban toltok be egy sportszeletet es kesz.
én elsődlegesen a pulzusra figyelek, hogy zone 2 (105-120bpm) legyen, a domborzati viszonyok (az útvonalam ~50%a emelkedő) miatt a sebesség változó, ennyi jön ki km-be, de ez annyira nem releváns, mert ugye nem az a cél, h minél gyorsabban letudjam, hanem az időben minél hosszabb séta zone2 pulzussal.
én ugye 1es cukros vagyok, így nekem ezt eléggé ütemeznem kell, de az enyhén emelkedett cukor +tízórai fehérje utáni indulás bevált (vagy ugyanez délután, uzsonnai fehérje után), ez stabil vércukrot ad, de van nálam zselécukor mindig, mivel az színtiszta ch, semmi felesleges zsír/fehérje kalória (ebből ma 1et kellett betolnom, ami 15g ch)
(edzés után amúgy nem tolok aerob edzést, nem vagyok én a saját testem ellensége...
) -
tisn
veterán
nem... 2h séta az 11,5-12km...
ha tobb az jobb. (ugy ertettem, hogy min 10.)(en forditva szoktam, elobb kondi es utana kocogok. esetleg probald ugy, ha problemas (leesik a ch-d) de en a ketto kozott (mivel altalaban reggeli elott vagyok) bedobok egy kis darab pogit vagy hasonlo minimal ch-t) bicajon is volt mar, hogy megeheztem, de az eccerubb, valami boltban toltok be egy sportszeletet es kesz.
-
Dorian
félisten
nem... 2h séta az 11,5-12km...
Nekem is ez a normál sétatempóm.
-
aelod
veterán
igen, az. nézd el nekem, de 1+órája toltam már épp a zone2-t, nem sok ch volt már bennem... (tudom, tisn-nek meg se kottyan egy ilyen
)most lényegében én is heti 6x lábazok, ha a 4 nap, napi ~2óra zone2 sétát annak vesszük

Sosem próbáltam a gépet, de azt mondják, hogy jó.
-
K1LLMy53Lf
őstag
-
tisn
veterán
igen, az. nézd el nekem, de 1+órája toltam már épp a zone2-t, nem sok ch volt már bennem... (tudom, tisn-nek meg se kottyan egy ilyen
)most lényegében én is heti 6x lábazok, ha a 4 nap, napi ~2óra zone2 sétát annak vesszük

2h séta 10km? Az szép.
-
K1LLMy53Lf
őstag
igen, az. nézd el nekem, de 1+órája toltam már épp a zone2-t, nem sok ch volt már bennem... (tudom, tisn-nek meg se kottyan egy ilyen
)most lényegében én is heti 6x lábazok, ha a 4 nap, napi ~2óra zone2 sétát annak vesszük

-
tisn
veterán
sirosok

nekem a derekam szarakodik, tul sokat ulok, dolgoznom kell
ma is 4 orat ultem, mire a terembe ertem fajt, merev volt, nyujtottam, de hat csak szar, igy pl. melleny nelkul tolodzkodtam, konnyu is volt.motivacio mindig van, csak serulesek ne lennenek

-
Dorian
félisten
Nekem is elbaszott volt a tegnapi lábedzés. Lehet azért, mert a meleg miatt nem volt meg a koncentráció, egy csomó gyakorlatnál az volt, hogy 2. sorozatban többet tudtam csinálni mint elsőre, ez teljesen abszurd.
De vagy 1 hónapja motivációm sincs a lábnapon. Van ez a combsérüles ami miatt kínos hagytam több edzést, guggolni nem tudok, pedig szerettem. A csîpőtoló gép hevederje pedig még mindig szar. Azt ráadasul nem is szerettem

-
Peaceliker
addikt
+1
Épp ezen kattogtam tegnap én is. Pados kiegészítőmön lábnyújtóztam meg hajlítóztam anno. Az messze nem vágott szét úgy, mint bolgár (vagy akár sima guggolás).
Én ezt a hetet elalibizem, mert hátam off (leégés).
Hanyatt feküdni (push nap) no way, súlymellény (lábnap) fixen nem játszik, pull nap meg öv nélkül, az köszi nem
De most nem bánt, hogy 1 hét kimarad. -
cOxeR
Ármester
-
aelod
veterán
Lábazás, ne is mond... Nekem szombaton lesz lábnap, de semmi kedvem hozzá, rosszul vagyok, ha a pendellumra gondolok... Főleg mióta ismét zone2 sétálok... (Most is azt tolom épp
)
Erősen gondolkodom rajta, hogy elalibizem lábnyújtón...
Pendulum az nem?
Ezért jó ha minden edzésen lábazol, már az edzés gondolatától kivagy néha
-
K1LLMy53Lf
őstag
Lábazás, ne is mond... Nekem szombaton lesz lábnap, de semmi kedvem hozzá, rosszul vagyok, ha a pendellumra gondolok... Főleg mióta ismét zone2 sétálok... (Most is azt tolom épp
)
Erősen gondolkodom rajta, hogy elalibizem lábnyújtón...
-
m3ss
veterán
labazni kellene ma, de ez a bolgar...inkabb labtoloznek naponta, ahelyett hogy heti 1x bolgarozzak. utalom
pedig mar megint 20 napja nem csinaltam.. -
Dorien
veterán
az összesnek kb (a csokis rövidebb), de ha jól tárolod semmi baja nem lesz még 1+ évig

Majd meglátom még... Ízesítésnek tök jók lesznek, mert untam már a virgin whey-t.

-
K1LLMy53Lf
őstag
-
Dorien
veterán
+1
én vettem még pisztáciásat is, meg csokisat de szerintem rendelek még.m3ss: pont ma finomítottam a makroim
, 2067 kalória
175g fehérje, 48g rost, 153szénhidrát, 70g zsír. a gyomrom kong az éhségtől
reggel edzés előtt fél órával tudok kb enni, akkor eszek 2 főtt tojást, na most a chatgpt azt mondja vigyek be még 50g 5 percig áztatott megsózott zabpehelyt is ch gyanánt, 1 hete tesztelem, hát nem megy jobban az edzés, gyümölcsöt képtelen vagyok enni főleg hajnalba, érdekes ez a pulzus dolog tricepsz letolásnál bármikor felmegy 180ig is meg mell gyakorlatoknál, minden más testrész esetében meg nokedli 120nál kb tilt a rendszer.
Az enyémeknek (keksz, sós karamella) 2026/10 a szavatossága, erre azért figyelj...
-
marked one94
őstag
Anyám is tudta ki ő, akkor nekem ne mondja senki, hogy egy átlag gyúrós ember ne ismerné fel
-
Peaceliker
addikt
Az elején talán lehet volt olyan jelenet ami nem megjatszott, de mikor rájöttek, hogy ebből mekkora nézettséget lehet csinálni fixen ramentek a színészkedésre.
Igen ez jogos, valszeg így kezdődhetett.
tisn
Azért a "jelmeze" sztem csak ilyen 800m ről nem egyből levágós, de lássuk be így is döcög néha. Sztem aki nem tök hülye annak gyanús a kamu szakáll.
Persze ettől függetlenül bárkit meglepne amit művel, ha kemény gyúrós forma vagy is
-
tisn
veterán
Az elején talán lehet volt olyan jelenet ami nem megjatszott, de mikor rájöttek, hogy ebből mekkora nézettséget lehet csinálni fixen ramentek a színészkedésre.
hat nem tudom, nemelyik ledobbent arc eleg termeszetesnek tunik. meg amikor a moppal majdnem elesik a kigyurt emberke... nem akkora szineszek ezek szerintem. csak az a fura, hogy meg talalnak termet, ahol nem ismerik a csavot

-
tisn
veterán
Videók nagyja (ha nem mind) megjátszott
Persze attól koma erős
nekem a 40kg-os mop reszek a kedvenceim.
-
marked one94
őstag
Videók nagyja (ha nem mind) megjátszott
Persze attól koma erős
Az elején talán lehet volt olyan jelenet ami nem megjatszott, de mikor rájöttek, hogy ebből mekkora nézettséget lehet csinálni fixen ramentek a színészkedésre.
-
Peaceliker
addikt
-
benfolds
őstag
Mivel nem testépítő hanem erőemelő és azért van rajta izom rendesen, csak a 100+ kg-s emberek mellett egy száraz 75-80kg-s száraz testalkat kicsinek látszik.
hát a megviccelt gyúrósok is döbbenten néznek, hogy ekkora testtel hogy? tapogatják a karját meg minden. kurva vicces.

-
marked one94
őstag
-
benfolds
őstag
csak most dobta fel nekem az algoritmus anatoly-t. tömeg nélkül hogy a francba lehet ennyire erős?
-
Peaceliker
addikt
-
tchriss
tag
Ahogy mondtam: az a legrosszabb, szóval azzal kezdj, mert, ha az okés, akkor a többi tuti ízleni fog (mondjuk csokisat sosem ittam, de azt te sem vettél)
Nem véletlenül mondtam, hogy Allegro-ról nekem az első két wpc márkám a pf nutrition ill az immortal nutrition.
Finom a csokis is.
-
K1LLMy53Lf
őstag
Ahogy mondtam: az a legrosszabb, szóval azzal kezdj, mert, ha az okés, akkor a többi tuti ízleni fog (mondjuk csokisat sosem ittam, de azt te sem vettél)
Nem véletlenül mondtam, hogy Allegro-ról nekem az első két wpc márkám a pf nutrition ill az immortal nutrition.
-
cOxeR
Ármester
Bontottam én is egyet és ez tényleg finom (1,5 adagoló fehérje, 5g kreatin, 3 dl víz, 1 dl zabtej), a pisztáciás ehhez képest jellegtelen ízvilág.
-
cOxeR
Ármester
Ja egy lényeges pont lemaradt nálam (vagyis másfél). Otthonról dolgozom. Felségem meg óvónő, tehát nyár nagyjában itthon lesz, gyerekek is. Szóval nekem június végétől "hétvége" minden nap, legalábbis kaja ügyben

m3ss
Jaja, asszonnyal kéne elbírni elsőre, de.... Hosszú
Ezért jó a magán bölcsi, 2 hét szünet van nyáron ha nem beteg megy végig… ha esik ha fúj.

-
tchriss
tag
+1
én vettem még pisztáciásat is, meg csokisat de szerintem rendelek még.m3ss: pont ma finomítottam a makroim
, 2067 kalória
175g fehérje, 48g rost, 153szénhidrát, 70g zsír. a gyomrom kong az éhségtől
reggel edzés előtt fél órával tudok kb enni, akkor eszek 2 főtt tojást, na most a chatgpt azt mondja vigyek be még 50g 5 percig áztatott megsózott zabpehelyt is ch gyanánt, 1 hete tesztelem, hát nem megy jobban az edzés, gyümölcsöt képtelen vagyok enni főleg hajnalba, érdekes ez a pulzus dolog tricepsz letolásnál bármikor felmegy 180ig is meg mell gyakorlatoknál, minden más testrész esetében meg nokedli 120nál kb tilt a rendszer.
-
m3ss
veterán
hat ez most nem adta annyira, keves volt az 1 nap pihi vasarnapi full body utan.
tolodzkodas 55 x 5 (elozo 52.35 x 7)
huzodzkodas 38.5 x 6 (elozo ekkora sullyal 2 hete 38.5 x 7)
bar 1-2 kiloval nehezebb vagyok most, szoval csaloka amiatt. -
Dorien
veterán
Na ez a kekszes PF Nutrition Whey 80 qrva finom.

Simán 3 dl vízzel készítettem, 1 mérő ebből + 1 mérő a Protein a Co Virgin Whey-ből. Így is tök jó édes, szóval ezután is így fogom inni. Killmyself, kösz a tippet!
-
Peaceliker
addikt
-
m3ss
veterán
Eskü az (újhullámos) nőből 3 ra azonnal rávágnám, hogy amúgy pasi, az arca alapján... és a maradék kettő meg véleményes
jah...ha megszolalnanak plane.
pedig nekem bejonnek az izmos nok, ahogy a fentiek kineznek 
-
Peaceliker
addikt
koszi
ha tolnek valamit biztosan nem szorakoznek szintentarto kcal kornyeki kajalassal. es valszeg szamolgatnam is...ki akarnam maxolni akkor a lehetosegeket.szerencsere nem kell ilyenekhez nyulnom. amugy sem tetszenek a modern testepitok. de a nok is milyen szinten rossz iranyba mentek el...ferfias arc, sultcsirke borszin, akkorak mint egy ferfi..
ero, progresszio gyakorlatokban, natural hataraim feszegetese viszont motival.Eskü az (újhullámos) nőből 3 ra azonnal rávágnám, hogy amúgy pasi, az arca alapján... és a maradék kettő meg véleményes
-
m3ss
veterán
Elmorzsolok a szemem sarkában egy könnycseppet érted, barátom...

Őszintén, én eleinte tényleg azt hittem, hogy trollkodsz + szúrod magad valamivel, de most már egyre jobban hiszek neked. Van mondjuk ilyen ismerősöm, aki szintén zabál és talán 67kg összesen, velem kb. egy magasan (188cm), de nekem ez akkor is rohadt furcsa...Ma mediterrán jellegű paprika, koktélparadicsom, sali, sonka, olívaolaj kombó volt az ebéd, szerintem nem volt több 300 kcal-nál. Betolok még egy tejeskávét és akkor leszek 420-nál.

Tegnap este bűnöztem: hambi + édesburgonya chips, kevés coleslaw, de szerintem így is 2500 kcal alatt volt a napi bevitelem...
Megjöttek a PF Nutrition fehérjék, vitaminok, kreatin, most bontom a csomagot.

koszi
ha tolnek valamit biztosan nem szorakoznek szintentarto kcal kornyeki kajalassal. es valszeg szamolgatnam is...ki akarnam maxolni akkor a lehetosegeket.szerencsere nem kell ilyenekhez nyulnom. amugy sem tetszenek a modern testepitok. de a nok is milyen szinten rossz iranyba mentek el...ferfias arc, sultcsirke borszin, akkorak mint egy ferfi..
ero, progresszio gyakorlatokban, natural hataraim feszegetese viszont motival. -
Dorian
félisten
semmi köze az általam írt dolognek a koleszterinhez. szimplán akkut mód lassítja a tápanyag felszívódást, így elnyújtja a telítettséget... a 0,3g/font az alszolút minimum amúgy, amire szüksége van a hormonális rendszerednek stb... (és akkor érdemes legózni, hogy miképp alakulnak a zsírsavak arányai) azt egyébként heti szummában érdemes nézni. Maradandó károkat nem okozol pár hetes alacsony zsírfogyasztástól, csak a hormonális háztartásodat szivatod (és ezáltal magad, mert teszto lemegy, ghrelin, kortizol fel stb...)
De egyébként 17g zsír teljesen jó

@m3tr0: ha van megfelelő mennyiségű zsír, akkor nem szóltam. mondjuk 5h-val kaja után deficitben nem csoda, ha éhes vagy, bármit eszel
(nekem amúgy ezért van inkább úgy tagolvas, hogy 3óránként eszem... szintentartónál ez szívás... 
@m3ss: "Chia is one of the best plant sources of omega-3 (ALA)"
ez jól hangzik, csak kb lópikulát ér... (amúgy a dióban van a legtöbb ALA, ha jól rémlik)regglivel kapcsolatban amúgy +1, amit aelod írt: egy jó kis vajas (20-25g), szalámis (prsciuott+csirkemell 2-2 szelet) szenvics (90-100g rozsos kenyér) (én mondjuk sajtot nem rakok, helyette kis majonézet
), 150-200g zöldséggel. számomra megunhatatlan
próbáltam én is műzlit egy időben, de nem az én világom.Nagyjából ezzel a reggeli 35-40g maggal (ami a vizsgált időszakban legtöbbször dió volt) és 10g lenmaggal + 10g chia-val fedezem az ALA bevitelemet. Ez a zsírok közt nekem 0,63% (ref tartomány 0,04-0,16 ami felfelé nyílt végű, tehát nincs "túl sok")
Kell az ALA bevitel, eleve eszenciális, de azt ne várja senki, hogy ettől lesz neki megfelelő EPA és DHA szintje. Halat is kell enni.
-
K1LLMy53Lf
őstag
@m3ss: "Chia is one of the best plant sources of omega-3 (ALA)"
ez jól hangzik, csak kb lópikulát ér... (amúgy a dióban van a legtöbb ALA, ha jól rémlik)
nem azert kell enni mert omega3, hanem mert kb minden szempontbol jo. makrok, vitaminok, rost, omega etc. plusz smoothieba idealis barmilyen mag.#206854 majd kiprobalom vmikor. de ha annyit eszek akkor 75 kilosan meg ugy neznek majd ki mint egy hosszutavfuto.
hja, tudom. amúgy én szeretem, chiapudingot szoktam csinálni... ha rákapunk, akkor pár napig napi szinten készül 2-3 kis tál (kb 2,5dl/db)
csak szimplán megemlítettem, hogy azt a részt érdemes ignorálni, tehát senki ne örüljön meg, h ezt zabálva milyen jó lesz az omega6:3 balansza
-
m3ss
veterán
semmi köze az általam írt dolognek a koleszterinhez. szimplán akkut mód lassítja a tápanyag felszívódást, így elnyújtja a telítettséget... a 0,3g/font az alszolút minimum amúgy, amire szüksége van a hormonális rendszerednek stb... (és akkor érdemes legózni, hogy miképp alakulnak a zsírsavak arányai) azt egyébként heti szummában érdemes nézni. Maradandó károkat nem okozol pár hetes alacsony zsírfogyasztástól, csak a hormonális háztartásodat szivatod (és ezáltal magad, mert teszto lemegy, ghrelin, kortizol fel stb...)
De egyébként 17g zsír teljesen jó

@m3tr0: ha van megfelelő mennyiségű zsír, akkor nem szóltam. mondjuk 5h-val kaja után deficitben nem csoda, ha éhes vagy, bármit eszel
(nekem amúgy ezért van inkább úgy tagolvas, hogy 3óránként eszem... szintentartónál ez szívás... 
@m3ss: "Chia is one of the best plant sources of omega-3 (ALA)"
ez jól hangzik, csak kb lópikulát ér... (amúgy a dióban van a legtöbb ALA, ha jól rémlik)regglivel kapcsolatban amúgy +1, amit aelod írt: egy jó kis vajas (20-25g), szalámis (prsciuott+csirkemell 2-2 szelet) szenvics (90-100g rozsos kenyér) (én mondjuk sajtot nem rakok, helyette kis majonézet
), 150-200g zöldséggel. számomra megunhatatlan
próbáltam én is műzlit egy időben, de nem az én világom.@m3ss: "Chia is one of the best plant sources of omega-3 (ALA)"
ez jól hangzik, csak kb lópikulát ér... (amúgy a dióban van a legtöbb ALA, ha jól rémlik)
nem azert kell enni mert omega3, hanem mert kb minden szempontbol jo. makrok, vitaminok, rost, omega etc. plusz smoothieba idealis barmilyen mag.#206854 majd kiprobalom vmikor. de ha annyit eszek akkor 75 kilosan meg ugy neznek majd ki mint egy hosszutavfuto.
-
Dorian
félisten
Okulásképp itthagyom ezt a dokit. Nincs igazad, de én ezzel nem fogok vitatkozni, majd később rájösz, remélem, nem saját károdon. Meg kell különböztetni az egészséges ldl-t, meg az oxidált ldl-t. Jobb laborokban lehet mérni, csak horror drága. És igen, nyugodtan fikázhatsz, de ha fikázol, akkor pontosan, nem ketózok, sosem ketóztam, ez paleo kajálás. Bár, ezt is ugyanúgy lejáratták, és ez is alacsony ch-s történet.
A magas (nem oxidált) LDL is képes lerakódást okozni az érfalban, az oxidáció ezt a folyamatot persze felgyorsítja.
Tehát mindeképp érdemes törekedni az alacsonyabb LDL szintre, de persze az is igaz, hogy az oxidatív faktorok (magas vércukor, inzulinrezisztencia, dohányzás, légszennyezés, transzzsír-bevitel, fizikai inaktivitás, krónikus gyulladás, túlsütött húsok) csökkentésére is. -
aelod
veterán
Elmorzsolok a szemem sarkában egy könnycseppet érted, barátom...

Őszintén, én eleinte tényleg azt hittem, hogy trollkodsz + szúrod magad valamivel, de most már egyre jobban hiszek neked. Van mondjuk ilyen ismerősöm, aki szintén zabál és talán 67kg összesen, velem kb. egy magasan (188cm), de nekem ez akkor is rohadt furcsa...Ma mediterrán jellegű paprika, koktélparadicsom, sali, sonka, olívaolaj kombó volt az ebéd, szerintem nem volt több 300 kcal-nál. Betolok még egy tejeskávét és akkor leszek 420-nál.

Tegnap este bűnöztem: hambi + édesburgonya chips, kevés coleslaw, de szerintem így is 2500 kcal alatt volt a napi bevitelem...
Megjöttek a PF Nutrition fehérjék, vitaminok, kreatin, most bontom a csomagot.

Van mondjuk ilyen ismerősöm, aki szintén zabál és talán 67kg összesen
Általában ezekről az imerősökröl derül ki, hogy nem esznek annyit, hogy a súlyuk nőjön. Az meg, hogy "zabál" relatív. -
tisn
veterán
semmi köze az általam írt dolognek a koleszterinhez. szimplán akkut mód lassítja a tápanyag felszívódást, így elnyújtja a telítettséget... a 0,3g/font az alszolút minimum amúgy, amire szüksége van a hormonális rendszerednek stb... (és akkor érdemes legózni, hogy miképp alakulnak a zsírsavak arányai) azt egyébként heti szummában érdemes nézni. Maradandó károkat nem okozol pár hetes alacsony zsírfogyasztástól, csak a hormonális háztartásodat szivatod (és ezáltal magad, mert teszto lemegy, ghrelin, kortizol fel stb...)
De egyébként 17g zsír teljesen jó

@m3tr0: ha van megfelelő mennyiségű zsír, akkor nem szóltam. mondjuk 5h-val kaja után deficitben nem csoda, ha éhes vagy, bármit eszel
(nekem amúgy ezért van inkább úgy tagolvas, hogy 3óránként eszem... szintentartónál ez szívás... 
@m3ss: "Chia is one of the best plant sources of omega-3 (ALA)"
ez jól hangzik, csak kb lópikulát ér... (amúgy a dióban van a legtöbb ALA, ha jól rémlik)regglivel kapcsolatban amúgy +1, amit aelod írt: egy jó kis vajas (20-25g), szalámis (prsciuott+csirkemell 2-2 szelet) szenvics (90-100g rozsos kenyér) (én mondjuk sajtot nem rakok, helyette kis majonézet
), 150-200g zöldséggel. számomra megunhatatlan
próbáltam én is műzlit egy időben, de nem az én világom.nem szoktam figyelni a zsir makrokra fogyinal, de az irasaid (meg nemi utanaolvasas) hatasara ha komolyan nekiallok, figyelni fogok. (alapvetoen minimalizalom a zsirt fogyinal, mert tul sok kcal-alacsony terfogat mellett, es lehet hogy tenyleg az okozza a stresszzabalast is reszben, ahogy irod, meg a tul nagy ehseget is (persze az tompul ugy is idovel))
-
K1LLMy53Lf
őstag
testsúly fontonként 0.3-05 gramm amit láttam szóval nálad 53 körül lehetne. Nem tudom. én azon röhögök magamban mindig, hogy amikor a koleszterin bevitelről van szó akkor tök mindegy a zsír mert nem befolyásol semmit mert a szervezet előállítja amennyi kell, de ha meg a koleszterinből "készülő" hormonok akkor meg fontos. Szerintem ki kell próbálni, maradandó károsodást tuti nem okozol vele ha pár hétig kicsit alacsonyabb a zsír.
Én is nős vagyok két gyerek qrvára megértem nagyon antiszocnak kell lenni hogy komolyabban tudj diétázni. Mondjuk napi 3 kajámat akkor is megcsinálnám, mert a reggeli senkit nem érdekel, hétköznap melóban eszek, legfeljebb a vacsorában kellene kompromisszumot tennem. De korábban én is ezzel csúsztam el, palacsinta, fánk stb. pedig nem is vagyunk nagy sütemény sütősek.
semmi köze az általam írt dolognek a koleszterinhez. szimplán akkut mód lassítja a tápanyag felszívódást, így elnyújtja a telítettséget... a 0,3g/font az alszolút minimum amúgy, amire szüksége van a hormonális rendszerednek stb... (és akkor érdemes legózni, hogy miképp alakulnak a zsírsavak arányai) azt egyébként heti szummában érdemes nézni. Maradandó károkat nem okozol pár hetes alacsony zsírfogyasztástól, csak a hormonális háztartásodat szivatod (és ezáltal magad, mert teszto lemegy, ghrelin, kortizol fel stb...)
De egyébként 17g zsír teljesen jó

@m3tr0: ha van megfelelő mennyiségű zsír, akkor nem szóltam. mondjuk 5h-val kaja után deficitben nem csoda, ha éhes vagy, bármit eszel
(nekem amúgy ezért van inkább úgy tagolvas, hogy 3óránként eszem... szintentartónál ez szívás... 
@m3ss: "Chia is one of the best plant sources of omega-3 (ALA)"
ez jól hangzik, csak kb lópikulát ér... (amúgy a dióban van a legtöbb ALA, ha jól rémlik)regglivel kapcsolatban amúgy +1, amit aelod írt: egy jó kis vajas (20-25g), szalámis (prsciuott+csirkemell 2-2 szelet) szenvics (90-100g rozsos kenyér) (én mondjuk sajtot nem rakok, helyette kis majonézet
), 150-200g zöldséggel. számomra megunhatatlan
próbáltam én is műzlit egy időben, de nem az én világom. -
tisn
veterán
hat ha ezzel kuzdenek, hogy felesleg van rajtam de nem akar jolesni a deficit tuti hogy olyan kajakat ennek amik eltelitenek.
"increase fullness after meals support digestion reduce constipation slow glucose absorption"ehhez kepest en ha izmosodni akarok tomjem magam, de lehetoleg ne vigyek be se ultrafeldolgozott kajat, se sok telitett zsirt. viszont valogatos vagyok es valtozatosan akarok enni...erted

amugy tenyleg felesleges erolkodni mert nem egezseges, csak b*ssza a csoromet hogy kimaxoljam amit lehet nattyban. de lehet el kellene engedni es ilyen brutal szalkas 77-80 kg kornyeken megallapodni. heti 5 sorozattal
kinek mi a celja
en a te helyedben annyit ennek amennyi jolesik, es orulnek, hogy attol nem szedek fel havi 2kg hajateszembe se jutna valami faszsaggal elbaszni ezt az idealis helyzetet
(es nekem meg ez a baj, ha annyit eszek, amennyi jolesik, az konstans hizas telen, amikor nem tudok annyit mozogni es jobban kivanom a zsir + ch-t.)
-
Dorien
veterán
ugy hogy vazizomzatig fogynek ha nem tomnem magam. es az sem egezseges. ez az anyagcsere egy csapda. vagy koleszterin+ meg ultrafeldolgozott cuccok vagy gyikember.
komolyan nem tulzok, hogy fele ennyi kajaval ellennek. nalam 2500 korul vagy afolott lenne a dieta most. de az mar lehet vagy 500 kcal deficit lenne. es legszivesebben 2000e kcal alatt ennek. szivesen kiprobalnam, de 2 honap alatt elfogynek.
azt hiszitek trollkodok tuti, de nagyon faraszto allandoan ugy enni, hogy nem vagyok ehes. egyszeruen nem kivanom a kajat es enni kell...grillkolbasz, fustolt kolbasz, kenyer, pekaru, csoki, fagyi, sos magvak, felvagott, kekszek, gyumolcsjoghurt stb nelkul...eselytelen lenne. ezek mind ultrafeldolgozottak.
Elmorzsolok a szemem sarkában egy könnycseppet érted, barátom...

Őszintén, én eleinte tényleg azt hittem, hogy trollkodsz + szúrod magad valamivel, de most már egyre jobban hiszek neked. Van mondjuk ilyen ismerősöm, aki szintén zabál és talán 67kg összesen, velem kb. egy magasan (188cm), de nekem ez akkor is rohadt furcsa...Ma mediterrán jellegű paprika, koktélparadicsom, sali, sonka, olívaolaj kombó volt az ebéd, szerintem nem volt több 300 kcal-nál. Betolok még egy tejeskávét és akkor leszek 420-nál.

Tegnap este bűnöztem: hambi + édesburgonya chips, kevés coleslaw, de szerintem így is 2500 kcal alatt volt a napi bevitelem...
Megjöttek a PF Nutrition fehérjék, vitaminok, kreatin, most bontom a csomagot.

-
Peaceliker
addikt
testsúly fontonként 0.3-05 gramm amit láttam szóval nálad 53 körül lehetne. Nem tudom. én azon röhögök magamban mindig, hogy amikor a koleszterin bevitelről van szó akkor tök mindegy a zsír mert nem befolyásol semmit mert a szervezet előállítja amennyi kell, de ha meg a koleszterinből "készülő" hormonok akkor meg fontos. Szerintem ki kell próbálni, maradandó károsodást tuti nem okozol vele ha pár hétig kicsit alacsonyabb a zsír.
Én is nős vagyok két gyerek qrvára megértem nagyon antiszocnak kell lenni hogy komolyabban tudj diétázni. Mondjuk napi 3 kajámat akkor is megcsinálnám, mert a reggeli senkit nem érdekel, hétköznap melóban eszek, legfeljebb a vacsorában kellene kompromisszumot tennem. De korábban én is ezzel csúsztam el, palacsinta, fánk stb. pedig nem is vagyunk nagy sütemény sütősek.
Ja egy lényeges pont lemaradt nálam (vagyis másfél). Otthonról dolgozom. Felségem meg óvónő, tehát nyár nagyjában itthon lesz, gyerekek is. Szóval nekem június végétől "hétvége" minden nap, legalábbis kaja ügyben

m3ss
Jaja, asszonnyal kéne elbírni elsőre, de.... Hosszú
-
ncc1701
veterán
Nem, ez nem így van, annak ellenére, hogy a ketogén és carnivore szekták ezt hirdetik.
Jelen tudásunk szerint is a magas LDL szint önmagában is kardiovaszkuláris kockázatot ad.Hibás a következtetésed.
A magas koleszterin hosszútávon csökkenti az érfalak rugalmasságát, és növeli a lerakódásokat. Attól, hogy valaki szétkészítette magát 60 éves koráig, aztán az orvos már koleszterincsökkentőt írt fel neki, attól még a 60 és rombolása, nem tűnik el ugyanúgy megmarad és kockázati tényező. A további rombolás és a még magasabb kockázat kerülhető vele el, de eleve azok szednek ilyent akik már évtizedekig puszították magukatOkulásképp itthagyom ezt a dokit. Nincs igazad, de én ezzel nem fogok vitatkozni, majd később rájösz, remélem, nem saját károdon. Meg kell különböztetni az egészséges ldl-t, meg az oxidált ldl-t. Jobb laborokban lehet mérni, csak horror drága. És igen, nyugodtan fikázhatsz, de ha fikázol, akkor pontosan, nem ketózok, sosem ketóztam, ez paleo kajálás. Bár, ezt is ugyanúgy lejáratták, és ez is alacsony ch-s történet.
-
m3ss
veterán
hat ha ezzel kuzdenek, hogy felesleg van rajtam de nem akar jolesni a deficit tuti hogy olyan kajakat ennek amik eltelitenek.
"increase fullness after meals support digestion reduce constipation slow glucose absorption"ehhez kepest en ha izmosodni akarok tomjem magam, de lehetoleg ne vigyek be se ultrafeldolgozott kajat, se sok telitett zsirt. viszont valogatos vagyok es valtozatosan akarok enni...erted

amugy tenyleg felesleges erolkodni mert nem egezseges, csak b*ssza a csoromet hogy kimaxoljam amit lehet nattyban. de lehet el kellene engedni es ilyen brutal szalkas 77-80 kg kornyeken megallapodni. heti 5 sorozattal
-
tisn
veterán
-
m3ss
veterán
-
tisn
veterán
pedig neked idealis lenne
Benefits of Chia Seeds
High in fiber
Chia seeds absorb water and form a gel, which may help:
increase fullness after meals support digestion reduce constipation slow glucose absorption
Even a small serving provides a large amount of daily fiber needs.
Rich in omega-3 fatty acids
Chia is one of the best plant sources of omega-3 (ALA), which is associated with: heart health reduced inflammation brain function support
Good source of minerals
Chia contains important minerals such as:
calcium magnesium phosphorus iron
These support:
bones and teeth muscle and nerve function energy metabolism Contains antioxidants
Antioxidants help protect cells and fats from oxidative damage. May help blood sugar control
Due to its fiber and gel-forming properties, chia may help reduce rapid blood sugar spikes after meals.hat, a nagyuzmei termeleshez ki tudja mit szortak ra, es igy mennyire marad egeszseges. mindig szkeptikus vagyok, ha ejropan kivuli kajat kell betolni.
de ahogy olvasom a sok tonhhal, makrela mellett annyira nem fontos a bevitele.
-
m3ss
veterán
pedig neked idealis lenne
Benefits of Chia Seeds
High in fiber
Chia seeds absorb water and form a gel, which may help:
increase fullness after meals support digestion reduce constipation slow glucose absorption
Even a small serving provides a large amount of daily fiber needs.
Rich in omega-3 fatty acids
Chia is one of the best plant sources of omega-3 (ALA), which is associated with: heart health reduced inflammation brain function support
Good source of minerals
Chia contains important minerals such as:
calcium magnesium phosphorus iron
These support:
bones and teeth muscle and nerve function energy metabolism Contains antioxidants
Antioxidants help protect cells and fats from oxidative damage. May help blood sugar control
Due to its fiber and gel-forming properties, chia may help reduce rapid blood sugar spikes after meals. -
Dorian
félisten
-
tisn
veterán
20g hajdina vagy köles
10g chia mag
10 g lenmag (darált)amugy ilyen magvakat en is fogok venni. chia van itthon, de ki se bontottam fel ev alatt
most volt egy tom brady jesse james collab es ott ihletet kaptam, smoothiet csinaltak ilyen magokkal. milyen magokat erdemes venni es hol lehet kapni ilyeneket? hat en nem tudom, hogy az a chia mire jo. en is vettem egy zacskoval, de ilyen ragados szar, dobalom bele neha a zabkasaba.
-
m3ss
veterán
20g hajdina vagy köles
10g chia mag
10 g lenmag (darált)amugy ilyen magvakat en is fogok venni. chia van itthon, de ki se bontottam fel ev alatt
most volt egy tom brady jesse james collab es ott ihletet kaptam, smoothiet csinaltak ilyen magokkal. milyen magokat erdemes venni es hol lehet kapni ilyeneket? -
tisn
veterán
koszi. hat, ha wellnessen vagyok tobbet is betolok reggelire, de azert nekem is eleg az az 500kcal koruli adag (kb. akkor fele ennyi)
(kb. igy szoktam a 2200-2500-t beosztani, hogy reggeli 500, ebed 1000-1200, vacsi 500-700, a tobbi a koztes.)
-
m3ss
veterán
-
Dorian
félisten
-
tisn
veterán
terembe menet meghuztam a derekam a bicajon (500m, 2 perc), szoval eleg felemas edzes lett.
-
cOxeR
Ármester
Foglalt volt az összes pad mikor beértem ezért fekvenyomtam, de utána toltam egy db bench-et, meg kell szokni a stabilizálást, 35kg-al 8-at simán tudtam, majd legközelebb nem lefáradva próbálom.
-
tisn
veterán
-
Woodslave
félisten
én nem mondtam hogy nehezen tartható, azt írtam hogy megvagyok így. Nyilván mindig szeretne az ember (nagyrésze) többet sokat enni, de szerintem egy diétában nem lehet magad azzal áltatni, hogy soha nem leszel éhes. Vagy nem kívánsz meg olyat ami éppen akkor nem fér bele
-
Dorian
félisten
Ja tényleg, az 5 g kreatint elfelejtettem említeni, de az úgysem tápanyag.
Otthon kigrammolok, ez semmi más csak sztem amolyan beteges mérnök-dolog

Munkahelyen a megfelelő kanalakat használom amikről tudom, hogy meddig megpakolva miből hány gramm, 10%-nél több eltérés sztem nincs így sem.Én bevallom, szeretem ezt enni. Lehet hogy 10 év múlva megunom, akkor mejd eszek mást. De tök változatossá lehet tenni, hogy hajdinát vagy kölest raksz hozzá, vagy milyen magvakat és milyen gyümölcsöt.
-
aelod
veterán
Nem, ez nem így van, annak ellenére, hogy a ketogén és carnivore szekták ezt hirdetik.
Jelen tudásunk szerint is a magas LDL szint önmagában is kardiovaszkuláris kockázatot ad.Hibás a következtetésed.
A magas koleszterin hosszútávon csökkenti az érfalak rugalmasságát, és növeli a lerakódásokat. Attól, hogy valaki szétkészítette magát 60 éves koráig, aztán az orvos már koleszterincsökkentőt írt fel neki, attól még a 60 és rombolása, nem tűnik el ugyanúgy megmarad és kockázati tényező. A további rombolás és a még magasabb kockázat kerülhető vele el, de eleve azok szednek ilyent akik már évtizedekig puszították magukat+1
Reggeli témában:
nagyon sokáig ettem zabot fehérjével majd váltottam rizsdarára bel minden jó de megmondom őszintén egy ideje teljesen felhagytam vele, hogy ilyen kásákat egyek. Sokkal jobban esik egy rendes szendvics
Abból beverek hármat, felvágott vaj, sajt zöldség (6 szelet lidl tk toast kenyér) és jó idő. -
m3ss
veterán
en ezt sem tudnam megenni reggelire. lehet tenyleg velem van a baj
turo+magvak+gyumolccsel boven jollaknek. vagy a zabos cuccal. lehet poritott reta van a kreatinomban.
kigrammolsz mindent minden nap? miert jo ez ha amugy nem szamolod? ugy is random lesz a nap tovabbi reszeben, nem? -
Dorian
félisten
pilos joghurt az általában nincs csak mára vettem és csak 1/3-át ettem. Ma mondjuk pihenőnapon a reggelim pont 25 gramm bacon, 3 tojás, cottage cheese (helyett most ez a joghurt)Heti 3x van zab, 3x tojás (csak zsír ch nincs) és egyszer amikor reggel edzek rizskása (ami amúgy edzés előtti kajám délután)
Az én reggelim:
50g zab (előző napról áztatva)
20g hajdina vagy köles
10g chia mag
10 g lenmag (darált)
35g wpc (natur)
80g túró
35-40g mag (dió, mandula, kesu)
200-250g gyümölcs
1 kocka étcsoki (70-85%)Ezzel simán elvagyok dél-1 óráig
-
m3ss
veterán
Jaj, hagyd már, ez az 50+ éves, régi elképzelés, ez már idejét múlt. A koleszterin javítani megy oda egy olyan problémát, amit a szervezeted nem tud máshogy kezelni. Helytelen életmód miatti gyulladást próbálja vele kezelni.
Még egyszer, a koleszterin mennyisége a vérben ugyanúgy szabályozva van, mint plö a cukoré. Élettan könyvben le van írva, h melyik 2 gén szabályozza...
Ha igaz lenne a feltételezésed, akkor a koleszterin csökkentőket szedők kevésbé halnának sztrókban. Nos, ez nem igaz, ez mára statisztikailag is bizonyítva van. Sőt, meglepő módon statisztikailag azok élnek tovább, akiknek kifejezetten magas a koleszterin szintük.
De az orvostudomány dogmatikus, valamint a sztatinok gyártása/értékesítése q nagy üzlet.Tudom, baromság. Nehogy utána nézz.

tudomany pont az ellenkezojet mondja. most akkor kinek higyjunk? azzal mondjuk egyetertek, hogy bigpharma szereti megtamogatni az egyes tanulmanyokat, hogy kelendobb legyen a termekuk.
-
m3ss
veterán
at kell szoktani a parotokat is egezsegesebb kajakra, eletmodra.
asszony teljesen egeszsegesen etkezik, normal bmi, es abszolut nem szeretnem ha sovanyabb lenne (mikor tobbet futott cicije lement C->B-re, mar gondolkodtam a cseren) keves 50-es pinya nez ki igy.
neki miert kellene valtoztatnia? (sok salit eszik amugy, meg valami ilyen hulye csirakat is nevelget, brrrr), most miert ne ferne be egy suti hetvegen, vagy egy fagyi neha?
most a tobbiekre gondoltam, peaceliker meg wood irta hogy nehezen tarthato igy a dieta.
-
Dorian
félisten
Jaj, hagyd már, ez az 50+ éves, régi elképzelés, ez már idejét múlt. A koleszterin javítani megy oda egy olyan problémát, amit a szervezeted nem tud máshogy kezelni. Helytelen életmód miatti gyulladást próbálja vele kezelni.
Még egyszer, a koleszterin mennyisége a vérben ugyanúgy szabályozva van, mint plö a cukoré. Élettan könyvben le van írva, h melyik 2 gén szabályozza...
Ha igaz lenne a feltételezésed, akkor a koleszterin csökkentőket szedők kevésbé halnának sztrókban. Nos, ez nem igaz, ez mára statisztikailag is bizonyítva van. Sőt, meglepő módon statisztikailag azok élnek tovább, akiknek kifejezetten magas a koleszterin szintük.
De az orvostudomány dogmatikus, valamint a sztatinok gyártása/értékesítése q nagy üzlet.Tudom, baromság. Nehogy utána nézz.

Nem, ez nem így van, annak ellenére, hogy a ketogén és carnivore szekták ezt hirdetik.
Jelen tudásunk szerint is a magas LDL szint önmagában is kardiovaszkuláris kockázatot ad.Hibás a következtetésed.
A magas koleszterin hosszútávon csökkenti az érfalak rugalmasságát, és növeli a lerakódásokat. Attól, hogy valaki szétkészítette magát 60 éves koráig, aztán az orvos már koleszterincsökkentőt írt fel neki, attól még a 60 és rombolása, nem tűnik el ugyanúgy megmarad és kockázati tényező. A további rombolás és a még magasabb kockázat kerülhető vele el, de eleve azok szednek ilyent akik már évtizedekig puszították magukat -
tisn
veterán
Jaj, hagyd már, ez az 50+ éves, régi elképzelés, ez már idejét múlt. A koleszterin javítani megy oda egy olyan problémát, amit a szervezeted nem tud máshogy kezelni. Helytelen életmód miatti gyulladást próbálja vele kezelni.
Még egyszer, a koleszterin mennyisége a vérben ugyanúgy szabályozva van, mint plö a cukoré. Élettan könyvben le van írva, h melyik 2 gén szabályozza...
Ha igaz lenne a feltételezésed, akkor a koleszterin csökkentőket szedők kevésbé halnának sztrókban. Nos, ez nem igaz, ez mára statisztikailag is bizonyítva van. Sőt, meglepő módon statisztikailag azok élnek tovább, akiknek kifejezetten magas a koleszterin szintük.
De az orvostudomány dogmatikus, valamint a sztatinok gyártása/értékesítése q nagy üzlet.Tudom, baromság. Nehogy utána nézz.

nekem 10%-al magasabb koleszterirne mar irt fel a kardiologus.
-
ncc1701
veterán
"A túlzott koleszterinbevitel (különösen a telített zsírokkal kombinálva) megemeli a "rossz" LDL-koleszterin szintjét a vérben. Ennek következtében a felesleg lerakódik az artériák falán (érelmeszesedés), ami szűkíti az ereket, rontja a vérkeringést, és drasztikusan növeli a szívroham, valamint a stroke kockázatát"
Jaj, hagyd már, ez az 50+ éves, régi elképzelés, ez már idejét múlt. A koleszterin javítani megy oda egy olyan problémát, amit a szervezeted nem tud máshogy kezelni. Helytelen életmód miatti gyulladást próbálja vele kezelni.
Még egyszer, a koleszterin mennyisége a vérben ugyanúgy szabályozva van, mint plö a cukoré. Élettan könyvben le van írva, h melyik 2 gén szabályozza...
Ha igaz lenne a feltételezésed, akkor a koleszterin csökkentőket szedők kevésbé halnának sztrókban. Nos, ez nem igaz, ez mára statisztikailag is bizonyítva van. Sőt, meglepő módon statisztikailag azok élnek tovább, akiknek kifejezetten magas a koleszterin szintük.
De az orvostudomány dogmatikus, valamint a sztatinok gyártása/értékesítése q nagy üzlet.Tudom, baromság. Nehogy utána nézz.

-
Dorian
félisten
"A túlzott koleszterinbevitel (különösen a telített zsírokkal kombinálva) megemeli a "rossz" LDL-koleszterin szintjét a vérben. Ennek következtében a felesleg lerakódik az artériák falán (érelmeszesedés), ami szűkíti az ereket, rontja a vérkeringést, és drasztikusan növeli a szívroham, valamint a stroke kockázatát"
-
tisn
veterán
at kell szoktani a parotokat is egezsegesebb kajakra, eletmodra.
asszony teljesen egeszsegesen etkezik, normal bmi, es abszolut nem szeretnem ha sovanyabb lenne (mikor tobbet futott cicije lement C->B-re, mar gondolkodtam a cseren) keves 50-es pinya nez ki igy.
neki miert kellene valtoztatnia? (sok salit eszik amugy, meg valami ilyen hulye csirakat is nevelget, brrrr), most miert ne ferne be egy suti hetvegen, vagy egy fagyi neha?
-
ncc1701
veterán
testsúly fontonként 0.3-05 gramm amit láttam szóval nálad 53 körül lehetne. Nem tudom. én azon röhögök magamban mindig, hogy amikor a koleszterin bevitelről van szó akkor tök mindegy a zsír mert nem befolyásol semmit mert a szervezet előállítja amennyi kell, de ha meg a koleszterinből "készülő" hormonok akkor meg fontos. Szerintem ki kell próbálni, maradandó károsodást tuti nem okozol vele ha pár hétig kicsit alacsonyabb a zsír.
Én is nős vagyok két gyerek qrvára megértem nagyon antiszocnak kell lenni hogy komolyabban tudj diétázni. Mondjuk napi 3 kajámat akkor is megcsinálnám, mert a reggeli senkit nem érdekel, hétköznap melóban eszek, legfeljebb a vacsorában kellene kompromisszumot tennem. De korábban én is ezzel csúsztam el, palacsinta, fánk stb. pedig nem is vagyunk nagy sütemény sütősek.
Koleszterin szigorúan van szabályozva a vérben, ha valamiért sok koleszterint viszel be, akkor simán kidobja, és megemészted. Úgyhogy nem tudod túltolni. És igen, hormonok alapja is, úgyhogy ezzel az iránnyal én nem játszanék. Eszenciális zsírsavak, ez hátha mond valamit.
-
m3ss
veterán
at kell szoktani a parotokat is egezsegesebb kajakra, eletmodra. sztem ez egy jo irany, egesz csalad profitalhatna belole. miert nem forszirozzatok ezt?
-
m3tr0
őstag
+@Woosslave (bár nem tudom mit fed a "csomó minden" a zabon felül ):az isten f****ért nem esztek reggel zsírt... Aztán csodálkoztok, hogy ebédig éhen haltok...
Az túlzás,hogy éhen halok. De tudok enni gond nélkül.
Egyébként van kiírva zsír forrás is csak azt nem írtam le de az is megy be.Ha a másik reggelimet eszem akkor is ugyanez van,hogy ennék már délben.

(4 db főtt tojás, 10 deka csirkemell sonka, 120g kovászos kenyér) -
Woodslave
félisten
+@Woosslave (bár nem tudom mit fed a "csomó minden" a zabon felül ):az isten f****ért nem esztek reggel zsírt... Aztán csodálkoztok, hogy ebédig éhen haltok...
pilos joghurt az általában nincs csak mára vettem és csak 1/3-át ettem. Ma mondjuk pihenőnapon a reggelim pont 25 gramm bacon, 3 tojás, cottage cheese (helyett most ez a joghurt)Heti 3x van zab, 3x tojás (csak zsír ch nincs) és egyszer amikor reggel edzek rizskása (ami amúgy edzés előtti kajám délután)
-
Woodslave
félisten
Hmm. Zsír témában másnál is látom hogy ennyin van. Én 80 kilos célt lőttem be és ezért 80g ra törtekszem, nem mertem lejjebb menni . Menjen lejjebb? Az egy csomó kcal.
Hétvége az nálam off, asszony szét trollkodja gyereknek gyártott kajákkal. (Valójában diétám is fúrja sztem, eleve edzés miatt is baszogat
)
Nyárra viszont kezdenem kell magammal valamit, mert itthon lesz mindenki egész nyáron. Szóval lehet kénytelen leszek külön kaját csinálni majd magamnak vagy gőzöm sincs hogy lesztestsúly fontonként 0.3-05 gramm amit láttam szóval nálad 53 körül lehetne. Nem tudom. én azon röhögök magamban mindig, hogy amikor a koleszterin bevitelről van szó akkor tök mindegy a zsír mert nem befolyásol semmit mert a szervezet előállítja amennyi kell, de ha meg a koleszterinből "készülő" hormonok akkor meg fontos. Szerintem ki kell próbálni, maradandó károsodást tuti nem okozol vele ha pár hétig kicsit alacsonyabb a zsír.
Én is nős vagyok két gyerek qrvára megértem nagyon antiszocnak kell lenni hogy komolyabban tudj diétázni. Mondjuk napi 3 kajámat akkor is megcsinálnám, mert a reggeli senkit nem érdekel, hétköznap melóban eszek, legfeljebb a vacsorában kellene kompromisszumot tennem. De korábban én is ezzel csúsztam el, palacsinta, fánk stb. pedig nem is vagyunk nagy sütemény sütősek.
-
tisn
veterán
+@Woosslave (bár nem tudom mit fed a "csomó minden" a zabon felül ):az isten f****ért nem esztek reggel zsírt... Aztán csodálkoztok, hogy ebédig éhen haltok...
fos zabkasa helyett egy jo rantotta kis reszelt sajttal (kis kolbival) jobb lenne. (csak nekem reggel nem esik jol a zsiros, es nagyon mexerettem a protenes, gyumolcsos zabkasat)
reggel zabkasa, tizorai proteinszelet, igy ki szoktam birni az 13h koruli ebedig gond nelkul, egy edzessel, kb 500-600kcal zabaval.
-
tisn
veterán
Hmm. Zsír témában másnál is látom hogy ennyin van. Én 80 kilos célt lőttem be és ezért 80g ra törtekszem, nem mertem lejjebb menni . Menjen lejjebb? Az egy csomó kcal.
Hétvége az nálam off, asszony szét trollkodja gyereknek gyártott kajákkal. (Valójában diétám is fúrja sztem, eleve edzés miatt is baszogat
)
Nyárra viszont kezdenem kell magammal valamit, mert itthon lesz mindenki egész nyáron. Szóval lehet kénytelen leszek külön kaját csinálni majd magamnak vagy gőzöm sincs hogy lesz(Valójában diétám is fúrja sztem, eleve edzés miatt is baszogat
)
anno amikor vagy 15 eve eloszor ertem le 100kg-ra, es mar ereztem, hogy vegre ket szamjegyu lesz a sulyom, akkor sutott exnejem egy oriasi adag palacsintat, kivegezve vegleg a dietamat
hulye voltam, meg ha be is zabaltam, folytatni kellett volna.
-
K1LLMy53Lf
őstag
Hát én nem tudom.
Most 2150 kalórián vagyok, tartom a diétát, a reggelimen kívül simán tudnék még enni napközben.
(Fehérje: 170+30g turmix Zsír: 80 Ch: 180)A reggelim küzdős,mert az 70 g zab, 300g natúr skyr + pár szem eper,+egy adag fehérjepor.
Ezt 7 órakor toltam be.A többi 3 étkezés sima...sőt este ugye már csak egy ilyen lájtos valami van...kb. zabálni tudnék.

Most is az órát nézem,hogy mikor lesz már dél,hogy menjek ebédelni.+@Woosslave (bár nem tudom mit fed a "csomó minden" a zabon felül ):az isten f****ért nem esztek reggel zsírt... Aztán csodálkoztok, hogy ebédig éhen haltok...
-
Peaceliker
addikt
174 cm és 75.8 kg (karácsonykor 90 (igaz a esti tele súly) március 7-én 86.1 kg. Van egy négynapos kajaterv az már teljesen fix az utóbbi időben, a többi napon is van fix kaja (főleg reggeli és vacsora) amúgy meg sikerült végre átállítani magam hogy ne zabáljak, de van még olyankor is hogy mérleggyel lemérem a krumplit pl.
A tuti napokon ez hétfő - csütörtök, ebből 3 napon edzek is a makrók 50 körül a zsír, 150-160 fehérje, 200 ch.
Július 15-20 ig tuti így fogom nyomni a diétát, sikerült elengedni a "súly" fixációt, a cél a kinézet nyilván de mivel az xar lesz ezért 71 kg
Ja bocs makró cél azt írtam fentebb.De látszik már a kor nem kedvez. Nem is az anyagcserének, mert gyakorlatilag lineáris mértékben fogyok, hanem a bőr állapota sbt. Fiam 17 lesz 183 cm 90 kg-ra tömegelt már 80 alatt van de neki tényleg full kockahas stb tényleg qrva jól néz ki, agyalok hogy kitagadom
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ja nyilván tudnék én is enni, mondjuk reggeli 8-kor zab+csomó minden, de 11.30-kor már azért várom hogy ehessek. Amiben qrva nagyot fejlődtem, hogy nem baxom el teljesen a hétvégét. Amúgy szerencsére az esti evés egyáltalán nem volt jellemző rám, soha nem zabáltam ki a hűtőt éjszaka mondjuk akármilyen éhes is voltam.
Hmm. Zsír témában másnál is látom hogy ennyin van. Én 80 kilos célt lőttem be és ezért 80g ra törtekszem, nem mertem lejjebb menni . Menjen lejjebb? Az egy csomó kcal.
Hétvége az nálam off, asszony szét trollkodja gyereknek gyártott kajákkal. (Valójában diétám is fúrja sztem, eleve edzés miatt is baszogat
)
Nyárra viszont kezdenem kell magammal valamit, mert itthon lesz mindenki egész nyáron. Szóval lehet kénytelen leszek külön kaját csinálni majd magamnak vagy gőzöm sincs hogy lesz -
tisn
veterán
nem, rohadtul osszeszukult mar.
peldaul asszony pizzat rendelt valamelyik nap.
en megettem 0.5-t, nem fert tobb.
asszony 65kg-os fia betolt 1.5-t. na meg fiatalon nekem is ment annyi
edesseg: neha elcsabulok, de boven nem annyira mint regebben, hetvegen volt kis fagyi/suti (szinten az asszony miatt
)de szep lassan (kb. havi 1kg) megyeget le a sulyom, igaz nem is veszem most igazan komolyan a dietat (hetek ota nem mertem kajat peldaul)
(fogyis topik sem porog, igy nem eleg motvialo)
-
tisn
veterán
Én limitben akkor tudok legjobban benne maradni ha délelőtt max egy adag fehérje megy be. Mondjuk ez nem is esik nehezemre. Éhes vagyok ebédnél, de nem horror. Múltkor ettem reggelire 7 kor egy szelet toast kenyeret, Nutellaval és banánnal (gyerekek után maradt). 9kor rendesen remegtem már és utána egész nap zabálni kellett. Szóval fixen én is küzdök szénhidrát szenvedéllyel. Illetve ha nagyon vissza veszek és kurva sok a zöldség akkor meg volt hogy 120g ch nál álltam meg nap végén, ami meg tán kevés (220g lenne a cél).
Szóval nekem amúgy egy mocskos nagy szenvedés ez a diéta
Szóval nekem amúgy egy mocskos nagy szenvedés ez a diéta
egyel repat nutella helyett
(na jo nem trollkodom tenyleg az. es amikor a merleg sem szeret, az az igazan demotivalo.)
-
m3ss
veterán
dehogy
nagy test, sok mozgas, sok uzemanyag kell.
neztem most garminon egy eves atlagot, a mert kcal fogyasztas heti 28450kcal, vagyis napi 4064 kcal. (kicsit csal, mivel nem mindig frissitem a kilokat, pl. egesz telen a tavaly nyari 99kg-os sulyommal szamolt a nemileg tobb helyett.)persze tulmeri a mozgast, ennel a valos igeny par szazzal kevesebb, de azert ertheto, hogy miert nem napi 1500kcal-t kivanok, es a 2500 az meg elegge ehezes. na irany a terem

nyilvan. sztem meg tovabbra is cukor loopban vagy es ki van tagulva a gyomrod
elbiciklizel 200 kcalt aztan megeszel 600at azzan aztan sokra mentel, uzemanyag...
-
Peaceliker
addikt
Hát én nem tudom.
Most 2150 kalórián vagyok, tartom a diétát, a reggelimen kívül simán tudnék még enni napközben.
(Fehérje: 170+30g turmix Zsír: 80 Ch: 180)A reggelim küzdős,mert az 70 g zab, 300g natúr skyr + pár szem eper,+egy adag fehérjepor.
Ezt 7 órakor toltam be.A többi 3 étkezés sima...sőt este ugye már csak egy ilyen lájtos valami van...kb. zabálni tudnék.

Most is az órát nézem,hogy mikor lesz már dél,hogy menjek ebédelni.Én limitben akkor tudok legjobban benne maradni ha délelőtt max egy adag fehérje megy be. Mondjuk ez nem is esik nehezemre. Éhes vagyok ebédnél, de nem horror. Múltkor ettem reggelire 7 kor egy szelet toast kenyeret, Nutellaval és banánnal (gyerekek után maradt). 9kor rendesen remegtem már és utána egész nap zabálni kellett. Szóval fixen én is küzdök szénhidrát szenvedéllyel. Illetve ha nagyon vissza veszek és kurva sok a zöldség akkor meg volt hogy 120g ch nál álltam meg nap végén, ami meg tán kevés (220g lenne a cél).
Szóval nekem amúgy egy mocskos nagy szenvedés ez a diéta
-
tisn
veterán
mostanaban nem eszek. regebben pilos natur joghurt volt a reggelim magvakkal.
csoki/fagyi/keksz mind ultrafeldolgozott, kerulni kellene oket pont errol beszelek.
ha vkinek a 3-4e kcal esik jol ott gondok vannak. vissza kell allni par honapra az edessegekkel, meg a gyomrod is ki lehet tagulva.
plusz ez a 3500 kcal eltuntetese ez egy eletstilus. a hobbid az eves, masra nincs idod. nem lehet tevekenykedni mert folyamatosan enni kell. minden tevekenyseget ahhoz kell igazitani, hogy 2-3 orankent zaba. konkretan hetek ota barhova megyek, nonstop eszek a kocsiban. nem viccelek. nonstop. magvak, csoki, keksz, turmix.
vagy eszel vagy a kovi kajat tervezed, fozod. komedia. vagy tragedia, ahogy nezzuk
munkahelyen hogy nez ez ki? viszel egy szatyor kajat es egesz nap eszel? bemennek kozossegbe es az emberek ezt neznek..dolgozni se lenne idom, most is 1 oraja eszek. rohadtul nem kivanom a turmixot a granolas reggelire, 1 oraja probalom meginni...
este hazaertem melo utan 9re. de hazafele mar betomtem fel zacsko mandulat. itthon megettem egy tal salatat sult csirkevel, de legszivesebben kihagytam volna. ra egy pohar voros bor. 1 l viz mert nem volt idom eleget inni. raffaelo, egy kis eper. majd egy smoothie meg fel 12-kor. es tele hassal eldoltem. hajnalban felebredtem 4 korul, mit csinaltam? ettem meg magvakat. aztan reggel legszivesebben orakig nem ennek, de jon a granola meg a turmix ra...
dehogy
nagy test, sok mozgas, sok uzemanyag kell.
neztem most garminon egy eves atlagot, a mert kcal fogyasztas heti 28450kcal, vagyis napi 4064 kcal. (kicsit csal, mivel nem mindig frissitem a kilokat, pl. egesz telen a tavaly nyari 99kg-os sulyommal szamolt a nemileg tobb helyett.)persze tulmeri a mozgast, ennel a valos igeny par szazzal kevesebb, de azert ertheto, hogy miert nem napi 1500kcal-t kivanok, es a 2500 az meg elegge ehezes. na irany a terem

-
Woodslave
félisten
Ja értelek. Szóval a ch+zsír megfogalmazást preferáltad volna
Woodslave
Te mekkora vagy (magasság /súly)? 1900kcal ban mi van? Makró cél mi?
Én ha halára erőltetem a végtelen zöldséget, akkor egész jó, de amúgy 2200kcal on szenvedés minden nap
174 cm és 75.8 kg (karácsonykor 90 (igaz a esti tele súly) március 7-én 86.1 kg. Van egy négynapos kajaterv az már teljesen fix az utóbbi időben, a többi napon is van fix kaja (főleg reggeli és vacsora) amúgy meg sikerült végre átállítani magam hogy ne zabáljak, de van még olyankor is hogy mérleggyel lemérem a krumplit pl.
A tuti napokon ez hétfő - csütörtök, ebből 3 napon edzek is a makrók 50 körül a zsír, 150-160 fehérje, 200 ch.
Július 15-20 ig tuti így fogom nyomni a diétát, sikerült elengedni a "súly" fixációt, a cél a kinézet nyilván de mivel az xar lesz ezért 71 kg
Ja bocs makró cél azt írtam fentebb.De látszik már a kor nem kedvez. Nem is az anyagcserének, mert gyakorlatilag lineáris mértékben fogyok, hanem a bőr állapota sbt. Fiam 17 lesz 183 cm 90 kg-ra tömegelt már 80 alatt van de neki tényleg full kockahas stb tényleg qrva jól néz ki, agyalok hogy kitagadom
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ja nyilván tudnék én is enni, mondjuk reggeli 8-kor zab+csomó minden, de 11.30-kor már azért várom hogy ehessek. Amiben qrva nagyot fejlődtem, hogy nem baxom el teljesen a hétvégét. Amúgy szerencsére az esti evés egyáltalán nem volt jellemző rám, soha nem zabáltam ki a hűtőt éjszaka mondjuk akármilyen éhes is voltam.
-
m3tr0
őstag
mostanaban nem eszek. regebben pilos natur joghurt volt a reggelim magvakkal.
csoki/fagyi/keksz mind ultrafeldolgozott, kerulni kellene oket pont errol beszelek.
ha vkinek a 3-4e kcal esik jol ott gondok vannak. vissza kell allni par honapra az edessegekkel, meg a gyomrod is ki lehet tagulva.
plusz ez a 3500 kcal eltuntetese ez egy eletstilus. a hobbid az eves, masra nincs idod. nem lehet tevekenykedni mert folyamatosan enni kell. minden tevekenyseget ahhoz kell igazitani, hogy 2-3 orankent zaba. konkretan hetek ota barhova megyek, nonstop eszek a kocsiban. nem viccelek. nonstop. magvak, csoki, keksz, turmix.
vagy eszel vagy a kovi kajat tervezed, fozod. komedia. vagy tragedia, ahogy nezzuk
munkahelyen hogy nez ez ki? viszel egy szatyor kajat es egesz nap eszel? bemennek kozossegbe es az emberek ezt neznek..dolgozni se lenne idom, most is 1 oraja eszek. rohadtul nem kivanom a turmixot a granolas reggelire, 1 oraja probalom meginni...
este hazaertem melo utan 9re. de hazafele mar betomtem fel zacsko mandulat. itthon megettem egy tal salatat sult csirkevel, de legszivesebben kihagytam volna. ra egy pohar voros bor. 1 l viz mert nem volt idom eleget inni. raffaelo, egy kis eper. majd egy smoothie meg fel 12-kor. es tele hassal eldoltem. hajnalban felebredtem 4 korul, mit csinaltam? ettem meg magvakat. aztan reggel legszivesebben orakig nem ennek, de jon a granola meg a turmix ra...
Hát én nem tudom.
Most 2150 kalórián vagyok, tartom a diétát, a reggelimen kívül simán tudnék még enni napközben.
(Fehérje: 170+30g turmix Zsír: 80 Ch: 180)A reggelim küzdős,mert az 70 g zab, 300g natúr skyr + pár szem eper,+egy adag fehérjepor.
Ezt 7 órakor toltam be.A többi 3 étkezés sima...sőt este ugye már csak egy ilyen lájtos valami van...kb. zabálni tudnék.

Most is az órát nézem,hogy mikor lesz már dél,hogy menjek ebédelni. -
m3ss
veterán
Az egészséghez NEM kell nagy izomtömeg. Annyi izomtömeg kell, hogy a hétköznapi, életvitelszerű dolgok ne okozzanak problémát, és az életkorral történő leépülés ellensúlyozva legyen.
Ellenben az egészségtelen kaják biztosan nem jók, ezeket tömni, hogy izmosabb legyen valaki, az egyszerű hülyeségcsajokat se erdekli, nem is egezseges. mit csinalok en? testdiszmorfiassa tettetek!
ja es ez a q*** granola is, olyan szar lett hogy telezuztam mogyorovajjal. elrontja nagy mennyisegben. de a smoothiet is. tegnap ittam egy epres smoothiet tej, eper, epres feherje. na igy finom. de mindig zabbal, mezzel, mogyorovajjal...aaaahh
-
Dorian
félisten
ugy hogy vazizomzatig fogynek ha nem tomnem magam. es az sem egezseges. ez az anyagcsere egy csapda. vagy koleszterin+ meg ultrafeldolgozott cuccok vagy gyikember.
komolyan nem tulzok, hogy fele ennyi kajaval ellennek. nalam 2500 korul vagy afolott lenne a dieta most. de az mar lehet vagy 500 kcal deficit lenne. es legszivesebben 2000e kcal alatt ennek. szivesen kiprobalnam, de 2 honap alatt elfogynek.
azt hiszitek trollkodok tuti, de nagyon faraszto allandoan ugy enni, hogy nem vagyok ehes. egyszeruen nem kivanom a kajat es enni kell...grillkolbasz, fustolt kolbasz, kenyer, pekaru, csoki, fagyi, sos magvak, felvagott, kekszek, gyumolcsjoghurt stb nelkul...eselytelen lenne. ezek mind ultrafeldolgozottak.
Az egészséghez NEM kell nagy izomtömeg. Annyi izomtömeg kell, hogy a hétköznapi, életvitelszerű dolgok ne okozzanak problémát, és az életkorral történő leépülés ellensúlyozva legyen.
Ellenben az egészségtelen kaják biztosan nem jók, ezeket tömni, hogy izmosabb legyen valaki, az egyszerű hülyeség -
m3ss
veterán
joghurtot ne egyel, keves benne a kcal, csak foglalja a helyet a gyomrodban. (1.5dl, 90-110kcal)
csoki/fagyi/keksz-el ha nem birsz 2500 kcalt betoltni, akkor tenyleg vannak bajok

en ilyenek nelkul is nehezen tartom be a 2500-t, es mindenkepp tobbet ennek, nekem ez mar szenvedos. valahol 3000-4000 kcal konryeke esik jol. persze nehezebb is vagyok.
mostanaban nem eszek. regebben pilos natur joghurt volt a reggelim magvakkal.
csoki/fagyi/keksz mind ultrafeldolgozott, kerulni kellene oket pont errol beszelek.
ha vkinek a 3-4e kcal esik jol ott gondok vannak. vissza kell allni par honapra az edessegekkel, meg a gyomrod is ki lehet tagulva.
plusz ez a 3500 kcal eltuntetese ez egy eletstilus. a hobbid az eves, masra nincs idod. nem lehet tevekenykedni mert folyamatosan enni kell. minden tevekenyseget ahhoz kell igazitani, hogy 2-3 orankent zaba. konkretan hetek ota barhova megyek, nonstop eszek a kocsiban. nem viccelek. nonstop. magvak, csoki, keksz, turmix.
vagy eszel vagy a kovi kajat tervezed, fozod. komedia. vagy tragedia, ahogy nezzuk
munkahelyen hogy nez ez ki? viszel egy szatyor kajat es egesz nap eszel? bemennek kozossegbe es az emberek ezt neznek..dolgozni se lenne idom, most is 1 oraja eszek. rohadtul nem kivanom a turmixot a granolas reggelire, 1 oraja probalom meginni...
este hazaertem melo utan 9re. de hazafele mar betomtem fel zacsko mandulat. itthon megettem egy tal salatat sult csirkevel, de legszivesebben kihagytam volna. ra egy pohar voros bor. 1 l viz mert nem volt idom eleget inni. raffaelo, egy kis eper. majd egy smoothie meg fel 12-kor. es tele hassal eldoltem. hajnalban felebredtem 4 korul, mit csinaltam? ettem meg magvakat. aztan reggel legszivesebben orakig nem ennek, de jon a granola meg a turmix ra...
-
Peaceliker
addikt
nem... wpc-t mondtam, nem wpi-t...

@aelod: szvsz, ha valaki szimplán pl gumicukorból tol be 500kcal-t, ami tiszta ch, az kevésbé viseli meg a szervezetet, mint az ilyen ultrafeldolgozott, gyors ch +magas zsír kombós pékáruk... persze a probléma ennél jóval komplexebb, ezt így extém leegyszerűsítve mondom, szimplán csak rá akartam mutatni, hogy mennyire junk/káros cuccok ezek, az ember nem is gondolná
@peaceliker: "liszt+cukor+szír" csak azt írtam, hogy a lisztben a makró 99+%a ch, tehát az is cukor, így felesleges külön írni

Ja értelek. Szóval a ch+zsír megfogalmazást preferáltad volna
Woodslave
Te mekkora vagy (magasság /súly)? 1900kcal ban mi van? Makró cél mi?
Én ha halára erőltetem a végtelen zöldséget, akkor egész jó, de amúgy 2200kcal on szenvedés minden nap
-
Dorian
félisten
-
tisn
veterán
ugy hogy vazizomzatig fogynek ha nem tomnem magam. es az sem egezseges. ez az anyagcsere egy csapda. vagy koleszterin+ meg ultrafeldolgozott cuccok vagy gyikember.
komolyan nem tulzok, hogy fele ennyi kajaval ellennek. nalam 2500 korul vagy afolott lenne a dieta most. de az mar lehet vagy 500 kcal deficit lenne. es legszivesebben 2000e kcal alatt ennek. szivesen kiprobalnam, de 2 honap alatt elfogynek.
azt hiszitek trollkodok tuti, de nagyon faraszto allandoan ugy enni, hogy nem vagyok ehes. egyszeruen nem kivanom a kajat es enni kell...grillkolbasz, fustolt kolbasz, kenyer, pekaru, csoki, fagyi, sos magvak, felvagott, kekszek, gyumolcsjoghurt stb nelkul...eselytelen lenne. ezek mind ultrafeldolgozottak.
joghurtot ne egyel, keves benne a kcal, csak foglalja a helyet a gyomrodban. (1.5dl, 90-110kcal)
csoki/fagyi/keksz-el ha nem birsz 2500 kcalt betoltni, akkor tenyleg vannak bajok

en ilyenek nelkul is nehezen tartom be a 2500-t, es mindenkepp tobbet ennek, nekem ez mar szenvedos. valahol 3000-4000 kcal konryeke esik jol. persze nehezebb is vagyok.
-
Woodslave
félisten
ugy hogy vazizomzatig fogynek ha nem tomnem magam. es az sem egezseges. ez az anyagcsere egy csapda. vagy koleszterin+ meg ultrafeldolgozott cuccok vagy gyikember.
komolyan nem tulzok, hogy fele ennyi kajaval ellennek. nalam 2500 korul vagy afolott lenne a dieta most. de az mar lehet vagy 500 kcal deficit lenne. es legszivesebben 2000e kcal alatt ennek. szivesen kiprobalnam, de 2 honap alatt elfogynek.
azt hiszitek trollkodok tuti, de nagyon faraszto allandoan ugy enni, hogy nem vagyok ehes. egyszeruen nem kivanom a kajat es enni kell...grillkolbasz, fustolt kolbasz, kenyer, pekaru, csoki, fagyi, sos magvak, felvagott, kekszek, gyumolcsjoghurt stb nelkul...eselytelen lenne. ezek mind ultrafeldolgozottak.
mindenki a maga szintjén nyomorog ahogy mondani szokták. Mondjuk én irigylem bár már egész jól megy a diéta és komolyan nem vagyok én se éhes el is vagyok 1900 kcalon
-
Dorian
félisten
pff neztem most a listat hogy mi ultrafeldolgozott...
ez az egesz amit csinalok hogy tomom magam minden csak nem egezseges. egezsegesebb eletet eltem mielott edzettem, 70 kilosan...ha csak egezseges kajakat ennek mertekkel akkor meg izom nem lenne rajtam, mert 1500 kcalt is muveszet lenne megenni. vazizomzat sem egezseges. most akkor mit is csinaljak?
Természetesen, soha nem állította senki azt, hogy a testépítő táplálkozás egészséges. Eleve az, ha valaki tömi magát holott nem éhes, az is milyenmár, csak feleslegesen terheli a szervezetét.
Az, hogy a nagyobb izomtömeg egészségesebb, az csak nagypopulációs statisztikában igaz. Ugyanis valójában amennyi izom és erő a hosszútávú egészséghez kell, azt itt már mind túlléptük, minden több csak hiúsági kérdés.
Új hozzászólás Aktív témák
-
206900 - 206801
207449 - 207401 207400 - 207301 207300 - 207201 207200 - 207101 207100 - 207001 207000 - 206901 206900 - 206801 206800 - 206701 206700 - 206601 206600 - 206501 206500 - 206401 206400 - 206301 206300 - 206201 206200 - 206101 206100 - 206001 206000 - 205901 205900 - 205801 205800 - 205701 205700 - 205601 205600 - 205501 205500 - 205401 205400 - 205301 205300 - 205201 205200 - 205101 205100 - 205001 205000 - 204901 204900 - 204801 204800 - 204701 204700 - 204601 204600 - 204501 204500 - 204401 204400 - 204301 204300 - 204201 204200 - 204101 204100 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
A topicban érdekeltségi körbe tartozó (tulajdonos, munkavállaló, stb.) boltot reklámozni, bármilyen módon üzletelni tilos!
- Új! Gigabyte Aero X16 UltraSlim Gamer Laptop Ryzen 7 350 16GB 1TB RTX 5060 16" QHD+ 165Hz Garancia
- Apple Watch Space Black rozsdamentes acél szíj
- Apple iPad A16 (2025) Wi-Fi 128GB, Újszerű, 1 Év Garanciával
- Sapphire Pure RX 9070XT /// Új // Számla + Garancia
- LG 32GS95UV-W OLED White Monitor! 3840x2160 / 480Hz / 0.03ms / FreeSync / G-Sync
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
)
)



ha tolnek valamit biztosan nem szorakoznek szintentarto kcal kornyeki kajalassal. es valszeg szamolgatnam is...ki akarnam maxolni akkor a lehetosegeket.
pilos joghurt az általában nincs csak mára vettem és csak 1/3-át ettem. Ma mondjuk pihenőnapon a reggelim pont 25 gramm bacon, 3 tojás, cottage cheese (helyett most ez a joghurt)


