Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- koxx: Bloons TD5 - Tower Defense játék
- Met: Metallica: M72 World Tour
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
-
206300 - 206201
207447 - 207401 207400 - 207301 207300 - 207201 207200 - 207101 207100 - 207001 207000 - 206901 206900 - 206801 206800 - 206701 206700 - 206601 206600 - 206501 206500 - 206401 206400 - 206301 206300 - 206201 206200 - 206101 206100 - 206001 206000 - 205901 205900 - 205801 205800 - 205701 205700 - 205601 205600 - 205501 205500 - 205401 205400 - 205301 205300 - 205201 205200 - 205101 205100 - 205001 205000 - 204901 204900 - 204801 204800 - 204701 204700 - 204601 204600 - 204501 204500 - 204401 204400 - 204301 204300 - 204201 204200 - 204101 204100 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2016-08-09 20:41 Téma összefoglaló
- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)
Új hozzászólás Aktív témák
-
tisn
veterán
Én bemelegítő sorozatok között nem pihenek, sőt van hogy munka sorozat és következő gyakorlat bemelegítő között is jóval kevesebbet. Munkasorozat előtt pihenek nagyobbat. 2p et sztem legalább pihenj

scdlsc
Én is 3at gondolok jónak, de nála a 2p is nagy dolog lesz
hat jo, holnap kiprobalom, ez a nap ugyis a hetfoi ismetlese, es mar ugyis faradt vagyok pentekre. akkor a bemelegito gerincnyujtast kiveve kiveszem az osszes toltelek gyakorlatot, csak a felsotesteseket csinalom, kb. 5-6 allomas 2 munkasorozat 3 perc pihi, ez kb. 40 perc plusz bemelegites, nyujtas. ja de holnap ra is erek, csak delig dolgozom kivetelesen.
-
S e t h
nagyúr
-
m3ss
veterán
En volt, hogy sietni kellett, es 1.5 perceket vartam a 3.5-4 helyett a set-ek kozott es siman volt, hogy 2-3 ismetlessel kevesebb ment bele, mint a 3-4 perc pihenovel.en masfel percet akarok pihenni a tesztnel, az nem eleg?
es a bemelegito sorozatok utan kell e pihenni es mennyit? (csak fekvenyomasnal csinalok kettot, masnal csak egyet)neha olyan erzesem van, hogy te nem is edzel csak trollkodni jarsz ide
-
Peaceliker
addikt
En volt, hogy sietni kellett, es 1.5 perceket vartam a 3.5-4 helyett a set-ek kozott es siman volt, hogy 2-3 ismetlessel kevesebb ment bele, mint a 3-4 perc pihenovel.en masfel percet akarok pihenni a tesztnel, az nem eleg?
es a bemelegito sorozatok utan kell e pihenni es mennyit? (csak fekvenyomasnal csinalok kettot, masnal csak egyet)Én bemelegítő sorozatok között nem pihenek, sőt van hogy munka sorozat és következő gyakorlat bemelegítő között is jóval kevesebbet. Munkasorozat előtt pihenek nagyobbat. 2p et sztem legalább pihenj

scdlsc
Én is 3at gondolok jónak, de nála a 2p is nagy dolog lesz
-
scdlsc
senior tag
En volt, hogy sietni kellett, es 1.5 perceket vartam a 3.5-4 helyett a set-ek kozott es siman volt, hogy 2-3 ismetlessel kevesebb ment bele, mint a 3-4 perc pihenovel.en masfel percet akarok pihenni a tesztnel, az nem eleg?
es a bemelegito sorozatok utan kell e pihenni es mennyit? (csak fekvenyomasnal csinalok kettot, masnal csak egyet)3 percet pihenj a munkasorozatok előtt.
-
tisn
veterán
En volt, hogy sietni kellett, es 1.5 perceket vartam a 3.5-4 helyett a set-ek kozott es siman volt, hogy 2-3 ismetlessel kevesebb ment bele, mint a 3-4 perc pihenovel.en masfel percet akarok pihenni a tesztnel, az nem eleg?
es a bemelegito sorozatok utan kell e pihenni es mennyit? (csak fekvenyomasnal csinalok kettot, masnal csak egyet) -
tisn
veterán
Kb fül alá. És a kar teljes kinyújtása felesleges.
Rengetegen csinálják pont fordítva
hmm, ezt nem szoktam csinalni (max csigas masinan) de az elso video amit feldobott a csavo a ful alol teljes nyujtasig csinalja. -
m3ss
veterán
hajra. en valszeg konkretan dobom az osszes tric gyakorlatot, tolodzkodas lockoutig.
de hetkoznapi dolgok miatt is ez tunik nekem logikusnak. ha pakolaszol, hasznalod ezeket az izmokat itthon akkor is ez tortenik. majd megallok lockout elott?
eldobsz valamit aztan megserul a konyokod mert eleteben nem lockoutolt terhelesen?
huzas detto. lehet kulon kelso shruggal szorakozni, csak minek? egy felsohat fokuszu evezesnel, meg huzodzkodasnal is csinalhatom.
majd ha megyek falat maszni akkor majd sajnalkozok hogy hmm de kar hogy otthon nem ugy huzodzkodok meg evezek hogy lapocka tavolitassal is tudjam a mozdulatot inditani, nyujtott karral? mert a falon epp ki vagyok tekeredve, hulye pozban vagyok? vagy elmesz kuzdosportolni es nem lesz megszokott, hogy mondjuk foldharcnal domboru hattal is tudjal nagy huzoerot kifejteni? vagy teljesen nyujtott karnal a bicepszed nem tud erot kifejteni mert preacher curlnel is partialokat csinalsz?
amugy nekem a vallamban levo mobilitas gondokat (nem tudtam fejem moge vinni fej fole nyujtott karral) is megoldotta a full romos edzes. persze nem tudom, lehet a csokkentett rom is ugyanezt tette volna...nem art, ha hasznos is ez az egesz azert vmennyire. ugyanez igaz ezekre a nordic, reverse nordic curlre. lehet hipertrofia miatt jobb a labnyujtas pl mint a reverse nordic. labhajlitasrol mar nem lennek meggyozodbe, hogy effektivebb mint a nordic. de csomo elonye van terd izuleteknel, csipo izulet, mobilizal, torzset is fejleszti. jol konvertal ugrashoz, sprinthez, atletikusabb leszel...kicsit ugyanez igaz ezekre a szabad sulyos mozdulatokra is. lehet van a tolodzkodasnal, huzodzkodasnal hip szempontjabol kicsit hatekonyabb mozdulat. de azert ezek az osszetett mozdulatok ahol sok stabilizalo izom reszt vesz hasznosak. ahelyett, hogy vezetett palyan nyomogatok egy gepet, stabilizalo izmok nelkul...raadasul nekem a pump es a sajat fejlodesem sem arrol arulkodik, hogy ezek a gyakorlatok ne lennenek legalabb olyan effektivek.
erdemes megnezni egy gyurus tornasz bicepszet, vallat amugy. elegge full rom kapja a terhelest. es akkor finoman fogalmaztam.
-
tisn
veterán
Viszont az is lehet, hogy az agresszió nincs itt megfelelő kontextusba helyezve, mert találkoztam én agresszióval teremben, nem is volt sokáig tag a srác.
Te itt szerintem összekevered a gyakorlatok közben előjövő agressziót a másokkal szembeni agresszív viselkedéssel. Dietgainz az elsőre gondolt - "megtámadni a súlyokat".
Te itt szerintem összekevered a gyakorlatok közben előjövő agressziót a másokkal szembeni agresszív viselkedéssel.
akkor elbasztam, amikor ma a teremben minden szembejovot felpofoztam?!
-
tisn
veterán
Amúgy ja. Példa a mai edzés. Egyik variáns fekvenyomásnál nem megy ki a 9ik ismétlés. Akkor várják valami statikus állásban addig, amíg megfulladok?
mert ketettem, szuszogok, de ennyi. Tök más egy felhúzásnál vagy akár egy bolgár guggolás után, de általánosságban baromság a kijelentés, hogy 2 szett között feltétlen halott vagy. hogy 2 szett között feltétlen halott vagy.
probald ki a koordinacios letrat

en nem szoktam halottnak erezi magam, de a tolodzkodas plusz sullyal kisse megviselt. ott kellett egy fel perc, mire levettem a mellenyt es elsetaltam a 2m-re levo kovetkezo allomasig
masnal bukasnal sem jellemzo (talan meg a seggep ilyen (csipoemelo), arrol alig birok lemaszni)
-
scdlsc
senior tag
-
Vitee
aktív tag
Pedig van, nem is kicsi.
En volt, hogy sietni kellett, es 1.5 perceket vartam a 3.5-4 helyett a set-ek kozott es siman volt, hogy 2-3 ismetlessel kevesebb ment bele, mint a 3-4 perc pihenovel.
Szerintem nagyon sokat szamit! -
tisn
veterán
-
tisn
veterán
Egyszer kipróbálhatnád, ha két sorozat közt rendesen pihensz, hogy menniyvel nagyobb súlyt vagy több ismétlést tudszt csinálni. ezek a plusszok pedig izomnövekedésre váltódnak
erosen meglepne, ha lenne erdemi kulonbseg. de ki fogom. -
Peaceliker
addikt
errol is megoszlanak a velemenyek. sztem nelkul tenykent kozolni ezt sztem eros tulzas. osszetett gyakorlat, semmi diszkomfort erzest nem erzek konyoknel se itt se tolodzkodasnal, mind2nel full lockoutolok. nem is minosul szabalyos repnek ha fekvenyomas, tolodzkodas, oh press nem lockoutolsz. persze nem versenyre keszulunk.
de osszetett gyakorlat, kapjon a tricepsz is. na meg felso csuklya is kap, foleg allva ereztem ezt. sok gyakorlatnal amugy is az a jo az izuletnek, ha egesz tartomanyban kapja a terhelest.
persze itt leveszi a valladrol kicsit a terhelest, meg lehet vkinek konyoke problemas.
en biztosan nem fogok megallni egyik nyomasnal sem lockout elott. en osszes huzo mozdulatnal nyujtott karig megyek. es lapocka kozelites, tavolitas sem marad el.Én tricepsz gyakorlatoknál próbálok nem lockoutolni. Nehéz megállni
ma Skullcrushernél próbáltam így, hogy picit hajlítva maradt könyök, lehet tényleg jobb így. Majd most erre szeretnék figyelni -
Dorian
félisten
errol is megoszlanak a velemenyek. sztem nelkul tenykent kozolni ezt sztem eros tulzas. osszetett gyakorlat, semmi diszkomfort erzest nem erzek konyoknel se itt se tolodzkodasnal, mind2nel full lockoutolok. nem is minosul szabalyos repnek ha fekvenyomas, tolodzkodas, oh press nem lockoutolsz. persze nem versenyre keszulunk.
de osszetett gyakorlat, kapjon a tricepsz is. na meg felso csuklya is kap, foleg allva ereztem ezt. sok gyakorlatnal amugy is az a jo az izuletnek, ha egesz tartomanyban kapja a terhelest.
persze itt leveszi a valladrol kicsit a terhelest, meg lehet vkinek konyoke problemas.
en biztosan nem fogok megallni egyik nyomasnal sem lockout elott. en osszes huzo mozdulatnal nyujtott karig megyek. es lapocka kozelites, tavolitas sem marad el.Felesleges teljesen kinyújtani a karod. Ha tricepszre akarom edzeni, edzek arra. A versenyszabályokat meg teljesen irreleváns idekeverni.
-
m3ss
veterán
errol is megoszlanak a velemenyek. sztem nelkul tenykent kozolni ezt sztem eros tulzas. osszetett gyakorlat, semmi diszkomfort erzest nem erzek konyoknel se itt se tolodzkodasnal, mind2nel full lockoutolok. nem is minosul szabalyos repnek ha fekvenyomas, tolodzkodas, oh press nem lockoutolsz. persze nem versenyre keszulunk.
de osszetett gyakorlat, kapjon a tricepsz is. na meg felso csuklya is kap, foleg allva ereztem ezt. sok gyakorlatnal amugy is az a jo az izuletnek, ha egesz tartomanyban kapja a terhelest.
persze itt leveszi a valladrol kicsit a terhelest, meg lehet vkinek konyoke problemas.
en biztosan nem fogok megallni egyik nyomasnal sem lockout elott. en osszes huzo mozdulatnal nyujtott karig megyek. es lapocka kozelites, tavolitas sem marad el. -
Dorian
félisten
Meddig kell amúgy leengedni a db oh pressnél?
Kb fül alá. És a kar teljes kinyújtása felesleges.
Rengetegen csinálják pont fordítva -
S e t h
nagyúr
-
rwin5
őstag
-
S e t h
nagyúr
Viszont az is lehet, hogy az agresszió nincs itt megfelelő kontextusba helyezve, mert találkoztam én agresszióval teremben, nem is volt sokáig tag a srác.
Te itt szerintem összekevered a gyakorlatok közben előjövő agressziót a másokkal szembeni agresszív viselkedéssel. Dietgainz az elsőre gondolt - "megtámadni a súlyokat".
Diet hat pontban sorolja fel miért nem fejlődik valaki és az egyik az agresszió hiánya.
Értem én, hogy kell a nézettség, de az agressziót, mint fő okot kihozni a probléma okának vagy imbecilitás vagy hatásvadász attitűd.
De ha ezt képes komoly arccal megfogalmazni, akkor vegyük komolyan azt is ha valaki azt állítja, hogy ma lemészárolja a vasakat vagy atomot robbant a teremben.
Ezért írtam, lehet eltérő konnotációra hivatkozni, de én agresszióval személyek közti vonatkozásban találkoztam eddig teremben, súlyokkal szemben maradt a light weight baby szintű összpontosítás, de semmiképpen sem olyan agresszió amely megakadályoz a békés sétálgatásban is a sorozatok között.
-
m3ss
veterán
Meddig kell amúgy leengedni a db oh pressnél?
passz. en igyekszem mindent full rommal csinalni. persze ha vkinel volt, van vmi serules akkor az is tenyezo lehet. meg mobilitas is kulonbozo mindenkinel. pl egy rdl-nel en a labszaram kozepeig tudtam csak leengedni a sulyt, utana domborodni kezdett volna az also hatam. mig masok emelvenyre allnak, hogy lejjebb tudjak engedni, mint a padlo..aztan most meg arra jottem ra, hogy derekfajas miatt meg ennyire se kellene lehet leengedni. bar egy ideje nem is csinalom..
ameddig a sulyzo engedi en leengedem. hogy ez mit jelent azt ennel a gyakorlatnal nehez lenne leirni. videoban amiket latok neha annal joval lentebb engedem.
de sztem az oldalso delta miatt inkabb a "szeles konyok" a kulcs, nekem egy sikban vannak a karjaim a testemmel. ha profilbol nezed nem jon elore a karom, konyokom.
regen ruddal allo oh pressnel en szukebben fogtam, elore ment a konyokom. nem is adta annyira oldalso vallra, mint igy
meg sztem arra erdemes figyelni, hogy a core megfeszit, gerinc nagyjabol egyenes a padon. en hajlamos voltam homoritani, incline presst csinalni belole. de incline pressnel is ujabban homoritottam, ott meg flat bencht csinaltam belole szinte ahogy igyekeztem progresszalni..kicsit nehez szetvalasztani ezt, hogy ossze tudod huzni a lapockad ugy is, hogy nem homoritasz oriasit. persze ha fekvenyomo versenyre keszulnek, akkor biztos jo a homoritas is, mert kisebb a rom.
ezek csak az en gondolataim, nem biztos, hogy teljesen jo uton jarok
-
aelod
veterán
Ha jól emlékszem reagáltam a témára és offba tettem
Nem, ez a sok semmitmondó hülyeség amit beszél senkinek nem hasznos.
Valószínűleg abban a narratívában ragadt ahol az intenzív edzés kimerül az agresszióban és abban, hogy két szett között nem szabad pihenni ahogy írod.
-
K1LLMy53Lf
őstag
elso deltara jo barmelyik mellgyakorlat. de azert egy szeles konyokkel vegzett jol leengedett db oh press eleg jol adja az oldalsonak is. en azert nem dobnam el, de az oldalemeles sztem is effektivebb.
nekem a hatso vallam is egyertelmuen nott azota amiota csinalok egy sorozatot ra pull napon.Meddig kell amúgy leengedni a db oh pressnél?
-
Dorien
veterán
Nem tudom pontosan idézni, de a videó szerzője szerint nincs olyan, hogy két gyakorlat, sorozat között valaki csak úgy sétálgat. Wtf?
Mármint mit kéne csinálnia? Üvöltöznie, verni ököllel a mellét, mint egy gorillának vagy hárman élesztik újjá?
Az agressziónak miért kéne manifesztálódnia a külvilágban , max a végrehajtás során, na de azon kívül?
Dietgainz vagy hogy hívják lehet túl sok motivációs videót nézett, de ez az agressziós dolog szerintem nem általánosítható, főleg nem egy kezdő esetében.
Viszont az is lehet, hogy az agresszió nincs itt megfelelő kontextusba helyezve, mert találkoztam én agresszióval teremben, nem is volt sokáig tag a srác.
Viszont az is lehet, hogy az agresszió nincs itt megfelelő kontextusba helyezve, mert találkoztam én agresszióval teremben, nem is volt sokáig tag a srác.
Te itt szerintem összekevered a gyakorlatok közben előjövő agressziót a másokkal szembeni agresszív viselkedéssel. Dietgainz az elsőre gondolt - "megtámadni a súlyokat".
-
m3ss
veterán
elso deltara jo barmelyik mellgyakorlat. de azert egy szeles konyokkel vegzett jol leengedett db oh press eleg jol adja az oldalsonak is. en azert nem dobnam el, de az oldalemeles sztem is effektivebb.
nekem a hatso vallam is egyertelmuen nott azota amiota csinalok egy sorozatot ra pull napon. -
Ijk
félisten
Első szettnél egy bemelegítő sorozat, majd felbaszom a súlyt amiből 8-10 ismétlés megy bukásig, második szettben visszaveszek a súlyból kb. 20%-ot és megint bukásig (jellemzően így megint 8-10 megy).
Ezt én is így szoktam, nekem is ez vált be.
Esetleg 3. szettben még visszább veszek belőle. Én 12 ismétlésig megyek az adott súllyal, mielőtt emelnék rajta. A kötőszöveteim meghálálják ezt, úgy érzem. A bukás közelébe megyek csak általában, ritkán teljes bukásig...Nekem jobban bejön a 6-10 ismétlés tartomány. 6 alatt már eljön a de kurva nehéz érzés és a koncentrált gyakorlat inkább átmegy az erőlködősbe. 8-10 felett pedig olyan szinten kifárad, hogy szignifikánsan kell visszavennem súlyból hogy tartsak 12 ismétlést.
A teljes testet, de először a felsőtestet majd kipróbálom 1 sorozattal mindenre. Kb. most olyan 35 percesek az edzések (nagyjából 10-12 szett bukásig, bukás közelig) ez az a szint amit hosszútávon tudok tartani heti 4x, anélkül hogy lejtőt vennék mentális vagy fizikai kifáradásban. Általában 2-3 hét után jön ez el ha nincs semmi stressz, betegség és ki is tudom magam aludni amennyire lehet.
-
m3ss
veterán
Első szettnél egy bemelegítő sorozat, majd felbaszom a súlyt amiből 8-10 ismétlés megy bukásig, második szettben visszaveszek a súlyból kb. 20%-ot és megint bukásig (jellemzően így megint 8-10 megy).
Ezt én is így szoktam, nekem is ez vált be.
Esetleg 3. szettben még visszább veszek belőle. Én 12 ismétlésig megyek az adott súllyal, mielőtt emelnék rajta. A kötőszöveteim meghálálják ezt, úgy érzem. A bukás közelébe megyek csak általában, ritkán teljes bukásig...en is azt mondanam amit peaceliker, en is csinaltam egy idoben a 2. sorozatot, szinten bukasig. semmivel se volt eredmenyesebb mintha 1 sorozatot csinaltam volna.
persze ennek ellenere a tudomanynak nehez szembemenni, valszeg a tobb sorozat jobb. de nem egy edzesen, egymas utan.meg azert latszott a volumen tanulmanyokbol is, hogy voltak olyanok akiknek a heti 4-5 sorozat is ugyanolyan effektiv volt, mint a 10-20. de a tobbsegnek inkabb az utobbi tudta maximalizalni a fejlodest. foleg haladokent.
mindenesetre inkabb gyakrabban kell edzeni, ezt is bizonyitotta rengeteg tanulmany. ezert is jo irany a fullbody heti 3x, mert a tobbi splittel mehetsz kb minden nap a terembe.. -
Dorien
veterán
Vállból nyomást én sem csinálok már jó ideje. A ferde Hammer Strength tárcsás nyomás teljesen jó elülső deltára, az az izom kapta a legnagyobb sokkot tegnap is...
-
Dorien
veterán
Jópár hónapja már csak magas intenzitású edzést csinálok. Heti 4x terem, 3 felsőtest váltva, 1 láb.
Felsőtest 1: ferdepados vagy gépen nyomás, tárogatás vagy tolódzkodás, tricepsz letolás vagy nyújtás fej mögül (ha tolódzkodtam előtte), oldalemelés, hátsó váll kötél vagy gép.
Felsőtest 2: széles lehúzás, széles evezés, hiperhajlítás, bicepsz- padon kézisúlyzó, alkar- padon támasztva, has- kötél lehúzás vagy lábemelés padon
Láb: combhajlító gép, merevlábas felhúzás, hack guggolás quadrora (sarkam relatív seggem alatt), lábnyújtó, vádli
Első szettnél egy bemelegítő sorozat, majd felbaszom a súlyt amiből 8-10 ismétlés megy bukásig, második szettben visszaveszek a súlyból kb. 20%-ot és megint bukásig (jellemzően így megint 8-10 megy).
Ezen felül két 60 perces kardio (2-kevés 3 zóna).Többet nem tudok beletenni sem időben, sem energiában, inkább optimalizálok ha valaki lát benne hülyeséget vagy amit érdemes változtatni.
Első szettnél egy bemelegítő sorozat, majd felbaszom a súlyt amiből 8-10 ismétlés megy bukásig, második szettben visszaveszek a súlyból kb. 20%-ot és megint bukásig (jellemzően így megint 8-10 megy).
Ezt én is így szoktam, nekem is ez vált be.
Esetleg 3. szettben még visszább veszek belőle. Én 12 ismétlésig megyek az adott súllyal, mielőtt emelnék rajta. A kötőszöveteim meghálálják ezt, úgy érzem. A bukás közelébe megyek csak általában, ritkán teljes bukásig... -
Peaceliker
addikt
Szerintem ez a videója (és láttam ettől jobban tőle) pont nem jó egy kezdőnek. Mert igaz van benne 1-2 "örök igazság", de pont ők nem tudják ezt kiszedni belőle.
Kétlem, hogy egy kezdőnek jó lenne, hogy most leszalad a terembe és agresszívan végtelen volument tol bukásig (mondjuk bukásig és nagy volumen együtt nemtom hogy jön ki, max utolsó sorozatban?), mert nincs 50es (kinek van akkora amúgy???) karja? Ne már
-
m3ss
veterán
Nem tudom pontosan idézni, de a videó szerzője szerint nincs olyan, hogy két gyakorlat, sorozat között valaki csak úgy sétálgat. Wtf?
Mármint mit kéne csinálnia? Üvöltöznie, verni ököllel a mellét, mint egy gorillának vagy hárman élesztik újjá?
Az agressziónak miért kéne manifesztálódnia a külvilágban , max a végrehajtás során, na de azon kívül?
Dietgainz vagy hogy hívják lehet túl sok motivációs videót nézett, de ez az agressziós dolog szerintem nem általánosítható, főleg nem egy kezdő esetében.
Viszont az is lehet, hogy az agresszió nincs itt megfelelő kontextusba helyezve, mert találkoztam én agresszióval teremben, nem is volt sokáig tag a srác.
hat a sok T amit szur lehet ezt okozza.
hja ez nonszensz. persze en is felporgetem magam, de aztan 1 sorozat bolgar utan szepen lecsendesulok..
masodik labnal mar survival modban vagyok
amugy az igazan intenziv labnapok utan nagyon durvan erzem a hatasat. turelmetlenebb vagyok es nagyon be vagyok indulva
tuti merheto a hormonalis valtozas amit okoz. -
Tyler Durden
addikt
Nem tudom pontosan idézni, de a videó szerzője szerint nincs olyan, hogy két gyakorlat, sorozat között valaki csak úgy sétálgat. Wtf?
Mármint mit kéne csinálnia? Üvöltöznie, verni ököllel a mellét, mint egy gorillának vagy hárman élesztik újjá?
Az agressziónak miért kéne manifesztálódnia a külvilágban , max a végrehajtás során, na de azon kívül?
Dietgainz vagy hogy hívják lehet túl sok motivációs videót nézett, de ez az agressziós dolog szerintem nem általánosítható, főleg nem egy kezdő esetében.
Viszont az is lehet, hogy az agresszió nincs itt megfelelő kontextusba helyezve, mert találkoztam én agresszióval teremben, nem is volt sokáig tag a srác.
Én ha épp diétázom mindig sétálok, mondjuk van is, hogy seggemen szedem a levegőt. Ennek ellenére igyexem mindig a max effortot beletolni az adott gyakorlatba.
-
Dorien
veterán
De persze a "ki kivel dug testépítő körökben" az qrvára ontopic, mi?

Persze, hogy az itteni kemény magnak szinte 0 információtartalma van, de talán van 1-2 betévedő, read-only, kezdő gyúrós is, akiknek hasznos lehet... -
Peaceliker
addikt
Nem tudom pontosan idézni, de a videó szerzője szerint nincs olyan, hogy két gyakorlat, sorozat között valaki csak úgy sétálgat. Wtf?
Mármint mit kéne csinálnia? Üvöltöznie, verni ököllel a mellét, mint egy gorillának vagy hárman élesztik újjá?
Az agressziónak miért kéne manifesztálódnia a külvilágban , max a végrehajtás során, na de azon kívül?
Dietgainz vagy hogy hívják lehet túl sok motivációs videót nézett, de ez az agressziós dolog szerintem nem általánosítható, főleg nem egy kezdő esetében.
Viszont az is lehet, hogy az agresszió nincs itt megfelelő kontextusba helyezve, mert találkoztam én agresszióval teremben, nem is volt sokáig tag a srác.
Amúgy ja. Példa a mai edzés. Egyik variáns fekvenyomásnál nem megy ki a 9ik ismétlés. Akkor várják valami statikus állásban addig, amíg megfulladok?
mert ketettem, szuszogok, de ennyi. Tök más egy felhúzásnál vagy akár egy bolgár guggolás után, de általánosságban baromság a kijelentés, hogy 2 szett között feltétlen halott vagy. -
Dorien
veterán
A legnagyobb hiba az ha csak csinálgatod és nem teszel bele intenzitást. Pont ezt magyaráztam tegnap egy új csajnak a kondiban, majdnem elaludt a gyakorlatok közben. Nagyon vicces ez a női megérzés amúgy: pontosan akkor jutott eszébe felhívni a feleségemnek, amikor a csajnak az úgynevezett baszó mozdulatot tanítottam hogy aktiválja a farizmait

Tegnap én is csajjal edzettem.
Akkora cickói vannak, hogy a melltámaszos gépeket rendesen át kellett állítgatni...Végigpróbáltuk a lábgépeket, most csináltam sok ismétléses rudas guggolást, csigás combhajlítót, combfeszítőt, tárcsás ülő vádlit (ez szerintem sz@r), kábeles hátra rúgást (ez jó, de hogy hívják?), csigás hasprést, stb. Meg elég rendesen letoltam a szokásos felsőtest edzést is. Érzem rendesen mindenemet, jóvót!

-
S e t h
nagyúr
nem neztem a videot, nem tudom mit ert agressziv alatt. nyilvan nem a sulyokat kell dobalni szetesett technikaval, de azert kell bizonyos elszantsag, lelki allapot ha az ember nattyban progresszalni akar. nem fog az olyan konnyen jonni magatol.
nem lehet csak ugy rohogcselve odaallni a bolgarhoz, guggolashoz es fejlodni minden heten. elegge ki kell lepni a komfortzonabol.
amig a masik oldalon ugye edzes nelkul is tudnak emberek dzsuuzzal izmot novelni. kb eleg megjelenni a teremben es pumpalni kicsit..persze nincsenek tapasztalataim, ott sem art odatenni magad. de amikor latom a tanulmanyokat, hogy koxal edzes nelkul tobbet no vki mint nattyban edzessel akkor mindig jokat mosolygok amikor vki buszken mutogatja magat szetkoxolva
Nem tudom pontosan idézni, de a videó szerzője szerint nincs olyan, hogy két gyakorlat, sorozat között valaki csak úgy sétálgat. Wtf?
Mármint mit kéne csinálnia? Üvöltöznie, verni ököllel a mellét, mint egy gorillának vagy hárman élesztik újjá?
Az agressziónak miért kéne manifesztálódnia a külvilágban , max a végrehajtás során, na de azon kívül?
Dietgainz vagy hogy hívják lehet túl sok motivációs videót nézett, de ez az agressziós dolog szerintem nem általánosítható, főleg nem egy kezdő esetében.
Viszont az is lehet, hogy az agresszió nincs itt megfelelő kontextusba helyezve, mert találkoztam én agresszióval teremben, nem is volt sokáig tag a srác.
-
Peaceliker
addikt
nem neztem a videot, nem tudom mit ert agressziv alatt. nyilvan nem a sulyokat kell dobalni szetesett technikaval, de azert kell bizonyos elszantsag, lelki allapot ha az ember nattyban progresszalni akar. nem fog az olyan konnyen jonni magatol.
nem lehet csak ugy rohogcselve odaallni a bolgarhoz, guggolashoz es fejlodni minden heten. elegge ki kell lepni a komfortzonabol.
amig a masik oldalon ugye edzes nelkul is tudnak emberek dzsuuzzal izmot novelni. kb eleg megjelenni a teremben es pumpalni kicsit..persze nincsenek tapasztalataim, ott sem art odatenni magad. de amikor latom a tanulmanyokat, hogy koxal edzes nelkul tobbet no vki mint nattyban edzessel akkor mindig jokat mosolygok amikor vki buszken mutogatja magat szetkoxolva
Ezt is mondja és ez tök jogos. Kell effort. De ezután fejeli meg a mondanivalóját azzal, hogy agresszívan kell. Hogy ki kell engedni az állatot, hogy kell egy gondolat ami feltúrja az agyad... Hát nem tudom. Sztem ez már nem szükséges
-
m3ss
veterán
Én elfogadom, hogy van a társadalomnak egy egyre jobban látható fogyatékos rétege, akik az internetnek hála észlelhetőek lettek, de ezek a tanácsok nagyjából azon a szinten vannak, hogy vegyél levegőt mert megfulladsz, 3.14sálj, mert be3.14sálsz.
Miért adnék tanácsot retardáltaknak? Mondjuk kattintásért, nézettségért, de ez az agresszív attitűdre vonatkozó tanács is minimum necces és némileg mintha itt is eltolódott volna a hangsúly a haladók irányába.
Nem kell agresszívnek lenni, pláne nem minden edzésen, mert az evolúció is bünteti és Kathi Béla sem azért halt meg, mert virágot ment szedni a rétre.
Egy kezdő ne legyen agresszív, mert hülyének nézik és nyakon is vághatják érte.
Aki meg harcolni akar a teremben, mert minden nap háború és céljai is vannak lásd versenyzés, az küzdjön, de a harcban vannak áldozatok is.nem neztem a videot, nem tudom mit ert agressziv alatt. nyilvan nem a sulyokat kell dobalni szetesett technikaval, de azert kell bizonyos elszantsag, lelki allapot ha az ember nattyban progresszalni akar. nem fog az olyan konnyen jonni magatol.
nem lehet csak ugy rohogcselve odaallni a bolgarhoz, guggolashoz es fejlodni minden heten. elegge ki kell lepni a komfortzonabol.
amig a masik oldalon ugye edzes nelkul is tudnak emberek dzsuuzzal izmot novelni. kb eleg megjelenni a teremben es pumpalni kicsit..persze nincsenek tapasztalataim, ott sem art odatenni magad. de amikor latom a tanulmanyokat, hogy koxal edzes nelkul tobbet no vki mint nattyban edzessel akkor mindig jokat mosolygok amikor vki buszken mutogatja magat szetkoxolva
-
aelod
veterán
Csak akkumulálod a központi idegrendszer kifáradását...
Írod, hogy nincs időd. 50 perc alatt le lehet edzeni a teljes testet. -
Peaceliker
addikt
Én elfogadom, hogy van a társadalomnak egy egyre jobban látható fogyatékos rétege, akik az internetnek hála észlelhetőek lettek, de ezek a tanácsok nagyjából azon a szinten vannak, hogy vegyél levegőt mert megfulladsz, 3.14sálj, mert be3.14sálsz.
Miért adnék tanácsot retardáltaknak? Mondjuk kattintásért, nézettségért, de ez az agresszív attitűdre vonatkozó tanács is minimum necces és némileg mintha itt is eltolódott volna a hangsúly a haladók irányába.
Nem kell agresszívnek lenni, pláne nem minden edzésen, mert az evolúció is bünteti és Kathi Béla sem azért halt meg, mert virágot ment szedni a rétre.
Egy kezdő ne legyen agresszív, mert hülyének nézik és nyakon is vághatják érte.
Aki meg harcolni akar a teremben, mert minden nap háború és céljai is vannak lásd versenyzés, az küzdjön, de a harcban vannak áldozatok is.Ezt mondom, hogy az ember fejében, mintha összemosódnának a dolgok. Profi, kezdő, cucc, natty... Biztos a roidrage beszél belőle
-
Peaceliker
addikt
ertem. nem rossz ez. majd ha megunod kiprobalhatsz egy 3x fullbodyt. ha nagyon allin akarnek menni es birna a derekam ezt tolnam teremben. mind3 edzesnap kulonboz gyakorlatokkal, 1 sorozat / gyakorlat.
mostani verzional en a hatso vallat atennem a pull napra. push napra meg fej folul nyomast gepen vagy kezivel.
Én nagyon agyalok hogy push pull t újra egybe kéne rakni, csak nem tudom melyik gyakorlatoktól kéne megvállni. Vagy lenne A B nap, azt lehetne esetleg. Bár amúgy ezzel is elvagyok most, csak néha jó variálni
-
S e t h
nagyúr
na volt leirat atfutottam, vagy a csavo nem tud szamolni, vagy en neztem el valamit:
addig kell mozgatni a suly ameddig birod
agresszio
mozgastartomany
pihenoido
progresszio hianyahat akkor ezert nem fejlodom, nem vagyok sem agressziv (megnyugtat a terem), es a pihenoido is 0, nem 1.5p. de hat ebedidoben megyek, 1 oram van kb. oltozessel, bemelgitessel, bicajozassal egyutt.
Én elfogadom, hogy van a társadalomnak egy egyre jobban látható fogyatékos rétege, akik az internetnek hála észlelhetőek lettek, de ezek a tanácsok nagyjából azon a szinten vannak, hogy vegyél levegőt mert megfulladsz, 3.14sálj, mert be3.14sálsz.
Miért adnék tanácsot retardáltaknak? Mondjuk kattintásért, nézettségért, de ez az agresszív attitűdre vonatkozó tanács is minimum necces és némileg mintha itt is eltolódott volna a hangsúly a haladók irányába.
Nem kell agresszívnek lenni, pláne nem minden edzésen, mert az evolúció is bünteti és Kathi Béla sem azért halt meg, mert virágot ment szedni a rétre.
Egy kezdő ne legyen agresszív, mert hülyének nézik és nyakon is vághatják érte.
Aki meg harcolni akar a teremben, mert minden nap háború és céljai is vannak lásd versenyzés, az küzdjön, de a harcban vannak áldozatok is. -
m3ss
veterán
Na, megvan az 1rm kézi súlyzós fekvenyomásnál. 52kg ba egy ment bele. Második félig csak, talán talán egy jobb napon ment volna 2. Pedig agresszív voltam
de már felvenni rettenet, főleg ezzel a szerelhető szarral, hogy már combra rakva erősen fogni kell, mert dől ki, mert középre nem tudom tenni. Befelé dönteni sem lehet, mert mocskos nagyon, össze érnek. Nem erre való ez 
Néha azért rápróbálok majd azért, mert "mókás"
tisn
+1 arra amit Dorian mond. Nagyon más 1-1 gyakorlat ha rápihen az ember
az nem rossz
-
m3ss
veterán
ertem. nem rossz ez. majd ha megunod kiprobalhatsz egy 3x fullbodyt. ha nagyon allin akarnek menni es birna a derekam ezt tolnam teremben. mind3 edzesnap kulonboz gyakorlatokkal, 1 sorozat / gyakorlat.
mostani verzional en a hatso vallat atennem a pull napra. push napra meg fej folul nyomast gepen vagy kezivel.
-
Peaceliker
addikt
Na, megvan az 1rm kézi súlyzós fekvenyomásnál. 52kg ba egy ment bele. Második félig csak, talán talán egy jobb napon ment volna 2. Pedig agresszív voltam
de már felvenni rettenet, főleg ezzel a szerelhető szarral, hogy már combra rakva erősen fogni kell, mert dől ki, mert középre nem tudom tenni. Befelé dönteni sem lehet, mert mocskos nagyon, össze érnek. Nem erre való ez 
Néha azért rápróbálok majd azért, mert "mókás"
tisn
+1 arra amit Dorian mond. Nagyon más 1-1 gyakorlat ha rápihen az ember
-
Ijk
félisten
A felsőtesteket felváltva csinálom, tehát minden héten változik hogy 2 push vagy 2 pull van. Az izomzatom amúgy sem ismeri a hét fogalmát, a lényeg hogy két felsőtest edzés között maximum 2 nap szünet van, és felváltva mennek.
-
Dorian
félisten
Egyszer kipróbálhatnád, ha két sorozat közt rendesen pihensz, hogy menniyvel nagyobb súlyt vagy több ismétlést tudszt csinálni. ezek a plusszok pedig izomnövekedésre váltódnak
-
m3ss
veterán
ez nem teljesen 3 felsotest, ez inkabb push pull leg push.
ennel eredmenyesebb lenne ha mindenbol csak egy sorozatot csinalnal, de lenne 2-3 felsotest napod. vagy inkabb 3 fullbody egy heten.
persze a mostani sem rossz, ezzel is fogsz noni. de lehetne optimalisabb. -
tisn
veterán
Na az nekem nem volt meg, hogy már így tolod.
És továbbra is az maradt, hogy rövid pihenőidőkkel csinálod "antagonista" sorrendben?Igen, koredzes, gyakorlstok kozott, has, core ha az eldfogyott pinyagep bemelegítő súllyal. Igy gyakorlatilag van pihi a felsotest izmainak csak nem udolgelek közben. Komplex gyakorlatok vannak elol, izolalt gepes meg az edzes végén.
-
Dorian
félisten
-
Ijk
félisten
Széles fogású lehúzás a széles hátra (kb. váll szélességben fogom, tehát inkább közepes), széles fogású evezés trapéz/rombusz.
-
Peaceliker
addikt
Na az nekem nem volt meg, hogy már így tolod.
És továbbra is az maradt, hogy rövid pihenőidőkkel csinálod "antagonista" sorrendben? -
Dorian
félisten
Akkor viszont kifejezetten széleshátra (könyök szűken) pl nem csinálsz?
Vállból nyomást nem csinálsz?
Ill lábnál és úgy csinálnám sorban, hogy: lábnyújtó, guggolás, merevlábas, combhajlító, vádli. Így az előző gyakorlat egyben kicsit bemelegíti a következő célizmot is -
tisn
veterán
Nekem bejött, hogy 2 sorozatot csinálok mindenre (ill. egy edzés alatt max 3-at egy izomra, tehát más gyakorlatból még egy sorozat) Igaz ha tehetem bukás előtt 1-gyel megállok, de persze sokszor nem sikerül. A súlyt úgy választom meg, hogy a második sorozatban is menjen legalább 5 ismétlés.
Dettó.
-
tisn
veterán
Igen, az nekem is beugrott, hogy ha agresszívan tolnám, még több sérülésem lenne.
Viszont azzal egyet értek, amit K1LLMy53Lf is ír, hogy helyedben a nagy intenzitású, alacsony volumenű edzésre mennék inkább rá, az jobb az ízületeknek is. Ehhez persze kéne a nagyobb pihenő idő (kis pihenő idő is növeli a sérülés kockázatát tudtommal).
ljk
Szerintem második sorozat bukás után erősen véleményes. Néha én is toltam, túledzésbe hamarabb toltam bele magam, progresszióra nagyon nem volt hatással.Mondjuk 6-10 között van az ismetlesszam felsotesten. Itt hogy noveljek intenzitást? (Pl miattatok is csokkentettem a munkasorozatotot 3-4 -} 2-re)
-
Ijk
félisten
-
Dorian
félisten
Igen, az nekem is beugrott, hogy ha agresszívan tolnám, még több sérülésem lenne.
Viszont azzal egyet értek, amit K1LLMy53Lf is ír, hogy helyedben a nagy intenzitású, alacsony volumenű edzésre mennék inkább rá, az jobb az ízületeknek is. Ehhez persze kéne a nagyobb pihenő idő (kis pihenő idő is növeli a sérülés kockázatát tudtommal).
ljk
Szerintem második sorozat bukás után erősen véleményes. Néha én is toltam, túledzésbe hamarabb toltam bele magam, progresszióra nagyon nem volt hatással.Nekem bejött, hogy 2 sorozatot csinálok mindenre (ill. egy edzés alatt max 3-at egy izomra, tehát más gyakorlatból még egy sorozat) Igaz ha tehetem bukás előtt 1-gyel megállok, de persze sokszor nem sikerül. A súlyt úgy választom meg, hogy a második sorozatban is menjen legalább 5 ismétlés.
-
Dorian
félisten
Jópár hónapja már csak magas intenzitású edzést csinálok. Heti 4x terem, 3 felsőtest váltva, 1 láb.
Felsőtest 1: ferdepados vagy gépen nyomás, tárogatás vagy tolódzkodás, tricepsz letolás vagy nyújtás fej mögül (ha tolódzkodtam előtte), oldalemelés, hátsó váll kötél vagy gép.
Felsőtest 2: széles lehúzás, széles evezés, hiperhajlítás, bicepsz- padon kézisúlyzó, alkar- padon támasztva, has- kötél lehúzás vagy lábemelés padon
Láb: combhajlító gép, merevlábas felhúzás, hack guggolás quadrora (sarkam relatív seggem alatt), lábnyújtó, vádli
Első szettnél egy bemelegítő sorozat, majd felbaszom a súlyt amiből 8-10 ismétlés megy bukásig, második szettben visszaveszek a súlyból kb. 20%-ot és megint bukásig (jellemzően így megint 8-10 megy).
Ezen felül két 60 perces kardio (2-kevés 3 zóna).Többet nem tudok beletenni sem időben, sem energiában, inkább optimalizálok ha valaki lát benne hülyeséget vagy amit érdemes változtatni.
A 3. felsőtest napot nem írtad
-
Peaceliker
addikt
nagy intenzitású, alacsony volumenű
nagy suly, alacsony ismetles?
az biztos, hogy izuletvedelmileg az alacsonyabb suly magasabb ismetlesszam jobb kombo, kisebb terheles. (teljesen logikusan, a legtobb serulest a szelsoseges (magas) terheles okozza)
es eleve kisebb sullyal nagyobb valoszinuseggel lesz szabalyos a vegrehajtas is.Őszintén nem tudom. Sokan ellenkezőjét mondják. Mondjuk szabad súllyal, ha szarul csinálja az ember akkor fixen a kisebb súly a biztonságosabb
de azokon a gépeken, ahol nem lehet elcseszni lehet más az állás. Ijk
Azt is lehet, ha bírod. Nekem az sok volt, így lett push/pull nap. De én mondjuk 7-8 gyakorlatot csinálok /nap, lehet túlzás, de ezeket szeretem. Kevesebb gyakorlattal mehetne nekem is egybe -
Dorian
félisten
nagy intenzitású, alacsony volumenű
nagy suly, alacsony ismetles?
az biztos, hogy izuletvedelmileg az alacsonyabb suly magasabb ismetlesszam jobb kombo, kisebb terheles. (teljesen logikusan, a legtobb serulest a szelsoseges (magas) terheles okozza)
es eleve kisebb sullyal nagyobb valoszinuseggel lesz szabalyos a vegrehajtas is.Nem, tévedsz. Az izület is adaptív szövet, a nagysúlyos terheléstől erősödik, a vételen sorozattól meg a regenereációja csökken.
Nyilván szabályosan kell végrehajtani, amit viszont pont, hogy nagyobb súllyal (ami még értelmesen nagy és tudsz vele legalább 6 szabályos ismétlést) fogsz csinálni. Mert egy dolgo az elmélet, de csakorlatban ha túl kicsi a súly akkor nem veszed komolyan, nem figyelsz oda eléggé.
Saját tapasztalat: Többször volt derék sérülésem küzdősporton (nincs idő gondolkozni) vagy kettlebellen (kis súlyok, gyors végrehajtás). Amikor meg testsúly 2x-esével húztam fel 6-okat, akor sosem. -
Ijk
félisten
Igen, az nekem is beugrott, hogy ha agresszívan tolnám, még több sérülésem lenne.
Viszont azzal egyet értek, amit K1LLMy53Lf is ír, hogy helyedben a nagy intenzitású, alacsony volumenű edzésre mennék inkább rá, az jobb az ízületeknek is. Ehhez persze kéne a nagyobb pihenő idő (kis pihenő idő is növeli a sérülés kockázatát tudtommal).
ljk
Szerintem második sorozat bukás után erősen véleményes. Néha én is toltam, túledzésbe hamarabb toltam bele magam, progresszióra nagyon nem volt hatással.Azon is gondolkodtam hogy 1 sorozatokkal egybe teszem a felsőtest edzést és kész.
-
tisn
veterán
Igen, az nekem is beugrott, hogy ha agresszívan tolnám, még több sérülésem lenne.
Viszont azzal egyet értek, amit K1LLMy53Lf is ír, hogy helyedben a nagy intenzitású, alacsony volumenű edzésre mennék inkább rá, az jobb az ízületeknek is. Ehhez persze kéne a nagyobb pihenő idő (kis pihenő idő is növeli a sérülés kockázatát tudtommal).
ljk
Szerintem második sorozat bukás után erősen véleményes. Néha én is toltam, túledzésbe hamarabb toltam bele magam, progresszióra nagyon nem volt hatással.nagy intenzitású, alacsony volumenű
nagy suly, alacsony ismetles?
az biztos, hogy izuletvedelmileg az alacsonyabb suly magasabb ismetlesszam jobb kombo, kisebb terheles. (teljesen logikusan, a legtobb serulest a szelsoseges (magas) terheles okozza)
es eleve kisebb sullyal nagyobb valoszinuseggel lesz szabalyos a vegrehajtas is. -
Peaceliker
addikt
pont gondolkodtam a srac szavain, hogy tenyleg ha agresszivabb lennek, jobbak lennenek e az eredmenyek. de aztan arra jutottam, hogy jobb ovatosan, most ugye a vallam vacakolt vagy 2-3 honapig (es meg mazlim volt, mert csak a fuggoleges iranyu mozgassal volt gond), kiesett a gyakorlatok 20%-a kb, de egy komolyabb serulesnel max labazni/hasazni tudok addig. nem eri meg a kockazatot, 53 eves leszek, nekem mar nem a fejlodes a prioritas hanem az egeszsegmegorzes, serulesmentesseg. ha jon fol izom jo, ha nem jon fel, az sem gond.
ma labnap 2, csipotoloval elore felek, az akkora mumus

Igen, az nekem is beugrott, hogy ha agresszívan tolnám, még több sérülésem lenne.
Viszont azzal egyet értek, amit K1LLMy53Lf is ír, hogy helyedben a nagy intenzitású, alacsony volumenű edzésre mennék inkább rá, az jobb az ízületeknek is. Ehhez persze kéne a nagyobb pihenő idő (kis pihenő idő is növeli a sérülés kockázatát tudtommal).
ljk
Szerintem második sorozat bukás után erősen véleményes. Néha én is toltam, túledzésbe hamarabb toltam bele magam, progresszióra nagyon nem volt hatással. -
tisn
veterán
pedig szvsz jót tenne neked, ha váltanál edzésstílust, mert ha jól sejtem, akkor évek óta ugyanúgy "köredzés" jelleggel tolod az edzéseid, nem?
igen.
csak kozben idom is kevesebb lett, nem eleg lablogatos a munka, nem tudok ket orat a teremben uldogelnimindig optimalizalgatom, valtoztatom az itt olvasottak alapjan, meg amit meg latok itt-ott teremben, videokban.
van progresszio, derekam sem allt mar be honapok ota, elkezdtem labra is dolgozni, van azert valtozas, fejlodes, minden is. es meg fogytam is

-
K1LLMy53Lf
őstag
pont gondolkodtam a srac szavain, hogy tenyleg ha agresszivabb lennek, jobbak lennenek e az eredmenyek. de aztan arra jutottam, hogy jobb ovatosan, most ugye a vallam vacakolt vagy 2-3 honapig (es meg mazlim volt, mert csak a fuggoleges iranyu mozgassal volt gond), kiesett a gyakorlatok 20%-a kb, de egy komolyabb serulesnel max labazni/hasazni tudok addig. nem eri meg a kockazatot, 53 eves leszek, nekem mar nem a fejlodes a prioritas hanem az egeszsegmegorzes, serulesmentesseg. ha jon fol izom jo, ha nem jon fel, az sem gond.
ma labnap 2, csipotoloval elore felek, az akkora mumus

pedig szvsz jót tenne neked, ha váltanál edzésstílust, mert ha jól sejtem, akkor évek óta ugyanúgy "köredzés" jelleggel tolod az edzéseid, nem?
-
Ijk
félisten
Jópár hónapja már csak magas intenzitású edzést csinálok. Heti 4x terem, 3 felsőtest váltva, 1 láb.
Felsőtest 1: ferdepados vagy gépen nyomás, tárogatás vagy tolódzkodás, tricepsz letolás vagy nyújtás fej mögül (ha tolódzkodtam előtte), oldalemelés, hátsó váll kötél vagy gép.
Felsőtest 2: széles lehúzás, széles evezés, hiperhajlítás, bicepsz- padon kézisúlyzó, alkar- padon támasztva, has- kötél lehúzás vagy lábemelés padon
Láb: combhajlító gép, merevlábas felhúzás, hack guggolás quadrora (sarkam relatív seggem alatt), lábnyújtó, vádli
Első szettnél egy bemelegítő sorozat, majd felbaszom a súlyt amiből 8-10 ismétlés megy bukásig, második szettben visszaveszek a súlyból kb. 20%-ot és megint bukásig (jellemzően így megint 8-10 megy).
Ezen felül két 60 perces kardio (2-kevés 3 zóna).Többet nem tudok beletenni sem időben, sem energiában, inkább optimalizálok ha valaki lát benne hülyeséget vagy amit érdemes változtatni.
-
tisn
veterán
Amúgy emberünk olyan, mintha teljesen elszakadt volna már a valóságtól és fejben összemossa a kezdőket és a kokszos "profi" kat. Pedig néha emlegeti, hogy van aki azért akkor mert cucc, aztán meg jön ilyen 50es karokkal. Előző videóiban is volt már ilyen érzésem.
Amúgy meg ja. Van progresszió, szereted amit csinálsz, más nem kell. Haverommal is beszélgettem tegnap, mesélte kezdett lejárni edzeni, de inkább ilyen köredzéses kardios cuccot tol mint te, de élvezi és örül az eredménynek. Akkor jó ez így.
Majd ha ő is meg te is izmos is akartok lenni, akkor tartotok értelmes pihenőt
... Ha én az akarok lenni akkor azt még nem tudom nekem mi kell
pont gondolkodtam a srac szavain, hogy tenyleg ha agresszivabb lennek, jobbak lennenek e az eredmenyek. de aztan arra jutottam, hogy jobb ovatosan, most ugye a vallam vacakolt vagy 2-3 honapig (es meg mazlim volt, mert csak a fuggoleges iranyu mozgassal volt gond), kiesett a gyakorlatok 20%-a kb, de egy komolyabb serulesnel max labazni/hasazni tudok addig. nem eri meg a kockazatot, 53 eves leszek, nekem mar nem a fejlodes a prioritas hanem az egeszsegmegorzes, serulesmentesseg. ha jon fol izom jo, ha nem jon fel, az sem gond.
ma labnap 2, csipotoloval elore felek, az akkora mumus

-
aelod
veterán
Tekergettem, de egyre jobban fájt, amit mond (és nem azért mert sértené az egomat).

Eleje kb ez : effort kevés (valid is lehet)
Legyél agresszív, ha nem vagy az, nincs effort
Amíg nincs 50es karod (!!!) addig 15-20 szett bicepsz kell, mert addig szarul csinálod mindegy mit csinálsz és akkor a a több a jobb . Majd ha 50es a karod, elég kevesebb.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Na itt engedtem el a beletekerést is
Össze-vissza beszél. Teljesen értelmetlen ide linkelni a vakerját.
-
Peaceliker
addikt
Amúgy emberünk olyan, mintha teljesen elszakadt volna már a valóságtól és fejben összemossa a kezdőket és a kokszos "profi" kat. Pedig néha emlegeti, hogy van aki azért akkor mert cucc, aztán meg jön ilyen 50es karokkal. Előző videóiban is volt már ilyen érzésem.
Amúgy meg ja. Van progresszió, szereted amit csinálsz, más nem kell. Haverommal is beszélgettem tegnap, mesélte kezdett lejárni edzeni, de inkább ilyen köredzéses kardios cuccot tol mint te, de élvezi és örül az eredménynek. Akkor jó ez így.
Majd ha ő is meg te is izmos is akartok lenni, akkor tartotok értelmes pihenőt
... Ha én az akarok lenni akkor azt még nem tudom nekem mi kell
-
tisn
veterán
Tekergettem, de egyre jobban fájt, amit mond (és nem azért mert sértené az egomat).

Eleje kb ez : effort kevés (valid is lehet)
Legyél agresszív, ha nem vagy az, nincs effort
Amíg nincs 50es karod (!!!) addig 15-20 szett bicepsz kell, mert addig szarul csinálod mindegy mit csinálsz és akkor a a több a jobb . Majd ha 50es a karod, elég kevesebb.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Na itt engedtem el a beletekerést is
koszi, atneztem a leiratot kozben

hat nem nezek ki izmosnak, de van progresszio, szoval nyugodt vagyok
-
tisn
veterán
-
Dorian
félisten
A legnagyobb hiba az ha csak csinálgatod és nem teszel bele intenzitást. Pont ezt magyaráztam tegnap egy új csajnak a kondiban, majdnem elaludt a gyakorlatok közben. Nagyon vicces ez a női megérzés amúgy: pontosan akkor jutott eszébe felhívni a feleségemnek, amikor a csajnak az úgynevezett baszó mozdulatot tanítottam hogy aktiválja a farizmait

-
tisn
veterán
na volt leirat atfutottam, vagy a csavo nem tud szamolni, vagy en neztem el valamit:
addig kell mozgatni a suly ameddig birod
agresszio
mozgastartomany
pihenoido
progresszio hianyahat akkor ezert nem fejlodom, nem vagyok sem agressziv (megnyugtat a terem), es a pihenoido is 0, nem 1.5p. de hat ebedidoben megyek, 1 oram van kb. oltozessel, bemelgitessel, bicajozassal egyutt.
-
Peaceliker
addikt
Tekergettem, de egyre jobban fájt, amit mond (és nem azért mert sértené az egomat).

Eleje kb ez : effort kevés (valid is lehet)
Legyél agresszív, ha nem vagy az, nincs effort
Amíg nincs 50es karod (!!!) addig 15-20 szett bicepsz kell, mert addig szarul csinálod mindegy mit csinálsz és akkor a a több a jobb . Majd ha 50es a karod, elég kevesebb.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Na itt engedtem el a beletekerést is
-
Dorian
félisten
Ez a súllyal-hiperhajlítás tök jó komplett törzserőre is. Rég volt már, hogy érezetem az oldalsó hasizmaim.
-
tisn
veterán
-
aelod
veterán
Egykezes fekvenyomás döntött pardon, bemelegítés 20 kg
8x55 kg(nincs több súly)

Belepörgettem, volumen téma a több az jobb stb...
Elég is volt. -
S e t h
nagyúr
-
S e t h
nagyúr
-
m3ss
veterán
-
S e t h
nagyúr
Mai nap.
Egykezes fekvenyomás döntött pardon, bemelegítés 20 kg
15x30kg
12x40 kg
12x50 kg
8x55 kg(nincs több súly)3x12 pec deck
3x12 keresztcsiga
Tolódzkodás
30xtestsúly
30x+15 kg
30x+30 kgCardio, 20 km spinning
És nem fáj semmi#sóhaj#
-
tisn
veterán
-
m3ss
veterán
Bemelegites nelkul ne csinalj ilyeneket se. Foleg ilyen korban.
-
scdlsc
senior tag
Én még a hétfői lábnapot nyögöm. A lábtoló gépen nem volt szivacs. Gondolom elvitték javítani. Rábasztam a törülközőt a vaslapra, aztán hajrá! Tegnap éreztem is a medencecsontomat hátul, de még ma is fáj. Lépésnél néha belenyilall. Nem vészes, de ilyet többet nem csinálok.
-
tisn
veterán
Ez ilyen deréktól lefelé minden, nem?
nem tudom, de a terdem is faj tole, igaz csak most jutott eszembe, hogy jogaszonyegen csinaljam, ne a parkettan. es a vadlim is begorcsolt kozben, igaz en tul vagyok mar a labnapon

na majd probalgatom meg.
ma sullyal csinaltam a felemelt hatu bogarkat, nem volt rossz

-
m3ss
veterán
Egyszer rápróbáltam, de egyből éreztem, amint nem függőben volt a felső testem, hogy be fog görcsölni a lábfejem(vagy inkább a lábam oldala a nagy lábujj alatt). Most ha csak így fekve kifeszítem a lábfejem, egyből jön a görcs
Az sajna nekem is megtortenik neha kozben es akkor abba kell hagynom. Meg nyomom is ott a labfejem, nem is eleg laza ott. En cipot teszek boka hajlat ala. De vmi puhabb vmi kellene, szivacshenger.
Tisn ja, core meg has is eleg aktiv azert.
-
Peaceliker
addikt
-
tisn
veterán
-
Peaceliker
addikt
Egyszer rápróbáltam, de egyből éreztem, amint nem függőben volt a felső testem, hogy be fog görcsölni a lábfejem(vagy inkább a lábam oldala a nagy lábujj alatt). Most ha csak így fekve kifeszítem a lábfejem, egyből jön a görcs
-
tisn
veterán
ezt nem merem kiprobalni, amig a lanyom haza nem er (a terembol
).
mi van, ha nem birok visszamenni fuggolegesbe? -
m3ss
veterán
Csinálni kell azt is, mert nem halad... Mint az izmaim
Amúgy ha terembe járnék (mert opció lenne), akkor szívesen toltam volna egy láb napot gépekkel. De ehhez a mocskos bolgár guggoláshoz még ilyesmi, semmi lelki erőm nem volt.
Lehet ősztől heti pár napot át kell járjak szomszéd városba HO helyett. Ott van terem, akkor lehet be is teszem majd oda magam heti párszor. Kivéve ha addigra itthon is lesz elég jó felszerelésem
De ehhez a mocskos bolgár guggoláshoz még ilyesmi, semmi lelki erőm nem volt.
Haha. At tudom erezni.
Probald ki a reverse nordicot. Kisebb rommal ha merev vagy. Nem rossz am. A sima nordic meg kifejezetten jo -
m3ss
veterán
Az nem sok. Nem is ittatok akkor rendesen. Vagy annyit ittatok h enni se volt idotok.
Nekem ma mar muszaj volt csinalnom egy 5 sorozatos push napot. Sok volt a deloadbol. De mar hatazni meg labazni is nagyon kellene.
15 fok tarogatas
30 fok incline press
Ulo oldalemeles
Seated oh press
Tric ext. Ehelyett jobban jarok ha tolodzkodok 100%. Pumpa differencia az oriasi. De huzodzkodasnal is..teremben a preacher curl gep tud csak olyan pumpat, itthon semmi db bic gyak.
-
Peaceliker
addikt
Csinálni kell azt is, mert nem halad... Mint az izmaim
Amúgy ha terembe járnék (mert opció lenne), akkor szívesen toltam volna egy láb napot gépekkel. De ehhez a mocskos bolgár guggoláshoz még ilyesmi, semmi lelki erőm nem volt.
Lehet ősztől heti pár napot át kell járjak szomszéd városba HO helyett. Ott van terem, akkor lehet be is teszem majd oda magam heti párszor. Kivéve ha addigra itthon is lesz elég jó felszerelésem
-
tisn
veterán
Én ma kipakoltam a cuccokat, hogy ahogy lesz időm tolok egy lábedzést, de végül vissza pakoltam, mert szétszedett a nap agyilag. Szóval inkább elgletteltem egy fél vödör anyagot pihenés képen
vagyis ha jol ertem a logas (edzes) helyett dolgoztal. kemeny vagy. (nincs az az isten, hogy gletteljek edzes helyett, basszus, az MUNKA.)
szerk: dorian na en a munkaval vagyok soxor igy.
edzesnel ez soha nem merul fel. -
Dorian
félisten
Én ma kipakoltam a cuccokat, hogy ahogy lesz időm tolok egy lábedzést, de végül vissza pakoltam, mert szétszedett a nap agyilag. Szóval inkább elgletteltem egy fél vödör anyagot pihenés képen
Van hogy el kell engedni aznapra
-
Dorian
félisten
Ja, nem is. csipőtolás után nem 2, hanem 3 szériat csináltam ebből.
Még fejlesztenem kell, kivenni annyi hátat amit lehet.
Ill az alkarizmom most azért fáj, mert nyomta a rúd. Volt egy próbálkozásom a rúdra pattintós szivaccsal, de a 2. sorozat 3. ismetlésnél kifordult a rúdból, a súly meg lefelé vegigszánkázott az alkaromon, csuklómon tenyeremen és leesett
-
Peaceliker
addikt
Én ma kipakoltam a cuccokat, hogy ahogy lesz időm tolok egy lábedzést, de végül vissza pakoltam, mert szétszedett a nap agyilag. Szóval inkább elgletteltem egy fél vödör anyagot pihenés képen
-
tisn
veterán
Én meg kicsit túltoltam ma. Úgy mentem, hogy nem is tudom minek vagyok ott úgy éreztem nem is tudok rendes erőt kifejteni. De aztán tök jól ment, így gondoltam csípőtolás után kipróbalok valami újat. A hiperhajlítóhoz odavittem egy rudat, feltettem rá 70 kilót és könyökhajlatnál alkarral alá nyúltam (különben leért volna) úgy csináltam 2 szériát segg-hátsócombra. Mondjuk azért volt benne gerincmerevítő is valamennyi. Na kb itt döglöttem meg, a maradék gyakszikhoz már a csakazértis vitt.
Most kicsit szét vagyok csapva
meg jo hogy nem tortel kette mint a legoemberke

Új hozzászólás Aktív témák
-
206300 - 206201
207447 - 207401 207400 - 207301 207300 - 207201 207200 - 207101 207100 - 207001 207000 - 206901 206900 - 206801 206800 - 206701 206700 - 206601 206600 - 206501 206500 - 206401 206400 - 206301 206300 - 206201 206200 - 206101 206100 - 206001 206000 - 205901 205900 - 205801 205800 - 205701 205700 - 205601 205600 - 205501 205500 - 205401 205400 - 205301 205300 - 205201 205200 - 205101 205100 - 205001 205000 - 204901 204900 - 204801 204800 - 204701 204700 - 204601 204600 - 204501 204500 - 204401 204400 - 204301 204300 - 204201 204200 - 204101 204100 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
A topicban érdekeltségi körbe tartozó (tulajdonos, munkavállaló, stb.) boltot reklámozni, bármilyen módon üzletelni tilos!
- Új! CompTIA Security+ Certification Kit: Exam SY0-701 (Sybex Study Guide + Practice Tests)
- Eladó 2db nyak ventilátor (egyik 1. generációs csiga, másik 2. generációs mini nyak ventilátor)
- DJI Mavic Air Fly More Combo Alig használt, 3 új akku
- Citizen Promaster BN0261-51E
- The Witcher (Vaják) könyvsorozat 1-8. kötet, PlayOn kiadás
- Új,brutális! Erazer Beast X40 i9-14900HX RTX 4090 17" 240Hz QHD+ 32GB 1TB Magyarbill - 1 év garancia
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
- Samsung Galaxy Tab S8 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- ÚJ Lenovo LOQ Intel Core i7-13650HX, 32GB, 1TB, RTX 5060(8GB), FHD IPS 144Hz
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



Esetleg 3. szettben még visszább veszek belőle. Én 12 ismétlésig megyek az adott súllyal, mielőtt emelnék rajta. A kötőszöveteim meghálálják ezt, úgy érzem. A bukás közelébe megyek csak általában, ritkán teljes bukásig...



