Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167155) diegho válasza whitezo88 (#167153) üzenetére


diegho
nagyúr

Saját magam csináltam az étrendemet. Meghallgattam a tanácsokat és elolvastam rengeteg irodalmat, megnéztem rengeteg youtube csatornát ami ezzel foglalkozik, aztán összeraktam magamnak egy alapot azokból, amiket szeretek és azt követem. A lényeg, hogy vannak helyzetek, amikor nem lehet követni, lásd pl nagyobbik lányom szülinapján pénteken kellett ennem egy szelet tortát, de ezeket mindig lekompenzálom. Mindent amit eszek megnézem mi van benne, figyelem a kalóriát, cukrot, fehérjét, zsírt (szénhidrátot nem). Mindenből a csökkentett cukortartalmút, vagy zérót (ha van) veszem. Sajnos az epeműtétem óta nem nagyon bírom a K betűs zöldségeket, mint paprika, karfiol, brokkoli, ezért elég óvatosan kell velük bánni, sajnos nem ehetem a szoksásos zöldségköret+csirkemellett állandóan, mert nagyon puffadok tőlük. Vannak fix dolgok, mint a reggeli, az mindig 3 tojás+sonka/virsli, az uzsonna pedig mindig egy alma és egy csökkentett cukortartalmú műzliszelet. Rengeteg félkész cuccot eszek, mert simán belefér (pl knorr és uncle bens szószok - az olcsóbbak tele vannak cukorral - panírozott csirkemell filé) Konkrétan április óta nem használtam sem lisztet, sem kristálycukrot, sem étolajat. Pénteken próbáltam ki pl egy isteni receptet. Burito, tésztát is én csinálom natúr light krémtúróból, először én is kételkedtem, de valami isteni lett. Sajnos a zabot nem bírom megenni, pedig az még tudna segíteni. Vacsorára pl nagyon jó a 100g zsírszegény túró, 100g light natúr joghurt és hozzá 100g konzerves gyümölcs, amiben alig van cukor. Nyáron lehet igazából a legjobban haladni, nem csak a mozgás miatt, hanem mert tudsz enni semmit (dinnye) amivel eltelítődsz és még a vizet is hajtja rólad.
Ahogy kijön a jó idő elkezdek futni és kicsit komolyabban rámenni a dolgokra, mert a mostani csak hobbikertészet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.