Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101301) BÁ Nutrition válasza Woodslave (#101295) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ne felejtsd el h a Norbinak komoly szívműtétje volt pár éve. ha ez utánnalevő kép akkor ugribugrival nem rossz, sőt amúgy sem mivel nem testépítő. csak le akar fogyni, kockas has.

a Rékája szerintem jó nő, bár sokan fikázzák.. mint az alabbi képen is, annyira nem szolgált rá pedig..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#101302) Woodslave válasza do3om (#101300) üzenetére


Woodslave
nagyúr

beszéltem össze-vissza ;] :D (tudom emlékszem. Még a kép is rémlik)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#101303) Woodslave


Woodslave
nagyúr

[link] mai napra legyen motivációnk eme kiváló naturál srác :K 74 kiló 240-es felhúzással

olyan jó volt olvasni múltkor joamilestone írását mennyi mindent kap a testépítéstől. Annyira jó lenne ha én is így éreznék. :D

Komolyan annyira örülök hogy imádok edzeni, és nem úgy vagyok mint a Norbi.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#101304) kolosanyi válasza Woodslave (#101292) üzenetére


kolosanyi
veterán

Majd egyszer erős leszek. Ha nem megy másképp, akkor bekoxolok, de akkor is erős leszek. ;]

(#101305) Ijk válasza Woodslave (#101295) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az is lehet hogy nem testépítő fizikumot akar. Meg azért 45 évesen nem kell csodára számítani kémia nélkül.
Nem tudom mihez nincsenek reményeid, mégis milyen fizikumot vársz naturál sportolóktól? Csak most be ne linkeld nekem valamelyik könyvjelzőnek betett instás koxost.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#101306) Woodslave válasza Ijk (#101305) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ahhoz nincsenek nagy reményeim, hogy én hogy fogok akkor kinézni 7 év múlva, ha egy ilyen ember, akinek gyakorlatilag főképp ez az élete (legalábbis volt és most is nagyrészt az) így nézhet ki. Most nem arról van szó hogy testépítő fizikumot akar vagy nem..

szó se róla jobban néz ki mint az emberek 98%-a ebben a korban, meg ha megkapnám a vagyona 10%-át akkor ilyen fizikummal is nagyon boldog és elégedett ember lennék :o

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#101307) Sotho


Sotho
őstag

Ez jött hsználja fel valaki.

A szállítás=0 Ft a Shop.Builder-en!

2016.01.25. és 01.29. között ingyen szállítjuk ki a megrendelésed. Spórold meg a szállítási költséget, használd fel a kupont most!

*Kuponkód: 1601FSHU

(*A kuponkódot bejelentkezve tudod érvényesíteni a Shop.Builder.hu oldalon a rendelési folyamat végén.)

Remélem nem névre szól. :)

tutis akkor erről ennyit :DDD

[ Szerkesztve ]

(#101308) tutis válasza Sotho (#101307) üzenetére


tutis
őstag

nem névre szól...

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#101309) kiszi07


kiszi07
senior tag

Voltam lábra edzeni, nem volt rossz. Habár még mindig beteg vagyok, de atta. ;]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#101310) Radnix válasza Apollyon (#101296) üzenetére


Radnix
senior tag

Szentendrén beszéltem az ottani nagy csárda tulajdonosával, és szóba került milyen "híres" emberek szoktak odajárni, és Norbi illetve az ő felesége is kedvelte a helyet, az ottani kajákról meg annyit, hogy az egyetlen dolog amiben nincs szalonna, az a palacsinta... :D

(#101311) Apollyon válasza Radnix (#101310) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na ebből is látszik hogy mennyire hiteles amit mutatnak magukról. Bár az is meglehet hogy 20 év múlva én is kerülni fogom a csirkerizst :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#101312) Radnix válasza Apollyon (#101311) üzenetére


Radnix
senior tag

Ja igen hozzáteszem, ezért nem tudom elítélni, én már most nem tudok csirkerizsen élni :)

(#101313) kolosanyi válasza Apollyon (#101311) üzenetére


kolosanyi
veterán

Látod, én mindig beismerem ha hurkakóbit zabálok. ;]

(#101314) Cassidey válasza Apollyon (#101311) üzenetére


Cassidey
senior tag

Soha nem élt csirkerizsen, Norbi magas zsír-minimális ch-t promóz, ezért mehet szerinte a szalonna meg kolbász, soha nem titkolta, hogy ilyenekez eszik, sőt. :) Mondjuk felőlem akármit ehet.

[ Szerkesztve ]

(#101315) Shingen válasza Ijk (#101241) üzenetére


Shingen
addikt

:DDD

風林火山

(#101316) Apollyon válasza Radnix (#101312) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na jó, kicsit túloztam, igazából az ünnepek után örömmel tértem vissza a "clean eating"-re. Az ilyen általános zsíros kajától én már émelygek, meg minden bajom van, a csirkerizstől semmi... max többször vagyok éhes, és ha az vagyok, akkor mindegy mit, de enni kell. Így nem tudom megunni. A mi családunkban volt/van szívroham, agyvérzés, stroke és még cukorbetegség is, szóval elég motivált vagyok hogy "ne térjek le az útról". Meg az is eléggé segít hogy olcsóbban kijön.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#101317) Shingen válasza Zola007 (#101254) üzenetére


Shingen
addikt

Jay Cutler téma ez komoly......
Majdnem olyan mint a szumosok, csak azok zsírt raktároznak magukra. :D

Akkor Sanyi csinálja jól, eszi a hurka, kóbászt :D
Attól olyan erős. :))

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#101318) Shingen válasza HussarF (#101274) üzenetére


Shingen
addikt

:C Ennyi........

風林火山

(#101319) Shingen válasza kolosanyi (#101286) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor majd meséld el mit tanultál, hátha utána mi is izmosak leszünk! :))

風林火山

(#101320) Woodslave válasza Shingen (#101317) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem csak zsírt. Vmi olyat olvastam hogy a legnagyobb zsírmentes tömeggel is egy szumos rendelkezett.. Azt nem tudom hogy mérték 100kg zsír alatt :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#101321) Shingen válasza kolosanyi (#101304) üzenetére


Shingen
addikt

Nincs azzal baj, csak asszonynak is vetítsd előre a jövőt, nem lesz keksz egy darabig. ;]

風林火山

(#101322) brownus válasza FollowTheORI (#101289) üzenetére


brownus
veterán

egoista pöcs, már ezt a pár leütést se érdemli meg.

diétához :D

[ Szerkesztve ]

(#101323) Shingen válasza Woodslave (#101320) üzenetére


Shingen
addikt

Nem tudom, én régebben láttam egy dokumentum filmet a szumósokról.
Japánban amúgy is divat a friss hús csinál mindent, majd ha a gépezetbe van mehet fel a ranglétrán.
Profi szumosok reggel felkelnek zabálnak, edzenek egy kicsit aztán fürdetik őket a friss husok, kuláznak, alszanak.
Felkelnek edzés, zaba,kula, fürdés, alvás.
Ebből áll a nap. :)

#101305) Ijk válasza Woodslave (#101295) üzenetére
Csak most be ne linkeld nekem valamelyik könyvjelzőnek betett instás koxost. :R

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#101324) Woodslave válasza Shingen (#101323) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja mint egy profi testépítő. Max a kulturális különbségek miatt nem fürdeti őket senki.. :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#101325) Narxis


Narxis
nagyúr

Sziasztok!

Rákerestem a pulzus szóra a topikban így már többet tudok de azért megkérdezem.

Adott egy Sigma PC 26.14 pulzus mérő óra , egy kezdő sportoló és egy futópad. Ha a pulzusmérő órában megadom a kért adatokat(kor és testsúly) akkor 183-ra hozza ki a max. pulzus a saját számítása szerint tehát annak a zsírégető tartománya 60-70% között kell legyen.

Azonban Google kereséssel első találat a Polar oldala ahol szintén adnak egy képletet:Link

Ez egy kicsit magasabb tartományt ad, az óra 130 felett már csipog, míg ha a Polar képletét veszem akkor 130-140 körül kéne lennie(kezdő tartomány) mivel ott a max. pulzus 192 lenne.

Természetesen megadhatok a pulzus mérő órában egyéni értéket de szeretném tudni, hogy melyik áll közelebb az igazsághoz.

Thanos was right.

(#101326) HussarF

Akkor bedobnék egy témát, ami már nem egyszer szóba került, mégis felhoznám: Izomláz-fejlődés kapcsolat.

Nyilvánvaló, hogy ha valaki folyamatosan edz, akkor többnyire intenzitás/volumen növelés mellett sem fog különösebb izomláz jelentkezni. Viszont mindig azt tapasztaltam, hogy azok a testrészeim, amelyek hajlamosabbak nőni/erősödni, melyek esetemben genetikailag érzékenyebbek a stimulációra, azokban hamarabb jelenik meg az izomláz. Pl folyamatos edzés mellett is egy megdobott volumen után jelentkezik egy enyhébb formában.
A decemberi és január eleji időszakban vállfájdalom meg általános lemerültség miatt is kisebb volumennel edzettem és most január második felére tértem vissza a nagyobb súlyokhoz. A mellem kimondottan jól stimulálható, fejlettebb is a többi testrészemnél, abban meg is jelent egy nagyon erős izomláz. A hátam már nem veszi ennyire jól az ingereket, de azért arra sincs panaszom, meg is jelent ott is az izomláz, még ha nem is olyan mértékben. Ellenben pl. a vállamban, vagy a bicepszemben - melyeken egyébként láthattátok is, hogy a többi testrészhez képest le van maradva - nem is jelentkezett izomláz.
Szóval a tapasztalatom szerint elég erős a korreláció aközött, hogy mennyire hajlamos izomlázra egy testrész és hogy milyen a genetikai potenciálja.
Helyes lenne akkor ebből azt a következtetést levonnom akkor, hogy meg kell próbálnom oylan volumennel/gyakorlatokkal/módszerrel edzeni akkor azokat a testrészeket, hogy megjelenjen benne az izomláz? Azt jelezné-e ez, hogy akkor most jó úton járok és fejlődni fog?

(#101327) Shingen válasza Woodslave (#101324) üzenetére


Shingen
addikt

Mondjuk a japánoknál a meleg téma nem gond, de néztem egy videot ahol vmelyik magyar testépítő kint élt amerikába és azt mondta miamiba is az összes gyúrós homokos. ;]
Nem is közeledtek a csajok hozzá, 2 évig mert ott elfogadott, hogy a testépítők homokosak. :D

風林火山

(#101328) Ijk válasza HussarF (#101326) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azt jelenti hogy ahol nincs izomláz az nem kapott megfelelő edzést, hozzászokott az adott terheléshez. Általában a gyakorlat nem megy kellően a célizomra, nem tudnak rákoncentrálni.
Ha van izomlázad viszont az sem jelenti hogy fejlődni fog. Tökmindegy mit csinálsz hetente egyszer legyilkolod az adott izomcsoportot izomláz lesz, hiába nem növeled az intenzitást. A fejlődés meg haladó szinten években mérhető, esetleg egy nagyon elmaradt testrészen lesz változás helyes végrehajtással.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#101329) Woodslave válasza Ijk (#101328) üzenetére


Woodslave
nagyúr

tehát azt mondod hogy ha nincs izomláz akkor nem volt megfelelő az edzés?

egyébként HussarF felvetésében lehet valami. Bár a vádlim abszolút xar mégis olyan izomlázat tudok benne csinálni hogy 1 hétig alig bírok járni. Egyedül a bicepszem amiben szinte soha nincs. De ha mondjuk heti kétszer edzek mellett, akkor hiába növelem mondjuk hétről hétre az intenzitást vagy a volument nincs már izomláz. Nem azt mondom hogy nem érzem hogy edzettem, de a korábbi nagyon fájdalmas történet nincs,.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#101330) Woodslave válasza Shingen (#101327) üzenetére


Woodslave
nagyúr

érdekes asszociációid vannak. Már az első szumos posztomra se nagyon értettem hogy jött a fürdetés, de ezek után a meleg téma különösen váratlan.. :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#101331) kolosanyi válasza Ijk (#101328) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem a mostani program mellett abszolút nincs izomlázam, pedig nagyon kemény edzések ezek. Lábra csak guggolást és felhúzást csinálok, de azt nagy intenzitással. Nincs izomláz, viszont a méret és az erő is jön fel szépen. Nyomásoknál dettó, itt az a különbség, hogy izolációs gyakorlatokkal is legyilkolom magam. Edzés közben ég, fáj a terhelt izom, durranok, fáradok, de másnap semmi. Na nem mintha hiányozna az érzés, örülök, hogy gyorsan regenerálódok.

(#101332) HussarF válasza Ijk (#101328) üzenetére

Igen, ezt próbáltam mondani. Az utóbbi évben sőt talán már hosszabb ideje is úgy edzek, hogy a vállat, meg a kart teszem előre, jobban meg is hajtom őket. Mellett pl. kimondottan hátrasoroltam a prioritás listán. Mégis egy szétgyilkolás után sem jelentkezik izomláz a vállban, míg a mell még erre a kevésbé koncentrált edzésre is reagál. Sok mindent próbáltam már, de lehet, hogy még jobban oda kell tennem magam.

(#101333) Woodslave válasza kolosanyi (#101331) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Jim Wendler szerint ha izomlázad van azt jelenti nem edzel elég sűrűn :K

meg annyi az egész hogy nagy volumennel szét kell bombázni, akkor 99%-ban lesz izomláz. De nem gondolom hogy ez lenne a fejlődés kulcsa. Meg mások is azt gondolják

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#101334) Ijk válasza HussarF (#101332) üzenetére


Ijk
nagyúr

A mellben sokkal jobban megfeszülnek a rostok edzéskor mint a vállban. Legalábbis nem nagyon tudom elképzelni a vállnál azt a negatív szakaszt amikor majd el akarnak szakadni a rostok mint a mellnél. Sőt nem is tudom hogy lehet a deltákat teljes megnyúlás-összehúzódás alapon edzeni, remélem valaki majd megmondja. ;]

kolosanyi: Jaja gondolom egy 110 kilós embernél hogy jön a méret meg a tömeg. Nehogy holnap 160 kilósan ébredj. :D

Woodslave: Elértél arra a naturál szintre hogy bármilyen célt kitúzhetsz csak a fejlődést ne. ;]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#101335) kolosanyi válasza Woodslave (#101333) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igaza lehet Wendlernek. Most, hogy heti egyszer végzek csak saját súlyos edzést, másnap reggel mindig érzem kicsit, pedig csak technikai edzés.

(#101334) Ijk
Próbáld ki a tolódzkodást teljes mozgástartományban, ne csak vízszintig. Ott úgy megnyúlik a vállad, ahogy csak lehet. Nekem napokig fájt minden próbálkozás után, mikor elkezdtem így csinálni.

Az a veszély nem fenyeget, hacsak nem tolom túl a kóbit meg a pizzát. :D
De viccet félretéve megint kezd emberi mérete lenni a combomnak. Gyakorlatilag két évig csak egylábas guggolást csináltam meg futottam és bringáztam, legalább 5 centit csökkent a combkerületem. Most viszont kezdem kinőni a nadrágjaim.

[ Szerkesztve ]

(#101336) Woodslave válasza Ijk (#101334) üzenetére


Woodslave
nagyúr

még van bennem lehetőség (sajnos :D )

de igazad van lassan a célom hogy csak xarabb ne legyek sokkal :K

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#101337) Ijk válasza kolosanyi (#101335) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csak nem mindegy hogy az izomrostok vagy a szalagok feszülnek. Vállnál igen hamar gatyára lehet vágni és az nem 2 napig fáj.

kolosanyi: Jaja, tudjuk mennyire mondtad hogy kurva jó az egylábas guggolás. Még jó hogy kételkedtünk. ;]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#101338) kolosanyi válasza Woodslave (#101336) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tele az insta naturál testépítőkkel, nincs lehetetlen csak tehetetlen. ;]

(#101337) Ijk
Megnyúlik az, hidd el. Tönkre lehet vágni persze, ezért kell óvatosan csinálni, nem egyből egy 20 kilós társával a derekadon nekiugrani a mély tolódzkodásnak.

Jónak jó az egylábas, csak kevés. Felsőtestre elég jól lehet dolgozni súly nélkül is, de a lábhoz kell a vas.

[ Szerkesztve ]

(#101339) HussarF válasza kolosanyi (#101335) üzenetére

Ja, próbáld ki, nekem attól szakadt szét a rotátorköpenyem. Nem tudtam edzeni vagy 3 hónapig, mert a váll az mindenben benne van. Kb. 5 éve volt, azóta nem is tolódzkodok.

(#101340) kolosanyi válasza HussarF (#101339) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az szívás. Plusz súllyal én se merek vízszint alá , menni, de súly nélkül simán. Van annyira mobilis és erős a vállam már, hogy bírja.

(#101341) HussarF válasza kolosanyi (#101340) üzenetére

Mondjuk azt sem értem, hogy miért hoztad ezt fel. A tolódzkodás az mellre és tricepszre megy, kb. mint a szűk nyomás fekve. A vállhoz annyi köze van, hogy szétszakíthatja...

(#101342) kolosanyi válasza HussarF (#101341) üzenetére


kolosanyi
veterán

Csinálj már meg úgy egy nyomást, hogy nem dolgozik a vállad légy szíves. Ha sikerül, a vendégem vagy egy napijegyre meg egy turmixra a kaposvári Cutlerben és egyúttal megkérlek, hogy mutasd is meg.

[ Szerkesztve ]

(#101343) negyedes


negyedes
addikt

imadom azokat akik az ujev elteltevel rajonnek hogy nem neznek ki jol es lerohannak a legkozelebbi terembe kardiozni. ez ok is de pl ami a kollegano muvel... 40 perc hiit(mert ugye a gepben ez a weightloss program sokszor) +20 bringa es fel ora joga elso nap! majd hazamegy es bevag egy kis sutit. es ezt el is meseli az irodaban. :W

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#101344) Woodslave válasza negyedes (#101343) üzenetére


Woodslave
nagyúr

amíg a fekvenyomó padot nem foglalják ne idegesítsd magad. Ehhez (is) mindenki jobban ért :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#101345) aleister válasza negyedes (#101343) üzenetére


aleister
veterán

Mi bajod van vele? Tökéletesen csinálja. Kell egy kis gyors CH a visszatöltéshez. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#101346) FollowTheORI válasza negyedes (#101298) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Komoly... ő tette ki... amugymeg ja, nem egy Scooby... :DDD
Bár ugye Scooby is elmondta ő már csak azért edz többet! :Y mint fiatalon hogy ne veszítsen annyit, mintha semmit nem tenne. Szóval fejlődés nuku. :K

Tegyük hozzá szívműtéttel, meg még kitudja mivel a háta mögött, gondolom nem tolja túl. Meg valószínűleg nem is "tömegnövel". ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#101347) negyedes válasza FollowTheORI (#101346) üzenetére


negyedes
addikt

na jo, CT is szivmutott mutterfuker :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#101348) kolosanyi válasza negyedes (#101347) üzenetére


kolosanyi
veterán

Arnold is.

(#101349) Woodslave válasza kolosanyi (#101348) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Meg a 2. Kép is kamu :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#101350) bandus válasza Narxis (#101325) üzenetére


bandus
veterán

220-ból vond ki az életkorod, az jó közelítés a max pulzusra, és ennek megfelelően megtalálod a neten, hogy mely százalékok mely zónának felelnek meg, de ez mind közelítés, a pontos értékekhez pontosabb mérések kellenek. de az általad is írt 130-140 közötti pulzus biztosan jó tartomány, annak is a magasabbik fele. edz így és nem lősz vele mellé.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.