Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8551) God Vazzeg válasza Ijk (#8547) üzenetére


God Vazzeg
veterán

1 dolgot indokolj meg nekem kérlek: ha tudsz csinálni 12 ismétlést 70kg-al is, akkor miért csinálod 50-el?

(#8552) Ijk válasza God Vazzeg (#8551) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudok 12 ismétlést csinálni 70-el:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8553) Rav3n02 válasza Ijk (#8552) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Szerintem inkább szériázzon ötvennel így, mint nagyobb súllyal rángatva, nem testépítő akar lenni és az ízületeit sem b***a szét...ennyi, aki tudja az meg csinálja nagyobb súllyal oszt kész ;]

(#8554) God Vazzeg válasza Ijk (#8552) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Akkor BÁ nyert. Gyenge vagy, a nem megfelelő terhelés miatt. Kellene tudod 12 ismétlést csinálnod ezzel a súllyal, sőt, többel is.

Kifejtem: az izom növekedéséhez nem fáradás kell, hanem (mikro)sérülés, amit csak akkor tudsz előidézni ha megterheled az izmot a teherbírásán túl. Tudom hogy klisé már hogy testépítőnek nem számítanak a súlyok, de akkor nézünk meg egy komolyabb testépítőt.. Erős? Igen. Miért? Mert progresszíven terhelni kell az izmokat ha növekedni akar. Ha visszavesz a terhelésből, az izom mérete is kisebb lesz. Persze van sokszor indok rá, hogy miért kell visszavenni, túledzettség, sérülés, vagy edzéstechnika miatt, de ez vagy ideiglenes, vagy pedig a további fejlődést szolgálja.

Lehet cáfolni :R (cáf cáf :DDD )

(#8555) Eagl3 válasza God Vazzeg (#8554) üzenetére


Eagl3
veterán

Azért az sem mindegy, hogy mióta eddz.

(#8556) Ijk válasza God Vazzeg (#8554) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az izomláz a mikroszakadások miatt alakul ki. Amikor januárban még a 80-100kg-okba erőltettem bele, egy gyenge kis izomlázam volt, és a mellem se fejlődött szinte semmit. Ahogy múlik az idő, próbálok mindent egyre jobban a szabályosság alá vetni. A jelenlegi melledzésem után 2-3 napos krva kemény izomlázam van, és látható is a fejlődés. A teremben rengetegen nyomják sokkal nagyobb súlyokkal szabálytalanul, mégis deszkák.
Én csak a saját tapasztalataimból indulok ki, nekem ez biztos hogy hatékonyabb. Egyébként pedig tulajdonképpen 1,5 éve edzem, tehát ne várjátok el hogy hatalmas súlyokat mozgassak meg.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8557) God Vazzeg válasza Ijk (#8556) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én eddig csak olyat láttam hogy nagyobb súlyokra elkezdett az ember fejlődni :F Na mindegy, te érzed, de ha jót akarsz, progressziót mindenképp rakj bele, és lassan úgyis erősödni fogsz :K

(#8558) God Vazzeg válasza Eagl3 (#8555) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Itt felénk a 17 éves gyerekek 2-3 hónap edzéssel is nyomnak 50x12-t :U

(#8559) Ijk válasza God Vazzeg (#8557) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a baj hogy a fejlődéshez tömegelni kellene, de most nem akarok egyelőre, túl jól érzem magam a 91-2kg-os bőrömben:D
Egyébként a következő célom, hogy a 12-es ismétlésű gyakorlatokat felviszem 14-re, így tulajdonképpen az izom is nagyobb terhelést kap, de a magasabb ismétlés a vérellátást is javítja.
Szépen lassan csinálom a dolgot, nem várok gyors fejlődést. Én ráérek, remélem majdnem egy egész élet rendelkezésemre áll hogy fejlődjek:) Nem vagyok versenyző, senki nem fizet nekem a gyúrásért, csak magamnak csinálom.

Ja azt még hozzátenném, hogy a ferdepad után nyomok fekve.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8560) Ijk válasza God Vazzeg (#8558) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyébként Bá videójából indult ki a vita, ha te azt megnézed szerinted abból a 3 kinyomásból lehet bármiféle fejlődés?:F

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8561) BÁ Nutrition válasza Ijk (#8559) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

figyelj, neked ez a célod hogy piszmogjál a teremben

a gond csak az hogy te kijelented az a fekvenyomás amit te csinálsz, a többi meg "szabálytalan"
pedig szerintem ez is fekvenyomás [link]

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8562) God Vazzeg válasza Ijk (#8559) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Teljesen jó, meg kell találni azt az ismétlés számot ami neked legjobban bejön, és abban kell erősödni :K Van egy ilyen mondás is, hogy "bár lassan haladok, sose hátra" és szerintem ez a legfontosabb. De ha nem haladsz, az is hátra van :D

B@sszál oda!!!! :K

(#8563) Tamoo válasza Rav3n02 (#8553) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Szerintem inkább szériázzon ötvennel így, mint nagyobb súllyal rángatva"

Nagy súlyt fekvenyomásnál rángatni? :DDD azt hogy? (A pattintás megint más tészta, az a mi esetünkben kerülendő.)

A nagyobb súly meg mindig kell, ha fejlődni akar az ember. Én is ezért vagyok leragadva ezen a szinten :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8564) BÁ Nutrition válasza pok.tom (#8548) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

lövésem sincs hogy ki szerepel a vidón, csak Boxer kért egy linket :)

a vita meg abból alakult ki hogy nyom-e egy olympiai bajnok kajakosnő 120at fekve :)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8565) God Vazzeg válasza Ijk (#8560) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ez egyfajta maxolás, ebből nem lesz fejlődés, ez a cél maga..

(#8566) Ijk válasza BÁ Nutrition (#8561) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyszer próbáld ki értelemszerűen kevesebb súllyal, természetesen a szokásos 1 perces pihenőkkel. Utána majd nyilatkozz róla hogy mennyire érezted piszmogásnak:W
És mint mondtam ferdepad után nyomom a klasszikus fekvenyomást, de mondjuk ott is 22,5-25kg-os kézisúlyzókkal dolgozom.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8567) BÁ Nutrition válasza Ijk (#8566) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kipróbáltam 3-4 éve
annyi hatása volt hogy elgyengültem, végén már ilyen 100ba nyomtam 4et kb..
nem teccett :(

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8568) Ijk válasza BÁ Nutrition (#8567) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a baj hogy igen nagy koncentrációt igényel. Amikor az ember leveszi a súlyt, először szépen szabályosan, lassan megcsinálja. Aztán fokozatosan belecsal egy kicsit, ahogy telnek a hónapok. Azt elismerem hogy könnyű elbaszni.
Meg nálam ugye a ferdepad lett az no1., így alapból lejjebb mentek a súlyok. Igazából teljesen háttérbe szorult nálam a klasszikus fekvenyomás.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8569) BÁ Nutrition válasza Ijk (#8568) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

figy ez az 50 kiló semmire se elég
anno 2003ban Árpival ketten kinyomtuk 2004x poénból szilveszter előtt pár nappal
pár óra alatt. ha pihentem 1 percet nem esett 10 alá az ismétlésszám sorozatonként.
pedig nem 4*10et nyomtam bele

úgyhogy itt nem a belecsalásról van szó. ez a súly bemelegítésnek épphogy jó, mondjuk 60al szoktam, egy picit megmozgat, kb nem sokkal érzek tőle többet mintha csinálnék két karkörzést, azért kell utánna még 100al is melegíteni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8570) Ijk válasza BÁ Nutrition (#8569) üzenetére


Ijk
nagyúr

Felejtsd el az 50 kilót, nem a súly fontos hanem a hogyan. Ez nálam 50 kilóval megy, de nem vagyok izmos és nem is akarok az lenni. Lehet hogy nálad ugyanez a súly 120kg, vagy mittudomén mennyi. Ne azzal foglalkozz hogy mennyi súlyt mondtam, hanem azzal amikor leírtam hogy "számomra" mi a fekvenyomás.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8571) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

már 4 órája ez megy :( sok buta gyúrós :K

;]

(#8572) BÁ Nutrition válasza Ijk (#8570) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ezaz hogy ettől amit csinálsz csak legyengülsz
gyakorlatilag fekvenyomsz csak szarul, közben meg azt hiszed hogy ez a jó a szent fekvenyomó(Bubbi)módszer ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8573) Ijk válasza BÁ Nutrition (#8572) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nemtudom miért szar, majdnem ugyanaz amit másodiknak linkeltél, annyi különbséggel hogy nem nyújtom ki teljesen a karom, csak az utolsóknál.
Ferdepad után, mikor már full bedurranva megyek a padra, nem tudok többet kinyomni. 60kg-nál az utolsókat (10-12.) csak úgy tudom kinyomni ha kifordítom a hátam:(

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8574) macikos válasza ForexGuru (#8571) üzenetére


macikos
addikt

Ehhhhh, a f@szomat írnak ezek ennyit :W

;]

(#8575) BÁ Nutrition válasza Ijk (#8573) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

egyel alattad a válasz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8576) Ijk válasza BÁ Nutrition (#8575) üzenetére


Ijk
nagyúr

A köv. melledzésem lesz úgyis, majd megnézem mennyit tudok max kinyomni és akkor megmondom mennyit gyengültem ezzel a módszerrel:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8577) God Vazzeg válasza macikos (#8574) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem tetszik hogy van valamiről szó, ami testépítő szemmel akár lényeges is lehet :D :K

(#8578) Boxer001


Boxer001
veterán

De hol van kisarnold? ;]

(#8579) ForexGuru válasza God Vazzeg (#8577) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

ugyis csak az számít kinek van pofája több kogszot enni ;]

(#8580) God Vazzeg válasza ForexGuru (#8579) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Megszólalt a tűpárna :DDD ;]

(#8581) BÁ Nutrition válasza Boxer001 (#8578) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azkiaz?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8582) God Vazzeg válasza BÁ Nutrition (#8581) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Bugyi izé Bubi :DDD

(#8583) BÁ Nutrition válasza God Vazzeg (#8582) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:Y :F ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8584) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

[link]
;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8585) God Vazzeg válasza BÁ Nutrition (#8583) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Megkeményedtünk mint a fagyott kutyasz@r :K ;] :DDD

(#8586) God Vazzeg válasza BÁ Nutrition (#8584) üzenetére


God Vazzeg
veterán

:C :C :C

(#8587) kovsol válasza Boxer001 (#8578) üzenetére


kovsol
titán

ezen most már két perce sírva röhögök :C

amúgy ha valaki mondjuk fekvőtámaszt csinál az a testsúlyának kb hány százalékával megegyező fekvenyomás kb ?

(#8584) BÁ Nutrition mutogasd el jobban ;]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8588) Boxer001 válasza kovsol (#8587) üzenetére


Boxer001
veterán

Na itt ólálkodik a rönós topicban, vett egy roncsot, aztán most szív vele. :( ;]
Mindjárt befeszít ide is.

(#8589) runner 125 válasza kovsol (#8587) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én olyan 50%-ra tippelek. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8590) Kassadin válasza God Vazzeg (#8496) üzenetére


Kassadin
addikt

:DDD

(#8591) Ijk válasza kovsol (#8587) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fene tudja, fekvőtámasznál a hát is belesegít fekvenyomásnál meg nem. 30% lehet tippre.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8592) Kassadin válasza God Vazzeg (#8554) üzenetére


Kassadin
addikt

Milyen időközönként kellene emelni a súlyokat? Van erre valami írott törvény? Mindenki írja, hogy xy kis súlynál leragadsz a fejlődéssel, szóval gondolom megkérdem, mert ezt nem tudom.

(#8593) Ijk válasza Kassadin (#8592) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sajnos egyre hosszabb. Amikor elkezdi az ember nem győzi pakolni felfelé a súlyokat, aztán egyre lassabban halad felfelé.
Esetleg emelsz az ismétlésszámon, ha eléred mondjuk a 16-ot, akkor emelsz a súlyon és legalább 8 ismétlés.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8594) Tamoo válasza Kassadin (#8592) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Folyamatosan amikor csak tudod, de ehhez kellene edzőtárs, vagy legalábbis aki segít.

(#8595) Boxer001 válasza Kassadin (#8592) üzenetére


Boxer001
veterán

Senki se egyforma, erre a kérdésre nem lehet válaszolni szerintem.
Most ha te pl. fél éve (de az időt se lehet meghatározni) 50-el nyomsz x sorozatot y ismétléssel (csak egy példa, tudom, hogy a rúd is alig megy ;]), és nincs erősödés...ugorhatsz. :D
3 hete van edzőtárs, mindig tudtam emelni...persze nyilván ez meg fog szakadni...úgy 150-nél remélem. :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#8596) Kassadin válasza Boxer001 (#8595) üzenetére


Kassadin
addikt

De nem mindenki egyforma, meg gondolom az "erősödéshez" úgy is kellene kajálni, nem ilyen lófasz ch étrend mellett várjon az ember fejlődést erőben.

Tamoo: Akkor én vagyok gyenge ahhoz, hogy folyamatosan tudjam emelni a súlyokat.

[ Szerkesztve ]

(#8597) Ijk válasza Boxer001 (#8595) üzenetére


Ijk
nagyúr

Már hogy 150-nél ejted magadra a rudat edzőtársastól?;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8598) Tamoo válasza Kassadin (#8596) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem a kaja a gyenge pont itt. Szar kajával is meg lehet erősödni.

(#8599) Boxer001 válasza Kassadin (#8596) üzenetére


Boxer001
veterán

Azt írom, hogy nem mindenki egyforma...így van, kell a ch a póverhez. :K
Ijk
Ne magadból indulj ki...feküdj inkább súly alá, mert azt még öreganyám is kitolja, amivel te bohóckodsz. ;]
Tamoo
Nem csak a kaja a lényeg, az biztos...van olyan, aki akármit csinál, nem megy neki ez, vagy az a gyakorlat, nem erősödik, pl. Manitou. (igaz barátom? ;])

[ Szerkesztve ]

(#8600) Ijk válasza Boxer001 (#8599) üzenetére


Ijk
nagyúr

:DDD
Azt el is hiszem, vigyázni kell az öregasszonyokkal, iszonyatos erőtartalék lakozik bennük. A fiatal életerős férfiakat megszégyenítő állóképességgel bír némelyik.:D

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.