Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyűlölet a Ph!-n (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Azért nyitom most ezt a topicot, hogy megtudjam, hogy egyes emberek miért kezdik el hülyézni, szidni, szapulni az embert, mikor semmi olyat nem tett, amivel szabályt sértene...
idézet a Ph! Alapelvekből:
"minden olyan hozzászólást, amely "flame"-nek minősül. Ide értve az erőteljes érzelmi töltettel ellátott, személyeskedő, felesleges indulatokat gerjesztő, öncélú, a másik fél lejáratására és a közösség rombolására alkalmas, észérveket nélkülöző, provokáló hozzászólásokat."
Minderre egy most, nemrég megeső eset vezetett rá, mert azért zavar, mikor csak úgy neki esnek az embernek ok nélkül, vagy esetleg azért, mert korábban volt nézeteltérésük.
****
Szerintem ki kellene szűrni az olyan embereket, akik nem a megfelelő módon nyilvánulnak meg, ez mégis csak egy közösségi oldal.

----
A konkrét eset linkjét kiszedtem. Ahhoz, hogy életképes legyen ez a topic, és ténylegesen konstruktív irányt vehessen fel, érdemesebb erről általánosságban elmélkedni.

[ Módosította: 7 ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) tlac válasza z0d1AK (#1) üzenetére


tlac
nagyúr

gyűlöllek ;]

(#3) 7 válasza z0d1AK (#1) üzenetére


7
addikt

Az emberek türelmetlenek, különösen olyankor, amikor úgy érzik, nehéz helyzetben vannak. Sok más egyéb faktor is befolyásolhatja persze, amiket mind-mind számításba kell venni, de alapvetően valahogy így látom. :)

(#4) South Velen válasza z0d1AK (#1) üzenetére


South Velen
addikt

Jéé, Te tudsz normálisan is írni. ;]

(#5) PazsitZ válasza z0d1AK (#1) üzenetére


PazsitZ
addikt

Mert hülye topikokat nyitnak ;] :DDD

vagy esetleg azért, mert korábban volt nézeteltérésük. :
bár nem várok sokat, hiszen a 80mm és a 120mm között sem tudtad a különbséget nyáron, aztán potyázhattam miattad... :DD

Ez most akkor önirónia akart lenni vagy csak véletlen? ;]

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#6) z0d1AK válasza 7 (#3) üzenetére


z0d1AK
veterán

igen, ez általában így van, de pl amit linkeltem, ott én ugyan nem hoztam zavarba szerintem sem Laraxiort, sem <NewL> fórumtársat sem, bár ha tévedek, javítsatok ki. De egyébként tényleg semmi értelme, h itt gyilkolják egymást a fórumon...

americanidiot: látom, jó hangulatban vagy:)) a topic témája, vagy a diós bejgli hozzta ki ezt belőled? :P
PazsitZ: a kis konfliktus abból indult ki, h hírdettem egy 8cm-es sharkoon silent eagle ventit itt a ph!-n, elég sok ideig. egy idő után laraxior jelentkezett, érdeklődött iránta. msnen ledumáltuk, még engedtem is az árból, ha jól emlékszem, linkelgettem, fotót csináltam. személyes átadás lett volna, kérdeztem, h merre jó neki, pláza, nagytemplom, stb(könnyen elérhető debreceni helyek), erre rávágja, h ő az x u. y szám alatt lakik, oda kellene vinni...
egye fene, barátnőmmel elsétáltunk, barnítottuk magunkat a nyári melegben, aztán mikor lejött, adnám át, erre mondja, ha neki 12Cm-es kell, nem 8-as, aztán végül nem lett semmi sem az üzletből, szal potyára jártam házhoz. később linkeltem is a hírdetést, de ő csak azzal volt, h én 12cm-est hírdettem, és én voltam a "bűnös"
és önirónai-szerü lett volna :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8) South Velen válasza z0d1AK (#6) üzenetére


South Velen
addikt

Akár a topik témája is lehet, ha valaki tud írni normálisan, akkor tisztelje meg a fórumtársakat, hogy nem a messenger-nyelvezetet használja. Szerintem.
A diós beiglit pedig nem szeretem. :P

[ Szerkesztve ]

(#9) z0d1AK válasza South Velen (#8) üzenetére


z0d1AK
veterán

ehhez a témához így illett, gondoltam.
a diós bejgli csak ttipp volt, mert azt ettem most legutóbb:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#10) Winner_hun válasza z0d1AK (#6) üzenetére


Winner_hun
félisten

áhh, mindegy..

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Valami nagyon okosat akartam írni, de már totál nem tudom mi volt... sry :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#12) z0d1AK válasza Winner_hun (#10) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát engedni engedtem volna, mert jóideje itt volt már a venti, aztán úgy voltam, h csak menjen el, még a házhozszállítás is belefért, mert nem volt messze barátnőméktől, de mikor kitalálta, h én számoltam el valahol a 8 és a 12cm-et....az kicsit sok volt

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13) z0d1AK válasza Winner_hun (#10) üzenetére


z0d1AK
veterán

pont lemaradtam a szerkesztésről, de csak annyit, h így azért kicsit fura tud lenni az előző kommentem... :P

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14) Magnum_


Magnum_
nagyúr

mert a monitor mögött ülve névtelenként maradva ki lehet élni bizonyos elnyomott érzéseket.

I humbly and respectfully decline™

(#15) Winner_hun válasza z0d1AK (#13) üzenetére


Winner_hun
félisten

:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, akkor gondolkodjunk. itt vannak a gyűlöletkeltők. mit lehetne velük tenni, ami belefér a moderációba, vagy úgy általában az oldal működtetésébe? gondolom többen harsogják, hogy ban.

akkor lépjünk eggyel visszább: ki, és mi alapján mondhatja rá valakire, hogy ő gyűlöletkeltő? mi számít gyűlöletkeltésnek, és meddig terjed a véleménynyilvánítás? ezek olyan dolgok, amiket nem lehet egyértelműen megválaszolni. ha ez alapján elkezdenénk körbejárni, és tisztogatni, akkor lehet, hogy eltűnnének a konkrétan leírt uszítások. viszont nem véletlenül használtam az előző szót. azzal, hogy x embert kirakunk, nem oldjuk meg a problémát, csak elfedjük. én nem igazán látok valódi megoldást. más esetleg?

(#17) PazsitZ válasza ngabor2 (#16) üzenetére


PazsitZ
addikt

Alapvetően működik ez a dolog, ha komolyabb folyamatosnak mondható "kihágás" van, szoktatok is banolni. Manapság néha már túlzottan is, ahogy észreveszem. (bár ez nem ide tartozik)

Viták meg mindig lesznek.
És mindig lesznek mindkét oldalról olyanok akik belemennek.
Ó hol vannak a régi Vlad körül keletkező konfliktusok :DDD

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#18) Tomate


Tomate
veterán

Amíg nem gépek írnak majd a gépeknek mindig lesz nézeteltérés/konfliktus v vita. Ez törvényszerű nem lehet elkerülni, mint ahogy azt se hogy valaki bal lábbal keljen-e fel vagy csak szimplán f*sz.

[ Szerkesztve ]

(#19) z0d1AK válasza Tomate (#18) üzenetére


z0d1AK
veterán

sajnos a mai világban már tényleg egyre több az általad is említett f*sz, és aki a monitor előtt mondja ki, amit az iskolában/otthon nem lehet/mer

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20) BITBOYS válasza Tomate (#18) üzenetére


BITBOYS
addikt

"Amíg nem gépek írnak majd a gépeknek..."

Ha úgy vesszük most is az történik :DDD

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#21) <NewL> válasza Magnum_ (#14) üzenetére


<NewL>
addikt

ez tetszett és milyen igaz! :C

na látod zodiak! ritkán szotam járni idegen topikokban,de most is benézek a fáradt gőzbe,nyitottál 10 újat az első oldalon,fele zárva van,majdnem mind felesleges...
a másik meg,azon húztam tegnap fel magam,h benézek a debrecen adok veszekbe,végigtekerem a lapot,egymás után van egy csomó hirdetésed,pedig már pár nappal előtte direkt szólt jóhány ember neked,h figyelj oda.
na mindegy
én tuti nem gyűlöllek:)
még az avatarod is tetszik!:D
peace

There's an app for that

(#22) Laraxior


Laraxior
titán

Én sem tudom hogyan jön ide ez a gyűlölet téma.... félreértés történt a 8 és a 12cmes ventinél..mintha olyan nagy fáradtságodba került volna eljönni arra amikor a kedvesed ott lakik két háztömbre ;) Félreértés történt..hát bocsánat,emberből vagyok... sajnálom..lehet Te még 10 év múlva is erre fogsz emlékezni..sajnállak ;]
A topik meg...szánalom..kb. ennyi a véleményem. Minek erről topikot nyitni? Ha minden ember aki között nézeteltérés van külön topikot nyitna, szerintem nem pH! vagy Fáradt Gőz lenne, hanem Lelkisegélyszolgálat. ;)

Ez a vaker hogy monitor előtt mondja ki.... mit? Azt hogy ne pumpáld tele a topikot? Gyere el kérlek és személyesen egy sör, vagy tea mellett szivesen elmagyarázom mi nem tuti ezen, ha nem érted meg magadtól...felesleges felfújni... komolyan. Úgy mondod ezt a szájkaratés dolgot mintha szidtam volna a felmenődet, vagy fenyegetőztem volna.... holott csak megjegyeztem/tük,hogy elég egy oldalon egyszer hirdetni, esetleg egy hirdetésbe beletenni az egészet. Aki szeretne Tőled vásárolni az úgyis megtalál, nem kell oda ~60 hsz.

Tehát szó sincsen gyűlöletről...hacsak nem a Te irányodból...mondjuk kétlem hogy okot adtam volna, ha meg a venti miatt vagy feldúlva...hát hozd el kifizetem az utiköltségeddel együtt...jaa hogy gyalog voltál..nembaj akkoris :DDD

Minden tiszteletem a Tiéd!

Üdv: LRXR

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#23) 7


7
addikt

Srácok! Az első hozzászólásban jeleztem, hogy ez a topic csak akkor maradhat életben, ha általánosságban, konstruktívan igyekszünk beszélni a témáról. Nem szeretném, ha csak egy konkrét eset kivesézéséről szólna a dolog, mert úgy tényleg nincs semmi értelme. Kanyarodjunk el egy kicsit globálisabb irányba!

(#24) Laraxior válasza 7 (#23) üzenetére


Laraxior
titán

kétlem hogy ez a topik a globalitás szellemében jött volna létre... konkrét esetről szólt a dolog..szvsz zárható :D :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#25) z0d1AK válasza Laraxior (#22) üzenetére


z0d1AK
veterán

mondjuk amiket írtam, az már nem a mi esetünkről szólt, hanem teljesen ettől függetlenül, csak te lemaradtál róla...
de részemről eddig sem volt harag... :))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26) Laraxior válasza z0d1AK (#25) üzenetére


Laraxior
titán

az első hsz. elég nyilvánvaló,nem? Na de lássuk mire lyukad ki a topik....nagy a valószínűség hogy semmire. Tekintve akik nem ismerik egymást azok hogyan gyűlölnék egymást...max azok akik átverték a másikat egy-egy biznisz alkalmával..de azok nem fognak ide írogatni.. :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27) z0d1AK válasza Laraxior (#26) üzenetére


z0d1AK
veterán

a topic az első hozzászólással indult, mint mindig, majd "átszellemült", és a gyűlölet csak egy szó a címében, az első hsz-ben említett szabály kihágásának rendszerességének okát, megoldását, egyebét boncolgatjuk

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#28) Laraxior válasza z0d1AK (#27) üzenetére


Laraxior
titán

Végülis lényegtelen..úgyis kihal ;] :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#29) <NewL> válasza Laraxior (#28) üzenetére


<NewL>
addikt

erre csak ennyit---> :D
[link]

There's an app for that

(#30) z0d1AK válasza <NewL> (#29) üzenetére


z0d1AK
veterán

látom, neked már meg is ártott :P ;]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyűlölet a Ph!-n (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.