Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Onizuka


Onizuka
tag

Most vettem egy gépet amiben van alaplapi SATA RAID vezérlő, nekem pedig két ATA133 vinyóm van (ugyanolyanok). Ezért vettem egy IDE RAID kártyát amivel már tudom őket használni.
Kérdések:
Az alaplapi RAIDET tiltsam le, hogy ne kavarjon vagy lényegtelen?
Van olyan slot amibe érdemes kötni, mert erre és erre háklis?
Igy a két optikai táramat hova kössem?: IDE1 IDE2-re külön külön, vagy valamelyikre mindkettőt?
Ugyanez a kérdés a vinyókkal is: A kártyán két külön dugajba tegyem őket, vagy egy csatornára?
Mekkorára állitsam be a blokknagyságot? (tehát, hogy hány Kbyte-osak legyenek)
Előre is kösz a segitséget!

'am 22 years old and single!

(#2) Onizuka válasza Onizuka (#1) üzenetére


Onizuka
tag

Huhh látom senki nincs most ereje teljében. Már ha magamból indulok ki....
Következők történtek.
Beraktam a karit, a saját bioszában beállitottam a a RAID 0 konfigot. Több óra szenvedés árán sikerült megetetnem a winfos setupjával (még az elején f6-ot kell nyomni asetunak.) a kártya driverét. De még igy sem lát egy darab merevlemezes meghajtót sem, és nem hajlandő folytatni a telepitést..grrrrrrr. valaki legyen már okos!

'am 22 years old and single!

(#3) Onizuka válasza Onizuka (#2) üzenetére


Onizuka
tag

Senki többet harmadszor?

'am 22 years old and single!

(#4) PapaMaci válasza Onizuka (#2) üzenetére


PapaMaci
őstag

Mit szeretnél konkétan csinálni? RAID 0, vagy csak egyszerüen erröl használnád a HDD-ket?

...mint az közismert...

(#5) Onizuka válasza PapaMaci (#4) üzenetére


Onizuka
tag

Természetesen RAID 0. ATA 133 csarlakozó mégcsak van az alaplapon.

'am 22 years old and single!

(#6) PapaMaci válasza Onizuka (#5) üzenetére


PapaMaci
őstag

És meddig jutottál most? A HDD-ket (Ha csak kettöt használsz) külön ATA vezérlöre rakdt, és a konfigurácionál megadod neki, hogy RAID0, adsz egy nevet neki, és onnan már megy minden.
Ugyan olyan HDD-k ugye?

...mint az közismert...

(#7) Onizuka válasza PapaMaci (#6) üzenetére


Onizuka
tag

Ezt meg lehet próbálni, bár nem tudom lesz e eredménye, mivel ebben a felállásban is be tudtam konfigurálni, sőt az igen szűkszavú kézikönyv is hasonló példával élt. Nevet ugyan nem engedett neki adni. Illetve azt irta, ha egy csatira rakom őket az jó teljesitmény szempontjából(amiben persze nem értem a logikát.) A vinyók pontasan ugyanolyan 160GB-os ATA133 maxtorok. Egy dolog még eszembe jutott mint esetleges hiba: Ez van a dobozra irva:Recognizer deviceup to 128GB ezt igazán nem tudom hova tenni....
Ha külön csatira kötöm őket akkor mind2 master legyen? Mekkora legyen a blokkméret? most 64k

'am 22 years old and single!

(#8) Onizuka válasza Onizuka (#7) üzenetére


Onizuka
tag

Persze a felirat ellenére felismeri őket és nem reklamál.

'am 22 years old and single!

(#9) simonzé válasza Onizuka (#1) üzenetére


simonzé
addikt

A topic címével kapcsolatban egy link:
[L]http://index.hu/kultur/korrektor?main&wbpage=10[/L]
és még egy: [L]http://www.c3.hu/~nyelvor/period/1253/125310.htm[/L]

Nagyon nagyon off, de azt hiszem szükség van rá. :(

I don't fit in. I fit out.

(#10) Onizuka válasza simonzé (#9) üzenetére


Onizuka
tag

Nem tudom pontosan mivel van problémád.... És ha azt irom mittudoméjjn? v. zoxigéjjn az is gond lesz? Inkább némi épitő dolgot OK?

'am 22 years old and single!

(#11) Onizuka válasza Onizuka (#10) üzenetére


Onizuka
tag

Elnézést ha kicsit ingerült vagyok, de már 3 hete rendeltem a gépet és csak most jött meg, erre b*szik működni. Átraktam az egyik vinyót a másik gépembe. Ott felismerte, és az eszközkezelő szerint hibátlanul működik. Elérni viiszont nem tudom a sajátgépből...ez meg mi????

'am 22 years old and single!

(#12) PapaMaci válasza Onizuka (#7) üzenetére


PapaMaci
őstag

Mind a kettö master! Sajnos igy nem tudom, miket kér, és miket mond. Nekem megy szépen a 0. Onnantol kezdve, hogy van egy RAID0-d a telepitönek már látnia kellene egy 320GB-os lemezt (ami jo ha lesz 300...). Azt particionálhatod, és telepitheted, és az adatelérés majdnem a duplája lesz.

...mint az közismert...

(#13) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Bekötöd a két hdd-t egy kábelre,vezérlőben megcsinálod a tömböt,aztán windows istallnál megeteted vele a driverlemezt.(persze ha SCSI-d van,ez utóbbi kihagyható:D)
Ennyi(nek kéne lennie).

(#14) karib válasza Onizuka (#1) üzenetére


karib
addikt

Mielőtt nagyon belemerülsz a RAID 0-ba, javasolom a következő fórumtéma áttekintését: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=31658&arc=f[/L]

Röviden: desktop felhasználásnál nem sok értelme van a RAID 0-nak, a tapasztalt (nem az itt-ott kimérhető...) gyorsulás elenyésző, míg az adatbiztonság jelentősen csökken. Speciális felhasználásra (szerver, médiafeldolgozás stb.) persze lehet ideális. A RAID 0 túldicsőítése ellen már a Storagereview.com és az Anandtech is publikált cikket.

Department of Redundancy Department

(#15) _Volkovy_ válasza karib (#14) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Rendszernek azért még mindig az optimális választás,desktopon,nemde?

Tárolni persze nem ezen kell..

(mellesleg amit írtál,az az IDE RAID-re vonatkozik,ugye?Csak mert a SCSI-t még mindig az örökkévalóságnak csinálják..:P)

(#16) PapaMaci válasza karib (#14) üzenetére


PapaMaci
őstag

Én hanggal dolgozom. Gyakran vannak 1,5-2GB-os felvételeim. Igen csak megéreztem, amikor bekötöttem 0-ba

...mint az közismert...

(#17) karib válasza PapaMaci (#16) üzenetére


karib
addikt

Na, erre kimondottan jó, igen - amint írtam is, ''pl. médiafeldolgozás''. Azonban ez közel sem tipikus desktop felhasználás (Office, web, otthoni digitképek szerkesztése, játék, zenehallgatás stb.).

Általánosan nem lehet kijelenteni, hogy a RAID 0 gyors, ez rendkívül alkalmazásfüggő. Ráadásul adatbiztonság szempontjából kimondottan ellenjavallt is a használata (főleg tempfájlok tárolására célszerű egy RAID 0 tömböt tartani, vagy RAID 0+1).

Rendszert sem érdemes rátelepíteni, sokkal többet lehet elérni két független lemezzel, ha okosan szétosztod a feladatokat rajta, pl. swap file egyiken, programok másikon, miegyéb, erről a témáról hosszú okfejtések vannak a Storagereview.com fórumában.

Department of Redundancy Department

(#18) PapaMaci válasza karib (#17) üzenetére


PapaMaci
őstag

Kicsit rezgek is az adatokért... Mihelyt összejön még egy kis anyagi, kipotolom 0+1-re. Azt hiszem a Maxtorokkal nem is mernék belevágni.

...mint az közismert...

(#19) Onizuka válasza karib (#17) üzenetére


Onizuka
tag

Koszonom a segitseget. Egyelore ugy nez ki nem lesz az egeszbol semmi, ugyanis az egyik vinyo kifingott. a bios ugyan felismeri de a sajatgep nem latja. A masiknak nincs ilyen gondja.
Kiderult h azert nem akart mukodni orakon keresztul, mert a hulye szerelo a mastert a kabel kozepre rakta, magyaran felcserelte a sorrendet...erre azert tenyleg nem gondoltam. Ugyhogy most viszem vissza a vinyot, azt majd meglatom mi lesz. Es feltelepitek egy ekezetes betukeszletet:))

'am 22 years old and single!

(#20) Flashy válasza Onizuka (#19) üzenetére


Flashy
veterán

ha jól van jumperelve a vinyó akkor mindegy hogy a kábelen hol van.

(#21) erdoke válasza _Volkovy_ (#15) üzenetére


erdoke
titán

PCI-os és déli hidas IDE RAID-nek egyránt nincs értelme. Most olvastam egy tesztet erről, megdöbbentő, hogy vegyes használat esetén átlagosan pár százalékot hoz egy gyors szingli vinyóval szemben (néhol többet, de néhol még lassabb is). Ezért feláldozni a biztonságot vagy egy vinyót...

A legjobb aláírás a héten

(#22) Onizuka válasza Flashy (#20) üzenetére


Onizuka
tag

Pont ez a lenyeg: a kabelhez kepest forditva volt jumperelve!

'am 22 years old and single!

(#23) Flashy válasza Onizuka (#22) üzenetére


Flashy
veterán

megismétlem: ha jól van jumperelve akkor mindegy hogy hol van. nincs olyan hogy a kábelhez képest fordítva. ha cable selecten van, akkor a kábel dönt, de akkor meg nem lehet ''fordítva''.

(#24) Onizuka válasza Flashy (#23) üzenetére


Onizuka
tag

En meg anno ugy lettem informalva, hogy a vegen a master kozepen meg a slave. De hat fejlodik a technika. Es akarhogy is a megoldsat a bajra ez jelentette, marmint hogy kicsereltem a jumperelest a ket vinyo kozt (ill megcsereltem a sorrendet...izles kerdese)
Bar lehet, hogy en vagyok meg mindig a hulye...mi ez a ''select'' dolog?

'am 22 years old and single!

(#25) Flashy válasza Onizuka (#24) üzenetére


Flashy
veterán

hát én amióta számítógépekkel foglalkozok mindig a jumper döntött :) régen nem is volt cable select állás. szóval cable select: egy olyan jumperállás, hogy ha ezen van a vinyó akkor valóban a kábelen való helye dönt hogy melyik vinyó mi lesz. hogy mi van ha egyik masterre van jumperelve és a másik van a master helyen a kábelen azt nem tudom, mert sose használtam igazából. és néha nem nagyon akar működni, csak egyik vinyót találja meg a gép, vagy néha egyiket sem, hanem helyette valami krixkraxot ír ki.

(#26) Onizuka válasza Flashy (#25) üzenetére


Onizuka
tag

En meg Old man-en nevelkedtem, meg PCX-en es onnan szivtam magamba a tudast.:)
Ott ez a bekotes volt a szentiras amit maig kovetek.
Apropo meg szerencse, hogy ilyen kedves ember vagyok es nem lottem le mindenkit a boltban....azert megis milyen dolog mar, hogy harmadszor kell visszamennem mert meg mindig nem jo valami a gepben?

'am 22 years old and single!

(#27) PapaMaci válasza Onizuka (#24) üzenetére


PapaMaci
őstag

Majdnem jol lettél informálva, csak a miértjét nem mondták el. Ha egy eszköz van a kábelen azt mindenképpen a végére kell dugni, mert ha középre dugod, a lezáratlan kábelvégben állohullámok alakulhatnak ki, ami digitális hibákhoz vezethet, igy csökken a sebessége. Ezt érdemes master-nek jumperelni, mert vannak alaplapok, amik nem látják a slave-t, ha csak egyedül van. Azt, hogy ha két eszköz van, van-e jelentösége, hogy melyik hol helyezkedik el a kábelen, azt nem tudom.

...mint az közismert...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.