Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33117) Dryman válasza BalooTM (#33116) üzenetére


Dryman
aktív tag

A vidanet a modem MAC-address-e alapján azonosítja a felhasználót.
Náluk nem kispista a kispisti hanem E0-A1-B2-C3-D4-F5, ennek alapján kapsz IP-t az adott modemre.
Ha nem ismert az eszköz, akkor nincs IP.
Ha csak leadni kell a cucc, az sem ok, a kiscsajszi vonalkódolvasóval veszi vissza az eszközt...nemrég jártam náluk ezügyben.... :)
Ha bemész és azt mondod hogy költözés során eltűnt az eszköz, akkor a modem pótlására adnak egy másikat, a hiányzó cuccot meg megfizettetik.
modem 10000Ft, aztán külső alkatrészenként 1000Ft, értsd, adapter, utp kábel, csak hogy érezd a törődést...
5750Ft-ot fizettem arra a picimacis kártyaadapterre amit a tv-be kell dugni, eladtam a tv-vel együtt, a fene se gondolt akkor arra....a beltéri box meg 5000, ha rögzítős akkor 10000 a bánatpénz...
Ezekkel a külhonból levetett kábelmodemekkel szart sem lehet kezdeni, kivéve ha csinálsz egy koaxiális hálózatot magadnak mondjuk a két lakásod közé, és bitorlod a szolgáltatói koaxot okosan szabad frekisávon, de ehhez kell egy központi cucc is ami az adott frekin tolja a jelet a modem irányába, a modemet meg be kell állítani erre a frekire hogy ne ütközzön vidráékkal.... szóval macerás a dolog...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.