Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31551) Weaver válasza bendeguz76 (#31550) üzenetére


Weaver
senior tag

köszi! ebből van a mini vita :)
többen mondják, hogy jó a gyöngykavics, többek között a kivitelező is és van aki szerint nem jó megoldás.

(#31552) golya32 válasza Weaver (#31551) üzenetére


golya32
aktív tag

Nagy kérdés melyik az olcsóbb?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#31553) Balinov válasza Weaver (#31551) üzenetére


Balinov
félisten

hirtelen azt gondoltam, sajat magaddal beszelgetsz:)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31554) Weaver válasza Balinov (#31553) üzenetére


Weaver
senior tag

a gyöngykavics sem drágább, árban kb ugyanaz csak a minőség a kérdés.

Balinov: elbeszélgetek én magammal is erről a témáról, ha a végén dűlőre jutok... :D

(#31555) bendeguz76 válasza Weaver (#31551) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Mi értelme van gyöngykavicsból megcsinálni mikor nem lesz jó?pont az a lényege a törtnek,hogy nem gömbölyű a széle azért tud beékelődni.

bendeguz_HUN

(#31556) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Sziasztok.

Lenne egy eladó Sennheiser HD 449-em ár alatt mivel akinek kellett volna lemondott róla.
Így ár alatt, azaz 12e forintért eladó lenne. :)
Egyetlen "hibája" talán az hogy a jack csatija AKG-s és nem sennheiser.
Emellett patent állapotban van.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#31557) jamba


jamba
csendes tag

Üdv All

Eladó lenne WD 2TB 3.5" Külső HDD
WDT-D3C(B) típus adapterével.
HDS 100/100% 59 nap üzemidővel ára 16k

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#31558) Dryman


Dryman
aktív tag

Kivonult a sok fakabát városszerte és szedik a büntipénzt bőszen!
Möbelx-nél kettesével terelik le az autókat a bútorbolt mögötti útszakaszra!
4 sasszem próbálkozik levadászni az arra járókat, úgy billegnek a felezővonalon mint galamb a hullámpalán....
Figyelik az övet, a gyerekülés használatát és minden passzív biztonsági eszközt!
Kivonult az összes frissen végzet díszhuszár is, és bizonygatják hogy mennyire rátermettek a szakmára....
Ezeket kellene leküldeni egy kicsit a határra hogy szokják a törődést, ne itt a városban gyűjtsék az alamizsnát!
Szánalmasnak érzem ezt a kötelezőnek tűnő vergődésüket!
És lőn, Isteni beavatkozás, megjött az eső, és úgy eltűntek hirtelen, nyomuk sem maradt :)

[ Szerkesztve ]

(#31559) Vanir válasza Dryman (#31558) üzenetére


Vanir
veterán

Szerintem pedig jól jön, hogy néha be is tartatják a közúti szabályokat. Mondjuk nem a hétfő délutáni csúcsforgalomban kéne, és főleg nem olyan "chokepoint" környéken, ahol nagyon durva torlódást tud okozni az ilyesmi, de gondolom a tervezőknél is hasonló észlények dolgoznak, mint a kivitelezőknél.

(#31560) tserrof77 válasza Dryman (#31558) üzenetére


tserrof77
senior tag

...Mónit meg majdnem ledarálta az árkád körforgalomnál egy ostoba opelos, aki nem bírta a sávját eltalálni... :((

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31561) Tarill


Tarill
őstag

Telek és új ház építés ügyekbe hova kellene menni információért? Vagy valaki itt alap dolgokba nem jártas? Beépíthetőség betartandó dolgok stb...

(#31562) Jazzos válasza Tarill (#31561) üzenetére


Jazzos
tag

Építési hatóság?

(#31563) Dorien válasza Dryman (#31558) üzenetére


Dorien
veterán

Már régóta kerülöm napközben azt az útszakaszt. Kegyetlenül sűrű arra a forgalom + még ez az igazoltatás nagyon nem hiányzik. Tihanyi + Ipar út felől szinte bárhova gyorsabban eljutok a Szigethyről.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31564) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, mostanaban hol, mennyi JMKF-ert es mennyi ido alatt lehet szemelyigazovanyt hosszabbitani Gyorben? Kipostazzak vagy szemelyesen kell atvenni? Lehet-e meghatalmazassal elhozni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31565) golya32 válasza Tarill (#31561) üzenetére


golya32
aktív tag

Keress egy jó tervezőt, az megoldja neked.
Változott a törvény, építési engedély lehet nem kell.
E-napló biztos kell.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#31566) Joker88 válasza Balinov (#31564) üzenetére


Joker88
őstag

" Sracok, mostanaban hol, mennyi JMKF-ert es mennyi ido alatt lehet szemelyigazovanyt (...) "

Mi az a JMKF ? :U :U

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#31567) G@ben válasza Joker88 (#31566) üzenetére


G@ben
addikt

JóMunkásemberKezdőFizetés. ;]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31568) Balinov válasza Joker88 (#31566) üzenetére


Balinov
félisten

jo magyar kiralyi forint.. :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31569) ígyvanferi válasza Balinov (#31568) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én magamtól a k-t k.rvának gondoltam. ;]

(#31570) sladka_pani válasza ígyvanferi (#31569) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Szintén :D

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#31571) Balinov válasza sladka_pani (#31570) üzenetére


Balinov
félisten

hat...piszkos fantaziaval nem tudok mit kezdeni:)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31572) Dryman válasza Balinov (#31571) üzenetére


Dryman
aktív tag

Ocsmányiroda a belvárosban, de jobban jársz az ETO parkival, itt azonnali a fényképkészítés és már mész is a rács mögé.....akarom mondani kapod is a kezedbe a kis kártyácskádat!
Pénzt vigyél rendesen...fénykép és új okmány ára....
magyarorszag.hu ügyfélkapus regisztrációval még időpontot is kérhetsz/foglalhatsz

[ Szerkesztve ]

(#31573) Balinov válasza Dryman (#31572) üzenetére


Balinov
félisten

Wow, Laci, koszi. ETO parkos valszeg a jo megoldas, nincs kedvem a belvarosban vese araert parkolot keresni:) Szoval ha fizetem a felarat, akkor instant megvan?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31574) erdey_a válasza Balinov (#31573) üzenetére


erdey_a
őstag

kizárt hogy azonnal megvan... rá kell kódolni az ujjlenyomatot meg ilyen nyalánkságok. a sürgősségi felárat csak nyáron érdemes fizetni a sok útlevél igénylő miatt, mert azzal 1 hét, anélkül meg 7 nap :-)

Amúgy meg tessék Tétre elautókázni és ott nulla várakozással lehet ügyet intézni. Csütörtökön este hatig vannak...

Vérboci

(#31575) Balinov válasza erdey_a (#31574) üzenetére


Balinov
félisten

aham, szoval igyisugyis 1 het...akkor mar csak az nem tisztazott,hogy jutok hozza? Elpostazzak x gyori/abdai cimre vagy valakinek meghatalmazast kell adnom, hogy felvegye, vagy hogyan?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31576) erdey_a válasza Balinov (#31575) üzenetére


erdey_a
őstag

választható hogy bemész érte vagy posta. A gyerekekét pár hónapja csináltattuk, kipostázták. De ajánlott a cucc, viszont annak átvételéhez meg lehet írni meghatalmazást, sima két tanúsat. CSak érdemes ehhez a posta nyomtatványát használni. Nyugdíj átvételéhez legalábbis ragaszkodnak a saját formátumukhoz.
Netről letölthető.

Vérboci

(#31577) Balinov válasza erdey_a (#31576) üzenetére


Balinov
félisten

:R koszi!

Az a gond, hogy kedden kora delutan erkezunk, igy szerdan tudnek legkorabban elugrani az ETO parkba. Kovektezo heten meg kedden hajnalban repulunk vissza,igy tuti nem ferunk bele az 1 hetbe. Postazast valasztom valszeg

Postai nyomtatvan az ez, ugye?

szerk:
Mi a fax?? postai dolgozval kell lepecseteltetni? Baaazmeg..remelem, anyosom joba van a szigeti postassal, mert ez igy elegge kormonfont megoldas..

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31578) zsigee


zsigee
tag

Sziasztok.
Leginkább boltosok válaszát várom, de bármi-bárki szóba jöhet.
Adott egy fél konfig: Asrock H77M, I5 2500 (Sandy), 2*4gb ddr3 1333-as ram. (Jelenleg is működő, saját gép.)
Cserére szánnám magam, szeretnék beújítani. DDR4-re váltanék, mit ajánlanátok?
Lapon fontos lenne: HDMI, optikai és/vagy koaxiális digitális kimenet, sata3, usb3. Intelt előnyben részesítem, de sosem lehet tudni.
Fontos lenne továbbá a beszámítás.
Nem minden áron szeretnék váltani, csak felmerült a lehetőség.
Ajánlat jöhet privátban is.
Köszönöm, sziasztok.

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#31579) zozyk


zozyk
addikt

Xbox kontrollere nincs valakinek egy lepattanó, pchez kéne?

[ Szerkesztve ]

(#31580) Ukraan válasza zozyk (#31579) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Üdv!
Írtam.

BÚÉK!

(#31581) Dryman válasza zozyk (#31579) üzenetére


Dryman
aktív tag

Hali!
Múlt évben történő Xbox Controller vásárlásnál jártam úgy hogy direkt felhívta a figyelmem az eladó hogy az ő terméke azért drágább mert USB-s csatlakozással PC-hez is jó.
Mondom neki, hiszen van az eredetin is usb-s csatlakozó, erre az volt a válasza hogy nézzem meg jobban, mert az nem usb....és igaza volt....
Szóval van ilyen meg olyan is ami pc-hez is jó!
Nem voltam soha Xbox-fan, most is a gyerekek miatt újítottam be egy ilyenre...aztán mindig vannak tanulságok...

(#31582) Dryman


Dryman
aktív tag

Megint keresek AM3+ procihoz használt hőcsöves hűtőt, a gyári turbinát szeretném lecserélni mert iszonyatosan hangos!

(#31583) zozyk válasza Dryman (#31581) üzenetére


zozyk
addikt

Köszi a figyelmeztetést,más típus lesz, de azért jó tudni. :)

(#31584) erdey_a válasza Balinov (#31577) üzenetére


erdey_a
őstag

Nem kell a postásnak aláírnia...
Vagy a postán teszed a nyilatkozatot a postás előtt (akkor a posta lepecsételi)
Vagy sima két tanúval hitelesítesz.
opcionális a dolog, de ott van a második oldalon a kitöltési útmutatóban is

Vérboci

(#31585) Coyot


Coyot
őstag

Lenne itt eladó 1060as gaming-x hátha érdekel valakit: [link]

Má' nem

(#31586) Balinov válasza erdey_a (#31584) üzenetére


Balinov
félisten

halistennek, ez jo hir, koszi! :R

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31587) RudyD


RudyD
csendes tag

Üdv!
Esetleg valaki tudna javallatot adni? Olyan időzítős kapcsolót keresek, ami fél vagy egy óra után kikapcsol mindenképp.

Néztem többfelé, de ilyen rémes 24órás kütyük vannak amik ráadásul nem is mennek rendesen. (Obi, Somogyi megvolt), amit előre beállít az ember és adott órában be és kikapcsol.

A lényeg az lenne ha a család elhagyja a házat akkor az a két böszme fűtőlámpa akkor is lekapcsoljon ha mindenki más elfelejti. (Erős fogyasztók és még akadnak régi kábelek ebben az öreg házban, nem akarom hogy kigyulladjon mert egész nap megy a móka.)

-- RudyD { B-) }

(#31588) mm00 válasza RudyD (#31587) üzenetére


mm00
aktív tag

Időzítős kapcsoló, mint amit lépcsőházakban használnak?

Elvileg időrelé a neve.

(#31589) Dryman válasza RudyD (#31587) üzenetére


Dryman
aktív tag

Ha nem jó a konnektorba dugható, hagyományos időzítő berendezés....gondolom azért sem mert nagy áramot kell kapcsolnia a fűtőlámpának, akkor csak az a megoldás játszik hogy veszel egy kisáramú időzítőt, aminek a kimenetét egy nagyáramú relé vezérlésére kötöd.
Azt azért tudni kellene hogy mekkora teljesítményt akarsz kapcsolgatni.....az ilyen lámpák 700W-tól indulnak, azaz 3Amber köröli áramfelvételüek...ezt még kapcsolgathatja egy gyári időrelé, de ha 5A kell, akkor már építkezni szoktunk...

a Fehérvári út és József A. út sarkánál lévő schrack boltban tudnak neked segíteni ha ennél is speckóbb az igényed. A leendő Orange aut bezinkúttal szemben van ez a bolt az új sarki ház aljában....

[ Szerkesztve ]

(#31590) Dryman válasza Dryman (#31589) üzenetére


Dryman
aktív tag

3Amber = 3 Amper... :)
Létezik egybeépített 1kW kapcsolgatására tervezett komplett eszköz is, ilyenek az omron termékek, de nagyon durva az áruk, egyszerűbb ha kis költségvetésből 2 fokozatból kialakítod magadnak a kapcsolást.
[link]
ez mindent tud, 73000Ft-ért! :)

[ Szerkesztve ]

(#31591) Dryman


Dryman
aktív tag

Ezt találtam neked, igaz ezegy hagyományos konnektoros, de rádiós órával....
[link]

az viszont megkérdőjelezhető hogy tudja-e tartósan kapcsolgatni a ráírt teljesítményt....

[ Szerkesztve ]

(#31592) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Sziasztok.

Valaki esetleg nem megy ma Szekszárdra vagy Szekszárd felé?
Aki mellé esetlegesen betársulhatok? :)

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#31593) zozyk


zozyk
addikt

(#31594) golya32


golya32
aktív tag

Van valakinek felesleges raklapemelője (Béka) olcsón?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#31595) RudyD válasza mm00 (#31588) üzenetére


RudyD
csendes tag

Üdv!

Köszönöm a válaszokat. Főleg Dryman mesternek a bő válaszokat! :R
Igen, azt hiszem az időrelé lenne a legjobb kifejezés. Lehet én spilázom túl, de nem óriási a teljesítmény. Egy 75W -os fűtő + 15W -os UV lámpa egy terráriumban. Viszont a ház az 60+, a kábelezés nagyon régi. Úgyhogy vagy ott vannak a házban vagy megy az agáma aludni.
Ha süttetni akarják akkor meg félóránként nyomkodják a gombot!
Nagy köszönet mm00 -nak a rávilágítást.

Szóval ilyen konnektoros vagy könnyen bedrótozható fél\egy órás időrelét 1 "reset" gombbal hol lehetne beszerezni?

(Mellesleg látom valós értelmét az ilyesminek, mégsem találtam idáig sehol.)

-- RudyD { B-) }

(#31596) Dryman válasza RudyD (#31595) üzenetére


Dryman
aktív tag

Az árukereső a Te barátod, ittvan egy tucat, csak győzzél válogatni.
[link]
A SAL-os márka Somogyi elektronikos, valszeg van Győrben a boltjukban.
Obi-ban, Médiamarktban, Edigitalban biztos találsz ha nem akarsz netről rendelgetni.
A Steck SDT 700 típusú meg a Spár saját márkája...(zöldröfis cucc)

[ Szerkesztve ]

(#31597) mm00 válasza RudyD (#31595) üzenetére


mm00
aktív tag

Rakj be hozzájuk egy kapcsolót is és lehet megtanulják, hogyha "fáznak" akkor fel kell nyomniuk maguknak :P

(#31598) Dryman


Dryman
aktív tag

Lenne egy WIFI jelerősítőm, jelhosszabbítóm eladósorban....[TL-WA855RE]
Többet vettem 1-el mint amennyi kellett....
Cserealap is lehet 1db 4Gb-os DDR3 1600MHz-es ramra.

[ Szerkesztve ]

(#31599) zsigee


zsigee
tag

Sziasztok.

Laptopos kérdésem lenne, hátha valakinek van ötlete.
HP Pavilion DV7-es masináról van szó. Bekapcsoláskor ezt írja: "Press the ESC key for Startup Menu"
Értem, de semmire sem reagál. (CapsLock nem villog...) Sem a saját billentyűzetre, sem usb-sre, egyik csatlakozón sem. Alaposan lelakott gép, de ha lehet el kellene indítani. Mi lehet a gond? Valakinek van tippje?
Köszi, üdv.

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#31600) Jazzos válasza zsigee (#31599) üzenetére


Jazzos
tag

Kuglis kör megvolt már? [link]?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.