Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24801) atos19881101 válasza Balinov (#24800) üzenetére


atos19881101
senior tag

Van a plex-ben egy olyan, hogy meg tudod osztani a megosztásaid a webes felülettel (be kell jelentkezni hozzá). A Smart TV-hez meg van plex app amivel szintén ha bejelentkezel az accodba akkor látod a megosztásokat. Na ezzel idáig nincs is gond. ... Így működik is a dolog. Csak ugye gondolom ehhez kell a transcode amit ha jól olvasok akkor a Zyxel nem tud.

Nekem is csak annyi kellene, hogy tolja a tartalmat a megfelelő eszközhöz és kész. Most miniDLNA-t használok WD World + Debian -al, csak sajna ezen elég nyögvelős a plex így cserélni akarom.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24802) Balinov válasza atos19881101 (#24801) üzenetére


Balinov
félisten

ooo, ize nem ertem ezt a transzkodolos dolgot. DLNA-nal mindig a forrras (legyen az PC/HTPC, nas, szerver) transzkodol olyan formatumra (ha birja) amit a DLNA kliens (aka smarttv, chromecast,stb) tamogat, nem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24803) atos19881101 válasza Balinov (#24802) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen a DLNA-nál így van. Csak a DLNA azonos hálózatban levő eszközöknél működik ha jól tévedek. Ez meg ugye más háló, így itt nem DLNA-n megy a lejátszás hanem a Plex megoldásával (ebben pedig már szerepe van a transzkódolásnak asszem):

A Plex azért jó, mert valós időben tudja transzkódolni a videóanyagokat, ami nem mindegy egy mobilnettes elérés alatt. Ha spórolni akarsz az adatforgalommal, akkor beállítható, hogy mobilinternettel vagy wifi kapcsolat alatt milyen minőségben töltse le az adott videóanyagot.

Ekkor a gép, amin fut a Plex, elvégzi a transzkódolást, és már a „lebutított” videóanyagot kapja meg a telefonunk-táblagépünk. A médiaszerver elérhető az androidos alkalmazásból is, de akár egy másik laptop böngészőjéből is, és itt megint hasznos lehet a DDNS.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24804) Thocy a ZAGY válasza atos19881101 (#24792) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Szerintem 2m körül van. Én 173cm vagyok és nem csak pár centi vizet látok, ha leér a lábam. Pár hete voltam a gyerekkel, ott ki van írva, de már nem emlékszem.

Ha valamiért nagyon nem mindegy, akkor az alábbi elérhetőségek egyikén biztosan megmondják (bár a honlapon nem tudom miért titkolják.

Telefon: 96/528-306, E-mail: uszoda@gyorszol.hu

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#24805) lacy86


lacy86
addikt

Hello!

Tudtok olyan helyet ahol kocsi ulest lehet "felujitani"?!
( kiultem mar --> szerintem csak szivacsot kellene cserelni )

Koszi!

(#24806) atos19881101 válasza Thocy a ZAGY (#24804) üzenetére


atos19881101
senior tag

Köszi! Akkor nem 1.5 mint a sátras. :R

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24807) Thocy a ZAGY válasza atos19881101 (#24806) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Biztosan nem.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#24808) sladka_pani válasza sladka_pani (#24756) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Továbbra is eladó helyhiány miatt! Vegye meg valaki pár ezerért :D

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#24809) Borokafa válasza atos19881101 (#24792) üzenetére


Borokafa
őstag

Úgy emlékszem 1,9m

(#24810) kiszi07 válasza atos19881101 (#24806) üzenetére


kiszi07
senior tag

Én régebben úsztam ott (amikor GYÁÉV volt), akkor végig egy mélysége volt (2 és 3m között) Rendes pálya hosszal (50 m)

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#24811) atos19881101 válasza Borokafa (#24809) üzenetére


atos19881101
senior tag

és (#24810) kiszi07

Köszi mindkettőtöknek! :R

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24812) atos19881101 válasza atos19881101 (#24762) üzenetére


atos19881101
senior tag

Eladó WayteQ HD-95CX DVB-T

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24813) stairmaster válasza lacy86 (#24805) üzenetére


stairmaster
tag

(#24814) lacy86 válasza stairmaster (#24813) üzenetére


lacy86
addikt

Csinaltattal mar veluk ? vagy csak talaltad :P
( amugy oket en is neztem ---> Impala , BMW --> nekem egy SwiftII-es van :U )

(#24815) stairmaster válasza lacy86 (#24814) üzenetére


stairmaster
tag

igen, sokszor voltam náluk, nagyon profik! Csak ajánlani tudom őket!

(#24816) lacy86 válasza stairmaster (#24815) üzenetére


lacy86
addikt

Ok koszi!
Mar irtam is nekik email-t ! ;)

(#24817) kovacsroli válasza lacy86 (#24816) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Egy barátom velük bőröztette be a 330-asának az üléseit, nagyon szép munkát végeztek vele, ezért én is megcsináltattam velük a kormányt, az is hasonlóan profi munka :K

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#24818) lacy86 válasza kovacsroli (#24817) üzenetére


lacy86
addikt

Koszi Neked is!
Irtam nekik emailt --> kivi vagyok mit irnak vissza!

(#24819) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Srácok!
A full-os Sygic még megvan. Ennyiért ajándék!

[ Szerkesztve ]

BÚÉK!

(#24820) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Van egy zsír új, bontatlan, fekete színü Nokia DT-601 vezeték nélkùli töltöm is, 6k-ért, ha valakit érdekel.

BÚÉK!

(#24821) Jazzos


Jazzos
tag

Csanakon másnak is lassú a Vidanet? Az utóbbi 2-3 napban elég gyalázatos. 2 évig nem nagyon volt gond vele, nem volt okom szidni. De most...

(#24822) Borokafa válasza Jazzos (#24821) üzenetére


Borokafa
őstag

Nálunk is nagyon belassult

(#24823) Dryman válasza Jazzos (#24821) üzenetére


Dryman
aktív tag

Nagyon ratyi nálam is.....még most is, reggel 38,5kbit/sec-et mértem....
én nem idegeskedtem mert elfelejtettem befizetni a számlát.. :)
lehet jól tettem...vidanetnél előfizetésed van, azaz előre számlázzák a mocskok a tárgyhónapot....ilyen szolgáltatásra minek fizessek :)

(#24824) Jazzos válasza Dryman (#24823) üzenetére


Jazzos
tag

Ja, nekünk itt bent is 37 mbit jön csak a 60 helyett :(

(#24825) Jazzos


Jazzos
tag

Dell 3537 i5-ös 2 hetes masina eladó [link]
Szimpatikus ára: 135.000.-

(#24826) Jazzos válasza Jazzos (#24825) üzenetére


Jazzos
tag

Eladva :)

(#24828) okiDoki válasza Jazzos (#24826) üzenetére


okiDoki
tag

Mi tartott ennyi ideig??? :D

0,0

(#24829) Dorien válasza okiDoki (#24828) üzenetére


Dorien
veterán

Öregszik már... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24830) okiDoki válasza Dorien (#24829) üzenetére


okiDoki
tag

Na de több, mint egy óra... ;]

0,0

(#24831) Dorien válasza okiDoki (#24830) üzenetére


Dorien
veterán

Ebben a korban már egy pásztorórának is örülni kell... :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24832) Jazzos válasza Dorien (#24831) üzenetére


Jazzos
tag

Melyik pásztoróra? Ez? [link]

(#24833) Weaver válasza Jazzos (#24824) üzenetére


Weaver
senior tag

reggel csekkoltam, mert olvastam hogy többeknél gond van. igaz csak 20 / 2-es de teljesen rendben volt a sebesség. (révfalu)

(#24834) Dorien válasza Jazzos (#24832) üzenetére


Dorien
veterán

Ez régi de jó. :)
Mondhatni f@sza.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24835) Jazzos válasza Weaver (#24833) üzenetére


Jazzos
tag

Most próbáltam újra itthon, most minden jó már. Igaz, délután hívtam a vidrásokat és nyomtak a vonalra egy megújítást vagy mit. Valami varázslatot végülis, de bejött. :D

(#24836) BalooTM válasza Jazzos (#24835) üzenetére


BalooTM
tag

Idézek neked is egy kicsit a digi oldaláról:
DIGINET 500
SÁVSZÉLESSÉG:
500 / 100 MBPS
GARANTÁLT SÁVSZÉLESSÉG:
200 / 50 MBPS
E-MAIL FIÓK:
3 X 30 MBYTE
WEBTÁRHELY:
30 MBYTE
3 990 Ft/hó
Vidanetes csomagalkotók, szevasztok...

Letiltott telefonszámot nem veszek fel!

(#24837) Smile8822


Smile8822
senior tag

Üdv.
Keresek jó áron 1db 2gb ddr3 notebook 1333 MHz memóriát .
Akinek lenne az írjon.

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#24838) alitak


alitak
senior tag

ha már csanak és net: T vagy inkább vida?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#24839) Cathfaern válasza BalooTM (#24836) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Aha, csak ne felejtsd el, hogy digi csak ott szolgáltat, ahol nagyon magas a háztartássűrűség. Nem a két szép szemedért adnak ilyen magas sávszélt ilyen alacsony áron.

alitak:
Függ attól, hogy csak net kell, vagy telefon / tv is. Mert ha csak net, akkor a vida kb. fele annyiba kerül. Ha ki lehet használni a t akciós csomagjait, akkor megfontolandó. De igazából kicsit lutri a dolog, nagyon a helyi központtól függ, hogy mennyit fogsz szívni.

(#24840) alitak válasza Cathfaern (#24839) üzenetére


alitak
senior tag

A szeder utcaba koltozunk. Tv es internet lesz, telefon nem kell. A mar hasznalhato tv + internet csomag a t-nel joval olcsobbnak tunt. Ami zavarzavaro, hogy csak 20as netet engedett abba az utcaba. Most 100as digi van meg, eros valtas lesz :/

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#24841) Jazzos válasza BalooTM (#24836) üzenetére


Jazzos
tag

Bekötöd nekem? :D

(#24842) tserrof77 válasza jamba (#24791) üzenetére


tserrof77
senior tag

Érdeklődő hívás ment ram ügyben :C

Ja, és minden topiklakónak BUÉK :))

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#24843) Dryman válasza alitak (#24840) üzenetére


Dryman
aktív tag

A T 20-as net-je általában telefonos deróton érkezik, ha iptv-d lesz a net mellett, akkor érthető is a korlátozás miértje. A rézdrótos ADSL+ szolgáltatás, max olyan 25-28M-át visz át megfelelően, erre alapozva a tv-d megeszik 5-8M-át, ami marad az meg a net-é. Győrben általában nincs probléma a telekom iptv+net szolgáltatással, de ez nem mondható el Győrújbaráton, vagy Csanakon....
számos olyan embert ismerek, akinél idegbajt csinált a telekom az ünnepekre is, ugyanis a túlterhelt vonalak miatt jön megy a net mint zsidóba a fájdalom....ha nagyon szakadozik akkor meg egyszerűen lejjebb veszik a kiszolgáló port sávszélességét, ezzel javítva a problémát :)
A technológia jó, de a hálózat nagyon xar alatta....
a telekom megvette a vidanet-et is, csak azért hogy rátelepülhessen a vidás coax kábelekre, itt Győrben ha nem megy az ügyfél kiszolgálása réz érpáron, mert ratyi a drót minősége, akkor csinálnak olyat is amitől igencsak bosszús lehet a tisztelt ügyfél!
rézérpáron a régi telefonvonalon tolják be az iptv-t, a vidás coaxon meg kábelmodemmel külön a net-et...
Ha azt nézzük hogy a szolgáltatáshoz így egy eszköz helyett 3-at kell felszerelni, kissé érhetetlenné válik az egész, nem is beszélve arról hogy a kábelmodem+router, iptv router, és iptv box energiafogyasztását is meg kell fizetned....ja meg szétfurkálják az egész házat.... :)

(#24844) Dryman válasza Weaver (#24833) üzenetére


Dryman
aktív tag

Vidanet tegnap 12:40-kor megszüntette a hibát!

(#24845) sagesz93 válasza Dryman (#24843) üzenetére


sagesz93
addikt

Nálunk így van, ahogy te írod a hsz végén. Külön jön az iptv, egy modemen, aztán koaxon meg jön a telefon + net. Regen meg olyan volt, hogy kellett +1 router ami tudott wifit csiholni. Azóta a modem beszart, és hoztak egy olyat, ami wifis, így jelenleg 2 eszköz van csak. :))
Hatalmas egy katyvasz, na mindegy...

(#24846) Balinov válasza sagesz93 (#24845) üzenetére


Balinov
félisten

en meg mindig azt preferalom, preferalnam, hogy kabelmodem+STB+router, vagy legalabb kabelmodem/router kombo es STB. Igy volt ez regen az UPC-s Ciscso GW-vel, volt hozza egy Cisco HD PVR/STB kulon. Aztan a Horizonnal meg a 200-as csomaggal kaptunk egy szep UPC-s all-in-one STB-t (Samsung), ami GB-es lanos, szep is es jo is, csak a dual band wifi custom UPC-s FW-bol le van korlatozva 2.4ghz-re, ami egy 16 lakasos haznal szepseges wifi teljesitmenyesest okoz

Raadasul valami fw bug miatt hiaba van N-es (meg par AC-s) eszkoz a haztartasban, G-nel gyorsabban nem tudok kapcsolodni, raadasul LAN teljesitmennyel sem . NAS-on is GB lan van, DLNA szerver (twonky) azon megy cat5e kabellel, smartTV viszont csak 10/100as (wifin meg nem jatszunk ilyet) de neha a 1080p rippeket 15-20mpig is tekeri, mig elindul a lejatszas.

Van N kepes SamKnows tiplink white box, custom FW-vel, csak azt meg nem tudom ugy osszehozni az STB-ben levo kabelmodemmel, hogy LAN is WIFI is menjen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24847) sagesz93 válasza Balinov (#24846) üzenetére


sagesz93
addikt

Azért 3 apró doboz meg még kettő set top box a lakásban már elég sok szerintem.. Legalabbis engem rohadtul zavar. Nem nagy lakás, ahhoz képest rengeteg kábel meg ilyen dobozok.
Panaszom legalább nincs rá, elég stabilan szokott itt működni legalább.

[ Szerkesztve ]

(#24848) alitak válasza Dryman (#24843) üzenetére


alitak
senior tag

iptv-re a t oldala azt mondta, hogy nem elérhető a választott címre.
A t-nél 20 net, meg a családi tv csomag 7760ft, míg a vidánál a 20as net + családi tv 9800ft. Azzal meg még nem is számoltam, hogy barátnőmnek next s aranykártyás mobil előfizetése van, lehet ez is számít valamit, még nem voltam bent náluk megkérdezni.
Ettől függetlenül jobb 2000 forinttal a vida?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#24849) Dryman válasza alitak (#24848) üzenetére


Dryman
aktív tag

Ez a mezítlábas iptv...ugyanúgy kapsz egy adsl modem+router egybeépített kütyüt, aminek 1-4 portján keresztül lan-on látja el a boxot vagy boxokat a telekom..a box-ok meg scarttal csatlakoznak a tv-hez. a hdmi-s box ebben a megoldásban még nincs tudtommal...

(#24850) Dryman


Dryman
aktív tag

Kaptam egy 250GB-os samsung hdd-t, kidobni nem akarom, de a sentinel azt írja hogy:
teljesítmény 100%
kondició 90%
működési idő 2079nap
hátralévő napok száma 90

smart értékei zöldek, azaz rendben vannak...
kell félnem a 90%-os kondíciótól vagy a hátralévő 90 naptól...???? :F

2079 nap/356 =5,695 év-et ment egyfolytában...
2006 10 havi az eszköz...szóval mehetett ennyit....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.