Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) #35685120


#35685120
törölt tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Van egy Synology DS212J nas-om, benne 2db 2tb wd winyóval RAID 1 tükörbe. Valami beállítást elszúrtam a NAS-on, ezért szeretném újra előlről kezdve felépíteni. Kihúztam belőle a winyót és szeretném a biztonság kedvéért a rajta lévő 1 tb adatot lemásolni a gépemre. Ha rákötöm a win7 re nem ismeri fel a partíciót csak a winyót és látom hogy van rajt egy partíció. Elvileg valami LINUX fájlrendszert használ ha jól tudom, LIVE KNOPPIX dvd ről bootoltam nem látta a partíciót. Mivel tudom lementeni róla az adatokat a fő gépemre? Vagy hoyg? Nem csináltam még sose ilyet... Mert mivan akkor ha meghal a NAS + 1ik winyó akkor jó hogy tükör de hogy lesznek meg az adataim?

LACI

(#10452) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Valakit szeretnék megkérni hogy fel tudná-e nekem hívni a magyar logitech ügyfélszolgálatot.
Innen egy kicsit drága információ szerzés lenne nekem. Otthonról vagy normál díjas vagy ingyenes. Azt kellene kideríteni hogy van-e olyan webkamerájuk ami nem 26000 Ft-ba kerül és full mac compatibilis. Mert a C905 zeiss optikás ketyeréjük 85kb-os fényképet készít és olyan videója van mac alatt mint egy sima vga kamerának mert csak uvc driver van hozzá....
Pedig elméletileg 720p hd videót és 8mp fényképet készít :W

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#10453) Speeedfire válasza #35685120 (#10451) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A Synology-val vigyázz, mert formázni szereti a hdd-ket.
Ha linuxot használ akkor szerintem a legegyszerűbb egy live ubuntu. Egyszerű, mint a feék. Bebootol, majd rákötöd a hdd-t és egyből fel is csatolja őket. Win alatt ha le akarod menteni akkor pedig az ext2 volume manager. Természetesen ez csak akkor jó ha ext2/3-at használ a Synology. Ré kellene keresned, hogy milyen fs-t használ.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10454) RudyD válasza Speeedfire (#10453) üzenetére


RudyD
csendes tag

Üdv!

Ha jól olvastam RAID 1 volt említve. A kérdés az hogy hardver vagy software raid. Ha hw akkor a vezérlő intézte ha sw akkor a linux.
Nem elég felcsatolni a vinyót, előtte meg kell adni hogy az biz' raid kötet.
(Mostanában szöszöltem ilyesmivel, jól rá kell keresni, kb 3-5 parancsból meg lehet szerencsés esetben.)

Linux szerencsés hozzá mindenképp. A live ubi\knoppix megoldások mellett merem még ajánlani a parted magic -et, ami az ubcd -n is rajta van. Igaz az slax alapokra építkezik, és nem teszteltem raid kötetekkel.

Esetleg: http://ubuntu-rescue-remix.org/ - ehhez tudni kell "linuxul".

Elméletileg linux boldogul vele, de ha synologikátlanék bsd -vel operáltak még az is lehet hogy arra lesz szükség.

-- RudyD { B-) }

(#10455) RudyD válasza Kis Joe (#10452) üzenetére


RudyD
csendes tag

Üdv!

Ha van nekik rendes vonalas számuk akkor akár a népszerű skype to landline.
esetleg itt:
http://progx.ch/home-voip-prixbetamax-3-1-2.html egy szolgáltató.

Voip router -vel vagy softphone -val. (pl van portable cucc .)

Esetleg a szolgáltató saját programja, esetleg valahol láttam java -sat is, az talán megy mac alól is... De kicsit kutásznom kellene.

Nincs nekik e-mail techszuppójuk?

update: érdemes ellenőrizni a szolgáltatók oldalán is az árakat. Most találtam huf -ban 1 ft körül jön ki az egyik amire 0 -át írtak.

update2 - nincs valakinek voip router -e eladó számlára (openwrt vagy freetz képes érdekelne.)

[ Szerkesztve ]

-- RudyD { B-) }

(#10456) Ilsyde


Ilsyde
őstag

A belvarosban tudtok ajanlani jo ettermeket? Evekkel ezelott az Aranyszarvasban meg a Nadorban voltam, a tobbire sajnos mar nem emlekszem.

Magyar kajat reszesitem elonyben (mint minden normalis ember :D ) de azert erdeklodnek hogy kinai, japan vagy thai van-e es hol.

Langost ha minden igaz a Baross uti konyvtar kornyeken levo sikatorban arultak annak idejen (nem tudok utcanevet), viszont nem tudom hogy a sultkolbasz kenyerrel meg a gombasszendvics mennyire divat manapsag es hol kapni. A videki buszpalyaudvaron ettem mindkettot de az kb. 15 eve lehetett.

(#10457) sladka_pani válasza Ilsyde (#10456) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Na akkor a vidéki buszpályaudvaron ugyanazt fogod enni most 15 év után is szerintem! :) Ott szerintem mindig finom, főleg éjszaka egy buli után, éhesen :)
Étteremnek a Zöld elefántot tudom ajánlani, én ott ettem jókat, tűrhető áron, normális kiszolgálással, bár nem vagyok nagy éttermes.
Többiek biztos tudnak ajánlani még :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#10458) halasz11 válasza Dryman (#10441) üzenetére


halasz11
csendes tag

Köszönöm a segítséget. :R

(#10459) Kis Joe válasza RudyD (#10455) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Csak nem akarom feltölteni a skype acc-om...
De lehet a végén az lesz ha más nincs.

VOIP nem lesz olcsó mulatság, egy időbe nézegettem utána amikor az ölembe pottyant egy 500 ezres alcatel voip központ :D

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#10460) RudyD válasza Ilsyde (#10456) üzenetére


RudyD
csendes tag

Üdv!

A Kishalászt merem ajánlani. (Főleg így cica profilképpel.... :)) ) A belváros legvégén van a híddal majdnem szembe. Jó kis hűvös pinceszerű helység (mély-földszint ablakokkal..) kockás terítővel és nagyon jó fröccsel. Igaz az áraik megvannak (különszámolva köret,stb) de fenomenálisan jól főznek. A bakonyi harcsájukra rá van kattanva a család.

Kolbászozással - hurkázással a belvárosban ott van még a virágpiac. Bár oda nekem is már majd' évtizedes tapasztalataim vannak. Illetve a Nádor magasságában csak egy sarokkal a Baross út felé (Bartók körforgalom) az "ojrós-bót" oldalában van egy kifőzde. Nekem legutóbb ízlett. (De az is lehet hogy csak nagyon éhesek voltunk... B-) ) De fia kolbász nem maradt. :K

A többit (kebaptól a kínain át) érdemes megnézni a mindekfozni.hu -n. Bár most nem jön be az oldal, de ott vannak kicsit lejárt és friss árlisták. (Mondjuk most a kebap -osok szabadultak el a városban az utóbbi évtizedben.)

Lángos még mindig kapható ugyanott a Sarló közben.

Jó étvágyat! B-)

-- RudyD { B-) }

(#10461) ftc


ftc
nagyúr

huawei X5pro eladó android 4.0.3-al

(#10462) RudyD válasza Kis Joe (#10459) üzenetére


RudyD
csendes tag

Ez már "konzumer kategória". Hardver (célhardver) gy.k. nem is kell hozzá (ha softphone -ról beszélünk) .

Amit feltettem linket ott még akad pár magyarországi vonalas számra 0$ hívásdíj. Bár szerintem a telekom-adóval azt is hazavágták.

Otthoni VoIP router -ek meg vannak kb 10e HUF -os nagyságrendtől. (Csak a Samsung széria már kifutott, a Fritz!Box -okból ami meg tud FXO -t meg mindent amit már érdemes - tényleg meglehetősen borsos áron van - újonnan.)

-- RudyD { B-) }

(#10463) zsigee


zsigee
tag

Hi All!
Stabil, megbízható tápot keresek, az alábbi kritériumokkal:
8pin-es CPU csatlakozó, 20+4pin-es táp csatlakozó, sata és pata csatik, 450-500w körüli teljesítménnyel. Jelenleg ajánlatokat kérek.
:R Üdv!

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#10464) bundilolo válasza Ilsyde (#10456) üzenetére


bundilolo
tag

A westy hajót ajánlom! :)
[link]

(#10465) golya32 válasza bundilolo (#10464) üzenetére


golya32
aktív tag

Hajót én is ajánlom nagyon szuper a kaja, árak még elfogadhatóak, és nem olyan zsíros az étel mint a Zöld elefántba.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#10466) zsigee válasza Ilsyde (#10456) üzenetére


zsigee
tag

Komédiás étterem, Szürkebarát étterem.
Normális adagok, ízletes fűszerezés, kedves kiszolgálás, és drágának egyáltalán nem mondható egyik sem.

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#10467) Speeedfire válasza RudyD (#10454) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem foglalkoztam még raid-del. Szóval nem tudom, hogy megy ez. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10468) RudyD válasza RudyD (#10460) üzenetére


RudyD
csendes tag

Pardon. Keverem már a szezont a fazonnal.
Ez egy ilyen bolond kiskedd... :W
Matróz az étterem neve. És egy sarokkal odébb van.

-- RudyD { B-) }

(#10469) golya32 válasza RudyD (#10468) üzenetére


golya32
aktív tag

Ha halászlé cigánypecsenye és turósrétes kell akkor mindenképpen a Matróz, füstös kis kocsma, de ez a 3 étel nagyon jó!!

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#10470) golya32


golya32
aktív tag

Szürkebarát megújult már próbáltuk a családdal, ízletes középkategóriás árak.
Ajánlott kategória:)

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#10471) golya32


golya32
aktív tag

Összeraktam a Dell D430t normál winyóval nagyon jó lett...
akku simán 3,5 óra.

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#10472) vlcsko82 válasza zsigee (#10463) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

ment pü

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#10473) zsigee válasza vlcsko82 (#10472) üzenetére


zsigee
tag

Vissza is. :R

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#10474) vans? válasza golya32 (#10470) üzenetére


vans?
őstag

A Szurkeben lehet enni is? :Y ;]

hábm bábm

(#10475) Jazzos válasza golya32 (#10471) üzenetére


Jazzos
tag

Hogyan hegesztettél bele normál vinyót?

(#10476) vlcsko82 válasza Jazzos (#10475) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Lehet külső winyó is :U

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#10477) bundilolo


bundilolo
tag

Valaki nyomtatott formában angol-magyar, magyar-angol, német-magyar, magyar- német műszaki szótárakat esetleg tudna ajánlani? Ami naprakész. Ha ilyen nem létezik programban, ebookban, bármiben jó lesz.

(#10478) #35685120


#35685120
törölt tag

SATA-3 Samsung 830 Series 128GB SSD OEM 28.000 ft 1 év papíros garral vadi új.

26.000

(#10479) golya32 válasza Jazzos (#10475) üzenetére


golya32
aktív tag

SSD volt benne azt cseréltem vissza egy ZIF-es hdd re.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#10480) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Koszonom a segitseget, sracok! Ugy nez ki lesz hova menni :) Matroz nagyon ismeros a kepek alapjan, kiskoromban mintha mentunk volna oda. Szurkebarat az Arrabona mellett van?

Aranyszarvas hotel vendeglojet senki nem ajanlotta. Felejtos?

(#10481) #35685120 válasza #35685120 (#10478) üzenetére


#35685120
törölt tag

ELADVA!!!

(#10482) Dryman válasza Ilsyde (#10480) üzenetére


Dryman
aktív tag

Csak az erdei mártásos cuccokat kerüld az Aranyszarvasban..olyan savanyú ez a mártásuk, hogy élvezhetetlenné teszi az ételt.....
Kipróbáltam 2-jára is hátha csak egyszer ßaszták el, de nem nem....
amúgy a szarvas-bélszín grillezve nagyon rendben van, pikáns fűszerezéssel, de ez az áfonyás erdei mártás, olyan savanyú volt hogy még a hátsómat is összerántotta...:)
Mellesleg készítsél pénz eleget!
Kalapos vendéglőt próbáltátok már? szerintem egész jól főznek!

(#10483) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Az Orgona étterem jó én onnan szoktam kaját rendelni :K

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#10484) sagesz93


sagesz93
addikt


eladó lenne ez a két egér 4000 forintért egyben.
a logi teljesen új, tegnapi vásárlás(mediamarkt), a comfort mouse 2011 októberi, papiros garija az iponba szól.

(#10485) sladka_pani válasza sagesz93 (#10484) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Bár hamarabb szóltál volna! :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#10486) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#10487) halasz11


halasz11
csendes tag

Sziasztok olyan ide dvd írót keresek laptopba amelyik a jelölt helyen van. Csere hagyományosra, vagy megveszem. Árat és ajánlatokat PÜ-ben várom. Köszönöm.

(#10488) vlcsko82 válasza Kis Joe (#10486) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Na ez csak félig igaz,mert van LUXUS gumi kurva :D

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#10489) vlcsko82 válasza halasz11 (#10487) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Amit keresel az ritka mint a fehér holló :K

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#10490) halasz11 válasza vlcsko82 (#10489) üzenetére


halasz11
csendes tag

Azt tudom, de nagyon jó lenne ha valakinek lenne elfekvőben. :R

(#10491) boogie84 válasza vlcsko82 (#10488) üzenetére


boogie84
veterán

Király!! :C

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#10492) Kis Joe válasza vlcsko82 (#10488) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

:DD

halasz11: Úgy rémlik van, de 2000 km-rel arrébb :W HP? Dell? :DDD

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#10493) halasz11 válasza Kis Joe (#10492) üzenetére


halasz11
csendes tag

Nem jársz mostanában véletlenül egy kicsit közelebb? De azért köszi :R

(#10494) halasz11 válasza Kis Joe (#10492) üzenetére


halasz11
csendes tag

FUJITSU-SIEMENS ESPRIMO MOBILE D9510 a pontos típusa.

(#10495) halasz11


halasz11
csendes tag

Pontosan ez az amit keresek. :O

(#10496) golya32 válasza halasz11 (#10495) üzenetére


golya32
aktív tag

Nekem oda való akkum van, az nem jó?
T42be használtam

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#10497) halasz11 válasza golya32 (#10496) üzenetére


halasz11
csendes tag

Szia! Ehhez a típushoz? Mennyi lenne?

(#10498) golya32 válasza halasz11 (#10497) üzenetére


golya32
aktív tag

Ha jó a tiedbe akkor 4e, nem tudom milyen állapotú, már itt van a fiókban 1 éve.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#10499) golya32


golya32
aktív tag

Amikor használtam jó volt.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#10500) halasz11 válasza golya32 (#10499) üzenetére


halasz11
csendes tag

Ment PÜ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.