Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crowent


Crowent
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy nyílt-e hasonló téma, de ha nem akkor én nyitom...
Párommal kicsivel több mint 1 évet voltunk együtt, és sajnos becsúszott egy gyerek is.
Most a napokba szétmentünk, kirúgott a közös albérletünkből este 11 órakor...
A volt párom jelenleg gyesen van, mindennel együtt 75.000.- forintot kap...
Drága anyósom befolyásolni tudja a lányát, és már azt beszélték hogy együtt elmennek albérletbe, amivel probléma nem is lenne, de a volt párom azt is kijelentette, hogy csak két hetente láthatom a gyermekem.
Természetesen ez nekem nem tetszett, hiszen élek halok a gyerekemért, és azt mondtam hetente 1 láthatást minimum biztosítson. Arról nem is beszélve hogy azt mondta, hogy mivel ő egyedülálló anya, ezért én nekem havonta 30.000.- forint gyerektartást le kell tennem, és a bíróság is ennyit ítélne meg...
Sajnos a jelenlegi keresetem nem teszi lehetővé, hogy havonta 30.000.- forintot letegyek, (97.000.- a fizetésem...) de mégis kénytelen voltam belemenni, mert azt mondta, ha nem adok ennyit akkor nem láthatom a gyermekemet hetente.

Szeretném megkérdezni az itteni felhasználókat, hogy ha valaki sajnos hasonló váláson ment keresztül, Ők hogy egyeztek meg, milyen gyakran láthatta a gyerekét...

Előre is köszönöm!

Need for Speed World Nickname: NORBI5528

(#2) velizare válasza Crowent (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

a láthatás legalábbis az első bírósági/gyámhivatali intézkedésig közös megállapodás kérdése. ez nyilván nem túl egyszerű és vitáktól mentes két olyan személy között, akik éppen most döntötték el, hogy elválnak útjaik. :(
a kapcsolattartás mértékére törvényi szabályozás nincsen. az ökölszabály a kéthetente egy hétvége, a tanítási szünetek fele, és nyáron két hét (ez az utóbbi kettő majd ovis kortól lesz aktuális), amennyiben a gyermek az egyik szülőnél kerül elhelyezésre. ha ennél gyakrabban akarod látni a kicsit, sajnos az anyjával kell megbeszélned. ezt az írást olvasd el arra az esetre, ha anyuka megpróbálna a majd megítélt kötelező láthatással trükközni, hogy több pénzt vasaljon be rajtad.

a tartásdíj, illetve amire számíthatsz ezzel kapcsolatban, hogy a kiskorú gyermekedet a saját megélhetesed rovására is köteles vagy eltartani. a tartásdíj, amit megítélnek az vagy egy fix összeg (pl. amikor az eltartásra kötelezett jövedelme széles értékhatárok között mozog, vagy kiemelkedően magas (mert a gyereket tartod el, nem volt házas/élettársat)), vagy pedig a gyermek igényei szerint az eltartásra kötelezett jövedelmének 15-25%a gyermekenként, de összesen legfeljebb 50%a. indokolt esetben (pl. ha a gyerek tartósan beteg, kezelésre, speciális nevelésre szorul) ettől felfelé eltérhetnek.

javasolt felvenni a gyámhivatallal a kapcsolatot, amíg be nem adjátok a válókeresetet, ők az illetékesek a kapcsolattartási jogaitokat illetően.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3) Crowent válasza velizare (#2) üzenetére


Crowent
tag

Hál istennek nem voltunk összeházasodva, csak szimplán együtt éltünk... Múlthét vasárnapig. Rendben köszönöm a válaszodat. Esetleg még valaki?

Need for Speed World Nickname: NORBI5528

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.