Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) keIdor válasza privacy99 (#9598) üzenetére


keIdor
titán

Állítottam az ellenkezőjét?:)

ittakary: kanyarodást is érinti ez, azt többet is használom. Billentyűzettel pötyögtetni kell.
De ha már említettem az autóversenyt, ott sokat kell használni előbbit is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9602) lowzor válasza keIdor (#9597) üzenetére


lowzor
veterán

Még ha értelme is lenne a félgáznak, akkor azt mondanám, hogy igen :)
Semmi hátrányát nem tapasztaltam még a teljes gáznak és fékezésnek.
Kontrollerrel is a játék 99,9%-ban teljes gázzal mész.

(#9603) alldaybig


alldaybig
tag

Hali!

Valaki tud már vmi jó webshopot ahol elő lehetrendelni és van előrendelői akció is, illetve vmilyen collectors edition? :)
Mert, szeretném előrendelni a játékot.

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#9604) addamka válasza alldaybig (#9603) üzenetére


addamka
őstag

EU-ba még nem láttam, USA-ba már amazon, bestbuy, stb. van pre-order, 60 dolcsi és csak egy verzió van egyelőre.
Gondolom EU-ban lesz 60 juró jó szokás szerint.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9605) alldaybig válasza addamka (#9604) üzenetére


alldaybig
tag

Akkor várok, aztán a gamestaron mindig van hir a nagy játékok előrendelői akcióiról
ja meg persze a gépigény info is jó lenne :P
vki ötlet, hogy nagyjából mi lesz a gépigény? tekintve, hogy nagyfelbontású texturák jönnek a ps3/x360 kiadáshoz képest, illetve a full low beállítás lehetőség is pc re :P

[ Szerkesztve ]

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#9606) Bjørgersson válasza alldaybig (#9605) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9607) ittakary válasza Bjørgersson (#9606) üzenetére


ittakary
nagyúr

először is kurva vicces volt, másodszorra is fergeteges...

:U

(#9608) Bjørgersson válasza ittakary (#9607) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Uhh, akkor jó.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9609) alldaybig válasza Bjørgersson (#9606) üzenetére


alldaybig
tag

lol, ez a gta iv gépigénye, kétlem ezt, az ajánlott még minimumnak sem megy el, még a gta iv-nek is kevés volt annak idején minimumnak a saját hivatalos ajánlott gépigényben leírt geforce 8600 v ati 3780 :D

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#9610) Tenager18 válasza alldaybig (#9609) üzenetére


Tenager18
senior tag

Csak poénkodik a srác :)

(#9611) Bjørgersson válasza alldaybig (#9609) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tippre egyébként valami négymagos Intelt mondanék ajánlottnak, gondolom a hivatalosban úgyis i7 fog majd szerepelni. Videokártyát viszont még saccolni sem tudom, talán egy GTX760?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9612) Tenager18 válasza Bjørgersson (#9611) üzenetére


Tenager18
senior tag

Jah, én is erre tippelek kb. De szerintem egy i5 és mondjuk egy r9 270x is bőven elég lesz :) Meg mindehhez 6 vagy 8 giga ram.

Bár ha valaki fps b*zi, akkor biztos kell a combos pc :DDD Viszont ha megelékszik az ember a 30-35fps-el ( mint én ), akkor a fent leírt cucc szerintem bőven elég :)

[ Szerkesztve ]

(#9613) ittakary


ittakary
nagyúr

Már a IV is játszhatatlan volt 2 maggal, most egyenesen kötelező lesz szerintem.

HT nem fog számítani, szóval egy ~2500K bőven elég lesz megspékelve egy középmagas VGA-val. A kérdés az, hogy most nV vagy AMD lesz a favorit. Ugye IV valami elképesztően ment a GTX-eken, most az új konzolgeneráció AMD alapja miatt tennék egy nagyobb összeget rá, hogy most fordul a kocka.

(#9614) Bjørgersson válasza ittakary (#9613) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az a 2500K túl jól hangzik, de neked legyen igazad. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9615) Tenager18 válasza Bjørgersson (#9614) üzenetére


Tenager18
senior tag

Már miért ne lenne elég ? Játékhoz bőven elég. Itt a fő kérdés a VGA.

[ Szerkesztve ]

(#9616) velizare


velizare
nagyúr

vótmá?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9617) Tenager18 válasza velizare (#9616) üzenetére


Tenager18
senior tag

Hehehe .... visszavágó :DDD

(#9618) Bjørgersson válasza velizare (#9616) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Még nem. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9619) cyberkind válasza velizare (#9616) üzenetére


cyberkind
félisten

Még 4 óra is sok, nemhogy 4 hónap.
Isteni lesz pc-n, végre beledobálhatom a zenéket. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#9620) ittakary válasza Tenager18 (#9615) üzenetére


ittakary
nagyúr

Amit tudunk, azt a GTAIV-re alapozva mondom: számtalan konfiguráción játszottam, de az összességében MINDIG igaz volt, hogy ide CSAK a jó VGA édeskevés volt... Le lett írva nem egy helyen, hogy a RAGE motor valami hihetetlenül támaszkodott az erős CPU+RAM párosra. Ez a játék pl bőven megérezte a gyorsabb RAMokat. Simább lett a játék jóval. Pl egy sima egységsugarú játéknál (pl NFS) bőven elég egy ~ relatíve olcsó CPU + 1333as RAM páros, de a IV-hez ha szépen akartál vele játszani, kellett a 4 mag @ 4-4,5GHz és az 1600/1866os RAM.

(#9621) Bjørgersson válasza cyberkind (#9619) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tényleg ennyire szar lett?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9622) cyberkind válasza Bjørgersson (#9621) üzenetére


cyberkind
félisten

Moslékos vödörrel is lehet tüzet oltani, de soha nem lesz akkora tűz, kb. ez a véleményem a WD-ról. :)

Paranormal Cocktivity

(#9623) Tenager18 válasza ittakary (#9620) üzenetére


Tenager18
senior tag

Ebben valóban igazad van. Viszont nem hiszem el, hogy egy i5 2500K mondjuk 4-4,2-re húzva ne lenne bőven elég. Mellé csapsz még 8giga 1600-os ramot meg mondjuk egy HD 7950-et, és szerintem az 50fps is meglesz. Bár így, hogy gépigényről semmi hír merész dolog ezt kijelenteni :D

Már csak azért említem a 7950-et, mert néztem itt használtan, és nem sokkal drágább, mint egy 270x ... kb 5-6 ezerrel. És ez már 3GB-os, a vram mennyisége meg ha jól tudom elég fontos, főleg full hd-n. :D

[ Szerkesztve ]

(#9624) ittakary válasza Tenager18 (#9623) üzenetére


ittakary
nagyúr

Én is azt mondom, hogy bőven elég lesz :K

7950 3GB VRAM-mal és esetleg kis tuninggal (~7970 szint) simán elég lesz!

És kerül a VGA 50ezerbe, szóval abszolút nem is drága. DE még mindig azt mondom, hogy konzolon sokkal jobban megéri annak, akinek szép nagy (42" és felette) TVje van. CSAK a VGA árából kijön az egész konzol. Újonnan, garanciával.

Mert igaz, hogy PC-n szebb lesz, de ahhoz mééélyen a zsebbe kell nyúlni, hogy tényleg szebb legyen, mert annak tényleg nincs értelme hogy összeállítasz egy PC-t 100-120ból és fut rajta MEDIUMon... Grafikailag ott tartasz mint a konzol csak kétszer annyit költöttél :D

[ Szerkesztve ]

(#9625) Xerxész válasza Tenager18 (#9623) üzenetére


Xerxész
őstag

Én nem is értem, mire alapozzátok a találgatást. :) Eleve jóval nagyobb a terület, mint a 4. rész esetében, a grafika fel lesz javítva, több jármű az utakon, több NPC mozgatás...ez mind erőforrást igényel.

Nem akarok találgatni, de biztos vagyok benne, hogy jóval nagyobb lesz a gépigénye, mint a 4. résznek.

(#9626) Tenager18 válasza ittakary (#9624) üzenetére


Tenager18
senior tag

Hát jah. Sajna nekem 23" monitorom van, szóval lehet jobb lesz a pc.

(#9627) ittakary válasza Xerxész (#9625) üzenetére


ittakary
nagyúr

Percig nem mondtam, hogy feltettem az életemet arra, amit leírtam. Találgatás lényege, hogy TALÁLGATUNK, mert fingunk sincs róla! De a MaxPayne3 is ugyanazt a motort használta, az is elfutkosott elég szépen a PC-ken. Ja és csak azért mert nagyobb a terület, ettől nem lesz egyenesen arányos a gépigény is ezzel :U A grafika javulni fog és a látvány is, és értelemszerűen a gépigény is. Itt a kérdés, hogy mennyivel?

(#9628) Xerxész válasza ittakary (#9627) üzenetére


Xerxész
őstag

Jóval! :DDD

(#9629) Tenager18 válasza Xerxész (#9628) üzenetére


Tenager18
senior tag

Had legyünk már egy kicsit optimisták ;)

(#9630) negyven2 válasza ittakary (#9627) üzenetére


negyven2
veterán

Induljunk ki abból inkább, hogy anno a GTA IV (és még most is) egy moslék konzolokon. mind képminőségben, mind sebességben. Na most ugyan azon a konfiguráción konzolon, nem hogy mérföldekkel szebb, de még sokall gyorsabb, stabilabb sebességet is produkál (igen ez ilyen régi konzolhoz képest brutális látvány). Vagyis, ha abbol indulunk ki, hogy ha csak annyira foglalkoznak a porttal mint anno IV-nél máris arányaiban sokkal jobb gépigényt kapunk, ugyanis maga a RAGE engine lett még jobban optimalizálva.

Persze vannak akik azt hihetik, hogy ez azért van mert sz*rabb a fizikai motor (nem nem az, maximum a járművek levegőben való irányítása nevetséges), és mert nem törnek a járművek (de igen, csak a törést a térkép méretéhez igazították, mert pl. egy az új trailerben is látott Dömperrel, elég szépen töri valós időben a járműveket, ahogyan a vonat, vagy a kapu glitch is, és semmi lassulás nincs).

Ugyan olyan Futo, csak az egyiken többször átment egy Dömper :)

Volt olyan is aki azt mondja, hogy azért lesz nagy gépigény mert egyben kezeli az egész térképet. Ez megint nem igaz, mert ahhoz olyan brutális gép kellene amit nem biztos, hogy kereskedelmi forgalomban kapható. A legtöbb (inkább talán az összes) sandbox játék streameli a térképet tehát mindig csak egy adott területet tölt be és maximum azon kívül a változásokat (pl felrobbantott járműveket/ellopott majd otthagyott).

Ezt a több mit 1000 óra GTA V alatt azért kitapasztaltam már. Konzolon pont a stream miatt kellett megoldani azt, hogy kvázi két helyről olvassa egyszer a tartalmat (Xboxon a második lemezt amit vagy a meghajtóban hagytunk, vagy felraktunk egy pendrivera, PS3-nál meg ugye a 8 giga után még a lemezről is olvasta az adatokat pluszban, hogy ki tudja elégíteni a lassú átviteli sebesség iránti igényét.

Tehát azt gondolom, hogy magának a gépigénynek nem kéne hatalmasnak lennie (maximum üzleti okokból).

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#9631) Xerxész válasza negyven2 (#9630) üzenetére


Xerxész
őstag

"...és mert nem törnek a járművek (de igen, csak a törést a térkép méretéhez igazították, mert pl. egy az új trailerben is látott Dömperrel, elég szépen töri valós időben a járműveket, ahogyan a vonat, vagy a kapu glitch is, és semmi lassulás nincs)."

Ezt nem tudom értelmezni... Mi az hogy a törést a térkép méretéhez igazították? Miért függ az autók törésének mértéke a térkép méretétől? :F

(#9632) negyven2 válasza Xerxész (#9631) üzenetére


negyven2
veterán

Úgy értem, hogy a készítők direkt úgy építették meg a törésmodellt, hogy akár egy lopott járművel is sokáig tudj vele menni. Ha a IV-ben látott törés maradt volna, akkor mire kiérsz a városból addigra már lehet hogy kocsit is cserélhettél volna (főleg ha megmarad a IV-s fizikai motor). Mivel ugye itt már lehet saját tuningolt járművünk (főleg Online-ban, nem lett volna szerencsét, az, hogy a rengeteg pénzért vett jármű+tuning két villanyoszlop után használhatatlan legyen).

És bár gyér forgalom van a konzolos változatban (főleg Onlineban), de azért ez a gyér forgalom is tud sok ütközést generálni. Részben mert az NPC-k vadbarom módjára vezetnek, másrészt meg a szuper autók kivételével azért elég szépen meg tudnak pördülni és csúszni a járművek (vagy felborulni, bár annyira nem mint IV-ben).

Maga a vezetési modell pont abban jobb mint a IV, hogy itt tényleg úgy vezetheted a kocsit ahogyan azt elvileg a fizika törvényi megengednék (kivéve a röhejes levegőben irányítást, de ennek a stunterek örülnek inkább).

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#9633) alldaybig válasza negyven2 (#9630) üzenetére


alldaybig
tag

jó meglátás a gépigény lécének üzleti okokból való magasra tétele

Szóval azt mondod, hogy majd hogy nem teljesen átlett dolgozva a fizika azon része, mely az autókra hat és vezetés része?
MErt én nagyon szerettem a iv ezen fizikáját, gyakorlatilag le lesz egyszerüsítve (le lett egyszerüsítve, tudod, nekem ez a játék még meg sem jelent XD)

nézőpont kérdése, hogy le lett egyszerűsítve, mert ha full gázzal léped a kocsit akkor megpördül, tekintve a wasd irányitást, de konzolon meg gondolom amennyire nyomod a sticket annyira gyorsul, nincs tapasztalatom a gamepadban

[ Szerkesztve ]

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#9634) alldaybig válasza negyven2 (#9632) üzenetére


alldaybig
tag

deleted

[ Szerkesztve ]

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#9635) Xerxész válasza negyven2 (#9632) üzenetére


Xerxész
őstag

Ja, így már értem. :)

(#9636) negyven2 válasza alldaybig (#9633) üzenetére


negyven2
veterán

A IV-ben az volt irreális, hogy a járművek lényegében súlytalanok volt, gyurmából készültek, és csak rúgókon volt a felfüggesztésük. Mert szerintem az nevetséges volt a IV-ben, hogy egy nagy sebbeségü hirtelen forulonál még a sportautók is felborultak. A V-ben nincs olyan, hogy egy SUV/Off-Road jármű, (de a többinél se), össze-vissza kileng menet vagy akár minimális kanyarodás, irányváltozásnál. Pontosabban van benne, de sokkal jobban tapadnak ezek is az úthoz, ami viszont nem azt jelenti, hogy sínen mennek. mindegyiknek más és más a menettulajdonsága. Itt is simán ki lehet pördülni, ha nem megemelő sebbésségél, és vagy iránynál vesszük be a kanyart, vagy ha teli gázzal indulunk e akkor kipörögnek a kereket. Ami viszont tényleg irreális kicsit, az hogy a legtöbb másik jármű olyan mintha betonból lenne, vagyis nagy sebsebégnél mintha falnak ütköznél. Viszont! ez általában azonos teljesítményű/tömegű járműveknél vehető észre. Ha pl, egy tüzoltoval mész neki egy Isis-nek (Minicooper), akkor a tűzoltó bár lelassul kicsit, de szépen arrébb löki a minit, és nem az nem repül el irreálisan messze.

Vagyis fizika azért lett más, mert most már számítja a jármű tömegét/tehetetlenségét/teljesítményét is.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#9637) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Én is abból tudok kiindulni, hogy az előző részek is úgy voltak felépitve, hogy amerre jártál földön, vizen, levegőbe, mindig folyamatosan jöttek veled szemben más járművek, sokszor megkésve, tehát nem hiszem, hogy az "V" részben ne igy lenne, mert nincs értelme, ahol nem vagy, miért kellene járműveknek, embereknek, vagy valami cselkménynek történnie, kivédve azt, hogy a PC-d igy is megbirkózik a körülötted levő dolgokkal!
Valahol olvastam régen erről egy cikket, hogy a GTA mivel tudta kivédeni azt, hogy az asztali pc-k ne faggyanak le a játék alatt. Szerintem 4 magos proci, 2GB ramos VGA, 4GB RAM elég lesz hozzá! Persze ez sem az ultra beállitásokra értem, de egy élvezhető világ és grafikailag elfogadható megjelenésért!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#9638) jonnyjoker01 válasza ittakary (#9620) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köhm... GTA IV- 60 fps: i5 proci @ 3.6 ghz - tapasztalat (mellé egy hd 7870 van berakva) Ja meg 8 gb 1600 as ram

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#9639) cyberkind válasza jonnyjoker01 (#9638) üzenetére


cyberkind
félisten

Mondjuk egy 4570, vagy inkább 4670K?

Paranormal Cocktivity

(#9640) jonnyjoker01 válasza cyberkind (#9639) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

4570 van nekem. (turbo mode)

Néha amúgy leesik 40 köré, de annyira nem vészes.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#9641) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Ma kaptam a mailt:

Jun 11, 2014 — Yesterday was a huge day with the announcement of GTA V for PlayStation 4, Xbox One and PC -- coming this Fall! I’m really glad Rockstar has made the effort to cater to the PC community and 728,000 fans who signed my petition on Change.org. I'm really excited to see how the game has improved from the console versions and what mod developers can do to the game! Thank you everyone! -Mike

Live poor, die ritch.

(#9642) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Na ma én leszek az első Troll :P

GTA V PC-re!!! JEEE!

Ja és én meg is veszem ;)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#9643) 7600 GS válasza gyáliSanyi (#9641) üzenetére


7600 GS
addikt

Én is megkaptam ezt a levelet. :)

Hogy aztán mekkora szerepe volt ennek a petíciónak abban, hogy kiadják PC-re is a játékot, azt nem tudom. Tegyük fel hogy kicsit álomvilágban élek, és a Rockstar nagyon is figyelembe vette ezt a petíciót.

(#9644) Bjørgersson válasza 7600 GS (#9643) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem 0. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9645) Xerxész válasza Bjørgersson (#9644) üzenetére


Xerxész
őstag

Szerintem is.

[ Szerkesztve ]

(#9646) GegeWarrior válasza 7600 GS (#9643) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Aláírtam én is, de biztos nem emiatt lesz :D
Mivel ez egy kőkemény üzlet, ergo biztosan megéri elkészíteni a PC-s változatot.Azt nem tudom elképzelni, hogy ha nem lenne belőle elég pénz akkor is kihoznák.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#9647) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Konzolok Szervizénél és CD Galaxisnál már elő lehet rendelni 13 ezerért, GameSofton pedig még árazás alatt van.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9648) Garada válasza Bjørgersson (#9647) üzenetére


Garada
őstag

CD Galaxisban már a kezdetek óta elő lehetett rendelni :D

(#9649) Xerxész


Xerxész
őstag

Valaki írta az E3-as beharangozó videónál, hogy benne van a yeti.
Jelentem, megtaláltam. :)) :DDD

(#9650) Garada válasza Xerxész (#9649) üzenetére


Garada
őstag

Így igaz :DDD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.