Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86451) homerhamm válasza szTotyy (#86450) üzenetére


homerhamm
addikt

"Kis pénz, kis foci."

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#86452) szTotyy válasza homerhamm (#86451) üzenetére


szTotyy
őstag

Óó mein Gott!! :DDD Önbizalomhiányosoknak ajánlottak azok a videók. Nem baj, ha nincs annyi izma, garantáltan felsőbbrendűnek érzi magát az ember utána. :)

(#86453) #81556480 válasza AsakuraDave (#86440) üzenetére


#81556480
törölt tag

Online vagy sztori ?

(#86454) negyven2 válasza szTotyy (#86448) üzenetére


negyven2
veterán

A RAGE-et (Rockstar Advanced Game Engine), legelőször a 2005-ös Sony-s E3-on mutatta be a Rockstar (igazából akkor láttuk belőle az első hivatalos mozgóképet), ami egy "Old West Project" nevű open world vadnyugati játékot mutatott be (ebből lett a 2010-es Red Dead Redemption.

Az első játék ami használta az igazából egy X360-as RAGE techdemonak indult (ezzel tesztelték, hogy mit tud az X360 hardverre, de aztán teljes játék lett a demóból. Ez volt a X360 exclusive (ami azért később kijött Wii-re is) Rockstar Games Presents Table Tennis. Azóta már minden Rockstar fejlesztésű játék ezt használja (L.A. Noire nem, mert az a Team Bondi játéka volt).

Azt is tudni kell, hogy ezt a motort minden játékhoz külön optimalizálják, lényegében a kívánt játék köre írják.

Na de, hogy válaszoljak egy kérdéssel? Mit értesz az alatt, hogy a RDR2 engine-t tenni a GTA V alá? Mert attól, hogy a motor ugyan az, attól nem lesz RDR2 szintű a grafikája. Vannak most is olyan játékok, amik remaster kiadási kaptak egy újabb engine-t, de attól nem lettek annyival szebbek. Effektek terén más a helyezett, azt áthozhatják. Fizikához szerintem nem fognak hozzányúlni (maximum a karakterek-hez lehetne, de ott sem lényeg).

Az épületek, NPC-k, járművek, környezet biztos maradni fog (ezeket újra kéne csinálni). Mondjuk kaphatnak magasabb minőségű textúrákat.

Ami még jöhet az a loading rendszer átalakítása .A játék most Series X-en 1-2mp alatt tölt be Story-ba úgy, hogy alapból nincs hozzányúlva, csak átkerült egy erősseb hardverre amiben egy 2.4GB/s-os SSD-van (RDR2 azért ennek a többszöröse, kb. 30-40 mp). Persze azt tudni kell, hogy ez a kiadás One-on maximum 5-5.5GB memóriát használhat... mindere.
Esetleg implementálhatnak egy sugárkövetéses technológiát, meg jöhet ide is a DLSS meg a AMD FidelityFX Super Resolution támogatás.
Illetve, amit írtál is azokat berakhatják (RDR2-es bevilágítási model), meg az ottani időjárási rendszer (az mondjuk jó is lenne meg nem, mert barmira jól nézne ki az, hogy pl. a ködből kilogó magas épületek, hegyek... de pl. PvE harc esetén az, hogy te ellátsz kb. 20 méterre, de az ellenfél 500m-ről is lelő sniper-el, az azért nem poén (RDR" legidegesítőbb része, hogy a NPC-kre nem vonatkozik egy csomó fizikai, grafikai szabály.

Amúgy ide is berakom ezt az RDR2 vezető Open World dizájnerének előadását, hátha valakit érdekelnek az ilyen dolgok.

Steven Messinger, Lead Open World Designer, Rockstar Games

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#86455) szTotyy válasza negyven2 (#86454) üzenetére


szTotyy
őstag

Igen, pontosan erre gondoltam, hogy a fényekkel, köddel, időjárással talán jobban tudnak játszadozni majd a fejlesztők. Meg persze a jobb felbontású textúrákra. Más nem is kellene.
A ködből előbukkanó felhőkarcoló valóban ütősen nézne ki. A naplemente, télen a havas táj..
A képes topikban most is nagyon szép képeket lőnek a srácok, de a red dead-es képek azért egy picit mások.

(#86456) rasotamas válasza ProgenXL (#86447) üzenetére


rasotamas
veterán

A special cargo az a ládázás ugye?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#86457) AsakuraDave válasza #81556480 (#86453) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Sztori mód. Hiába tolom mondjuk ki a res scale-t vagy configba mókolok, hogy 99% GPU mellett is csak 60fpst kapjak így is le tud esni 50-60%-ra a GPU usage hiába van 5K renderelve meg ilyenek :( Proci usage se megy feljebb mikor leugrik a GPU usage de ez főleg az erdő/sivatagosabb helyeken csinálja.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#86458) Plata


Plata
félisten

Egy kis gémsztáros GTA 6 pletyka?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#86459) homerhamm válasza Plata (#86458) üzenetére


homerhamm
addikt

Blikk színvonal. Még mindig. :W

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#86460) Plata válasza homerhamm (#86459) üzenetére


Plata
félisten

Nono.
Nem nagyon ismerem a blik-et,de szerintem nincsenek ilyen balfékek. :D

(#86461) homerhamm válasza Plata (#86460) üzenetére


homerhamm
addikt

Pedig de.
Régebben még napi sexcikk is volt, halál komolyan.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#86462) ProgenXL válasza rasotamas (#86456) üzenetére


ProgenXL
őstag

Igen a ládázás :)

Gunner for life

(#86463) Plata válasza homerhamm (#86461) üzenetére


Plata
félisten

Hát én meg sosem olvastam így nem tudom.
Gamestar nekem régi dolog,régen egy jó újság volt értelmes és normális írókkal,ezek a mostaniak max bazárimajmok nem újságírók.

(#86464) #81556480 válasza negyven2 (#86454) üzenetére


#81556480
törölt tag

Szerintem meg az RDR eleve olyan más színvilágú, hangulatú játék hogy akármilyen jól is néz ki, nekem a gta színesebb, másabb. tehát nem is működhet ez a "rdr grafika" gta-ban . Tudják majd ők mit kell átemelni, fejleszteni , hogy feldobják a GTA-t , de semmiképpen sem az RDR köntösét fogják ráhúzni. - véleményem szerint- teljesen más a két irány. Még a Max payne 3-hoz ( ugye az is rage motor) is jobban hasonlít a GTA.

Szerintem a mesterséges intelligenciában fognak nagyot lépni az új kiadással az eddigi hírek alapján.

Én egyébként teljesen elégedett vagyok a GTA kinézetével. Nem hiányzik hogy lépjen előre egy óriásit, aztán évekig ne is tudjam futtatni rendesen ( most gyengétől az erős gépig azért egész szépen ki lehet hajtani, pár apróbb módisítással, nem drasztikus változással is tudnának rajta még szépíteni ha már csak pár egyszerű graf modból indulunk ki) . Ez a szint nekem teljesen okés, viszont csomó minden másban dobhatnak óriásit amitől megvennék az összes gta kedvelőt kilóra. Átemelnék bármelyik más gta mapját bővítésként ebbe a grafikába simán többet érne mint a 8 éve ismert mapot felgrafikázni meg csicsázni. Én egy jó ideje azt mondom GTA 6 nem lesz egy darabig, hanem ez fog most elindulni egy másfajta irányba . ( ennek előszele volt a kiszivárgott gta iv kép korábban, meg mikor azt nyilatkozta az egyik tulaj hogy sosem álltak még ilyen közel egy gta univerzum létrehozásához - ebből gondolom, de ez csak az én agymenésem).

#86457AsakuraDave Nekem 75hz monitorra van belőve, és a sztori az eléggé atomstabil. Online is, amíg egyedül vagyok( más játékosokkal főleg kapcsolati problémák miatt esik be) . Én mondjuk csak sima full HD-ban játszom, 1070-el, de azt amit mondasz nem tapasztaltam nagyon. Esetleg próbáld meg hogy kikapcsolod a növényzetet. Hátha az a gond.

(#86465) Ace owner válasza #81556480 (#86464) üzenetére


Ace owner
addikt

Nekem már az is elég lenne ha az autó spawn seteket megvarialnak, mindig ugyanaz :O

Galaxy Fold 4

(#86466) mrzed válasza Ace owner (#86465) üzenetére


mrzed
senior tag

Sziasztok!
Nagyon sutyerák kérdés, de nem találom a megoldást:
Megvettem a Grand Theft Auto V: Premium Edition -t, Rockstar launcherből telepítve, indítva a játék. Nem találom, hogy lehet elindítani az online módot, csak quit, setting, story mode van a jobb alsó sarokban. :F Mit nézek be ennyire?

(#86467) ledgeri válasza mrzed (#86466) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Első story küldit meg kell csinálni... hogyan másképp látnád a főcímet? ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#86468) szTotyy válasza mrzed (#86466) üzenetére


szTotyy
őstag

Az első két (?) sztori küldetést meg kell csinálni, utána lesz elérhető az online.

[ Szerkesztve ]

(#86469) ledgeri válasza szTotyy (#86468) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja, igen, 2 az... (csak Los Santosban gondolkodtam... meg arra gondoltam, hogy a küldiket a szabad mozgás választja szét :) )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#86470) Plata


Plata
félisten

Akkor lehet menni Online ha tudsz menteni sztoriban.

(#86471) mrzed válasza Plata (#86470) üzenetére


mrzed
senior tag

Mindenkinek köszönöm a gyors választ.

(#86472) homerhamm


homerhamm
addikt

Thug life rendőrautó

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#86473) #81556480 válasza homerhamm (#86472) üzenetére


#81556480
törölt tag

olyan a kocsi eleje mint rocky szája ;]

(#86474) homerhamm válasza #81556480 (#86473) üzenetére


homerhamm
addikt

Csak átment rajta a markoló... és még ezek után beindult. :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#86475) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Mi most a legjobb módszer arra, hogy ne keressen és tölte automatikusan a frissítéseket?
Csak offline játszom vele, és akkor is script hook-al, így ha frissít a social, mindig lehet sz*rakodni az új verziókkal, ami nekem teljesen felesleges.
Köszi.

-scOfflineOnly okosság nem megy, mert a socialnál kiírja, hogy offline, de a play gombra nem történik semmi, NoGTAVLauncher-t meg kivágja a defender.

[ Szerkesztve ]

20 éve a PH-n.

(#86476) ledgeri válasza homerhamm (#86472) üzenetére


ledgeri
nagyúr

De tipikusan, ha meséli:

Hát, csak látnád a másikat ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#86477) #81556480 válasza Hikvision (#86475) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én úgy emlékszem van auto update kikapcsolási lehetőség a launcherben, bár gondolom ezt már nézted

(#86478) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

Mod-olással kapcsolatba tud valaki segíteni? :DDD
Ráizgultam [erre] és a leírásba szereplő modokra de mindegyik patreon-os ami nem lenne gond csak semennyire sem egyértelmű, hogy melyik supportra kellene befizetnem, hogy letudjam tölteni a modokat...
Esetleg valaki használja/használt már ezek modok közül? :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#86479) Plata válasza AsakuraDave (#86478) üzenetére


Plata
félisten

Szia.
Szerintem a legtöbben itt online játszanak,online pedig tiltott a mod,mivel bann jár érte.
Ennél a modnál meg az eredeti Los Santos jobb.
Szerintem a GTA pont azért jó mert nem a valódi autó márkák és egyéb márkák vannak benne hanem kitaláltak.Ha valódi kocsi márkák lennének azokat nem csípném így.
Inkább próbáld ki online a játékot.Sztori mód eléggé kevés az online-hoz képest.
Egyébként valszeg online tele lesz játékosokkal megint,mert ingyen lesz újra a GTA.

(#86480) homerhamm válasza Plata (#86479) üzenetére


homerhamm
addikt

Ingyen GTA V?? Te tudsz valamit, amit én nem. :DDD Epicnél dolgozol? ;]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#86481) NYPD válasza AsakuraDave (#86478) üzenetére


NYPD
aktív tag

Gta5-mods.com, itt nézelődj, van minden is, ingyen., leírással, hogy hogy kell felrakni, stb. Nem bonyolult, ha ismered a játék fájlstruktúráját nagyjából.

[ Szerkesztve ]

(#86482) Plata válasza homerhamm (#86480) üzenetére


Plata
félisten

Az előbb mondta valaki cseten hogy a Pc-s GTA is bekerül valami passba és ingyen lehet játszani.
Délelőtt csak afkolós játékkal tudok játszani,ahol nem gond ha félórákat afkolok,kb 20 perc afk után visszajöttem ez ment a cseten.

(#86483) homerhamm válasza Plata (#86482) üzenetére


homerhamm
addikt

Ja, Xbox Game Pass for PC, nem tudom aktiváltak-e már.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#86484) negyven2 válasza homerhamm (#86483) üzenetére


negyven2
veterán

+Plata:

nope, PC-s GP-be nem fog bekerülni (ahhoz ki kéne hozni egy MS Store-os kiadást belőle).

Én nem olvastam ilyesmit, de ha valami lenne is akkor max. GF Now, vagy Stadia (esetleg PS Now, de múltkor amikor bent volt, akkor se lehet felhőből játszani vele... vagyis az Online-al)

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#86485) Nagus


Nagus
senior tag

Mikor fog érkezni a nyári DLC nagyobb része?

(#86486) mrzed


mrzed
senior tag

Guglizgattam egy kicsit, a topikot is átnéztem... továbbra sincs használható alternatíva az autórádió végleges némítására, csak a zene hangerő levétele? Roppant körülményes minden kocsibaszálláskor a csatornákat tekergetni, még az alapértelmezettnek beállított rádiócsatornát se veszi figyelembe.
Továbbá nem tudom, hogy mindig ilyen volt a játék, hogy folyamatosan túl sok információt tol az ember arcába? Új játékosként tiszta kaotikussá teszi ez a sok infó a játékmenetet.

(#86487) AsakuraDave válasza mrzed (#86486) üzenetére


AsakuraDave
őstag

A legalsó "csatorna" aminek az ikonja kb egy tiltó jelzésű közelekedési táblához hasonlít az amivel kikapcsolod a rádiót vagy mire gondolsz? :D

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#86488) Plata válasza mrzed (#86486) üzenetére


Plata
félisten

Az autó rádió már pár éve dinnye,nekem a Los santos rock radio van belőve,erre egy ideje folyton a non stop franc tudja milyen rádiót tolja ha beleülök.
Amúgy milyen információról van szó?

(#86489) ledgeri válasza mrzed (#86486) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Saját autóban illene a fentiek betartása (mondjuk egy sor kód lenne), de egy NPC, akitől rabolsz, az halgathat mást a nagyvárosban... De ha meg a játék, program és beálítások részét nézzük akkor meg persze zavaró, és elvárható lenne a korrigálási lehetőség... Összességében: Ez Van

Az információ túltolás, meg ja: különösen online-ban, mikor még nincs semmid, és egyből mindenki letámad belépés után... De na sajna annyira OP a cayo , hogy múlt héten csak tesztelgetés végett nyomtam azt, és már 1 óra körüli idővel esik 0-ról kezdve 1.3 -1.7 milla... Ugrottam is bankegyenlegben egy tizes... Már minden cayo-ban mérendő, csak addig kell kínlódni, míg meglesz a koshatka.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#86490) mrzed válasza AsakuraDave (#86487) üzenetére


mrzed
senior tag

AsakuraDave:
Az megvan, köszi, egérgörgővel tudom állítani.... csak körülményes minden autóba szállást követően. Ha zenét szeretnék, akkor indítok a háttérben valamit.

Plata:
Egyfolytában csörög a telefon, jönnek az üzenetek, lila gőzöm sincs, hogy mi fontos, mi nem. Jobb alsó sarokban folyton event countdown, kezdőként többre értékelném, ha látnám milyen kocsiba szállok be, hol járok épp. A képernyő közepén, keresztben, színes áttetsző háttérben már nem is emlékszem milyen infókat dobál. Ha nem látom az utat, nehéz menekülnöm a genyózó játékosok, rendőrök elől.

A hab a tortán, hogy a tutorialt meg bebuktam... mire végeztem a karaktergenerálással közbe jött valami, ki kellett lépnem... legközelebbi belépésnél már nyoma sem volt az oktató módnak.

(#86491) ledgeri válasza mrzed (#86490) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha nagyon friss a karaktered, akkor vagy azt még nullázhatód, vagy elindíthatod az account béli másodikat 0-ról.

Kezdésként én ajánlom hogy a gyűjtögetős dolgokat csináld meg youtube tutorialok alapján (2 extra fegyó, ruhák, és kb 700k, vagy milla körül ad összesen), és/vagy csináld a heti 3x/2x-es dolgokat... ha pl fekszik az autófizika, és jól megy, és a host nem engedélyezi a saját autók használatát, akkor 5 percért jár 50k... és még játszottál is közben.
Ha hívnak heistbe (telefon üzi) akkor érdemes menni (a minimumod lehet 2-300k is, ha meg olyan az emberke adhatja neked a javát, milla felett). Adj neki egy hetet, 10 napot, addigra belejössz! -

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#86492) Plata válasza mrzed (#86490) üzenetére


Plata
félisten

Telefonok addig jönnek amíg nem veszed meg a bizniszeket.
Addig csesztetnek hogy kezdj bele.

(#86493) Plata válasza mrzed (#86490) üzenetére


Plata
félisten

Ha van barátod kérd meg vigyen el a szigetre.
Nulla harccal meg lehet csinálni és egy misit is kaphatsz vagy többet.
Vagy ládázzatok az sok xp.
Sziget az kb egy óra alatt megvan.

[ Szerkesztve ]

(#86494) homerhamm válasza Plata (#86493) üzenetére


homerhamm
addikt

Kár, hogy nem lehet egyedül csinálni a kaszinó heistot, kicsit az is túl könnyűnek tűnik. Simán bemennék egyedül is es kivinném a dellát, de se GTA 6-ot, se új sztori DLC-t nem kapunk így csak álmodozok... :U

Gyere GTA 6 az E3-ra!!!!!!! :R

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#86495) mrzed válasza ledgeri (#86491) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm a tippeket mindenkinek.
Kezdem kapiskálni a dolgokat, csak lesz valami. :DDD

(#86496) Plata válasza homerhamm (#86494) üzenetére


Plata
félisten

Szerintem a cayo perico heist kicsit hazavágta Online-t,többé már nem kell együtt játszani másokkal,egyedül is sok pénzt lehet keresni,invite onlyban,nem kellösze játszani és együtt játszani másokkal,nincsenek is jó Ph-s sessionok.

(#86497) hegyipapa


hegyipapa
senior tag

6/10/2021 Weekly GTA Online Bonuses

Podium Vehicle
Överflöd Entity XF

Bonus GTA$ and RP Activities
3x GTA$ and RP on Adversary Mode - Extraction
2x GTA$ and RP on VIP Work
2x GTA$ and RP on Bodyguards/Associates Payout
2x GTA$ and RP on Vehicle Cargo Sell Missions
2x GTA$ and RP on Simeon's Export Requests

Discounted Content
35% off B-11 Strikeforce (GTA$ 2,470,000)
35% off Buckingham Volatus (GTA$ 1,491,750)
40% off Benefactor Stirling GT (GTA$ 585,000)
40% off Pfister 811 (GTA$ 681,000)
40% off Dewbauchee Seven-70 (GTA$ 417,000)
50% off All Offices
50% off All Office Renovations

Twitch Prime Bonuses
80% off Karin 190z (GTA$ 180,000)
80% off Grotti Bestia GTS (GTA$ 122,000)
60% off Buckingham Nimbus (GTA$ 760,000)

Time Trial
Mount Gordo, Par Time 00:46:30

RC Bandito Time Trial
Cemetery, Par Time 01:20:00

Premium Race
Downtown Underground

(#86498) homerhamm válasza hegyipapa (#86497) üzenetére


homerhamm
addikt

A múlthéten is Köenigsegg volt, nem? :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#86499) NYPD válasza Plata (#86496) üzenetére


NYPD
aktív tag

Én pont ezért nem érzek már rá nagyon késztetést, hogy felmenjek, annak idején, mikor általában összejött egy jó 10+ fős ph session, jókat lehetett marhulni, azt szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#86500) Plata válasza NYPD (#86499) üzenetére


Plata
félisten

Én is azt szerettem benne,hogy olyan jókat buliztunk együtt.
Sokszor volt fullos ph session.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.