Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56551) Kiskokó válasza ProgenXL (#56550) üzenetére


Kiskokó
veterán

s....................................z..................ooo.....................p..................................jj..atok le mind ;] :DDD :O

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#56552) Puma K válasza JulianSinulf (#56547) üzenetére


Puma K
veterán

Kapcsolj vertical sync-et és/vagy vegyél visszább a grafikából, aztán akkor meg lehet szüntetni a képtörést.

"Akkor ide már SLI-s konfigok kellenek."

Ez így ebben a formában nem igaz.

Szerencsére a GTA V jól skálázható és jól skálázódik.

Adott hardverrel az ember birtokában annak megfelelő grafikai beállításokat kell választani amit szerencsére részletesen be lehet állítani így némi időráfordítással (akit érdekel) ki lehet hozni a maximumot a saját hardverünk birtokában úgy hogy az adott lehetőség szerint a legjobban néz ki.

Anno a GTA IV-nél az volt a "gond" (ami valójában nem gond volt, csak azoknak az emberek akik nem vették tudomásul a hardverkövetelményét akkoriban), hogy modern játék volt 2008-ban a korát meghaladó részletesség mellett egy részletesen kidolgozott városban játszódott plusz a RAGE grafikus motor sem egy fapados megoldás volt a benne lévő Euphoria és Bullet eljárásokkal, ami igényelte az erősebb 2 magos CPU-t de ajánlott volt a 4 mag is. Xbox 360 és PS3 az akkori átlag PC-től jóval erősebb volt...

Aztán a sok torrenthuszár a bugos tört játékkal próbálkozott a hypermarketben vásárolt 1 fizikai magos CPU-jával 512MB vagy 1GB RAM mellett valami VGA-val a birtokukban. Ezek meg nyávogtak meg telesírták a fórumokat és fűnek-fának panaszkodtak, hogy rosszul fut a GTA IV.

A GTA miatt rendszeresen fejlesztek a gépemen így mindig csak annyit lépek előre amennyit éppen kell, hogy úgy fusson ahogy szeretném:

GTA III:
valami Intel 900Mhz CPU -> AMD Athlon XP 2800+
128MB RAM -> 256MB RAM
SiS integrált megjelenítő -> Nvidia GF4 MX440 64MB/64Bit

GTA IV:
AMD Athlon64+ 3200+ Soc939 -> Intel E8400@3.6Ghz -> Intel i5 750@3.2Ghz
512MB RAM -> 2GB -> 4GB
Nv 7900GT 256MB/256Bit -> ATI HD4850 512MB/256Bit -> Nv GTX 275 896MB/448Bit

GTA V:
Intel i3 2430M -> Intel i5 4460 -> Intel i7 4790K
8GB RAM -> 8GB RAM -> 16GBRAM
Nv GT555 1GB/128Bit -> GTX 760 2GB/256Bit -> GTX 1070 8GB/256Bit

Mert a GTA IV-ig bezárólag azelőtt a korábbi 3D-s GTA-k úgy mint a 3, VC és SA elmentek az említett hardvereken.

Viszont a IV-től kezdve a GTA széria ismét fejlődött minden szempontból és szintet lépett amihez kellett hardver, hogy futni is tudjon.

Mint ahogy tette a GTA 2 után a 3. rész a 3D világával. Anno én is hónapokig csak a diavetítések közepette "játszhattam" a 3-mal, mert az akkori gépem harmat gyenge volt hozzá és fejleszteni kellett a régi gépemet.

A GTA széria szerencsére fejlődik minden szempontból:

Evolution of Grand Theft Auto

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#56553) rsanyi20


rsanyi20
tag

Én is jelentkeznék Xbox One-os crew-ba, 5-ös kezdő szinttel, de azért van valamennyi online tapasztalatom még a “PS3-as korszakbol”, nem vagyok agresszív álatt, szeretem a csapat játékot, időm is szokott lenni :DDD

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#56554) ProgenXL


ProgenXL
őstag

Ingyen festés a tankra. Elvileg több is van

Gunner for life

(#56555) Ghard válasza Puma K (#56552) üzenetére


Ghard
őstag

A GTA IV igenis a legrosszabb pc portok egyike. Saját tapasztalatom is az, ami elárasztotta akkoriban a fórumokat, jogosan. Eredeti játék, E8400 4gb ram és GTX 280al nem volt játszható normál grafikai beállításokkal. Állandóan beesett 30fps alá, nemhogy 60at tartotta volna. Kellett vagy 5-6 javítás, mire high-on ugyan azzal a géppel normálisan futott. Ps3-on is csak felskálázott hd felbontás volt ami még úgy is akadt.
Nem véletlen, hogy az 5. rész portjába ekkora munkát fektettek. Még egyszer nem merték bevállalni azt a fércmunkát, szerencsére.

(#56556) JulianSinulf válasza Puma K (#56552) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Mintha úgy rémlene, hogy a 4790-es proci 6 vagy 8 magos, 2011-v3 tokozású.
Lehet, hogy nem a 4 magos 6700K-t kellett volna választanom?
A 980TI meg szerintem nem sokkal gyengébb az 1070-nél és a játék sem mai, hogy gond legyen.
Nekem így is nagyon tetszik, a víz gyönyörű, meg úgy a grafika is és a 60 FPS-t stabilan tartja. 61-62 között szokott ugrálni inkább.
Ha jól emlékszem, akkor a V-Sync is be van kapcsolva, amúgy minden maxon.

Bővítettem a bunkert és ahogy sejtettem, a folyamatban lévő fejlesztés is ugrott a legyártott termékekkel együtt.
A supply megmaradt.
Izgis belelopni a supply-t. Ma a Merry-sektől kellett csórnom és egy Railgun volt a tárgy. Amivel természetesen lődözhettem is :D
Sajnos nem tarthattam meg.
Az orbitális análvibrátort nem ártana kompenzálni valamivel. Nagyon nem fer, főleg a csalók miatt. Bár 1 percre el lehet tűnni a radarról, de akkor mindenképp legyen valami égbekiáltó jelzés, hogy vadásznak rád. Vagy valaki irányít egy ilyet. És azt is jelezze, ha kiszállt.

(#56557) JulianSinulf válasza ProgenXL (#56554) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Inkább a tankot adták volna ingyen, a festést megvettem volna rá 3 milláért :))

(#56558) #81556480


#81556480
törölt tag

Nullás karakterrel mit vegyek először? A bunker vagy a facilities (?) jó lehet ? Azokból mondjuk indítható ceo ? Nem latom at most ezt a két új dolgot.

(#56559) Mr.Csizmás válasza #81556480 (#56558) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bunker az pénzt hoz (persze befektetéssel), faci meg egy heist room 2.0 gazdaságos kiadás, kisebb potenciális bevétel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56560) #81556480 válasza Mr.Csizmás (#56559) üzenetére


#81556480
törölt tag

A facilityt megveszem onnan akkor tudok heistet inditani? Meg nincs high end apartmanom..

(#56561) Ideg válasza #81556480 (#56560) üzenetére


Ideg
aktív tag

Csak az új heistet tudod onnan indítani. Régiekhez kell a high end apartman. Helyedben a bunkert venném.

(#56562) Puma K válasza Ghard (#56555) üzenetére


Puma K
veterán

Mint láthatod pár hardverrel végig próbáltam a IV-gyet.
A közelebbi ismertségemben lévőkét nem is említem akiknek a gépén szintén futtattuk a 4. részt.

Jó néhányan innen a fórumról beleértve engem is vígan multiztunk már 2008-ban.
Emlékeim szerint egyikünk sem panaszkodott a teljesítményre, hanem a játékkal foglalkoztunk és szórakoztunk.

A GTA IV 1.0.4-gyes patch megjelenésével kapott először finomhangolást-optimalizálást, majd a 1.0.6 és a 1.0.7-tel még csiszoltak rajta.

A háttértárak megoszlására is érdemes volt odafigyelni. Esetemben már akkor és előtte is külön-külön meghajtó volt az OS-nek és a játékoknak.

Nálam a hardver mellett a Windows is karban van tartva.
Mindig odafigyeltem milyen programok indulnak automatikusan és milyen háttérfolyamatok futnak a háttérben. Továbbá a Windows-t nem telepítettem már akkor sem szét feleslegesen minden sz@rral, hogy gyűljön a szemét a registry-ben...
Ezek olyan apróságok amik kiütközhetnek ha komolyabb terhelést kapott a gép és jó néhány felesleges program tekeri a gépet. Főleg a 2-4 szálas CPU-k és 2-4GB RAM-os időkben HDD mellett.

Azt meg megint nem szabad elfelejteni, hogy látványos ugrás volt minden téren a SA és a IV között. Így egy azidáig nem látott szint nyílt meg részletességben és komplexitásban egy szérián belül ami az V-nél teljesedett ki.
A PS3 alapból nehéz programozhatósága a benne lévő CPU miatt az egy más téma. Xbox360-on pl nem volt ilyesmi gond ha jól emlékszem.

(#56556) JulianSinulf

A 4790 LGA1150-es tokozású, 4 magos, 8 szálas CPU.

Bőven jó lesz még az a 6700K. Ráadásul mivel K-ra végződik még tuningolni is tudod megfelelő hűtés mellett, amivel megint plusz teljesítményt lehet elérni.

A GTX 980 Ti és az 1070 teljesítményben meg közel van egymáshoz. De ha egy jobban tuningolható 980 Ti van a birtokodban, akkor az lelépi teljesítményben az 1070-et. Csupán a -2GB VRAM az ami időtállóság szempontjából ront az összképen, meg az alapból magasabb fogyasztása. De ha tudod hűteni és nem játszol olyan játékkal ami 6GB vagy annál több VRAM-ot igényel adott grafikai beállítások mellett akkor bőven elég és az is még jó ideig ki tud szolgálni.

Na de részemről minden téren befejezve az off, mert sok lesz.

:R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#56563) ProgenXL válasza #81556480 (#56560) üzenetére


ProgenXL
őstag

Az új heists indítható onnan de szerintem ahhoz is kell egy bizonyos szint. Szóval bunker a jó ötlet inkább.

[ Szerkesztve ]

Gunner for life

(#56564) Anulu79


Anulu79
addikt

A bunkerben mit takar a Research és mit lehet vele kezdeni?

(#56565) Segal válasza Anulu79 (#56564) üzenetére


Segal
veterán

Főleg járművekhez ad fejlesztéseket. A legelején 45 darab volt belőle aztán jött talán még 5-6 amikor játszottam. Nézz rá a research részre a bunkerbe mutatni fogja miket takar. Sajnos random fejlesztgeti a dolgokat tehát nem tudod kiválasztani mire van szükséged és mire nincs.
3 opció közül lehet választani a bunkerbe.
(nem biztos hogy ebbe a sorrendbe már nem emlékszem pontosan a sorrendre)
- Csak nyersanyagot termeljen
- Csak fejlesztést termeljen
- Mindkettőt egyszerre fejlessze
Magyarul veszed vagy lopod a supplyt és a fenti 3 opció közül kiválasztod az egyiket és azt fogja gyártani a gyár. A fejlesztések alapesetben egy örökkévalóság míg meglesznek de persze jó pénzért (darabját 225-k vagy a fejlesztés előrehaladtával kevesebbért) megveheted.
Végül meg kell venned a kiválasztott járművet, lehívni pegazustól, elmenni érte, elvinni a MOC-ba (értelemszerűen azt is venni ha nincs), ott pénzért megvenni rá a fejlesztés lehetőségét (mint Bennynél a kocsikra) és utána még pénzért megvenni rá azt a fejlesztést amit a bunkerbe (pénzért) kifejlesztettél...
Csak egy icike picikét lehúzás.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#56566) Anulu79 válasza Segal (#56565) üzenetére


Anulu79
addikt

Uhhh... ez igen! Köszi az infókat! Azt hiszem, hogy ezt a fejlesztős részt én kihagyom. :) Nincs MOC-om és nem is vonz. Igaz ezek a katonai dolgok sem annyira. Csak a termelés miatt vettem meg a bunkert. Legalább több pénzem marad másra. :DDD

(#56567) Segal válasza Anulu79 (#56566) üzenetére


Segal
veterán

Én türelmetlen voltam a bunker megjelenési napján elb*sztam kb 40 milliót :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#56568) Mr.Csizmás válasza Segal (#56567) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nemcsak akkor ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56569) Segal válasza Mr.Csizmás (#56568) üzenetére


Segal
veterán

sicc ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#56570) Daw93 válasza Anulu79 (#56566) üzenetére


Daw93
senior tag

Van egy két értelmes fejlesztés amit érdemes kifejleszteni, csak 1 baj van, hogy random jönnek.. Nekem az explosive ammo volt a 2. fejlesztés (az első valami idióta skin valami járműre vagy fegyverre) szóval én végeztem is a bunkeres fejlesztős cuccokkal :D egy hőkamerás sisak vagy mi a bánat azért jól jönne még, talán majd egyszer nekiállok ha minden mást megunok.

GTA Online: Daweee93

(#56571) szTotyy válasza Anulu79 (#56564) üzenetére


szTotyy
őstag

Ezek a fejlesztések vannak a bunkerben. Szemezgess kedvedre! :) Amúgy, ha az ember nem nagy pvp-s, tényleg nem létszükség egyik sem. Számomra a robbanó töltény és a hőérzékelős távcső a mesterlövész puskához, valamint az oppressorra a rakéta voltak talán a leghasznosabbak.

(#56572) Ideg


Ideg
aktív tag

Én bunkeres dlc óta csak supplybol researchelek és még mindig nem végeztem vele. :D Bár lehet az a baj egyre kevesebbet járok fel irl gondok miatt. :/ Új heistnek se álltam még neki pedig rohadtul érdekelne.

(#56573) Anulu79


Anulu79
addikt

Na hát köszi a bunkeres tájékoztatókat! :) Ez csak megerősített benne, hogy nem fogok velük foglalkozni. Legalábbis egy jó darabig biztos nem.

(#56574) JulianSinulf válasza Puma K (#56562) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Direkt úgy van összerakva a gép, hogy sokáig jó legyen játékra.
280-as vizes hűtés a procin és 12-es vizes hűtés a GPU-n (SeaHawk - gyári).
Még az alaplap is olyan, hogy gombnyomásra lehet húzni a procit. Talán még a RAM-okat is emeli.
A RAM-ok is direkt olyanok, amiket lehet húzni.
A lap,proci,ram triót az Asrock keményen meg is hajtotta és két évvel ezelőtt az eredményekkel reklámozták a lapot. Ezért nem Kingston került bele hanem G.Skill.

A 4790-nél nem tudom miért emlékeztem 4+ magra. Valamivel biztos keverem.

Az off részemről is befejezve. Ki is tárgyaltuk a dolgot.

(#56575) ProgenXL


ProgenXL
őstag

5db ajándék festés a Molotokra annak aki ma belép.

Gunner for life

(#56576) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Keresd a hibát... :(

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#56577) HussarF válasza Majkee84 (#56576) üzenetére

G.cisok pénz van nálad, aminek nálam kéne lennie?

(#56578) szTotyy válasza Majkee84 (#56576) üzenetére


szTotyy
őstag

Methaniac "cimbora"? Meg Horcza náthás nózija! :D

[ Szerkesztve ]

(#56579) Majkee84 válasza szTotyy (#56578) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Megint szétkúrt egy eladást, kirúgni sem lehetett.

[ Szerkesztve ]

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#56580) Mr.Csizmás válasza Majkee84 (#56579) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sikerült már rájönni, kire jön ez a nolifer attention whore? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56581) szTotyy válasza Majkee84 (#56579) üzenetére


szTotyy
őstag

Akkor megvan kié lesz a karácsonyi ingyenes orbital cannon lövés! :D

(#56582) Majkee84 válasza szTotyy (#56581) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Megint betalált... Attól félek ezzel már elkéstünk, mert egyből azzal kezdte. Szerk.: harmadjára is.

[ Szerkesztve ]

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#56583) ProgenXL


ProgenXL
őstag

Mindenki tegyen rá blockot!!

[link]

[ Szerkesztve ]

Gunner for life

(#56584) JulianSinulf válasza Majkee84 (#56576) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Profilja
Ennél többet nem találtam.

Vagy még is?
És még egy.

[ Szerkesztve ]

(#56586) Majkee84 válasza JulianSinulf (#56584) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Ő az. Ment rá, sőt a másikra is. Meglátjuk.

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#56587) JulianSinulf válasza Majkee84 (#56586) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Az a baj, hogy elvileg csak a kapcsolatot nem tudja felvenni velem ezek után. Legalábbis ezt írta az oldal.
És a jelentésnél is csak a nevére vagy képére lehet panaszkodni.
Azért a játékban én is jelentettem.

(#56588) hegyipapa


hegyipapa
senior tag

Phhu tagok !

Legyen szíves mindenki nézze meg a barát listáját nincs-e esetleg ott egy Methaniac nevű játékos, ha van villám gyorsan törölje, köszi.

(#56589) _BubuHUN_ válasza JulianSinulf (#56587) üzenetére


_BubuHUN_
csendes újonc

ez egy buzi hacker :)

(#56590) JulianSinulf válasza _BubuHUN_ (#56589) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szívesen betolnék neki hátulról egy hójelző karót...

Komolyra fordítva a szót, ilyenkor sajnálom, hogy a körünkben nincs egy normális hacker, aki el tudná intézni az ilyeneket.
De eddigi tapasztalataim alapján egyik hacker sem normális.
Szóval a kettő kizárja egymást...

(#56591) ucli válasza hegyipapa (#56588) üzenetére


ucli
senior tag

Múltkor ezért szentségeltem, de senkit se érdekelt.
Most hátha megszabadulhatunk tőle.... :U

(#56592) Ghard válasza Majkee84 (#56579) üzenetére


Ghard
őstag

Írták páran, hogy csizma aztán megvan oldva. Hát nem :N Annyi a trükk, hogy rögtön indít egy ceo missiont freemódban vagy autólopást office-ból. Ilyenkor amíg ezeknek nincs vége nem lehet kirúgni.
A block meg semmi mást nem csinál, csak privát üzenetet blokkol. Ha valaki direkt a barátlistáján tartja, akkor továbbra is veletek lesz a csajszi. :B Mert másképp nem tud követni titeket.

(#56593) Kiskokó válasza JulianSinulf (#56590) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ucil ezt nem fogja jó néven venni ;] ;]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#56594) JulianSinulf válasza Ghard (#56592) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Tegnap belefutottam egy olyan session-ba ahol nem futott semmi és mégsem lehetett indítani semmit.
Pár óra múlva visszanéztem és vagy a ph-s tagok nem váltottak session-t vagy bugos az egész.
De az is lehet, hogy egy hacker csinálta és emiatt nem lehetett kidobni.
Mint a két KING-est, akikkel egyik éjjel nem tudtunk mit kezdeni.

Követés terén gondolom valahogy lekérhető a session-ok listája és, hogy melyikbe kik játszanak. Azt nem hiszem, hogy ez nyilvános lenne, de RS biztonságát és a hack programok hatékonyságát nézve nem tartanám kizártnak, hogy lehetséges.

(#56595) hacseki30 válasza ProgenXL (#56583) üzenetére


hacseki30
tag

A blokkolás jó ötlet, akkor nem látja hogy mit írunk a chaten és mi sem látjuk, hogy ö miket írkál. Így nem kapja meg amit annyira akar, a figyelmet.

(#56596) hacseki30 válasza Ghard (#56592) üzenetére


hacseki30
tag

nem csak privát üzenetet blokkol, a sessionbéli chaten sem látjuk egymás beírásait

(#56597) Ghard válasza JulianSinulf (#56594) üzenetére


Ghard
őstag

Igen, lehet bugos a session. Ha valaki kifagy vagy alt+f4ezik ceo mission közben, akkor véget ér a meló de abban a sessionben jó eséllyel nem lehet indítani semmit utána.
Én nem vagyok hekker, de engem se lehet kidobni ha nem akarom :U
Hidd el, csak barátlista vagy crew tagként lehet követni embereket. IP címmel szoktak még trollkodni, hogy megvan hol lakok majd jönnek :DDD IP címet is csak akkor látják, ha azonos sessionben vannak, kezdeni semmit nem tudnak vele.

(#56596) hacseki30
A chatet nem blokkolja, továbbra is látod mit ír oda.

[ Szerkesztve ]

(#56598) hacseki30 válasza hegyipapa (#56588) üzenetére


hacseki30
tag

Olyan lehet, hogy valaki több crewban is benne van, és ez a methaniac valamelyikünk nem aktív crewjának a tagja? Lehet, hogy ezáltal tud követni valakit?

[ Szerkesztve ]

(#56599) hacseki30 válasza Ghard (#56597) üzenetére


hacseki30
tag

ha blokkolom, nem látja és én sem látom amit ö ir. ne erösködj mert ki van próbálva...

(#56600) ucli válasza hacseki30 (#56599) üzenetére


ucli
senior tag

+1

Az viszont simán lehet, hogy valamilyen inaktív crew tagja. :W :U

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.