Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) Juhasz27 válasza creedszl (#44477) üzenetére


Juhasz27
tag

Legyünk őszinték, nem teljesen érthető a kérdésed

1,Ha a főkönyvtárba beteszed a mod-ot, de nem indítod el a játékot Nincs Ban
2,Ha a főkönyvtárba beteszed a mod-ot és Csak single playerben használod Nincs Ban
3,Ha a főkönyvtárba beteszed a mod-ot és felmész Online akkor az már Ban

[ Szerkesztve ]

Psn: Juhasz27 I Xbox: Juhasz27

(#44552) #81556480 válasza Redneck (#44550) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hát nemtudom elfogadható válasz-e, de vegyél még egy 4gb-os modult és nem lesz semmi bajod. Nekem 12-vel sose volt ilyen problémám. Előtte laptopon még 4-el is el-el játszogattam ( ott a vga volt a szűk nálam)

Szerintem egy 4gb modul az adatlapodon lévő konfigba valószínűleg megoldaná a problémát.

Nekem a 12gb-ből mindig 8 alatt van jelenleg. De ha csak 8 lenne, egyszer kétszer biztosan kifutna belőle.

(#44553) Redneck válasza #81556480 (#44552) üzenetére


Redneck
veterán

Ahogy láttam másnak is volt külföldi fórumokon ilyen problémája és visszatérő hiba. Ha több memóriát rakok azt is pakolja tovább, csak ott több időbe tellik. Később ha olcsóbb lesz, esetleg veszek még egy Kitet, de egyelőre biztos nem.

Egyébként lapozófájlt is jóval többet eszik mint régebben.

Szerk:
Phenom II X4 + 750 Ti-vel nem ette meg a memóriát és a lapozófájlt, alacsonyabb beállításon (Normal Texture, High, pár dolog Very-High, FXAA, DoF, Motion Blur ON).

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44554) Benir8 válasza Redneck (#44550) üzenetére


Benir8
senior tag

Én is azt tudom mondani, hogy tegyél rá ramot, 2x8GB rammal tökéletes lesz.
Virtuális memóriával használni semmi értelme.

(#44555) ProgenXL


ProgenXL
őstag

Ami a mai túrából ami kiderült az egyértelmű. 1óránál tovább ne tartson. Onnastól kezd unalmassá válni. Az elejen lehet kicsit változatosan menni a hegyig vezető útig. Aztán fel a hegyre, kis szünet, fel a másik hegyre, szünet a tónál, aztán a levezető út és annyi. Ha nem végig rohanunk akkor kitölt 1 órát és nem vesztünk el senkit. Valamint bármilyen járművel lehet jönni. Esetleg tök egyformával is mehetnénk amit bárki beszerez és megcsinál olcsón.

[ Szerkesztve ]

Gunner for life

(#44556) #81556480 válasza ProgenXL (#44555) üzenetére


#81556480
törölt tag

mondjuk armored kurumája minden csórónak van. még nekem is :D vagy olyannal, amit út szélén is össze lehet szedni.

(#44557) ProgenXL válasza #81556480 (#44556) üzenetére


ProgenXL
őstag

Egy lopottat kicsit fel extrázunk egy olcsó festéssel meg kerékkel pèldàul. :)

Gunner for life

(#44558) Mike válasza hegyipapa (#44538) üzenetére


Mike
veterán

ez nagyon király
főleg hogy szépen bevártátok egymást és nem száguldozás volt az egész

mikor lesz a következő, jövök a Liberátorral :)

[ Szerkesztve ]

(#44559) Mike


Mike
veterán

mi ez az M menüben a change accessories 100 ezerért?

update
jól értem, végre át lehet alakítani a karakter kinézetét, a nemén kivül?
és 2 karaktert nem lehet összeolvasztani?

[ Szerkesztve ]

(#44560) Kiskokó válasza Mike (#44559) üzenetére


Kiskokó
veterán

Megváltoztathatod a gambád :DDD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#44561) #81556480 válasza Juhasz27 (#44551) üzenetére


#81556480
törölt tag

big ban teóri

(#44562) Mike válasza Kiskokó (#44560) üzenetére


Mike
veterán

hogy mimet?

(#44563) ProgenXL válasza Mike (#44562) üzenetére


ProgenXL
őstag

karaktered

Gunner for life

(#44564) Szab24


Szab24
tag

Sziasztok,
még nagyon új vagyok a GTA online-ban (kb egy órát játszottam csak), de az normális hogy a 2X$ and RP Juggernaut Adversary Mode csak tölt és tölt és tölt és kilépni sem tudok?

(#44565) Redneck válasza Benir8 (#44554) üzenetére


Redneck
veterán

Ehe... Hát ez fasza. Az nVidia oldala szerint ez az ajánlott gépigény:

Recommended System Requirements
OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
Processor: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
Memory: 8GB
Video Card: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
HDD Space: 65GB
DVD Drive

Fostosan memory leakes a játék. 1.6GB-ot eszik alapjáraton a gépem Boot után. Ezt le tudom vinni pár program kikapcsolásával 1.1-1.2GB-ra. Nem akarom elhinni hogy 8GB-tal és SSD-n lévő lapozófájllal nem megy a játék egy idő után rendesen. Ráadásul Offline.

Megpróbálom újraellenőrizni a fájlokat, és írok a supportnak.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44566) Redneck válasza Redneck (#44565) üzenetére


Redneck
veterán

Ezt találtam még, és ígérem abbahagyom. Egy srác a biker DLC megjelenéséhez köti azt hogy újra felbukkant a memory leak.

"I think I found a fix. GTA V has a DRM locked into it that is; social club. Now if you have the Steam Version like I do... this will add another layer of DRM. So now you have 2 DRM running constantly. If Steam overlay and that VR option is enabled along with hardware monitoring software in the background like afterburner, software conflicts will arise like the one in my video. It is weird... not everyone has this problem but I am pretty sure it has to be the DRM constantly checking the game if it is genuine and not pirated. mix that with Steam and you will have a memory leak.

Disabling steam overlay and all its features and closing afterburner solved the issue. I recently played for 3 hours straight without issues"

Mondjuk az MSI AB-ről nem nagyon szeretnék lemondani, de majd megnézem nélküle.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44567) bryant56 válasza Szab24 (#44564) üzenetére


bryant56
aktív tag

Én ma 3 különböző Juggernaut-ba próbáltam játszani. De mindegyik befagyott miután a host elindította.
Szerintem valamit elcs*sztek benne.

Egyébként amikor befagy, akkor csak le kell rakni a gta-t az asztalra. Mivel a gta allergiás erre, ezért egy 3-4 perc után kidob az adott session-ből és utána tudsz másikba csatlakozni. Így nem kell újra indítani a game-et.

(#44568) #81556480 válasza bryant56 (#44567) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nekem megy a juggernaut. majdnem mindet toltam már, de inkább keveset többször. Jó kis pénzeket dikháztam vele.

Blájen

[ Szerkesztve ]

(#44569) Puma K válasza Redneck (#44553) üzenetére


Puma K
veterán

A grafikát is feljebb vetted előző konfighoz képest?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#44570) Redneck válasza Puma K (#44569) üzenetére


Redneck
veterán

Feljebb. Kipróbálom majd lejjebb véve, és pár program nélkül is. Hátha menni fog.

Az Ignore Suggested Limit OFF nem segíthet? Vagy ez csak a VRAM-ra vonatkozik? Mert abból bőven van.
Valahol olvastam hogy maximalizálni kell a cachet, bár ezt nem értettem pontosan. Megnézem este, mit tudok kihozni. Plusz RAM, Windows 10-re váltás majd jövőre esedékes, ha olcsóbb memóriák lesznek.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44571) Mr.Csizmás válasza Redneck (#44566) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem a 8 gb ramos régi konfigommal 0daytól fogva teljesen jól ment :F igaz amikor kijött a biker dlc, akkoriban mással játszottam, aztán már csak az új gépemmel onlinezek újra.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44572) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Lehet, hogy láma kérdés a Shark kártya csak az online részen használható fel vagy ki tudom választani, hogy akár a sztori módban is?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#44573) Segal válasza Redneck (#44570) üzenetére


Segal
veterán

A másik probléma amivel nem számolsz és nálam is ebből fakad a probléma hogy magához a játékhoz is jönnek a frissítések és számítógép hardver ügyileg mindegyikkel csak rosszabb lesz a helyzet. Én 980oc kártyával játszottam 4k felbontásba kb 1 héttel ezelöttig amivel épp meg volt a folyamatos kép de mióta megjelent az autólopós dlc azóta pont az az idegesítő 2-3 fps hiányzott amitől már szaggatott volt a kép. A hó meg aztán végképp betett így jelenleg qhd felbontásba játszom ideiglenesen és piszok mód várom az 1080Ti bejelentését mert az lehet az elsődleges megoldás a problémámra. Viszont mivel nekem is 8GB RAM van jelenleg a gépembe elképzelhető hogy azt is fejleszteni kell...
Csak kicsit félek a gondolattól gogy elkap a frissítési láz és egyből ddr4 RAM-ot veszek és hozzá egy új alaplapot meg egy Kaby Lake procit csak hogy legalább ebbe jobb felhozatalom lehessen mint hegyipapának :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#44574) kozi71 válasza VANESSZA1 (#44572) üzenetére


kozi71
senior tag

Csak online.

high tech, low life

(#44575) VANESSZA1 válasza kozi71 (#44574) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Köszönöm. Akkor még nem ruházok be, még csak a sztori módot nyomom..

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#44576) Redneck válasza Segal (#44573) üzenetére


Redneck
veterán

Ezt értem, de offline játszom, ott nincsenek extra dolgok. Mindegy 8GB RAM-mal sokaknak van ilyen problémája, még másoknak nincs, tehát nem mindenkit érint.

Kipróbálom Steam Overlay és ALT+TAB nélkül, kinyomva a felesleges programokat. Egyszer így is muszáj ALT+TAB-olni, a v-sync miatt.

Ilyen memória árak mellett egyelőre esélytelen, hogy vegyek.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44577) Mr.Csizmás válasza Redneck (#44576) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

task manager -> gtav.exe -> process priority high?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44578) Plata válasza VANESSZA1 (#44572) üzenetére


Plata
félisten

Sztori módban nem érsz semmit azzal a kevés pénzzel amit a shark card ad,sztoriban ha mindent meg akarsz venni százmillliók kellenek nem pár milla.Bár sztoriban nem érdemes foglalkozni az üzletek és egyéb dolgok megvételével,mert csak idegesíteni fognak.
Online-ban sem érdemes venni shark cardot,a pénzt meg tudod szerezni úgyis ha játszol,ha meg nem akkor is fölös a shark card,soha az életben nem adnék egy büdös fillért sem azért hogy vegyek shark card-ot,az már a bénaság jele.
És hiába kezded az online-t shark card-al,egyes szinten hiába lesz pénzed a karaktered úgyis gyenge lesz még komolyabb dolgokhoz,először fel kell húznod magasabb szintre hogy erősödjön jobb cuccokat vásárolhasson.

(#44576) Redneck
Nekem steamről indítva rosszabbul fut a játék,nem tudom miért,de mivel csak úgy tudok képet készíteni játékban így sokszor onnan indítom.

[ Szerkesztve ]

(#44579) pendre54 válasza Redneck (#44576) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Én a Win 10 alatt használom a SetPriority nevű progit, ezzel egy adott program prioritását tudod a Wines alap normál beállításról magasabbra belőni. Nálam a zenei progik Realtime-re, a játékok meg High-ra vannak állítva, valamit ez is segít, persze kell hozzá azért a hardveres cucc is. :)
A beállításokat megjegyzi, tehát a Win újraindításánál nem kell mindig egyesével állígatni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#44580) Redneck válasza pendre54 (#44579) üzenetére


Redneck
veterán

Ez segít valamit a memóriakezelésen? Igaziból az az erdekes hogy pár videóban látom hogy zabálja a RAM-ot, de sokban nem.

Plata: Steam nélkül tudom indítani? Mert egyelőre az Online tárgytalan.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Ne haragudjatok hogy ennyit rágódom a témán, csak szeretnék játszani.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44581) pendre54 válasza Redneck (#44580) üzenetére


pendre54
addikt

Elvileg az op. rendszer erőforrásait koncentrálja az adott programhoz, így nyilván a memóriakezelésre is hatással kell lennie.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#44582) DrTechnoid válasza #81556480 (#44552) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Hello, benn vagyok egy csoportban , és ahhoz hogy csatlakozzak a PH!-grouphoz, abból ki kell lépni? Gondolom csak egy crew-ban lehet benne az ember egyszerre.
Egyébiránt mik a feltételei a ph crew-hoz való csatlakozásnak?

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#44583) Plata válasza DrTechnoid (#44582) üzenetére


Plata
félisten

Nem,egy rakásban benne lehetsz,csak ki kell választani az aktívnak a PH-t ha felvettek.

(#44580) RedneckHa csak steam-es játékod van akkor csak steamről tudod,azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#44584) Dr. Akula válasza Redneck (#44580) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én még soha nem láttam hogy bármilyen érzékelhető haszna lenne az ilyesminek, ez inkább vudumágia. Ha kevés a RAM, azon csak a több RAM segít. Esetleg felesleges processzek kidobálása a memóriából, bár a Chrome / IE-n kívül más nem is szokott nagyra hízni, szóval ha játék közben nincs 100 ablak megnyitva (ha már egyszer meg volt, akkor is ott hagy egy rakás szemetet, tehát nem árt csekkolni a méretet) a böngészőben, akkor az is mindegy.

A RAM árak tudtommal olyan 15-20%-ot emelkednek/-tek, az azért nem olyan nagy indok a vásárlás ellen. Ha meg igen, akkor előtte se vetted volna meg. És ugye nem kell a 4 GHz-es G.skill, elég a 2133-as noname is. Ha tényleg ezen múlik, nem fogod tudni megúszni a bővítést.

Azért egy windows reinstall is tud csodákat tenni, az meg ingyen van.

(#44585) Redneck válasza Dr. Akula (#44584) üzenetére


Redneck
veterán

Az a baj hogy most vettem i5 4460-at, alaplapot, VGA-t, és kell még egy stúdió hangkártya januárban. Nem fér bele a 23 rugós Kit. Mindenképp ugyanilyet vennék. HyperX 1600 CL9.

Kipróbálom azt a pár dolgot amit megoldásként írtak, és jelentkezem. 400MB RAM-ot alapból nyerek pár program bezárásával, plusz az a pár trükk hátha segít. Az alt tabot pedig kerülöm.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44586) Mr.Csizmás válasza Dr. Akula (#44584) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

chrome-ben altatom a sok tabot, van rá plugin bekonfigurálva, ha 5 percig nem váltok át rá, akkor elaltatja, és az oldal helyett egy pár kbyte-s default lesz betöltve, az eredeti linket megőrizve.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44587) Segal válasza Plata (#44578) üzenetére


Segal
veterán

Felteszed a fraps nevu programot futtatod a hatterbe amig jatszol es nem csak kepet hanem videot is tud csinalni.

Csizmas:En hulyet kaptam attol a plugintol... Inkabb fusson egyszerre a huszon ablak mint ez az altatosdi...

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#44588) Juhasz27 válasza #81556480 (#44561) üzenetére


Juhasz27
tag

lehet :D

Psn: Juhasz27 I Xbox: Juhasz27

(#44589) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! KosszaHUN vagyok Online, végre itt az új vga eddig a Cpu-s volt .Most újra tenném a játékot a kártya miatt,de ez jön fel. lehet valamit rosszul csinálok. ( Van értelme újra raknom ha mondjuk 1-2 napon belül az OP-t is újra teszem? ) Nincs a RockStar-nál ilyen újrarakás limit?

(#44590) Mr.Csizmás válasza BullKoxa (#44589) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nincs, fiókhoz van kötve, és kész. a revoke-s idők elmúltak szerencsére.

(#44587) Segal egy belekattintás, és újratölti. lehet nem ugyanaz volt nekünk.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44591) Mike válasza Plata (#44578) üzenetére


Mike
veterán

hagy döntse el ő, te meg ne minősíts másokat. ő pénze, arra költi, amire akarja
szerintem szakmányba nyomni a játékban a melót épp olyan béna, főleg ha a való életben sokkal többet keresek 1 óra befektetéssel
csak úgy megjegyezném

(#44592) hegyipapa válasza Mike (#44558) üzenetére


hegyipapa
senior tag

Nincsenek konkrét előre megbeszélt időpontok, random szokott lenni. A túrák amiket idáig csináltunk mindig este voltak.

(#44593) DrTechnoid válasza hegyipapa (#44592) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Ok, akkor hivj meg légyszi. Mi a csatlakozás feltétele? PH rang, vagy itt töltött idő, vagy gta5 szint?

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#44594) Mike válasza hegyipapa (#44592) üzenetére


Mike
veterán

jó lenne akkor itt jelezni legalább nagyságrendileg. pl. este 8-9 felé

(#44595) freeknight válasza Redneck (#44585) üzenetére


freeknight
őstag

Nem is kell fejlesztened, elég a 8 giga ram. Hogy honnan tudom? Nekem 6 giga van, és döccenés nélkül megy a játék. Az offline részt volt, hogy majdnem 10 órát futtattam egyhuzamban (sokat is toltam, meg pause), és semmi jelét nem láttam a memory leaknek, ugyanúgy megvolt a 10. óra végén is a stabil 60 fps.

Amit tudsz tenni: lőj ki minden háttérfolyamatot (chrome és egyéb böngésző semmiképp se fusson!), nyomj egy fájlok újraellenőrzését (ha steames verziód van), ha semmi nem segít, akkor egy teljes win reinstallt. Meg kell oldódnia. Nem mondom, biztos meghálálja a játék a 16 giga ramot, de hogy csak emiatt a játék miatt verd magad pluszköltségbe, ahol még a mai napig nem tudtak egy legalább problémamentesen működő online kódot csinálni, azt érdemes minél tovább elkerülni :)

(#44596) Redneck válasza freeknight (#44595) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm! Este még üveget festek ajándékba, addig ellenőrzi a fájlokat. Utána kicsit optimalizálok, és nem alt tabozok. Kíváncsi vagyok! A Windows 2 hónapos, de egy DDU utáni driver reinstallt elkövetek.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44597) geckowize


geckowize
őstag

Hali
A kovetkezo konfighoz szeretnek optimalis grafikai beallitasokat kerni, ha valaki lenne olyan szives lescreenshotolni az oveit:

Intel Core i5-6500
16GB Ram
GTX 970

(#44598) #81556480 válasza geckowize (#44597) üzenetére


#81556480
törölt tag

Az a legjobb, ha ez alapján [link] nekiülsz és beállítgatod, hogy a te ízlésednek mi tetszik. Én megcsináltam és nagyon jó lett. De biztos kapsz beállítási tippeket is.

(#44599) Mr.Csizmás válasza geckowize (#44597) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

i5-6402P, RX470/4GB, 16gb ddr4:

emlékezetből: kb. minden high-very high, tesselation normal, vsync half, vagy off, élsimítás 4x.

dobozos RSC van, steamból futtatva (beépített fps mérő), 95%-ban 50-60 fps megvan, ritkán beesik 40 környékére (város felett repülés sötétedéskor/hajnalban)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44600) geckowize válasza #81556480 (#44598) üzenetére


geckowize
őstag

LaciCRM, Mr.Csizmás

Köszi, de nővérem gépéről van szó, ő nem nagyon ért ezekhez. Külföldön lakik, úgyhogy nem tudok odaülni beállítgatni, ezért lenne jó screenshot.

Ja és fontos, hogy ő csak single playerezik, tapasztalataim szerint ott kicsit el lehet engedni a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.