Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) STC Speed


STC Speed
őstag

Már tegnap is néztem, hogy a GTA 5 hova tűnt a cdgalaxis oldaláról?

(#3402) Jakesz


Jakesz
őstag

STC Speed:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3403) Puma K


Puma K
veterán

Tudjátok mit hiányolok az újabb már 3D-s GTA-kból és remélem benne lesz az V-ben?

A kamionokat, azaz a nyergesvontató és a pótkocsi összekapcsolásából létrejött járművet (de pihent vagyok te jó ég :D).

Anno a GTA 2-ben volt talán utoljára kamionozási lehetőség, és én mint mindennel azzal is elszórakoztam akár órákat is, hogy egyik pontból a másikba vittem a pótkocsikat.

Amit megint csak hiányolok az ilyesfajta játékokból az az autók "rendes" vezetési lehetősége.

Konkrétabban gondolok itt arra ami a Mafia játékban van.
Ott figyelni kell az üzemanyag szintjére és a fordulatszámra az emelkedőknél (főleg azoknál a régi autóknál, mert gyengék és pl üldözésnél nagyon lelassulnak, az automata megoldja de az nagyobb élményfaktor ha magad tudod váltogatni a fokozatokat a sebességváltón).
Ráadásul ott van motor fék is, üresbe is tudod tenni az autót egyszóval nagyon élethű érzetet ad az egésznek.

Azt meg remélem megtartják, hogy ha lemegy az élete az adott irányított karakternek, akkor nem megy vissza magától pár másodperc várakozás után.... mint a legtöbb mai játéknak (fú de utálom emiatt a konzolokat, minden régi rendes játéknál keresni kellett az élet és a pajzs visszatöltőket) Attól gagyibb és élményrombolóbb részlet már csak az auto aim... anno csináltam GTA IV-ben szervert és indítás előtt sírt néhány ember szája, hogy legyen az aim bekapcsolva... de természetesen nem kapcsoltam be :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3404) gali777 válasza Puma K (#3403) üzenetére


gali777
őstag

A San Andreas-ben volt kamionozás, nem?

(#3405) Jakesz válasza gali777 (#3404) üzenetére


Jakesz
őstag

De.

(#3406) krecso válasza Puma K (#3403) üzenetére


krecso
tag

Biztos, hogy lesznek az V-ben is trailerek. Volt pár kép, amiken a legkülönfélébb trailerek voltak láthatók (pl faszál(l)ító ;] ) Azt azonban nem tudni, hogy külön küldetések/munkák is vannak-e ezekhez. Mint Te, én is reménykedem a dologban. :K

(#3407) Puma K válasza gali777 (#3404) üzenetére


Puma K
veterán

Azt pont nem vittem végig.
A San Andreas nagy csalódás volt számomra a többi GTA után és nem vett rá semmi hogy kijátsszam, holott többször is nekifutottam valamint itt van a polcomon annak is a doboza...

Én anno GTA 2-vel kezdtem, majd 3, közben megszereztem az első részét majd jött a Vice City ami óriási kedvencem lett a 2 után. GTA IV és kiegészítői is megvannak és azokat is mind-mind kijátszottam és kedvelem őket és bármikor szívesen kijátszom újra ha van rá időm.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3408) STC Speed válasza Jakesz (#3402) üzenetére


STC Speed
őstag

Ja igen nem irtam.a ps3 verziora gondoltam.nem talalom

(#3409) JoolsNOS válasza Puma K (#3407) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Melyik után volt csalódás? :F Ugyanolyan volt mint Vice city csak több lehetőséggel és más karakterrel. Csak nem rasszista vagy? :DDD

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#3410) Jakesz válasza STC Speed (#3408) üzenetére


Jakesz
őstag

Az xboxos sincs kint valami okból kifolyólag.

(#3411) parampa


parampa
aktív tag

(#3386) figure85
Ha hozzáadnád az oprendszer árát akkor a végösszeget felezd vagy méginkább harmadold is el rögtön, mert 100x többmindenre lehet használni egy személyi számítógépet. A háztartások többségében luxus mindkettöt tartani, PC-re viszont mindenhol szükség van. A konzol a drága. Célhardver limitált lehetöségekkel, még arra sem a legjobb amire kitalálták.

(#3387) Tenager18 Nézzük azt a nagy semmit:

Intel Pentium G850 OEM + cooler - 11.5e [link] új 1év gar
LENOVO IS6XM alaplap (mATX) (Intel s1155) 7.9e [link] Új 1 évgar
2GB 1333Mhz DDR3 RAM 2.5e [link] haszn
ATI HD4770 512MB DDR5 8.5e [link] haszn
320GB Sata II 5e [link] haszn
Compaq Evo D310 mATX 3e [link] újszerü
egér: Logitech RX250 1000dpi USB 1.6e [link] új 2év gar
Logitech Classic Keyboard 200 1.6e [link] új 2év gar
optika: satás 2.5e [link] haszn
+ 2 sata kábel = 44.000Huf

ahol használt az hardverapro

720p (1280×720) -ben már ez is képes a konzolok 30FPS -e fölött.

A fennti konfig csak:
Intel Pentium G2030 BOX 13.5 [link] új 3év gar
ATI HD5770 1GB DDR5 15e ] haszn
HP DX7300 ház 310W HP táppal 4.8e [link] újszerü
+ 2 sata kábel = 55.000Huf

Tehát még minimumon se? Képminöség, jóval több FPS, magasabb felbontás.

(#3403) Puma K
Igen a PC-s Mafia 1 óriási volt a szimulátorszeru vezetési elemekkel.
TOP 100 All Time Best PC -s játék között van.

[ Szerkesztve ]

(#3412) Tenager18 válasza parampa (#3411) üzenetére


Tenager18
senior tag

Hát ez tényleg semmi :DDD

(#3413) Aakisan válasza Tenager18 (#3412) üzenetére


Aakisan
aktív tag

;]

(#3414) negyven2 válasza parampa (#3411) üzenetére


negyven2
veterán

Azert irtam, hogy legalia oorendszer, mert ha kvazi letoltod (ellopod) akkor ennyi erovel a PC alkatreszeit is ellophatod. Ha bekerul a hasznalt piac is akkor pl. itt is van olyan aki 15k-t vett x360-at.

De meg mindig nem szabad azt elfelejteni, hogy:
-Egy konzol sohase akkar a PC ellenfele lenni
-Amit korraban is irtam, hogy reszben mostani gepet az arbol, de inkabb a megjeleneskori arban erdemesebb gepet nezni, ilyet talatam egy 2006 januari Gamestarban ~150k-s osszegben (ennel olcsobb volt a 360)
P4 3GHz (1 magos) vagy egy Athlon 64 3000+, 1GB DDR 400 RAM, 6600 GT.
-Az altalad linkelt gepen hiabba futna minimum/kozepes beallitassal a IV nem biztos, hogy raforditas nelkul igy is maradna (foleg egy virusos warez Windows #-alatt
-Hiaba van meg ez a gep (mondjuk legalis oprendszerrel pl. oktatasi licence), ha van olyan jatek ami meg a 20 000 000-os PC-n se futna (pl. Red Dead Redemption, Last of US, Forza sorozat, vagy egyebb konzol exluzive jatek
-Jelenleg semilyen PC-n nem futna el a GTA V-se.

Ezektol fugetlenul ha kijone majd PC-re oda is meg lesz majd veve.

A Maffia es egyebb sandbox jatek hiaba kivalo alkotas, nem osszehasonlithato egy GTA-val, abbol az apro dologbol kifolyolag, hogy mas a mufaja es mas a jatek mogott allo konpcecio.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3415) #81556480 válasza negyven2 (#3414) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én vagyok a 15 ezres xbox tulaj, és azt üzeni vígan elvan a PC mellett :D

(#3416) parampa válasza negyven2 (#3414) üzenetére


parampa
aktív tag

Nézd sztem nincs igazad. Azt írod hogy a konzol nem akar a PC ellenfele lenni (nem is igen lehet)
mégis a PC-nél is full költséget számolsz miközben nem egy kategória a kettö. 100x több mindenre használható egy személyi számítógép. Ne aggódj van matrica a gépen.

A fennt összeírt 55ezres (hd5770, g2030) gépen nem csak mediumon megy a IV . A konzolok 720p 30FPS -étöl indultunk ahol a grafikai minöség kb a PC-s low-mediumnak felel meg. Hát azokénál magasabb felbontásban több FPS-el sokkal szebb grafikán fut az biztos. Ugyanez igaz lesz az 5 -re is.
Miért kellene a 2006-os 150k -s :Y kategóriákhoz hasonlítani. Akkor sem vettem annyiért PC-t, most se vennék, de konzolt se 150k-ért. Ha valaki most indulna és mondjuk kiadna a fenntire 55ezret, majd évente-másfél évente egy 20ast rákölt (régi alkatrészek elad, egy 10es hozzátesz) új megvesz, folyamatosan egy magasabb FPS-re, szebb grafikára képes gépet birtokol, nem pedig egy konzolt amire kiadott 150k-t nem tudja bövíteni csak rohamosan avul el. Amit nagy elönyének szoktak felhozni hogy nem kell hozzányúlni, belenyúlkálni az egy kukiság pont a legnagyobb hátránya.
emlékszünk még erre? Mafia 2 - Exclusive DLCs
PS3 Exclusive Red and Green DLC 'experience grass and blood' ( and will never f* happen) :DDD
PC-n moddolhatod sokkal több a beállítási lehetöség, többféleképpen személyreszabhatod.
( a vírusos warez dolgoknak semmi köze ehhez... hogy jön ide? :F )
Rengeteg játék van PC-n, amiket még ki sem tudtam próbálni. Konzoloktól írtózom, nem vonzzanak a címeik sem. Napi szinten UT99-ezem 10 éve, én már nem nyúlok kontrollerhez.

Ne aggódj biztos kijön PC-re is.

A Mafia1(PC) nem volt sandbox játék teljesen más volt a stílusa, hangulata, voltak szimulátor funkciók a játékban, líneárisabb komolyabb történet, ne hasonlítgassuk ilyen szempontból. Kiváló alkotás, színvonalban felvette a versenyt a GTA-kkal.

(#3417) negyven2 válasza parampa (#3416) üzenetére


negyven2
veterán

Elbeszelunk egymas mellett. Aki csak jatekra venne egy konzol araba kerulo gepet, az jobban jar egy konzolal. Persze ez a mostani generacio mar a vege fele van (ugye december kornyeken lesz 8 eves a x360). A 150 000-es kategoria az tobb mint amibe anno kerult egy 360. Ha akkor az az illeto aki csak jatekra hasznalna a PC-t az a PC ma inkabb mar csak papirnehezek lenne. Ellenbe egy konzolal meg most is tudsz jatszani egy GTA IV/V BF3/4, Assassins Creed szeria, FC3, Crysis 1, 2, 3, stb.
Amugy nem agodok, hogy megjelenik, vagy nem PC-re, mert van x360-om es elo is van rendelve a SE kiadas. A IV is megvan (es szinte az osszes Rockstar Games jatek mind PC-re, mind 360-ra), es igaz, hogy 720p/24-30fps, de ez nem a konzol gyengesege miatt van, hanem mert ugyan-ugy optimalizalatlan. De inkabb hasznalom a Meg nem elegge kifort technologia szot.

Mindenki arra hasznalja a dolgait amire szeretne. Nekem a jelenlegi PC-m eleg, jatekra meg ott van a xboxom. Nekem fontosabb a jatekelmeny mint a grafika.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3418) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Így néz ki a West Coast Customs féle Banshee

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3419) Puma K válasza JoolsNOS (#3409) üzenetére


Puma K
veterán

A Vice City után volt csalódás. Az SA nekem már átment hülyeségbe. Főleg mikor egyik barátom mutatta PS2-ön aki kivitte fullra, hogy milyen lila műbrokival lehet zúzni. Meg egyszerűen az egész nem tetszett, nem tudom jobban leírni, de teljesen felejtős számomra a SA, de mondom... lehet megint felrakom és megnézem sokadjára hátha változik a véleményem....

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3420) krecso válasza Bjørgersson (#3418) üzenetére


krecso
tag

Nagyon durván néz ki, annyi szent.. :K

(#3421) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

[link]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3422) parampa válasza negyven2 (#3417) üzenetére


parampa
aktív tag

Sajnos még ez sem igaz amit írsz. Akinek elég hogy 720p-ben 30FPS-sel játszogasson még az is rosszabul jár egy konzollal. PC-n okos fejlesztésekkel hasonló összegböl kijössz a végére mintha megvetted volna a 150ezres semmi másra nem jó (még arra sem a legjobb amire fejlesztették) papírnehezéket és mellette ugye PC-t is fenntartasz mert az is kell az élethez. Míg nekem nincs szükségem konzolra. Fennti példa. A konzol a drágább.

Totálisan fals és félrevezetö a 150ezres összehasonlításod. Senki se kötelez hogy annyiért vegyél PC-t, engem pont hidegen hagy mikor jönnek ki a konzolok. Megveszed a fennti gépet 55ezerért. 2 évente ráköltesz 35ezret nem többet, 8 év alatt kevesebböl kijössz mintha megvetted volna a 150ezres konzolt és mellette PC-t is fenntartasz. (mert ugye PC kell az élethez) ... és nem 720p 30FPS -t néztél 8 évig , a második 4 évben elavult grafikával. :U Értelmetlen dolog.

[ Szerkesztve ]

(#3423) #81556480 válasza parampa (#3422) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én is bele vaú az offba kicsit :D

Csak a GTA miatt vettem konzolt. Utáltam. Azt mondták jó lesz. Hát jó nem lett de sokkal jobb már mint az elején. Néha már a hedsát is megy :D , szóval kezdem megszokni.

Viszont konzolnál mindenki az 50-60ezres vételárral jön, meg hogy a pécé 150.
Igaz de ahhoz hogy a játékélmény jó legyen a konzolhoz is min 100-ezres tv kell. Nekem van egy bazi nagy CRT-m de iszonyat rossz rajta játszani. Nem látom a pöttyöt néha ami jelzi hogy hová lősz. Ezért most 17.éig muszáj vagyok beficcenni a teszkóba egy laposért :D ( minusz 130 ezer ) Plusz a konzol ~50ezer forintja máris ugyan ott vagyunk , mint egy közepes gamer pc +egy 22colos lapos. szerintem

(#3424) gyuszaa válasza #81556480 (#3423) üzenetére


gyuszaa
őstag

Nem hiszem sokan crt monitort használnak manapság, ugyanúgy megfelel a 20-25 ezer közötti 22 colos FHD monitor, mint ha csak gépen játszanál. Nem kell ehhez 36-40 colos tv. :U

[ Szerkesztve ]

(#3425) #81556480 válasza gyuszaa (#3424) üzenetére


#81556480
törölt tag

játékra azért már gyakoribb a 19-22 col vagy nagyobb és 1690x150vagy fullHD monitor. ami már 15 ezerért van.

(#3426) cyberkind


cyberkind
félisten

Igen tudom hülye kérdés, de a konzolhoz(xbox360) nem lehet billentyűt és egeret csatlakoztatni igaz ?

Paranormal Cocktivity

(#3427) #81556480 válasza cyberkind (#3426) üzenetére


#81556480
törölt tag

Billentyűt lehet, de játszani nem tudsz vele csak chatelni.

(#3428) gyuszaa válasza #81556480 (#3425) üzenetére


gyuszaa
őstag

Tisztába vagyok vele, csak a minimum értékeket írtam (utána szerkesztettem a hozzászólásom, mert láttam, hogy géphez azért megfelel a 22colos).
Az, hogy konzolhoz csak a tv felel meg marhaság, de nem is analógba kell nézni egy 16 colos monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#3429) negyven2 válasza cyberkind (#3426) üzenetére


negyven2
veterán

Van egy két játék ami támogatja , de az is olyan amilyen. illetve van sok pénzért átalakító, de az meg még sz*rab. Alapból mindkét konzol támogatja, de ez csakis a fejlesztőkön múlik. mivel a konzol alapvetően egy nappaliban használható eszköz így oda elég hülyén nézne ki egy bill/egér. Nem mellesleg így hatalmas előnyhöz jutnának azokkal szemben akik kontrollert használnak. De én tartom magam ahhoz, hogy aki elsősorban játszani szeretne annak jobb egy olcsó PC + konzol (a HC gamereknek és a grafika b#ziknak meg marad a PC).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3430) cyberkind válasza gyuszaa (#3428) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja igen még egy dolog erre, ugyebár ha jól tudom a mostani új konzolok se képesek a 4K felbontásra, igaz ?
És még akkor nem is említettem a 8K-t vagy a 4K monitorból hármat !

(#3429) figure85
Azért kérdeztem mert a Fifa13-at ami a konzolok játéka egyszerűen nem tudtam kezelni több hét gamepadon, ami ugyanolyan volt mint a 360é, csak logitech-ben ! :U
Ja én csak játszok a gépen, de a gamepad-nak semmi értelme, főleg akárhogy próbálkoztam nem tudtam átszokni !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#3431) #81556480 válasza gyuszaa (#3428) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nem azt írtam hogy csak az felel meg. :DD
PC-t is lehet tv-re kötni mégse láttam még olyan pc-t amihez ne lenne monitor, érted.. na..

Az én monitoromat pl nem lehet az xboxomra kötni.
Ha rá is kötném akkor sem lenne olyan minősége mint ha pc-n játszanék.

(#3432) negyven2 válasza #81556480 (#3431) üzenetére


negyven2
veterán

"Minden" monitorra rá lehet kötni a x360-at! Ha D-SUB akkor kell egy eredeti gyári (után gyártottal vacakol) Xbox 360 VGA HD AV Cable. Állítólag ezzel a legszebb az Xbox képe

Ha DVI, vagy HDMI akkor meg vagy egy HDMI kábel vagy egy HDMI kábel DVI átalakítóval.

De mivel neked ugye a legrégebbi FAT géped van így csak a HD VGA kábel jöhet számításba. Főleg, hogy szinte minden monitoron van D-SUB bemenet Azon van analóg és digitális hangkimenet is.

Amúgy hogy ON is legyen már, valaki megy valamely konzolbolt által rendezett éjféli Launch Party-ra?

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3433) #81556480 válasza negyven2 (#3432) üzenetére


#81556480
törölt tag

:R Na köszi, ma is tanultam valamit :C

(#3434) gyuszaa válasza cyberkind (#3430) üzenetére


gyuszaa
őstag

A lehetőség adott lenne amúgy, de nem fogják támogatni (egyenlőre) :

Abu85 írta :
"Az új konzolok is kitudnak számolni 4K-s képet. A hardver képes rá, csak a fejlesztők szerint nincs értelme."

Részletesebb írást most pont nem találok róla, de volt már téma itt.

(#3431) LaciCRM

Jogos, de ha az átlagot nézzük aki az elmúlt pár évben vásárolt monitort annak nem számít. :R

(#3432) figure85

Így van, mikor 2005 vége felé vásároltam x360-at akkor még nem volt hdmi csatlakozás rajta, én is dsub-al használtam a monitoron ilyen megoldással, az minőségi utángyártott volt.

[ Szerkesztve ]

(#3435) Cthulhu Dawn válasza negyven2 (#3432) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Szerintem én igen, a consol cornerbe.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3436) Puma K válasza negyven2 (#3417) üzenetére


Puma K
veterán

"de ez nem a konzol gyengesege miatt van, hanem mert ugyan-ugy optimalizalatlan."

Azért a GTA IV-hez pont hogy elégséges-közepes szint között van szerintem az Xbox 360 (lásd 25 körül FPS, low-med grafikai szint és így kevesebb járókelő) hardver szempontjából.

Ezt a nem optimalizálnak szöveg véleményem szerint könnyű rásütni egy játékra, pedig először tisztában kell lenni a reális erőforrás igényével az adott játéknak, és meg kell nézni, hogy az adott hardver elég erős-e, hozzá, hogy azt a kívánt szinten tudja futtatni játszható FPS-számmal.

Azt meg kell érteni, hogy a GTA IV azért fut úgy ahogy, mert minden az adott területen lévő város résznyi NPC-nek a cselekedeteit külön számolja a proci:

van akit elütnek: autós - gyalogos
van akit kergetnek és arra is reagálnak a járókelők egy része: járókelők - rendőr - gyalogos
van aki telefonál: telefonáló személy

Ezen kívül még az alap emberi cselekedeteket is számolnia kell a procinak, tehát gondolok arra, hogy a pirosnál meg kell állni 10-20 embernek vagy éppen át kell menniük az autósokról nem is beszélve és még a többiről.

Az oké, hogy az Xbox 360-ban 3 magos 3.2Ghz-ces processzor van, de meg kell nézni azt is, hogy az Xbox 360-at 2005-ben adták ki. Értelem szerűen a fejlesztéseket már évekkel a kiadás előtt elkezdték szóval a proci már akkor pár éves volt.

Azt is tudni kell, hogy a processzor felépítése sem mindegy, szóval elöregedik az idők folyamán az adott architektúra és hiába a több mag és a magas órajel ha a processzor maga felépítését tekintve elöregedett és nem tudja úgy kiszolgálni az évekkel később megjelent már az addiginál több erőforrást igénylő és bonyolultabb számításokat használó játék.

Korábban már más topicokban taglaltam a GTA IV-gyes pályafutásomat, miszerint mikor megjelent PC-re 2008-ban akkor szinte rögtön megvettem.

Akkor először ezen a gépen játszottam ki:
-CPU: Intel E8400@3Ghz(alap órajel), 2 mag
-RAM: 2x2 GB / 800Mhz DDR2
-VGA: AMD HD4850 512 MB / 256 Bit
-HDD: Maxtor 160 GB SATA II (OS), WD 500 GB SATA II (játékok, zene, film stb)
-Monitor: Acer X223w 1680x1050

2. konfig amin kijátszottam:
-CPU: Intel i5-750@2.66Ghz(alap órajel), 4 mag
-RAM: 2x2 GB / 1333Mhz DDR3
-VGA: AMD HD4850 512 MB / 256 Bit
-HDD: Seagate 160 GB SATA II (OS), WD 500 GB SATA II (játékok, zene, film, stb)
-Monitor: Acer X223w 1680x1050

3. konfig amin kijátszottam:
-CPU: Intel i5-750@3.2Ghz, 4 mag
-RAM: 2x2 GB / 1333Mhz DDR3
-VGA: Nvidia GTX 275 OC
-HDD:Seagate 160 GB SATA II (OS), WD 500 GB SATA II (játékok, zene, film, stb)
-Monitor: Acer X223w 1680x1050

Én anno még patch-ek nélkül kezdtem el játszani, majd nagyjából a játék felénél (multiztam sokat, és elszórakoztam a városban) jött ki az 1.0.4 ami sokat hibát javított és optimalizálást is hozott. Az 1.0.7 pedig az autókat javította fel ha jól emlékszem.

Van egy olyan elméletem, hogy anno azért nem hozták ki PC-re rögtön mikor megjelent (azon kívül, hogy profit volt a cél amit jelenleg sajnos csak konzolon lehet valóban elérni, ha csak nem egy szerveren van az adott játék bizonyos részei lásd: Diablo III 14 millió eladott példány), mert akkor még nagyjából az 1 magos procik voltak elterjedve, és csak akkor tájt kezdett elindulni a 2 magosok hódítása, 2008-ra mikor kijött PC-re is a GTA IV addigra meg már 2 magos procik szépen elterjedtek, és már a 4 magos CPU-k sem voltak ritkák., főleg azok körében nem akik főként játékra és/vagy munkára használják a gépet.

Nekem volt szerencsém játszani, extrém magas felbontásban (2880x1660 (a helyes felbontás a képarányok miatt az 2880x1620) a GTA IV The Ballad of Gay Tony-t egy ilyen gépen:
-CPU: Intel i5 3450 (4mag, 3.1Ghz)
-RAM: Kingston 2x 4 GB / 1600 Mhz DDR3
-VGA: Asus DirectCUII GTX670 2 GB
-SSD: Kingston 120GB (OS)
-HDD: WD 500 GB

Igaz a VGA akkor 110k Ft volt, de a GTA-nak mint már korábban írtam és sejthető inkább a processzor számít, ha meg a memória mennyisége és sebessége sem elhanyagolandó azért.

Egy szó mint száz, az Xbox 360 gyenge ha nem egy COD szintű primitív játékról van szó...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3437) Bjørgersson válasza Puma K (#3436) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Menjetek már át a kurva off topicba, ott szakértsetek.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3438) negyven2 válasza Puma K (#3436) üzenetére


negyven2
veterán

Igen de írtam utána, hogy optimalizálatlan én úgy értem, hogy nem forrt még ki eléggé akkor a RAGE kezelése x360/ps3-on. Viszont az azóta eltelt időben rengeteget fejlesztettek rajta. Az meg, hogy hány darabot adnak el egy adott platformon jól mutatja, hogy mind a konzolra, mind a PC-re megjelenő játékok közül sokkal többet adnak el egy ps3/x360-ra mint egy PC-re. Hogy GTA IV maradva eddig ~25 milliót adtak el belőle, ebből ami biztos, hogy konzolra ment el az 20-22 millió között van, kis matekkal kiszűrhető, hogy a maradék 3-5 millió (de inkább 3 a SC statisztikái szerint) ezek szerint PC-re. Steam-es példát meg ne hozza itt fel senki mert igaz, hogy csak a Valve tudja, hogy mennyi ment el belőle a rendszerén belül, de van még valaki aki tudja. A Rockstar Games, ugyanis csak tudja, hogy mennyi kulcsot adtak oda nekik (és mennyit adtak el belőle).

Amúgy senki se állítja azt, hogy konzolon jobban mennek a játékok, vagy szebbek lennének. Viszont tény, hogy egyszerűbb rajtuk játszani. És igaz, hogy low-med/720p@25-30fps megy a IV a konzolokon, de meg kell nézni, hogy amikor kijött anno, akkor egy konzol árában kapható gépen hogy ment a IV, és azon a gépen, hogy mennének az azóta megjelent multiplatform címek. És igen egy ilyen gépnél számoljuk bele az Oprendszer árát, hiszen anélkül nem nagyon menne egy játék se (jó tudom Linux, de az még most sem nevezhető alternatívának.

Amúgy a vicces tudod, mi, Hogy mint tősgyökeres PC-s itt "védem" a konzolt, miközben nyugodtam megtehetném, hogy gépet újítsak. De már jó ideje rájöttem, hogy a játék kikapcsolódás számomra, és számomra egyszerűbb a PC mellé egy konzollal játszani. És ki is emelem, hogy nem meggyőzni akarok senkit csak számomra ez egy egyszerűbb út (Igen igénytelen sz*rcsimbók vagyok mert nem izgulok rá a 220 fps-re és a 4K felbontásra).

Amúgy ha lehet ezt a témát lehetőleg vigyük át az OFF topicba.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3439) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ne csak az off menjen.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3440) Cthulhu Dawn válasza Bjørgersson (#3439) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Fake, valószínűleg kamu profillal kommentelte valami troll.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3441) Bjørgersson válasza Cthulhu Dawn (#3440) üzenetére


Bjørgersson
félisten

"Rockstar Games We're sorry about that. Someone's been going around framing us lately and we have no idea who it is." :DDD

Úgy tűnik valaki feltörte a profiljukat.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3442) #81556480


#81556480
törölt tag

Az egész sztorit leírná valaki magyarul?

(#3443) STC Speed


STC Speed
őstag

Na a cdgalaxisnál leadtam a hivatalos megrendelést,alig várom, 2 hét ,szabi minden játszik xD:C

(#3444) keIdor válasza parampa (#3422) üzenetére


keIdor
titán

Mekkora hülyeség ez a kijelentésed, hogy PC kell az élethez. Ugyan mire, internetre? Megoldható telefonon meg tableten is az átlag netezési szokása.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3445) Cthulhu Dawn válasza keIdor (#3444) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Sőt, még konzolon is egy usb-s billentyűzettel ;] .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3447) Rexcor válasza Cthulhu Dawn (#3421) üzenetére


Rexcor
őstag

A PC-s verzió meg ki tudja mikor jön ha egyáltalán jönni fog. :O

[ Szerkesztve ]

(#3448) hegti


hegti
aktív tag

GTAV Bravado Banshee

[ Szerkesztve ]

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#3449) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

új kép

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3450) krecso válasza Cthulhu Dawn (#3449) üzenetére


krecso
tag

A helyi kemények! :C

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.