Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Valaki nem tudja, hogy Online-on a tutorial-t hogy lehet előcsalogatni, hogy teljesíteni tudjam? Az első indításkor Skip-eltem, de megcsinálnám.. Elméletileg kell ahhoz, hogy játékosokhoz tudjak csatlakozni?! :F

(#17452) #85552128 válasza CJ3 (#17449) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem elég ha mindent felakarsz tekerni + amit a játékban mutat a valóságban attól jóval több VRAM-ot használ.

[ Szerkesztve ]

(#17453) velizare válasza CJ3 (#17449) üzenetére


velizare
nagyúr

ez felbontás függvénye, meg hogy mekkora fps-t szeretnél elérni mellette.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17454) predakon válasza Kiskokó (#17441) üzenetére


predakon
őstag

Véleményem szerint a konfigodban a vga fogja vissza a teljesítményt, a memóriából is elég sokat eszik a játék. 3GB ajánlott (4GB meg a legjobb megoldás).

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#17455) Hauptmann válasza CtiveR (#17448) üzenetére


Hauptmann
addikt

És milyen beállítások mellett fut nálad rendes fps-el?

(#17456) Lenry


Lenry
félisten

este 11-re sikerült felszenvedni, egy órát játszottam, és eddig nagyon bejön.

készültem a játékra hardverügyileg, de azért kicsit paráztam, hogy a csak ezért vásárolt GTX760 is kevés lesz, de meglepetésemre alapból nagyon maxközeli beállításokkal indult a játék (konfig az adatlapomon), pár dolgot még fentebb húztam és teljesen smooth (nem mértem fps-t)
egyedül a textúra maradt normal, de együtt tudok vele élni :D

alig várom, hogy vége legyen a munkaidőnek

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17457) Jani18


Jani18
aktív tag

SC-on aki akar vegyen fel barátnak. link

[ Szerkesztve ]

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#17458) kigyi_23 válasza predakon (#17454) üzenetére


kigyi_23
addikt

Az elején én is 3GB-ot láttam aztán felment 5.4-re gondolom ajánlott is neki legalább akkor a 6GB, de inkább 8. Ezt 3 óra játék után láttam csak nem tudom mikor és miért kúszott fel ennyire. lehetséges, hogy az online tolta meg, mert közben átváltottam.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#17459) urban racer válasza CJ3 (#17420) üzenetére


urban racer
senior tag

Ignore suggested limits-onra rakd-rögtön a videó elején láthatod...
[link]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#17460) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok!

Tegnap már nem volt időm próbálgatni, de nagy nehezen sikerült letöltenie a patch-t, majd csak este tudok játszani vele.

A kérdésem az lenne, hogy csak 1440*900-as a monitorom, r9 270x kártyám van elég tuningos, ahogy elnéztem a teszteket bírnia kéne fullon ezzel a felbontással, csak ugye probléma a 2gb vram láttam a beállítások között egy ignore suggested limit opciót, ha az on-ra kapcsolom, akkor túlléphetem a 2gb-os limitet?

(#17459) urban racer : Az hiszem itt is a válasz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17461) codec válasza Kiskokó (#17441) üzenetére


codec
senior tag

Próbáld úgy beállítani a grafikát, hogy vga-nál a ram használat 1,5 Gb alatt maradjon. A maradék 512-t csak lassabb sebességen éri el a 660-as.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#17462) kigyi_23 válasza Dyno (#17460) üzenetére


kigyi_23
addikt

Azért azt vegyétek figyelembe, hogy nem véletlenül került bele a tiltás. Tehát, ha kikapcsolod azt a funkciót azzal olyan grafikai anomáliákba futhatsz bele ami a játékélmény rovására mehet. Továbbá esetleges indokolatlannak tűnő extra fps droppok és lassulások is előjöhetnek mivel a vram mennyisége amire szüksége van attól még ugyanannyi lesz csak nem fér el a vga memóriájában arról nem a játék tehet. Rettenetes mennyiségű textúrát kell kezelnie a rendszernek ennél a játéknál.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#17463) Prosector válasza headhunter86 (#17442) üzenetére


Prosector
addikt

Ezt az oldalt nem is ismertem. Koszi.

(#17464) CtiveR válasza Hauptmann (#17455) üzenetére


CtiveR
tag

Kártyám: GTX 650 1GB 128bit
Szinte minden Medium, a Textúra minőséget raktam fel High-ra így kb 1700mb/1023 vram van felhasználva (fuck logic :DDD ) és így is fix 60fps mindenhol. Feljebb már nem mertem tenni :D

Aláírás.

(#17465) nubreed válasza Kiskokó (#17441) üzenetére


nubreed
veterán

Ez alapján egy HD7870 -en high beállításokkal szépen fut FHD-ban. "I am getting around 60 fps on average with it varying between 48 and 68 fps. If I lower some some settings I can get it up to 80 fps without a major effect on the graphics quality."

Azért a HD7870-et hozom példának, mert a GTX660 mellet a 7870 szerepel a recommended követelménynél, naggyából egy szinten vannak.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17466) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ha ékezetes karakter van a windows felhasználó névben csak az új user létrehozása a megoldás? Nincs vmi trükk h Anélkül is jó legyen? :) bocs ha esetleg volt de rengeteg a hsz :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17467) Dyno válasza kigyi_23 (#17462) üzenetére


Dyno
veterán

Igen tudom, csak amit tegnap beállítgattam hírtelen nem sokkal lépte át talán egy 100-assal, nyílván ha anomáliákat okozz megoldom, hogy beleférjek a limitbe, csak arra voltam kiváncsi, hogy túl lehet-e lépni. :)

(#17468) AthlonXP válasza Hauptmann (#17437) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, igy van sajnos. Pedig a linkelt teszteken ugy lattam fhd-ban futtattak, de fogalmam sincs, hogy inditottak el, foleg high beallitasokkal. :(

(#17469) Hauptmann válasza CtiveR (#17464) üzenetére


Hauptmann
addikt

Köszi, akkor annyira nem is reménytelen a helyzet, amint kijön az usernév patch, ki is próbálom.

@17468 AthlonXP, Ki kell kapcsolni a memória limitet.

[ Szerkesztve ]

(#17470) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Ajándékba szeretném adni ismerősnek a GTA 5-öt.
A számítógépe: Intel Core i3-550 3.20Ghz, Kingston 4GB DDR3 1333Mhz, Gigabyte GV-N460OC-768I GTX460. A monitor natív felbontása 1440x900. Úgy tippelem, hogy minimálisra véve a grafikát (de maradva a natív felbontásnál) elfutna rajta a játék. Valaki meg tudná erősíteni?

Másik kérdés a vásárlás: Dobozos vagy Steam változat? Ha Steam-et választom, akkor az én gépemre le tudom tölteni a telepítési fájlokat és azt átmásolni az ő gépére? Mivel csak ADSL van, így 1 napig töltené így is, viszont az ő gépét nem akarom 24 órán át bekapcsolva hagyni (és figyelni), így leszedném nálam a fájlokat. Működik így is? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#17471) CtiveR válasza Hauptmann (#17469) üzenetére


CtiveR
tag

Na nemár... lesz ilyen patch hozzá? :W
Tegnap ezért elb@szhattam mindent a C meghajtómról :((( ha tudtam volna nem teszem..

AthlonXP: Ahogy Hauptmann kolega írta kapcsold ki a limitet :K Ha nem engedi menübe felrakni fullhd-ra indítsd el kissebb felbontásba, majd játékon belül próbáld felhúzni. Nálam így ment :))

[ Szerkesztve ]

Aláírás.

(#17472) AthlonXP válasza CtiveR (#17464) üzenetére


AthlonXP
őstag

De hogy idnditod el, ha tul lepi a max ramot a jatek? Mert nekem mar a beallitasok menteset sem engedi, ha tul lepem az 1gb-ot! Szerk: Hol allitom a memoria limitet?

[ Szerkesztve ]

(#17473) Kelecar


Kelecar
aktív tag

Hali!
Telepítés után megy lemez nélkül? Mert eljöttem otthonról laptoppal de a dvdket nem hoztam.

(#17474) Dyno válasza AthlonXP (#17472) üzenetére


Dyno
veterán

Fentebb linkeltek egy videot, a beállítások között van egy ignore suggested limit opció, ha on-ra rakod figyelmen kívül hagyja a limitet.

[ Szerkesztve ]

(#17475) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

GTX970 FHD, minden maxon, TXAA off, MSAA és reflection MSAA X4. Ahhoz, hogy mindkettő X8-on legyen már nem elég a 4 giga vram :DDD . Igaz, ha csak az egyik is X8-on van már nincs elég FPS-em.

Frames Per Second (Higher is better) Min, Max, Avg
Pass 0, 37.496159, 65.239494, 52.792454
Pass 1, 27.084764, 73.515625, 39.941612
Pass 2, 38.093330, 117.326729, 53.712982
Pass 3, 34.297260, 113.380287, 56.250412
Pass 4, 24.105295, 99.344925, 51.289547

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#17476) AthlonXP válasza Dyno (#17474) üzenetére


AthlonXP
őstag

Basszus! Gondolkoztam is rajta este, hogy mi lehet az. Na melo utan meg is lesem egybol! THX!!

(#17477) westlake


westlake
félisten

Fent van a Steam-es verzió is.
Ha meg nem menne az oldal, akkor pedig innen húzható le a file.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#17478) AthlonXP válasza Kelecar (#17473) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, megy szerencsere!

(#17479) CtiveR válasza gedikart (#17470) üzenetére


CtiveR
tag

Hali, ha steames változatot veszed akkor mielőtt leszeded figyeld melyik accountra szeded :D mert ha tiedre veszed ő már nem tud vele játszani. Ismerősöd accountjával beléptek nálatok, leszeded majd egy külső hdd-vel szépen ugyan oda másoljátok a fájlokat. Elméletben ez működik, ha elindítod gondolkozik kicsit és menni fog. :K Az, hogy fut e a gépén majd valamelyik zseni megmondja, de szerény véleményem szerint futni fog minimumon :U

Aláírás.

(#17480) Gawamatsu


Gawamatsu
senior tag

Üdv,

nem vagyok nagy hozzászóló, inkább olvasó, de ha már igénybe vettem a torrentes patchtöltést, megérdemlitek:).

DVD-s verzió. A belső SATA DVD író nem ismerte fel a lemezeket. Egyiket se. Szerencsére van notihoz USBs külső író, azzal ment a telepítés. kb 1,5 óra alatt meg is volt. Utána a szokásos SC disconnect/reconnect, melyet sikeresen átugorhattam a feltöltött anyaggal.
Nagy köszönet érte.
A további 320Mb tényleg gyorsan jött, kb 7 perc alatt (UPC 30-as).

Tapasztalatok:
A Benchmarkkal együtt elindult a Story Mode is, Mission Failed...Jó, akkor majd később.
Story mode.
A 7870-nel és i5-3570, 16Gb RAM-mal teljesen jó 1680*1050-ben.
1,3GB VRAM-ra saccolta a foglalást, majd minden High, Very High. Lag, eltűnő bokor, épület nincs,
de jól esne neki ha nem SATA3-as vinyón lenne, hanem talán SSD-n vagy SSHD-n. Kicsit sokat tölt menűből, menűbe.

Az aszfalttal nem vagyok kibékülve és az autók mozgása is a légpárnás hajókéhoz hasonló, ráadásul mintha a testközéppontból fordulna a kocsi. Kissé zavaró még.
Szerintem a GTA4 ebben jobb, élvezhetőbb, vezethetőbb volt. Biztos megszokás kérdése, négyesben van sokszáz órám.

4-es multiból kimaradtam sajna, az 5ösből nem kéne, így ha crew-ba felvennétek örülnék: Norbyte

(#17481) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Így legyen ötösöm a lottón, tudtam, hogy nem lesz zökkenőmentes: a DVD-ket feltelepítette 1 óra alatt, de a muszáj-patch 1.06GB-nál tartott éjjel 1 körül, úgyhogy kikapcsoltam, reggel újraindítottam, amikor eljöttem munkába volt 2.08GB-nál, remélem este már ki tudom próbálni, de azért a f*sz ki van ez egésszel... Az első dobozos játék életemben (pedig van 100+), amit megvettem és nem tudtam vele aznap játszani. :(((

"War does not determine who is right - only who is left."

(#17482) Hauptmann válasza CtiveR (#17471) üzenetére


Hauptmann
addikt

Lesz.

'We have identified an issue where players with Windows usernames that include characters not found in the table at the bottom of this page will likely run into difficulties when attempting to download, install, or play GTAV. We are currently working on a fix for this issue.'

Az más kérdés, hogy nem ülniük kellene rajta, hanem küszöb alatt csúszva még tegnap kiadni.

(#17483) Burt1793


Burt1793
veterán

Sziasztok!

Ez: 2014.0417.2226.38446 a catalyst verzióm, ma jön meg a játék. Ajánlott valami béta driver? 280x a kártya a gépben.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#17484) ittakary válasza Lord Myn (#17481) üzenetére


ittakary
nagyúr

Mint minden _NAGYON_ népszerű dologgal az interneten, ezzel is ez lett. Nem birták a szerverek... :-/

Apple sem birta tavaly az iOS7 frissités rohamát, pedig nekik aztán milliárd dolláros szerverfarmjaik (több!!!) vannak...

(#17485) Gabe69


Gabe69
tag

Most tervezem megvenni a játékot! Van az SSD-n 90 GB hely elég neki? Mert olvasgattam és valaki azt írja hogy 100 gB-ot is felrak!

(#17486) kigyi_23 válasza Dyno (#17467) üzenetére


kigyi_23
addikt

Simán, mindig túl lehet lépni régen sem fértünk bele szinte soha :D De azért érdemes tesztelgetni mit és hogyan állít az ember, ha a játékmotor jól van megírva akkor viszonylag nagy túllépést is tolerál megfelelően.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#17487) ittakary válasza Gabe69 (#17485) üzenetére


ittakary
nagyúr

Az csak a Steamesekre vonatkozott, mert nekünk letöltött 60GB titkositott fájlt, amit a megjelenés napján lehetett kicsomagolni, amihez kellett még egyszer ennyi szabad hely.

Ha valaki most tölti le, akkor már csak 60GB kell neki, mert a Steam már egyből a kész fájlokat szedi le.

Sima dobozos DVDs telepitésnél természetesen megint csak a 60GB hely kell neki.

Szóval már nem kell aggódnod a szabad hely miatt, bőven elég lesz a 90GB!

(#17488) gF


gF
senior tag

Catalyst 15.4 Beta Driver: [link]
Nekem is 280X-em van és sokat hozott FPS-ben az új driver!

[ Szerkesztve ]

(#17489) Gabe69 válasza ittakary (#17487) üzenetére


Gabe69
tag

Köszi! Akkor megveszem!

(#17490) kpal válasza GuruZone (#17351) üzenetére


kpal
veterán

Te videókariddal milyen beállításokkal fut ?

(#17491) AthlonXP válasza ittakary (#17484) üzenetére


AthlonXP
őstag

Anno asszem a win 8 betakkal is ez volt a helyzet. Alig lehetett tolteni oket az ms szerverrol. Pedig ott is van anyag azert boven!

(#17492) Kiskokó válasza codec (#17461) üzenetére


Kiskokó
veterán

Értem, köszönöm.
Megnézem majd. esetleg egy kis VGA tuning?
Milyen progival lenne értelme?
Gyári Duplahűtős a VGA csak bírná.
Lehet akkor a GTA azért állította gyárilag úgy ? mert mikor elinditottam elöször akkor a VGA ram 1500mb körül volt ... én állítgattam úgy be hogy 1800 körül lett.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#17493) wjbhbdux válasza AthlonXP (#17491) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Mindennel ez a helyzet, mert senki se méretezi a sávszélességét és szerverparkját 1-2 napig tartó komolyabb rohamra, hanem az azt követő 999 csendesebbre. Egyszerűen pénzkidobás lenne, még akkor is ha emiatt negatívkodnak a neten a vásárlók.

/s

(#17494) Burt1793 válasza gF (#17488) üzenetére


Burt1793
veterán

Köszi, akkor nyomjak rá itt a béta keresésére?

(#17495) Scholes9 válasza wjbhbdux (#17493) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pontosan :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17496) headhunter86 válasza wjbhbdux (#17493) üzenetére


headhunter86
senior tag

Ezt a szerver terhelést nagyon egyszerűen meg lehetett volna oldani, mint ahogy a Blizzard is csinálja, ha jól tudom. P2P alapú megosztás + FTP szerver. Így nagy terhelés esetén te magad töltöd is fel a cuccot, így mindenki nyer.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#17497) ittakary válasza Burt1793 (#17494) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ne szarakodj azzal a frissités gombbal. Linkelte a kolléga az AMD oldalt, töltsd le onnan egy kattintással :R

(#17498) AthlonXP válasza wjbhbdux (#17493) üzenetére


AthlonXP
őstag

Pontosan!

(#17499) Burt1793 válasza ittakary (#17497) üzenetére


Burt1793
veterán

De régebben azt hallottam, hogy ilyen manuális telepítésnél futtatni kell valami programot először, ami lenullázza az előző drivert, hogy ne legyenek gondok, gondolom ilyen automata telepítésnél ez mellőzhető.

(#17500) Franklin válasza Lord Myn (#17481) üzenetére


Franklin
addikt

Ne szenvedj a Rockstar szervereivel, INNEN le tudod tölteni az 5 GB-nyi frissítést, sokan seedeljük, lejön pillanatok alatt.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.