Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) Puma K válasza sqpp (#15549) üzenetére


Puma K
veterán

Nana!

Azért multinál jól jön a minél több mag, minél magasabb órajelen.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15552) rup1u5 válasza sqpp (#15549) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Érdekes elméleteid vannak...... :DDD

(#15554) sqpp
4c/8th :)

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#15553) Sotyks94 válasza Penge@Borisz (#15539) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Miért, hányan büszkélkedhetnek itt 4k-s monitorokkal? :D

(#15554) sqpp válasza Puma K (#15551) üzenetére


sqpp
őstag

i7 is 4 magos ha jól tudom vagy 8?

Mindenesetre, a GTX660 az ajánlott gépigénynél van, szóval annyira azért csak nem rossz.

Az elmélet meg legyen úgy, hogy nem 1 ember mondta már nekem, hogy az i5 jobb gamelésre :D de ezt többen is elismerték, akik jobban is űzik a dolgokat.

De szó nem volt itt fullhd max graphics 60fps-ről de még 30 ról sem :D

[ Szerkesztve ]

(#15555) #85552128 válasza sqpp (#15554) üzenetére


#85552128
törölt tag

De, viszont olyan játékokban ami kihasználja az a +4 szál is hoz szálanként olyan ~30 százalékot, esetenként többet...
Azt nem tudom ,hogy érted, hogy az i5 jobb gamelésre, lehet, hogy nem éri meg a +40k az i7-et és emiatt az i5 kifizetődőbb, de az i7 sem lesz rosszabb mint egy i5 ahol meg ki van használva a 4+ szál még jobb is...

Hát ha futna én is valami ~4K DSR-el próbálnám meg 1080p-re leskálázva, sokkal szebb a kép így mint az elérhető AA-k bármelyikével, arról nem is beszélve, hogy az MSAA ebben a játékban is legalább 15-20 FPS veszteséget fog hozni...

[ Szerkesztve ]

(#15556) Penge@Borisz válasza Sotyks94 (#15553) üzenetére


Penge@Borisz
aktív tag

Attól még lehet, hogy valaki megpróbálja azzal a felbontással. :DDD

"A kihívások nem arra valók, hogy győzz, hanem arra, hogy megtudd, milyen ember vagy." - Bud Spencer

(#15557) Sotyks94 válasza Penge@Borisz (#15556) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Bocsa, ezek szerint én vagyok a hülye :W :DDD

(#15558) Televan74 válasza sqpp (#15554) üzenetére


Televan74
nagyúr

4 fizikai mag + 4 Hyper-Threading.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15559) sqpp válasza #85552128 (#15555) üzenetére


sqpp
őstag

Televan:

Akkor jól gondoltam.

Szaby59
Egy szóval nem mondtam, hogy az i7 rosszabb, csak, hogy ha játszani akarsz, akkor az i5 szerintem jobb... De kinek mi

[ Szerkesztve ]

(#15560) Penge@Borisz válasza Penge@Borisz (#15556) üzenetére


Penge@Borisz
aktív tag

Csak trollkodok ám, nem kell komolyan venni. :)

"A kihívások nem arra valók, hogy győzz, hanem arra, hogy megtudd, milyen ember vagy." - Bud Spencer

(#15561) urban racer válasza JackFeryll (#15544) üzenetére


urban racer
senior tag

Nagyon csendes, hisz kisvállalati szerver lenne-furán venné ki magát, ha a tárgyalóból hallani lehetne, ahogy az előtérben süvít 15 ezres fordulaton a ventije :K
Játék közben beindul rendesen a hátsó házhűtő venti, de akkor a fejes miatt semmit nem hallok a külvilágból. Egyébként az alacsony tdp-jű proci miatt ha csak a proci van kiterhelve(videó vágás, konvertálás közben), akkor meg sem emeli a fordulatszámot :Y

A miértre nehéz válaszolni, ez egy más világ, ha belekóstolsz, és bejön, mást nem akarsz-olyan, mint a BMW, vagy egy jó egér vagy egy magyar vizsla

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#15562) urban racer válasza TESCO-Zsömle (#15546) üzenetére


urban racer
senior tag

nem célzok :D
kijelentem :DDD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#15563) urban racer válasza rup1u5 (#15547) üzenetére


urban racer
senior tag

Én is Xeon-al fogom tolni. :)
Hatalmas pacsi! :DD

Köszi a tippeket, egyenlőre házon belül szeretnék maradni :) A riser nem jó, nincs semerre sem hely házon belül :F

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#15564) TESCO-Zsömle válasza Penge@Borisz (#15560) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha trollkondi akarsz, menj vissza Mordorba az orkok és romulánok közé. ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15565) CsigaGyilkos válasza Penge@Borisz (#15545) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Igen az igaz, hogy nagy a felhajtás körülötte, talán túlságosan is. De ennek megvan az oka! Pl.: előzetesen annyit tudunk, hogy már konzolokon is nagyon jó játék lett. Mind grafikailag, fizikailag, sok autó, intelligens környezet, kiváló játékélmény, jó multi player -> jól megtervezett közös missziókkal, nagy város/nagy terület, vezetés élménye. Ezzel még nincs vége! A Multi részleg "MMO szerű", FPS bandaháborúkkal és küldetésekkel. Ami egy olyan hangulatot adhat a játéknak, mint eddig egy játék sem (Nem tudom a GTA IV milyen volt, de nem hiszem, hogy így meg lett volna csinálva a multi része. Biztos jó volt az is, mert sokan játszottak vele, de ennyire azért nem). Hab a tortán: kapunk belsőnézetet vezetésnél, nfs élmény autózás a városban, + lesz kihívás a pénz gyűjtésben, élethűen be kell szerezni a cuccokat küldetésekhez, elején anyagi nehézség + kihívást jelent, hogy feltételezem mindenki egy csóróként kezdi a játékban és egy fegyverre se lesz pénzed (most ne vegyünk számításba a sok előrendelő ajándékban kapott online pénzét).
Pénzt kell gyűjtögetned, hogy saját ingatlanod/ingatlanjaid, garázsod, autóid legyenek + egyedi skint tudj csinálni a karakterednek. +Újítások amiket a konzolosok nem kaptak meg (eddig).

Igen azt hiszem érthető, hogy miért várják/várjuk sokan a játékot. Ezek az újítások bőven több, mint elegendőek ahhoz, hogy felkeltse az érdeklődést az emberekben. Akár olyanokban is akik eddig egyszerűen gyerekesnek tartották a GTA-kat. (Pl.: Én is inkább Mafia 1,2-vel játszottam, mint a GTA-kal.)
Ezeket ráadásul csak hallomásból tudom innen onnan olvasva pár dolgot, de én sem akartam túl sok mindent megtudni előre, ezért csak néhány írást, cikket olvastam el a konzolos változatokról.
Azon kívül egy jó barátom Xbox-one konzolon játszik vele és mesélt pár dolgot. De amikor szóba hoztam előtte a Pc-s megjelenést, csak annyit mondott, hogy: "vedd meg! Mert k**va jó játék lett!"

Szóval azt gondolom élőben ez csak jobb lehet és igen csak elrontani lehet!

Visca el Barcelona!

(#15566) JackFeryll válasza urban racer (#15561) üzenetére


JackFeryll
őstag

Csak azért kérdeztem mert átlagfelhasználóként és gamerként nem látom nagyon az előnyét, viszont nem tudok beletenni dög léghűtést és 30 centis kártyákat jó hűtéssel.
A kicsi méret lehet szempont, de akkor az már nem annyira gamer vonal. Valószínűleg load alatt egy nagy ház nagyobb ventikkel, jobb szellőzéssel, nagyobb hőleadó felületekkel csendesebb lesz.
Ha mondjuk puszta CPU teljesítmény kéne és jól párhuzamosítható feladatok futnának akkor egy több socket-es konfig nyilván otthagy bármilyen kommersz i7-es PC konfigot.

Nem kötekedésképp, csak furcsállom a dolgot.

(#15567) urban racer válasza JackFeryll (#15566) üzenetére


urban racer
senior tag

átlagfelhasználóként azt veszed észre, hogy sokkal stabilabb, mint bármely másik asztali gép. Egy alap szerverlapon lévő alkatrészek kb olyan minőségűek, mint a legjobb gamer... Nekem valóban mezei "fészbúkra" kell, 3D-s tervezőprogramhoz, renderelni, hobbi szinten videóvágáshoz is. A játék amolyan unaloműzőként megy, sajnos nincs annyi időm, mint 15 évesen :( Most egy relatíve nagy fogyasztású proci van a gépemben: 69watt a proci 60 watt a vidkari. A tápom 150 wattos, és elég, nem fagy.
A proci: i5nek felel meg, 4 mag, ht nélkül. Amelyik i5nél nem erősebb, annál olcsóbb.
ram: ecc-minden előnyével és hátrányával
hdd: ez sima mezei, de hardveres raid-el.

Nekem kellett erő, stabilitás, alacsony fogyasztás, csendes működés, hordozhatóság. Mindent kielégít eddig. A csendes működéssel vannak bajok egyedül, az ilo vezérli a házhűtést, és ha melegszik a vidkari, akkor emeli a házhűtő sebességét. Ami jó dolog lenne, ha kicsit jobban engedné megemelni a vga hőmérsékletet... A proci full terhelésen nem megy 40-45 fok fölé, 50től módosítaná a házhűtő sebességét (mivel eredetileg passzív cpu hűtősnek készült)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#15568) Tombi


Tombi
senior tag

Az előtöltés teljesen behalt, pedig még kellene 23G ! :(

(#15569) kigyi_23 válasza Tombi (#15568) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nyugi van még időd éjfélig :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15570) Ateszpapa válasza Tombi (#15568) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Majd kölcsön adom a lemezeim. :)

(#15571) Tombi válasza Ateszpapa (#15570) üzenetére


Tombi
senior tag

kösz papa ;)

éjfélig talán meglesz, csak induljon meg maxxal :) 30mbit

(#15572) kigyi_23 válasza Tombi (#15571) üzenetére


kigyi_23
addikt

30mbit-en ~4.5 óra lenne a teljes csomag :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15573) horush válasza Tombi (#15568) üzenetére


horush
addikt

Indítsd újra, ha még nem tetted meg, nekem újraindítás után mindig begyorsult.

(#15574) kigyi_23 válasza horush (#15573) üzenetére


kigyi_23
addikt

Szerintem azon már túl van, napokkal ezelőtt kezdte el.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15575) Puma K válasza sqpp (#15554) üzenetére


Puma K
veterán

Ahogy (#15552) rup1u5 írja: 4 fizikai maggal rendelkező processzor a legtöbb i7-es ami 8 szálon dolgozik az Intel féle Hyper-Threading-et használva, ami szintén a 4-nél több maggal rendelkező procikban is benne van. Így eshet meg, hogy van olyan 6-8 magos procija az Intelnek ami 12-16 szálon dolgozik.

Persze mostanra vannak már 4-nél több fizikai maggal rendelkező i7 procik:
Intel® High End Desktop Processors

Ha ár/érték arányt nézel és csak játszani akarsz akkor i5-ös proci elég, ha kicsit komolyabban játszol akkor i5-ös prociból K-végű és akkor tuningolni is tudsz megfelelő cipset-el ellátott alaplap mellett.

Ha munka is befigyel asztali gépen vagy mert az ár/érték arány nem számít játék esetében, akkor i7.
De ha már i7 akkor K végződésű azaz tuningolható verzió -szerintem- és akkor egy gondosan kiválasztott táp-ház kombó mellett van egy átlagtól jóval erősebb procid, ami mellett a VGA kártyát/kártyákat kell csak cserélgetned.

Ez nem elmélet, ez tény és tapasztalat.

Persze mindenki maga dönti el mire van szüksége és aszerint vásárol.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15576) akela91


akela91
addikt

Ki fogja Xbox joy-al tolni rásegítés nélkül rajtam kívül? :) Multiba megoldható lesz szerintetek, hogy lövöldözni: egér+bill, vezetni: joy?

(#15577) hermandani


hermandani
tag

"A küldeményét esetleges telefonos egyeztetést követően a következő munkanapon 08-17 óra között kézbesítjük."

Jó lenne, ha még délelőtt ideérne, ha du. 5-ig kell várnom megőrülök :DDD

Bár ha nem bírja a SC és meghal, akkor lényegtelen :))

(#15578) Puma K válasza akela91 (#15576) üzenetére


Puma K
veterán

Én most tesztelgetem az előző héten vett vezeték nélkül Xbox 360 kontrollert. A GTA IV Gay Tony-ban lehet egyszerre mind a kettőt használni. Én is autókázáshoz a kontrollert használgatom és lövöldözéshez meg egér+bill.

Viszont billentyűzet+egér kombóval gyorsabban tudok közlekedni az autóval. Kanyarodás, 2 kocsi közötti átsuhanás, szembe forgalommal haladás mutatványokat baleset nélkül oldom meg az esetek 90%-ában... míg kontrolleren nem az igazi. Kontrollerrel nagypapásan-finoman tudok vezetni, de gyorsan és pontosan nem.

Legszívesebben a PS4 DL4 kontrollerét vettem volna ami vezeték nélkül ugyan úgy kommunikál a géppel, de annak a dpad-joy elrendezése zavaró számomra.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15579) Kelecar válasza akela91 (#15576) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Én PS3 kontrollerrel :)

(#15580) kigyi_23 válasza Puma K (#15575) üzenetére


kigyi_23
addikt

Éppen ezért bízok a procimban igaz csak az ajánlott van meg, de a 2500K így is már 4.2-re van húzva, talán elég lesz.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15581) TESCO-Zsömle válasza akela91 (#15576) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

GTA-k már a 3 óta külön kezelik a kontroller-eket a bill/egér kombótól. Csak annyi változott, hogy a 3-ban és a VC-ben még teljesen lehetett konfigurálni, hogy melyik tengellyel mit/hogyan. Ugyanúgy jelentek meg, mintha egy gombot nyomtál volna meg, csak a gomb helyett annyit írt: "JOY X axis +". San Andreas-ban a tengelyeket már nem lehetett így állítani, de a gombokat még engedte, míg GTA 4-ben már semmi állítási lehetőség nem volt, de még ott is külön kezelte. A kérdés az, hogy mennyire csinálták meg a GTA 5-ben... Ha igaz a hivatalos ingó, hogy az ajánlott gépigény elég 1080p@60fps-re, akkor az optimalizálás kivételes a szériában, ami bizakodásra ad okot az irányítással kapcsolatban is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15582) fsb_essex válasza hermandani (#15577) üzenetére


fsb_essex
tag

Nekem is 14 órára ígérték a dobozost, szóval le leszünk maradva, de addig lehet olvasgatni a tapasztalatokról, meg tervezni a gépbővítést.
Általában az ilyen játékok váltják ki a hardver fejlesztéseket a játékosok körében. 2009-ben a GTA4 is csak TOP kártyákon ment jól. Most is azt várom, hogy valahol a GTX970 szintjén lesz igazán élvezhető a látvány, de természetesen a belépőszintű 750ti-vel meg i3 kétmagos cpu-val is el fog döcögni, a játékélmény meg lesz.

(#15583) Puma K


Puma K
veterán

Valamit nagyon nézeget a Steam (időpontokat nézzétek):

Csak nem azt nézik, hogy kinek honnan való a serial? ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15584) #85552128 válasza Puma K (#15583) üzenetére


#85552128
törölt tag

Minden pre-loadnál ez van...

(#15585) hermandani válasza fsb_essex (#15582) üzenetére


hermandani
tag

Azt a lemaradást annyira nem is bánom, kicsit oszlik talán a nép addigra és nem kell órákat frissítgetni a SC-ot :)

A 4-et pedig szerintem nem érdemes összehasonlítási alapnak venni.
Elvileg az 5 nagyon szépen megy átlag gépen is (és reméljük hogy úgy is lesz :) )

[ Szerkesztve ]

(#15586) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Ez a "25245 Játékban" hogy lehetséges? :U

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#15587) Puma K válasza #85552128 (#15584) üzenetére


Puma K
veterán

Néztem a dátumot, hogy árpl 8 óta nem csinált semmit, ma pedig megjelenés előtt 14 órával valamit szöszmötöl, és most már harmadjára 11:27 kor és most negyedjére 11:32 kor is.

De ha ez normális pre-load esetében, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15588) Gameboy77


Gameboy77
aktív tag

Tényleg nem trollkodni akarok,de szerintem itt sokan fognak csalódni a gépükben(vagy a játék optimalizáltságában-nézőpont kérdése),de a gta 4 is azért kért durva procit,mert a játék motorja,ami akkor a legkomolyabb volt,kérte a vasat.Szerintem nem lesz ez másként most sem.

A magam részéről már annak is örülnék,ha rendesen támogatná a több vga-s configokat.

Egyébként a R* a lehető legrosszabbkor adja ki ezt a játékot,amikor mindjárt itt van a windows10 és a dx12.Kíváncsi leszek,hogyan és mikor teszik kompatibilissá vele,merthogy a win10 már egy öreg oprendszer lesz mikor a következő GTA rész megjelenik.

(#15589) sqpp válasza hermandani (#15585) üzenetére


sqpp
őstag

Kedves xy!

Megrendelésed átadtuk az MPL futárszolgálatnak, hamarosan küldjük a csomagkövetéshez szükséges adatokat.

1 db Grand Theft Auto V + Ajándék 1.2 Millió Dollár In-Game + Poszter (PC/Játékok) Becsomagolva

:B :B

(#15590) TESCO-Zsömle válasza LilProphet90 (#15586) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Úgy, hogy fut a launcher.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15591) #85552128 válasza TESCO-Zsömle (#15590) üzenetére


#85552128
törölt tag

Még nincs unlockolva, nincs semmilyen launcher.
Az x játékban meg azt jelenti, hogy a tagok valamilyen játékkal játszanak, a GTA V chartok itt vannak/lesznek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15592) Scholes9 válasza Penge@Borisz (#15545) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nem véletlen. PC-re majdnem 7 éve volt utoljára GTA. Ez nem cod meg ac amik évente fél évente jelennek meg. Gta mérföldekre van ezektől a címektől minden tekintetben.
hermandani: Én kb holnap este 7-kor fogom majd csak kipróbálni addigra remélem nem lesz gond vele.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#15593) hermandani válasza LilProphet90 (#15586) üzenetére


hermandani
tag

Holnap a félmillió tag egyszerre rászabadul, meg még akik máshol vették, mi lesz ott bakker... :N

(#15594) titi1990 válasza LilProphet90 (#15586) üzenetére


titi1990
tag

Úgy lehet, hogy csoport esetén az in-game nem azt jelenti, hogy az adott játékkal játszik, csak szimplán valamilyen játékkal.

(#15595) zzeN válasza LilProphet90 (#15586) üzenetére


zzeN
aktív tag

Sok újságíró, tesztelő hamarabb játszhat a játékkal, de nem hinném, hogy most ez van, 25 ezer tesztelő nincs a világon se:)

(#15596) TESCO-Zsömle válasza #85552128 (#15591) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

+LilProphet90 Igazad van, megnéztem egy csoportot, aminek tagja vagyok. Az annyit jelent, hogy a GTAV csoportban éppen 25245 tag játszik.... Akármivel...

Payday 2 csoportba jelenleg 119981 ember játszik. A tagok listájára kattintva Ashley például Prison Architekt-el, Ahab valami Nem Steames Játékkal, Jeti Candhence SpeedRunners-szel és így tovább...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15597) LilProphet90 válasza TESCO-Zsömle (#15596) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Így már tiszta, csak nem volt egyértelmű, köszi a felvilágosítást. Van esély rá szerintetek, hogy 1-2 órával megjelenés előtt lehessen kikódolni a fájlokat, és leszedni a day one javítást? Továbbá mi a sokat emlegetett PH Crew linkje? Köszi.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#15598) zzeN


zzeN
aktív tag

(#15599) Puma K válasza Gameboy77 (#15588) üzenetére


Puma K
veterán

Ha minden igaz akkor a Max Payne 3 csapata csinálta a portot, ami meg nagyon szépen fut és eszméletlen jól néz ki, igaz kisebb a bejárható pálya.

A GTA IV megjelent 2008-ban helyrepofozták pár patchel a futását, és jól ment anno is és most is ha volt hozzá vasad amit már jó párszor kitárgyaltunk itt is és még egy pár topicban is.

Mostanra GTX 760 OC (max boost: 1163Ghz GPU, 3005Mhz VRAM), i5 4460@3.2Ghz, 8Gb/1866Mhz, SSD(OS), HDD@7.2k rpm(játékok, stb) maximumon 1440p-ben tudok videót rögzíteni stabil 60 FPS-el.

Neked meg nem lesz gondod a laptopoddal.
A procid jó, a GTX 780m az alap asztali GTX 760-tól 4%-kal lassabb, ráadásul SLI-ben van 2db GTX 780m.

Szó ami szó, full HD high ha nem is very high-ultra grafikán, de menni fog szerintem. Aztán jön majd pár patch és rakhatsz mindent maxra de akár már 1440p-ben.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15600) Sotyks94 válasza Gameboy77 (#15588) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Nagy gépigény a motor miatt és a vacak optimalizálás között nagy a külömbség. Egy mai csúcsgép is rendszerint meghasal a GTA IV max alatt, és nem azért mert annyira hűdejó a motorja, hanem mert egy borzalmas port lett. A GTA V 2 éves csúszása elvileg pont ennek elkerülésére volt...

Amúgy munkában unatkoztam, így saját crew-nak elkezdtem emblemeket csinálgatni :D

Egyik,

másik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.