Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  greenity blogja

Hozzászólások

(#1) greenity


greenity
aktív tag

Kezdek megint kétségbe esni. Nem fogom bírni idegekkel. Ez vicces, pont az idegeimmel van baj, pontosan eggyel, V/2-es agyideg... arcidegzsába.

Képtelen vagyok nem figyelni, képtelen vagyok nem tudomásul venni, hogy nem fáj.
Marha lassan haladok a diplomamunkával is, pedig kéne, ma pl. még hozzá sem fogtam, mintha nem akarná hogy megírjam, szenvedek vele.

Holnap megint suli, kicsit hiányzik is, meg nem is. Jó lesz a koliba menni, de valahogy nem kívánkozom, az utat meg nagyon nem, tudom, csak másfél óra buszút, meg egy kis várakozás a 30-asra Pécsen, de majd lesz valahogy.

Vissza kéne kapcsolni a mosolyt.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#2) greenity


greenity
aktív tag

Első nap a suliban, hát nem volt túl hosszú, eleve csak két órám volt.

Féltem, hogy nem fogok tudni felkelni, mert mostanában 8-10 között keltem, most meg 8-ra mentem... De sikerült, hála a kedves csótánynak a konyhapulton, kaját csináltam, és közben egy mozdulattal csaptam agyon... még megvannak a régi reflexek, nem szeretem őket és nem szeretnék hozzászokni megint... Elég volt az az egy év is, a régi koliban (régi.. most is abban lakom, csak felújították...).

Aludni viszont tudtam :) lehet hogy a kimerülésig húztam magam, de ment és alig érzem az arcom, ez szuper :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) greenity


greenity
aktív tag

Egyedül maradtam.

Eddig sem voltunk sokan a szakirányomon, pontosan ketten, de most itt maradtam, egyedül mint az ujjam.... Szép...... :O

"Egy mosolynál jobb a több"

(#4) greenity


greenity
aktív tag

Ha most visszafeküdnék aludni, akkor is tudnék holnap reggel 10-ig aludni. Ez a két nap taccsra tett, és nem a munka, a baráti kör.
Pedig én nem is ittam, mert nem ihatok, helyette kaptam színezett vizet a feles pohárba :)

Az egész este egy hatalmas lelkizésbe ment át.
Csak ültem, és hallgattam, hogy miért van kibukva a két barátom, és nem tudok mit tenni ellene...
Ott ültem az ágya mellett, mikor már berúgva mesélt és csak így tudta elmondani, hogy mi a baja... és sírtam, sírtam mert nem tudtam segíteni neki, nekik.
Hazafelé belőlem is kitört a lelkizhetnék, a 20 perces utat szerintem legalább egy óra alatt tettük meg barátnőmmel, mert többször álltunk meg sírni....
Sírni mert ahelyett, hogy észrevennénk, hogy hééé itt vagyunk egymásnak, bezárkóztunk.

Sokat jelentett nekem ez az este, bánt, hogy nem tehetek értük semmit, a két emberért, akikért bármit megtennék..

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) greenity


greenity
aktív tag

Nincs olyan, hogy egy kapcsolat hiba volt. Magam részéről elég sokszor gondoltam ilyen-olyan kapcsolataimról azt hogy hibák. Pedig nem azok. Mindegyiknek megvan a maga miértje.
Megvan, hogy miért kellett azt a "hibát" elkövetni.

Erre a napokban jöttem rá. Bár most még nem látom, mi volt a célja a legtöbb ilyennek, de tudom, hogy van, más nem az, hogy megtanuljuk milyenek vagyunk valójában.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) greenity


greenity
aktív tag

Vannak nagyon nehéz dolgok egy ember életében.

Ilyen, amikor szeretsz valakit, de tudod, hogy soha semmi nem lehet belőle semmi, ilyen olyan okok miatt, és tartsd magad, ne csinálj hülyét magadból minden találkozásnál, vagy ezt minimalizálni.

A másik, amikor van egy kapcsolatod, de nem megy, tisztában vagy vele, hogy a másik szeret, vagy legalábbis ő úgy érzi. Te nem szereted, részemről ilyenkor a kapcsolatnak nincs értelme.
Ha kedveled, elvagy vele, az nem ugyanaz, hiába van meg a közös érdeklődés, hiába van meg a másik fél szerint minden, ha szerinted nincs.
Ilyenkor a legnehezebb azt mondani, hogy nem, nem akarod, és ezt tartani. Nem engedni elfajulni a helyzetet, nem engedni, hogy később még nagyobbat koppanjon, bármennyire fáj.
Fáj, hogy neki fáj, fáj, hogy fájdalmat okozol a másiknak, mert nem ez volt a cél. A cél sosem lehet az, hogy a másiknak fájjon, ezért rossz, hogy nem egyből azt találjuk meg, akivel életünk végéig együtt leszünk... Mert a keresgélésnek mindig áldozatai vannak. Ilyenkor mindkét fél áldozat, bármennyire is kívülről úgy néz ki, hogy nem, az a fél is szenved, aki azt mondja hogy nem, lehet nem látványosan és lehet, hogy nem annyira mint a másik.

Ezekkel a dolgokkal együtt kell élnünk.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) greenity


greenity
aktív tag

Szép jó reggelt :)

A fehér lap projekt elindult tegnap este, vannak nehezítő tényezők, de tartom magam :)

A fehér lap projektre szükségem van ahhoz, hogy dolgozni tudjak amin kell, és mosolygós legyek mint régen.

Hiszen az élet egy furcsa dolog, töltsük meg sok sok sok sok mosollyal. :))

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) greenity


greenity
aktív tag

Tegnap hatalmas műveletbe kezdtünk.. este 21:45-kor eszünkbe jutott, hogy ki kéne pucolni a gépet...
De ezt a szívást, komolyan, én így még gépet összerakva nem láttam. Hogy az akksi mozgató pöcke tartsa az alaplapot.... 23 órakor elindultunk egy másik helyszínre, a koliban nem folytathattuk, csak eddig van vendégfogadás. Mekkora szerencsénk volt, hogy autóval jött a kedves barátom. Így nem kellett a -x fokban kézben vinni a már darabjaira szedett szerencsétlen gépemet. De ki lett pucolva, asszisztáltam, bár inkább Antikéket a macskát szelídítettem...
Meglett, és hűvösebb. És köszönöm szépen a segítséget.

Baj van, mindig van baj, most mással, de majd valahogy lesz.

A fehér lap még mindig szét tiszta fehér :))

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9) greenity


greenity
aktív tag

A fehér lap már nem fehér, szürke, előjönnek az emlékek.

Nagyon nehéz, nehéz valaminek hátat fordítani, amiért küzdöttem, de úgy gondoltam ez lesz a jó megoldás. Van aki úgy gondolja, hogy ez nem jó.

Próbáltam a hibáimból tanulni, ahol a kapcsolataim vége után is sokat beszélgettem azzal, akivel a kapcsolatom véget ért.

Szeretném ha ez egyszerű lenne, de nem tud az lenni, szeretném, szeretném, ha okosabb lennék és erősebb, és be tudnám tartani azt amit akartam.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) greenity


greenity
aktív tag

Hatalmas piros pont a pécsi Evapor-osoknak :) Bearanyozták a napomat.

Ideje nekiállni komolyan dolgozni. Holnap mindenképp megyek az irodába. Milyen már :)

Mindenesetre most neki kell állni, és nekifogok
szeretem amit csinálok.

És még egyszer naaaagy piros pont :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) greenity


greenity
aktív tag

Nem tudom mi van mostanában velem...

Hihetetlen mértékben alszom (7-8 óra). Igaz, hogy most is hajnali 1 körül értem el az alvásig, de azért 8-ig húztam a lóbőrt. Mondjuk lehet azért nem megy, mert tegnap sem volt egy könnyű napom.
Szép napot :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#12) greenity


greenity
aktív tag

Tudom már mitől vagyok fáradt, le vagyok terhelve nagyon.

Ezek mellé még nem elég ez, itt van ez a kapcsolat dolog ami nincs. Nincs és már nem is lesz. Miért nem lehet ezt megérteni, miért kell tönkretenni minden napom??
Attól, hogy neki szar, nekem is annak kell lenni? Ennyire önző lenne? Nem hiszem. Mindenesetre most meghúzom a határt.

Lehet, hogy gonosz vagyok, biztos, hogy sok mindenben hibás. Próbálom újrakezdeni, de nem megy, ha napi szinten beszélünk, és minden alkalommal egy tüskét hagy bennem, amit sem én sem más nem tud kihúzni.
Az a tüske bent marad mostantól örökre, nem hiszem, hogy ettől neki jobb, de nekem sem. :((

"Egy mosolynál jobb a több"

(#13) greenity


greenity
aktív tag

Szép Napot :)

Tegnap a nagy dühöngésem után konzultáció, egy kis biznisz, aztán barátnőzés, sok sok mosolygással. Még sem akkora a baj, mint gondoltam. Ma is mosollyal az arcomon keltem, remélem nem rontódik el :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#14) greenity


greenity
aktív tag

Érdekes napokat élek meg, hatalmas mosollyal a fejemen, és nincs konkrét oka.

Lehet, hogy a hajnali kettőig tartó mosolygós beszélgetéseim utóhatása. Semmi komoly, csak egyszerűen jó beszélgetni :)

Ezenkívül haladok a diplomamelóval is :)

Az idő jó, ez is elég lenne a mosolygáshoz :))

"Egy mosolynál jobb a több"

(#15) greenity


greenity
aktív tag

Megint megint el vagyok keseredve, annyira fáj, hogy sírok, de ha sírok jobban fáj, nem elég hogy fáj, eljönnek a zsábaszerű fájdalmak. Elegem van, most nincs honnan kiugrani, az alkoholt eldugták előlem, pedig most jobb lenne inkább ha nem lennék. Holnap előadást tartok.. szuper lesz :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#16) greenity


greenity
aktív tag

Hogy az alvás mi mindenre képes. Reggel nagy nehezen kimásztam az ágyból, órám volt. Nem tehetem meg, hogy nem megyek be, ugyanis egyedül vagyok rajta...
Csak egy pulcsit vettem fel, igaz vastagot, hátha felébredek a hidegben, ez nem történt meg... Az arcom még nem fájt... aztán a suliban, ahogy felmelegedtem, elkezdett fájni, sírni tudtam volna. De órám volt, ahol elvileg én adtam elő... ez valami hibridje volt, annak, hogy én adtam elő és a tanár úr tartotta az órát.

Óra után hazajöttem, és befeküdtem az ágyba... 2.5 órát aludtam, hát egy ideig jó volt, most megint kezdek visszazuhanni, pedig tanulni kell!

Az tartja bennem a lelket, hogy pár hét és kiderül tudnak-e valamit kezdeni velem... ha nem, akkor az szívás....

Szép napot Mindenkinek!

"Egy mosolynál jobb a több"

(#17) greenity


greenity
aktív tag

Megint én lettem az, aki mindent meghallgat. Talán nekem mostmár nincs rá szükségem, vagy csak elfojtom? Nem tudom.

Amikor tanácsot adok, mindig azt nézem, hogy Neki mi a jó, nem az hogy nekem. Azzal szöges ellentétben áll, mint amit én szeretnék, vagy nem is tudom, lehet hogy nem.

Mindenesetre ez egy furcsa dolog.

A diplomamunka meg csak van, kicsit haladtam, tegnap megvilágosodtam :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#18) greenity


greenity
aktív tag

Vannak helyzetek, pillanatok, amikor az ember tudja mi lenne a helyes és mi lenne a jó, de nem tudja megtenni.

Vívódik aközött amit a szíve szeretne és aközött amit tud az eszével, hogy helyes. Ezzel egy a baj, ami helyes, az általában fáj, ami fáj, azt a szív nem szeretné.
Az ember mégis akkor ember, ha meg tudja hozni a nehéz döntéseket is, nem csak mondja, és tudja, hogy mit kéne tegyen.

Lehet ez a döntés bármi, munka, iskola, családi, baráti, és egyéb kapcsolat. Egy súlyos döntést meghozni mindig nehéz és fájdalmas.

Szeretnék az az érzelemmentes ember lenni, akit leírtam magamról, és meghozni a döntést helyesen, hogy az másoknak is jó legyen.

A kérdés már csak az, mi a helyes másoknak? Nem tudhatom, hogy az én döntésem hogy befolyásolja azt, amit ők éreznek és tennének az általunk közösen megteremtett helyzetben, még ha nem is tudnak róla.

Nehéz átlátni a dolgokat, idő kell hozzá, de mi van, ha az ember későn dönt, ha már eldöntődött helyette is hogy mit akar....
Nem akarom, hogy bárkinek bármi fájdalma legyen miattam, pedig akárhogy döntök, valaki sérül.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#19) greenity


greenity
aktív tag

Tegnap nagy részt két dolgot műveltem : belül sírtam a fájdalomtól, vagy mosolyogtam, és lelket ápoltam.

Nekem ez való, helyre kell rakni az embereket, és én a túlzott empátiámmal mindenkinek segíteni akarok, aztán megint én maradok egyedül, szarul...
Persze vannak jó pillanataim, amikor mások segítenek rajtam, mint ma reggel, ültem összerogyva az ágyon, látszott, hogy nem vagyok jól:
Szobatársam odajött, és felvidított, jobban voltam. Hiányzik a belső mosoly, hiányzik, hogy teljesen rendben legyek. Talán nyáron voltam utoljára teljesen oké, mikor minden igazi gondomtól távol voltam, és csak dolgoztam és tekertem, úsztam.
Hiányzik a mozgás is.... talán jobb kedvem lenne tőle, majd ha lesz időm, meg rákölteni valóm, akkor elindulok valahova mozogni, ez így nem állapot.

Folyton két ember jár a fejemben, valamilyen szinten szöges ellentétei egymásnak:
Feynman professzor és a témavezetőm. Egy dologban ugyanolyanok, fizikusok, akik máshogy látják a világot, és ezt mindketten megtanítják nekem, valami furcsa módon.

Megtanultam máshogy látni a dolgokat, mint mások, megtanultam szemlélni,már csak élvezni kéne az életet, és nem csak nézni, ahogy elmúlik.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#20) greenity válasza greenity (#18) üzenetére


greenity
aktív tag

Miért kell nekem folyton helyesen cselekednem? Hagyni, hogy a racionális énem felül kerekedjen rajtam?

Olyan jó lenne néha kikapcsolni az agyam, és nem gondolkodni, és csak csinálni azt amit szeretnék.. egyelőre nem megy, bár nem biztos, hogy túl jó ötlet.

Kiderül, bár fizikusként kísérletezni kéne....abban pedig benne van, hogy néha a szívemre hallgatok.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#21) greenity


greenity
aktív tag

Azt mondják, a tiltott dolgok a legédesebbek. Akkor örömmel nyugtázom nem vagyok átlagos, a tiltott dolgoktól, csak rosszul érzem magam. A nagyszájú, folyton beszélő lányzóból egy néma ember lett...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#22) greenity


greenity
aktív tag

Ma nyertem valamit. Bizalmat, nem akárkitől, és nem akármivel kapcsolatban.

Egy számolásban menő oktatótól a munkámmal kapcsolatban. Nagyon jól esett, és nagyon meg kell feleljek a dolognak.

Remélem így lesz, a bizalom és a diplomamunkám múlik rajta.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#23) greenity


greenity
aktív tag

Életem két része haldoklik egyszerre, illetve a régi halott, azt hittem, de nem. Az új, az új meg édes tiltott gyümölcs :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) greenity


greenity
aktív tag

Az ember mindig a barátai mosolyának tud a legjobban örülni. Jó látni olyan emberen a mosolyt, akiről tudom, hogy teljesen össze van törve, akire órára várás közben vigyázni kell, hogy ne legyen egyedül.

Tegnap este, ma mosolygott, és láthattam :) Máris boldoggá tett vele.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#25) greenity


greenity
aktív tag

Az agyam tudta, hogy nem szabad, de kikapcsoltam az agyam, hagytam a szívemet előtérben. Mindig elfelejtem, hogy ilyenkor sérülök a legjobban, ahogy most is, nagyon nagyot.

Nem nekem valók az érzések :W

"Egy mosolynál jobb a több"

(#26) greenity


greenity
aktív tag

Mostanában olyan dolgokat csinálok, amiket alapjában véve elítélek. Nem veszem figyelembe más érzéseit, és ez következményekkel jár. Az én érzéseim is sérülnek, és fáj minden,minden emlék, ami ehhez kötődik. Nem is emlék, olyan mintha az egész egy nagy álom lett volna, mint ha nem is én lettem volna ott, csak egy greenity másolat, mintha csak cylon lennék, nem tudom, nagyon rossz érzés az egész, mégis, mégis talán ez volt a helyes döntés, még mindig nem tudom, hova tovább, most nem is rajtam múlik, én csak várom, hogy döntést hozzanak a fejem felett. Mert hagytam, hogy az érzelmeim vezéreljenek, vagy talán nem is érzelmek, egyszerű emberi érzések.

Mondhatnám, hogy utálom magam, de nem, nem utálom, egyszerűen csak nem értem, nem értem, hogy én a racionalista, logikus lény, hogy tehettem azt amit.

Remélem ebből az egészből valami jó sül ki, mert ha a történet minden szereplője szenvedni fog emiatt, én soha többé nem engedem szabadjára az érzéseimet.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#27) greenity


greenity
aktív tag

Lehet szót kéne fogadnom a kedves ismerősnek és barátnak, hogy mondjam el a suliban, hogy beteg vagyok, és ezért fáradékony. Nah jó, nem a betegségtől vagyok fáradékony, hanem a nyavalyás epilepszia gyógyszertől, amit szedek rá.

Tanultam az órára, felkészültem, bementem, megbeszéltük. Akkor kezdett a gond lenni, mikor nekiállt fájni, és fél szemmel próbáltam figyelni, lehet, hogy a tanár úrnak ez se tetszett, de mikor már ásítoztam (civilizált módon) a P2P kapcsolatoknál, szégyelltem magam, de hogy még a tanár úr is szóvá tegye... Legközelebb ha szóba jön, hogy két óra beszélgetés után ilyen rom vagyok elmondom. Remélem nem lesz ilyen többet, és az is lehet, hogy elmúlik ez az egész, ha találnak valami műthetőt.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#28) greenity


greenity
aktív tag

"Meg kéne tanulnod nem kötődni!" A legjobb tanács mostanában, és amennyire jó, annyira kivitelezhetetlen.

Ennek ellenére meg kell tennem, látszólag megy, nem gondolkozom, csak éppen ilyenkor válok géppé, géppé akivé szeretnék lenni, de ilyenkor meg túl logikus vagyok és mindenkibe belekötök :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#29) greenity


greenity
aktív tag

A mai nap tanulsága: arcidegzsábásan, epilepszia elleni gyógyszerre migrénre való nyugtatóst port bevenni + fáradtan, nem szabad, az ember így a részegség tüneteit produkálja...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#30) greenity


greenity
aktív tag

Ülök a gép előtt kb. 10 óra alvás után, és másra nem vagyok képes csak nézni ki a fejemből. Tudom, hogy dolgoznom kéne, nekiállni a napnak, de nem megy.

Tegnap túl sok minden történt, elfáradtam, és még mindig fáradt vagyok. Ma csak azért is menni fog.

Szomorú dolog, hogy másoknak kell meggyőzniük a képességeimről. De majd lesz valami.

Szép napot!

"Egy mosolynál jobb a több"

(#31) greenity válasza greenity (#30) üzenetére


greenity
aktív tag

Szeretek. Szeretek mindent, ami körülöttem van. Az embereket, minden hibájukkal együtt.

Szeretek itt lenni a koliban és kiborulni azon, hogy mindig én mosogatok, nevetni a lökött magyarosokon, kiakadni azon, hogy már túl szakbarbár vagyok.

Egy dolog hiányzik: szeretve lenni. Megvolt az esélyem, az elmúlt pár hónapban, de elrontottam, nem kellett. Most olyan ember szeretete hiányzik, akié nem lehet az enyém. Folyamatosan generálom a problémákat magamnak. Az a halványzöld lapocska kezd méregzöld lenni :S

Egy dolgot szeretnék: megérteni magamat, megérteni az érzéseimet, az érzelmeimet. Mert az érzések és az érzelmek nem túl logikusak, szeretném azzá tenni őket, akkor érthetőek lennének.Szükségem lenne arra, hogy megértsem, mert csak az olyan dolgokkal tudok kibékülni.

Meg kéne tanulnom nem csak kívül mosolyogni, belül is. Meg kéne tanulnom elfelejteni a bánatot, "leszarni" hogy mi történt, és a mának élni.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#32) greenity


greenity
aktív tag

Szeretem azt a bolondos nőszemélyt, akivé az elmúlt 2 évben váltam.
Szeretem, hogy fontosabb számomra a barátaim boldogsága, mint az enyém. Szeretem, hogy akár órákig böködöm a barátaimat, hogy mosolyogni lássam őket, mert az ő mosolyuk mindennél többet ér.
Szeretem azt, hogy Nekik is fontos, hogy velem mi van. Szeretem, hogy figyelünk egymásra.
Szeretem a családomat, szeretek velük lenni.

Szeretem, hogy mosolyogva tűröm már a fájdalmat, és csak akkor mutatom, hogy gáz van, ha számomra fontos emberek látják.

Szeretem, hogy kívülről erősnek tűnök, miközben belül üvölteni tudnék hol ilyen, hol olyan fájdalmam miatt. Szeretem.

Szeretem, hogy egyetemre járok, szeretem, hogy az oktatóimmal is el tudok beszélgetni.
Szeretem, mikor random kitalálok,hogy beülök egy órára, csak úgy. Szeretem, hogy ez senkit nem zavar :) Szeretem, hogy kicsit tanárként is viselkedhetek.

Szeretem a mosolygást, a napfényt.

Szeretek az lenni, aki vagyok.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#33) greenity


greenity
aktív tag

Tegnap, valahogy sikerült 2x elküldeni amit szerettem volna.

Az első fél-másfél órám ma azzal telt,hogy sajnálom magam. Sajnálom magam mert fáj az arcom, fáj a lelkem. Fáj a zöld papírom elsötétedése.

Fáj, hogy tegnap bementem a suliba és azzal telt a beszélgetés, hogy mekkora kretén volt az a párom, akit ők is ismertek (egy szakra jártunk). Van benne igazság, nem oda való, ettől még nem kretén, bár már több mint két éve hagytam ott.

Fáj, hogy minden barátom szenved. Viszont jól esik, hogy van olyan, akinek ennek ellenére van ideje az én gondommal is foglalkozni. (ez kölcsönös)

Elég a nyafogásból. Álljunk neki dolgozni :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#34) greenity


greenity
aktív tag

Azt hiszem megtanultam: muszáj jól lenni, mert a depressziós ember nem hatékony, most a hatékonyságomra van szükség, úgyhogy Keep smiling :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#35) greenity


greenity
aktív tag

Süt a nap és mosolygás van ezerrel :) Végre kialudtam magam, nyugodt körülmények között. Csendben.
Tudva, hogy van dolgom, de mégsem hajt a tatár.

Megbékéltem, amivel meg kellett. Tekinthetem 'álom'-nak az egészet. Legyen így, egy álom volt, egy túl szép álom, hogy igaz legyen.

Valahogy kipihentem, stressztől mentesen még az arcom sem háborgat folyton.

Megint a mosolygós greenity vagyok :) és ennek nagyon örülök.

Szép hétvégét Mindenkinek!

"Egy mosolynál jobb a több"

(#36) greenity


greenity
aktív tag

Fáj a szívem a vasárnapért. Normális idő van, lehetne menni tekerni... Nem vagyok nagy biciklista de hiányzik... Ma megyek vissza a suliba, fél 5kor, esélyem nincs már elmenni :(, főleg, hogy beterveztem egy kutyasétáltatást is. :)

Remélem a jövő hét jobb lesz, és már szombaton is olyan lesz az idő,hogy szívesen elmegyek a Desedára egy körre.

Tegnap pihentem... nem nagyon csináltam semmit, küzdöttem kicsit a szállítási réteg tulajdonságaival, de azt hiszem, a másfél oldal jegyzetem sok mindent elmond.. mondjuk azt, hogy sehova sem jutottam :(((

Túl szép idő van, hogy csak bent üljek... holnap szerintem sétálok egy nagyot Pécsen, csak egyedül nem olyan nagyon élvezetes.. majd lesz valahogy :)

Szép napot Mindenkinek :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#37) greenity


greenity
aktív tag

A világ legutálatosabb dolga.

A világ egyik legutálatosabb dolga, mikor tudod, hogy a legjobb barátaid egyike szenved, és nem tudsz neki segíteni. Csak állsz mellette és annyit tudsz nyökögni,hogy lesz jobb... De, hogy mikor miért és hogyan, azt nem,ő meg persze nyilvánvalóan nem hisz neked, miért is hinne... Te sem lehetsz benne biztos, hogy neki jobb lesz, csak reménykedsz.

Voltál hasonló cipőben, és neked jobb, jobb mert pl. ő ott volt melletted, de Te nem tudod mi a bánatot kezdj. Legszívesebben odaadnád minden erőd neki, hogy elfogadja a helyzetet és jobb legyen neki, de ezt nem teheted.

Utálom, mikor a barátaimnak fáj :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#38) greenity


greenity
aktív tag

Valami pihenési technikát kell kifejlesszek... Úgy keltem fel, hogy azt sem tudtam, hol vagyok, pláne azt nem,hogy milyen nap van....
A suliban megkérdezték, hogy bevettem valamit, hogy így nézek, vagy ennyire fáj... fájt és fáradt voltam. Most csak a fájást érzem, de nem vagyok vele kibékülve :(((

Valamit kezdenem kell magammal, mert ez így nem maradhat. Már csak 9 nap és mond valamit az orvos. Remélem jó hírt.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#39) greenity


greenity
aktív tag

A nap jól indult: kaptam egy sms-t, hogy kapok szoctámot. Nem túl sok, de van. Éppen átcsúsztam a ponthatáron. :)

Lassan becsámborgok az egyetemre és megnézem mit kéne kezdeni a diplomamunkával.

Este főzőcskézés szerintem jó lesz ez a nap, az arcfájás ellenére is.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#40) greenity


greenity
aktív tag

Szokásommal ellentétben lehet, hogy kávéhoz kell folyamodnom.

A tegnapi igazi agymunka lefárasztott engem is, és azt a tanáromat, akivel műveltük. Egyszerűen hihetetlen, annyira elfáradt az agyam, hogy a lábamat is alig bírtam felemelni.

Ma előre felszerelkezem ebédből és innivalóból, nehogy fél napon át éhezzen szegény agyam az ATP után. Elég ijesztő egyébként, hogy munka közben ennyire elfelejtek enni....

"Egy mosolynál jobb a több"

(#41) greenity


greenity
aktív tag

Szép nap volt a mai :)

Kinti munkák bicikli renoválás + aput is rá bírtam venni, igaz csak egy városi tekerésre a nagyanyémékig, de felült a bringára :D egyszer majd tovább is megy. Lassan tanulni is kéne :)

Az arcom jelzi hogy van, de még nem őrülök meg :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#42) greenity


greenity
aktív tag

A mai tekerés megint elmaradt :( Épp hogy csak elindultunk nekiállt esni, úgyhogy eljutottunk a Sportcsarnokig és onnan vissza. Legalább nem nulla km-es ez a nap sem :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#43) greenity


greenity
aktív tag

Új nap :) mosollyal, szétnevetett fejjel a reggeli órám után.

A legjobb az egészben, hogy úgy adtam elő, hogy nem adtam elő, mert a tanárom nem tud megülni a fenekén, és engedni végig mondani, neki kellett minden áron :)
A mai nap hosszú lesz :) bevásárlás sokfelé, találkozó egy régi ismerőssel és persze a szokásos diplomamunka :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#44) greenity


greenity
aktív tag

Szép az idő :)

Hülye álmaim vannak mostanában a megvalósult "álmunk" folytatásai. Valahogy ki kéne kapcsolni az agyam éjszakára...
Mivel tudom, hogy csak álom, így gyorsan lekezelem, de azért nem jó úgy ébredni, hogy csak álom volt.

Ettől függetlenül, szép napot :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#45) greenity


greenity
aktív tag

Apa előző mondata: bevigyelek a kórházba??? 2 perc és ott vagyunk...
Éppen nagyon fájt, és állítólag nagyon nagyon nagyon nagyon szarul néztem ki. Legyen már holnap kilenc óra...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#46) greenity


greenity
aktív tag

"Ha már a padlón vagy, szedj fel onnan valamit" Ez egy jó gondolat, igen nehéz megvalósítással.
A délelőttöm azzal telt, hogy bőgtem, bőgtem, mert egyszerűen nem tudom elhinni, hogy nem lehet mit tenni, szedjem szépen a gyógyszert. Ha jól számolom ez volt a negyedik doboz, most kaptam dupla adagra receptet. Egyszerűen nem megy, nem megy, hogy elhiggyem, hogy ez egyszer jó lesz.

Ha mégis, akkor pár évnél tovább tart? Nem valószínű. Ez azt jelenti, hogy az életem hátralévő részének nagy részét fájdalomban élem le. Elég. Elég volt.

Már nem tudok jól lenni, nem tudok végignevetni, mosolyogni egy napot, miközben sírhatnékom van. Eddig meg volt a remény, hogy egyszer véget ér. Most nem érzem ezt, most azt látom, hogy csak tömöm magamba a gyógyszereket és néha jobb, néha meg nagyon rossz.

Aki ismer, az tudja, hogy lételemem a mosolygás, most az is elveszett. Akkor mi maradt? Semmi... már nem vagyok semmi, egy gép vagyok, akinek dolga van. Lehet így kéne élnem, gépként.

Egyszerűen nem tudok túllépni azon, hogy csak a gyógyszer, hogy nem tudok ellene tenni. Hogy elfelejthetem, hogy terheljem magam mind szellemileg, mind fizikailag.

Az csak hab a tortán, hogy az alkohol, a grapefruit tiltott dolog számomra, hogy a vezetés csak nagy körültekintéssel lehetőség, hogy akkora alvásigényem van, amit nem tudok kielégíteni.

Persze csak panaszkodom, már megint, meg kéne látnom a jót az életemben. A jót, ami meg van, csak meg kell találni. Hogy itt lehetek, hogy elismerik a tudásom, hogy a családom szeret és persze van még más is.
Most ezeket látni nehéz. Ennek ellenére muszáj, hogy túl tudjam élni azt, ami most van.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#47) greenity


greenity
aktív tag

Kezdek helyrerázódni, úgy tűnik, csak idő kérdése a dolog. Még mindig nem látom túl fényesen a helyzetet, de jobb mint tegnap.
Nem hiszem el, hogy ennyire össze tudok esni. Hihetetlen.

Szép napot Mindenkinek!

"Egy mosolynál jobb a több"

(#48) greenity


greenity
aktív tag

Annyira eseménytelenek a napjaim, amit nem szoktam meg. Csak itthon vagyok, pakolászok, átmegyek a szomszéd néniért, hogy jöjjön enni, utána meg csak ülök és nézek ki a fejemből.

Nem tudom, de nem is vágyom többre. Csak vagyok, de nagyon durván. Lehet a dupla adag gyógyszer, vagy egyszerűen csak pihenni kéne, és most van rá időm. Dehogy van időm. Lenne dolgom.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#49) greenity


greenity
aktív tag

Amilyen eseménytelen volt az előző pár nap, már sokkal eseménydúsabb a mai.

Ma irány Pécs :D kíváncsian várom mi lesz ott :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#50) greenity


greenity
aktív tag

Újra Pécs, új kihívások.

Beteg szobatárs, egyetemre rohangáslás lvl 100... szuper ... noh mindegy.

Lassan ebéd aztán munka munka munka :)

"Egy mosolynál jobb a több"

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  greenity blogja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.